رفتن به مطلب

کتاب ماشین آلات فضای سبز

ارسال های توصیه شده

مهندس جوان و تلاشگر میثم مظاهری

یک کتاب جدید منتشر کرده درباره ماشین آلات مورد استفاده در فضای سبز

[TABLE]

[TR]

[TD]

x4p6viia9solqgk8opl.jpg

احداث و نگه‌داری فضای‌سبز و محوطه‌های تفریحی مستلزم به کارگیری ماشین‌آلات، ادوات و تجهیزات ویژه این کار است. ضرورت استفاده و به کارگیری سیستم‌های پیشرفته و مکانیزه کشاورزی بر کسی پوشیده نیست و قدم اول آشنایی و شناخت از آنهاست، که هدف اصل نگارش این کتاب قرار گرفته است.

کتاب حاضر در سه فصل به معرفی، بررسی و نگهداری ماشین‌ها و تجهیزات مورد استفاده در فضای‌سبز می‌پردازد.

فصل اول شامل مطالبی پیرامون تراکتور‌های مورد استفاده در فضای‌سبز و محوطه‌سازی

و همچنین مطالبی نیز در خصوص ادوات و تجهیزات خاک‌ورزی ارائه شده است.

فصل دوم به بررسی و معرفی ماشین‌ها و دستگاه‌های کاشت

از جمله به روش‌های خطی‌کاری، رول چمن و هایدروسیدینگ می‌پردازد.

فصل سوم کتاب به توضیح و معرفی ادوات و تجهیزات جهت نگهداری فضای‌سبز مانند هواده‌ها، چمن‌زن‌ها، علف‌برها، سرشاخه‌زن‌ها و... اشاره می‌کند.

این کتاب مورد استفاده تمامی دانشجویان، پیمانکاران، مهندسین ناظر، مجریان و علاقمندان فضای‌سبز است که با شناخت بهتر این گونه ماشین‌ها محوطه‌هایی با بالاترین کیفیت و از طرفی با کمترین قیمت ایجاد کنند .

هدف دیگر نگارش کتاب پیش روی شما نبود کتابی مختص مقوله ماشین‌ها در فضای‌سبز می‌باشد که گاه دانشجویان و مجریانی را که قصد وارد شدن به بازار کار را دارند به دلیل عدم شناخت کافی با مشکل روبرو می‌کرده است؛ که امید است این مشکل برطرف گردد.

منبع :m-mazaheri.blogfa.com

[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه
green space میشه فضای سبز نه landscape:4564:

معنی landscape یعنی تزیین کردن و ساختن مناظر طبیعی کامل ترین معنی برای فضای سبزه

اما green space معنی خاصی نمیده جز فضای سبز

لینک به دیدگاه
معنی landscape یعنی تزیین کردن و ساختن مناظر طبیعی کامل ترین معنی برای فضای سبزه

عزیزم لندسکیپ یعنی منظر یا سیما ؛معنی ساختن منظرم نمیده:w16: من خودم مباحث کاریم مرتبطه میدونم! green space یعنی فضای سبز و عنوانم همینو میخواسته! تازه منم به مطلبت که گیر ندادم اون نویسنده اشتباه کرده:ws3:

لینک به دیدگاه

عزیزم لندسکیپ یعنی منظر یا سیما ؛معنی ساختن منظرم نمیده:w16: من خودم مباحث کاریم مرتبطه میدونم! green space یعنی فضای سبز و عنوانم همینو میخواسته! تازه منم به مطلبت که گیر ندادم اون نویسنده اشتباه کرده:ws3:

ما هم تو مباحثمون این لند اسکیپ رو تحت عنوان منظر میاریم آقا مهدی:a030: حتی سیما هم نه قاسم :ws3:

لینک به دیدگاه

ما هم تو مباحثمون این لند اسکیپ رو تحت عنوان منظر میاریم آقا مهدی:a030: حتی سیما هم نه قاسم :ws3:

من بخاطر علاقه ایی که به رشته فضای سبز دارم خیلی مطالب مربوط به فضای سبز دنبال کردم درسم مرتبط نیست !!

تو هر دیکشنری هم سرچ کنی landscape : با منظره تزئين کردن معنی میده

من بخاطر همین گفتم ساختن منظر

فارع التحصیلان رشته فضای سبز برای ارشد به دو رشته معماری منظر و طراحی محیط زیست میرن

چون دو رشته معماری منظر و طراحی محیط زیست به هم خیلی نزدیکن

البته چون معماری منظر مباحث معماری سنگین تری داره فارغ التحصیلان به طراحی محیط زیست علاقه بیشتری نشون میدن

حالا برای اینکه به تو ثابت کنم نویسنده اشتباه نکرده ((میثم مظاهری))

این کتاب اول آقای مظاهری اگه عنوانش اشتباه بود در دومین کتابش ازش استفاده نمیکرد

حتی مدال المپیاد طراحی فضای سبز هم گرفته

tketw0lnl0tc8tk2m0z.jpg

حالا من کاری به واژه ندارم چون اینقدر این منظر و فضای سبز به نزدیکن

لینک به دیدگاه

خیلی بعیده یکی المپیاد رفته باشه و فرق لندسکیپ و فضای سبزو ندونه:ws3:اون کتابشم اشتباه کرده جانم:ws3:اینقدر کتابای پراشتباه داخل بازاره که نگوicon_pf%20(34).gif

لینک به دیدگاه

سلام. خیلی خوبه که تبادل نظر میشه ... من که چیزی بلد نیستم نظر بدم. :hanghead:

فقط بهتره با احترام تبادل نظر کنیم. خیلی خوبه که بیشتر و بهتر یاد بگیریم.

لینک به دیدگاه
سلام. خیلی خوبه که تبادل نظر میشه ... من که چیزی بلد نیستم نظر بدم. :hanghead:

فقط بهتره با احترام تبادل نظر کنیم. خیلی خوبه که بیشتر و بهتر یاد بگیریم.

سلام آقا حمید خوش امدی

شما استادی !!!!

لینک به دیدگاه
الان این کتاب بالایی یکی از واحدهای درسی دانشجوها

عزیز من اینقدر سطحی نگر نباش من به خاطر محتوای این کتاب قرار دادم

مهدی من نگفتم مطلبت خوب نیست خیلی هم خوبه:w16:در مورد عنوان اشتباش من و سایر بچه ها توضیح دادیم و هیچ کدوم ار بچه های فضای سبز کرج که من میشناسمشون و ازشون پرسیدم تابحال این کتابو نه دیدن و نه منبعشونه:w16:

لینک به دیدگاه
مهدی من نگفتم مطلبت خوب نیست خیلی هم خوبه:w16:در مورد عنوان اشتباش من و سایر بچه ها توضیح دادیم و هیچ کدوم ار بچه های فضای سبز کرج که من میشناسمشون و ازشون پرسیدم تابحال این کتابو نه دیدن و نه منبعشونه:w16:

حالا عنوانش به جای گرین اسپیس - لنداسکیپ استفاده کرده که گفتم لغت جذاب و قشنگی نیست

منم نگفتم بچه های کرج گفتم یکی از واحد های درسی دانشجوهاس اتفاقا نمایشگاه کتاب کرج اسفند سال گذشته خودم این کتاب خریداری کردم فروشنده آشنام بود میگفت این کتاب خیلی فروش داشته خیلی از دانشجوها ازش استقبال کردن !!

حالا اگه خودت گرفتی میفهمی خیلی جالبه:a030:

لینک به دیدگاه
حالا عنوانش به جای گرین اسپیس - لنداسکیپ استفاده کرده که گفتم لغت جذاب و قشنگی نیست

منم نگفتم بچه های کرج گفتم یکی از واحد های درسی دانشجوهاس اتفاقا نمایشگاه کتاب کرج اسفند سال گذشته خودم این کتاب خریداری کردم فروشنده آشنام بود میگفت این کتاب خیلی فروش داشته خیلی از دانشجوها ازش استقبال کردن !!

حالا اگه خودت گرفتی میفهمی خیلی جالبه:a030:

بچه های فضای سبز که گفتن منبعشون نیست ولی شاید کتاب خوبی باشه من در مورد داخلش قضاوتی نکردم!

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

آقا قاسم مهم نیست که Landscape معنی تحت الفظیش چی میشه.در واقع برای هنر منظرسازی استفاده میشه که فضای سبز هم جزوی از منظرسازیه.حالا شما از هر دانشجو و استاد فضای سبز بپرسی اسم رشتت به انگلیسی چی میشه میگه Landscape .حالا اگه خیلی واست مهمه آقای مظاهری از دوستام هستن بگو ازشون بپرسم.:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
آقا قاسم مهم نیست که Landscape معنی تحت الفظیش چی میشه.در واقع برای هنر منظرسازی استفاده میشه که فضای سبز هم جزوی از منظرسازیه.حالا شما از هر دانشجو و استاد فضای سبز بپرسی اسم رشتت به انگلیسی چی میشه میگه Landscape .حالا اگه خیلی واست مهمه آقای مظاهری از دوستام هستن بگو ازشون بپرسم.:ws3:

منم در مورد داخل کتاب قضاوت نکردم ولی روی جلد اشتباه نوشته شده و منم پرسیدم از بچه های فضای سبز و گفتن که به رششتشون لندسکیپ نمیگن:ws3: و طراحی منظر یه رشته دیگست و فضای سبزم ارتباطی با مناظر سبز داره ولی لندسکیپ نیست:w16:

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...