رفتن به مطلب

مکانهای دیدنی استان گیلان

ارسال های توصیه شده

آبشار "ویسادار"
visadar.jpg

آبشار ویسادار از زیباترین آبشارهای ایران و سومین آبشار مرتفع استان گیلان است.

به گزارش خبرنگار مهر در رضوانشهر، این آبشار به معنی "سایه درخت بید" است که در 16 کیلومتری شهر پره سر در شهرستان رضوانشهر واقع شده و همچون نگینی در دل جنگلهای زیبایی این منطقه می درخشد.

ابهت این پدیده طبیعی برای هر بیننده جالب و جذاب است به ویژه وقتی از پایین به این آبشارنگریسته می شود با ابهت و زیبایی صد برابر آبشار ویسادار مواجه می شوی، صدای ریزش آب از ارتفاع حدود 20 متری و نیم دایره ای که آب در دل سنگ و صخره برای رسیدن به دریا ایجاد می کند، دیدنی است.

صدای پرندگان و شرشر آب و نور خورشید که از لابه لای شاخ و برگ درختان به زمین می تابد منظره ای فوق العاده به وجود آورده که کم نظیر است.

جاده روستایی مسیر آبشار ویسادار

3.jpg

fcaab708-26d4-4e13-8fc4-3b56bd331589.jpg

جنگل های مه گرفته رضوانشهر:barzkoh2.JPG

سلام

مرسی ونوس بابت زحمتت که معرفی میکنی

در مورد این آبشار مرسی که معرفیش کردی

آبشار مال محل ماست

اما این متن خدا بیامرز

یادش بخیر زمانی وبلاگ مینوشتم و این متن رو هم نوشته بودم

بعدش خبردزد (خبرگذاری) مهر اومد و عینا و واو به واو کپیش کرد از رو وبلاگم بعد حدودا 7-8 ماه

هرچی هم گفتم تو کلشون نرفت حق مولف رو رعایت کنن

اما عکس اول که آدرس تالشان رو هم روش داره و منظره پاییزی هست

عکس با فوتوشاپ کمی دستکاری شده و کسی جز من فک کنم عکس بزرش رو نداره و تصویر اصلی هم توی دفتر رئیس شورای شهر پره سر نصب شده

در مورد عکس سوم هم اون آبشار برای توابع لوندویل شهرستان تالش هست و ربطی به آبشار ویسادار نداره

میتونی توضیحات بیشتر رو توی آلبوم عکسای فیسبوکم ببینی

بازم ممنون و ببخشید که تنکس نزدم سرعتم کمه و اصلا تنکس نمیاد واسم

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
سلام

مرسی ونوس بابت زحمتت که معرفی میکنی

در مورد این آبشار مرسی که معرفیش کردی

آبشار مال محل ماست

اما این متن خدا بیامرز

یادش بخیر زمانی وبلاگ مینوشتم و این متن رو هم نوشته بودم

بعدش خبردزد (خبرگذاری) مهر اومد و عینا و واو به واو کپیش کرد از رو وبلاگم بعد حدودا 7-8 ماه

هرچی هم گفتم تو کلشون نرفت حق مولف رو رعایت کنن

اما عکس اول که آدرس تالشان رو هم روش داره و منظره پاییزی هست

عکس با فوتوشاپ کمی دستکاری شده و کسی جز من فک کنم عکس بزرش رو نداره و تصویر اصلی هم توی دفتر رئیس شورای شهر پره سر نصب شده

در مورد عکس سوم هم اون آبشار برای توابع لوندویل شهرستان تالش هست و ربطی به آبشار ویسادار نداره

میتونی توضیحات بیشتر رو توی آلبوم عکسای فیسبوکم ببینی

بازم ممنون و ببخشید که تنکس نزدم سرعتم کمه و اصلا تنکس نمیاد واسم

سهلاااااااااااااااام:ws3:

شی میگیییییییییی؛

جدییییییییییییییییییی؟چه بااحااااااااااااااال

بابااااا ایول؛ :hapydancsmil:عکساش یهنی از خودته؟:w02:

پس با اینو توضیحاتت یکم باید ویرایش کنمش:w16:

لینک به دیدگاه
سهلاااااااااااااااام:ws3:

شی میگیییییییییی؛

جدییییییییییییییییییی؟چه بااحااااااااااااااال

بابااااا ایول؛ :hapydancsmil:عکساش یهنی از خودته؟:w02:

پس با اینو توضیحاتت یکم باید ویرایش کنمش:w16:

نه عکسا از من نیست اما خودم عکس دارم ازشون

نه دیگه ویرایش نکن اگرم کردی فقط اون عکس آبشار اشتباهیه رو زیرش بنویس چی به چیه

لینک به دیدگاه
  • 7 سال بعد...

ییلاقات اسپیلی دیلمان (روستای اسپیلی) هم بسیار جذاب و زیباست

ییلاقات اسپیلی دیلمان (روستای اسپیلی) شهرستان گیلان استان سیاهکل    

اسپیلی از ییلاق هایی فوق العاده زیبا با طبیعتی چشم نواز و هوایی فرح بخش در شمال کشورمان قرار گرفته است. لذت سفر به این منطقه خوش آب و هوا در همان ابتدای راه با ورود به جاده هایی مملو از درخت آغاز می شود. با عبور از میان این طبیعت خوش رنگ و لعاب در نهایت بر فراز ارتفاعات دیلمان می رسید و 

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
 با پوشش مخملینش شما را شگفت زده خواهد کرد.

ییلاق اسپیلی با قرار گیری در ارتفاعاتی بیش از 2000 متر، از هوایی خنک و مطبوع در روزهای گرم سال برخوردار است و همین موضوع سبب جذب گردشگران خوش ذوق و طبیعت دوست به این روستای دلنشین شده است. نزدیک به 1.5 قرن پیش، آقا میر صادق لاهیجانی صاحب روستای اسپیلی بود تا آن که زمین هایش را وقف ساخت خانه برای اهالی مناطق اطراف خود کرد. پس از آن این روستا به سکونتگاهی برای خان نشینان سیاهکل و دیلمان در آمد و هم اکنون نیز بخصوص در نیمه اول سال در آن جا زندگی می کنند. این مردمان شیرین سخن و مهمان نواز به زبان گیلکی صحبت می کنند.

چشمه های متعددی عطر زندگی را در این منطقه کوهستانی چند برابر کرده اند و به رهگذران این امکان را می دهند تا آب گوارا را نوش جان کنند. اگر به اسپیلی آمدید لحظه ای بر روی زمین بنشینید و نوازش باد را بر روی پوستتان احساس کنید تا از زمان و مکان فارغ شوید.

بهترین فصل سفر: اسپیلی از آن جهت با دیگر ییلاق های گیلان متفاوت است که می توان در بهار و تابستان از یک سو دشتی سرسبز با چمن های سر زنده و شاداب را همراه کشتزارهایی پر محصول نظاره کرد و از طرف دیگر جنگلی با درخت های کوتاه و بلند را دید. در برخی روزها، ابرهایی سفید رنگ دامان این منطقه کوهستانی را در بر می گیرند و درختان سر به فلک کشیده از میانشان نمایان می شوند.

هارمونی رنگ های پاییز، اسپیلی را به مکانی بسیار زیبا برای عکاسی و لذت بردن از حال و هوای این فصل سال تبدیل می کند. اما با ورود به روزهای سرد سال کمی راه ورود به این منطقه سخت می شود و در برخی اوقات به علت بارش برف شدید، صعب العبور خواهند شد، لذا پیش از سفر به این روستای گردشگری حتما از آمار هواشناسی و وضعیت جوی منطقه با خبر شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...