رفتن به مطلب

دوتا سوال ...

ارسال های توصیه شده

دوستان ببخشید من دوتا وسیله میخوام :

اولی یه وسیله میخوام وقتی بذارم روی سیم برق یک دستگاه مثل کولر گازی ، بفهمم این کولر چند آمیر برق مصرف میکنه.......

دومی یه وسیله ایی هست تعمیرکارای تلویزیون ورادیو و.... استفاده میکنند باهاش تشخیص میدن ای سی و خازن و...سوخته یانه....... اون اسمش چیه ؟

لینک به دیدگاه
دوستان ببخشید من دوتا وسیله میخوام :

اولی یه وسیله میخوام وقتی بذارم روی سیم برق یک دستگاه مثل کولر گازی ، بفهمم این کولر چند آمیر برق مصرف میکنه.......

دومی یه وسیله ایی هست تعمیرکارای تلویزیون ورادیو و.... استفاده میکنند باهاش تشخیص میدن ای سی و خازن و...سوخته یانه....... اون اسمش چیه ؟

سلام دوست من

در مورد سوال اول شما آمپرمترهای القایی هست اما نمیدونم تو ولتاژ ضعیف جواب میده یا نه:ws52:

EXTECH-1AM600b.jpg

سوال دوم شما رو باید عرض کنم که چنین وسیله ای هنوز اختراع نشده ....حداقل من اسمی در موردش نشنیدم

چون آی سی هیچ تست خاصی نداره مگر تستر خاص همون آی سی ؛خازن ،مقاومت ،دیود ، دیاک و... که به سهولت با یک آوومتر قابل امتحان و تست هست:a030:

jkiadvqry2hhln178eq.jpg

لینک به دیدگاه

نه نگاه کن من خودم دیدم تعمیرکارای تلویزیون یه وسیله ایی دارند دوتا شاخک داره میذارن روی پایه خازن ومقاومت وفلان..........اون چیه؟

من برم اون دستگاه برای تعیین امپر مصرفی بخرم دقیقا بگم چی میخوام؟

لینک به دیدگاه
نه نگاه کن من خودم دیدم تعمیرکارای تلویزیون یه وسیله ایی دارند دوتا شاخک داره میذارن روی پایه خازن ومقاومت وفلان..........اون چیه؟

من برم اون دستگاه برای تعیین امپر مصرفی بخرم دقیقا بگم چی میخوام؟

من خودم شغلم تعمیرات لوازم صوت و تصویر هست عزیز دل:w02:

اون وسلیه اسمش اهم متر یا آوومتر هست که تصویرش رو اون بالا گذاشتم

اگه خواستی بخری نمونه دیجیتالش رو بخر چون برای شما که رشته ات برق نیست کار با عقربه ای مشکله :a030:

لینک به دیدگاه

واقعا متشکرم دوست عزیز.

پس نتیجه این شد :

1)برای فهمیدن آمپر یک دستگاه به طور واقعی نه اونی روی خودش نوشته باید یک آمپر متر بخرم

2) ویک اوه متر هم برای تست قطعات صوتی -تصویری

درسته؟

راستی دوست عزیز یه مارک خوب اوهم متر با قیمت مناسب دیجیتالی معرفی بفرمایید........

لینک به دیدگاه

سلام. الان من یه رسیور مینی استار ست دارم صدا داره تصویر نداره .باید برای شروع عیب یابی از چه قسمتی شروع کنم؟ برق اضافه دادم اینطوری شد؟

باید خازن ، مقاومت ...؟ چی رو تست کنم؟

لینک به دیدگاه
سلام. الان من یه رسیور مینی استار ست دارم صدا داره تصویر نداره .باید برای شروع عیب یابی از چه قسمتی شروع کنم؟ برق اضافه دادم اینطوری شد؟

:w58::w58::w58::w58:

دوست عزیز عیب یاابی از برد های الکترونیکی کار پیچیده ای ستش

کاری هستش نیاز به تجربه فراوان داره ه :a030:

میشه بگی چطور برق اضافه دادی به دستگاه:ws38:

لینک به دیدگاه
واقعا متشکرم دوست عزیز.

پس نتیجه این شد :

1)برای فهمیدن آمپر یک دستگاه به طور واقعی نه اونی روی خودش نوشته باید یک آمپر متر بخرم

2) ویک اوه متر هم برای تست قطعات صوتی -تصویری

درسته؟

راستی دوست عزیز یه مارک خوب اوهم متر با قیمت مناسب دیجیتالی معرفی بفرمایید........

تقریبا بله همین نتیجه رو میده

اهم متر ها در برندهای و قیمتهای مختلف تو بازار هست از 10 هزار تومان به بالا بسته به توانایی خرید شما طبیعتا کیفیت هم بالا میره مارک خاصی مدنظرم نیست چون بسته به کارایی که شما میخوای ازش بکشی برندهای مختلف هست با قیمتهای متفاوت :a030:

حالا هیچی دیگه هم نه و رسیور؟w58.gif

تعمیرات رسیور و کلا مدارات فرکانسی مبحثش با تعمیرات وسایل دیگه فرق میکنه و تخصص خودش رو میخواد پیشنهاد میکنم بیخیال این یکی بشی و کار رو از مدارات ساده شروع کنی اگه تجربه ای در عیب یابی نداری اگه قبلا تعمیر کردی بحثش جداست

نبود تصویر در رسیور میتونه از یک لحیم سردی ساده باشه تا خرابی آی سی فلش دامنه نوسانات عیب خیلی بالاست و به همین راحتی قابل تشخیص نیست

لینک به دیدگاه
:w58::w58::w58::w58:

دوست عزیز عیب یاابی از برد های الکترونیکی کار پیچیده ای ستش

کاری هستش نیاز به تجربه فراوان داره ه :a030:

میشه بگی چطور برق اضافه دادی به دستگاه:ws38:

علت خراب رسیورم این بود از یک طرف به یو اس بی کامپیوترم وصل کردم از طرف دیگه آدابتور برق هم بهش وصل کردم.......که تصویر رفت و فقط صدا موند.......

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
علت خراب رسیورم این بود از یک طرف به یو اس بی کامپیوترم وصل کردم از طرف دیگه آدابتور برق هم بهش وصل کردم.......که تصویر رفت و فقط صدا موند.......

سلام.دوست عزیزاگر درموردلوازم صوتی تصویری حداقل ب مدت یکسال تجربی کارنکردی,دست زدن وبازکردن دستگاه همانا,خطر برق گرفتی بماند,دیگه صداهم نداری!!احتمالابا روشن بودن رس ی ور,پورت نامرده,داری 5vبوده,وشمامستقیم ب کامپیوترنصب کردی,اونم همین ولتاژو داشته!!برددرایور و خازنهای rfتصویر,و..باتست مشخص میشه علت خرابی!!اگر خروجی مانیتور یا آنتن قدیمی ب زبون خودمون داری(فیشav رو وصل نکن,از خروجی rf( استفاده کن,نتیجه رو اعلام کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...