رفتن به مطلب

مهندس منابع طبیعی ما...

ارسال های توصیه شده

ـ رشته ات چیه ؟

- مهندسی منابع- منابع طبیعی ؟؟؟؟!!!! - اره- همون کشاورزی دیگه ؟؟- تو اینجوری فکر کن !!!

40.gif- رتبه ات چند بوده ؟- سه هزار ......- سه هزار ؟؟!!!!! اخه حیف تو نیست با سه هزار رفتی منابع طبیعی ؟مگه رشته کم بود ؟خیلی حیف شدی . بهترین رشته رو می اوردی "بی خیال بذار این یکی هم اینجوری بگه . دیگه به این حرفا عادت کردیم . ما هم انصراف می دیم .اگه هممون حیف شدیم که اومدیم منابع طبیعی . میخوام ببینم کی از منابع طبیعیشون محافظت میکنه . اصلا به کسی چه ربطی داره ابخیزداری و اندازه گیری دبی و امتحانای دکترمیرزاییرو پاس کردن یعنی چی . به کسی چه ربطی داره ما تو فیزیک و استاتیک و مقاومت مصالح وهیدرولیک چی می خونیم.به کسی چه ربطی داره ابر کتابهای دکتر کمپانی چند صفحه ست .به کسی چه ربطی داره شش دنگ حواستو سر کلاس دکترذولفقاری جمع کردن یعنی چه .به کسی چه ربطی داره درس های عمران رو به اسم منابع طبیعی پاس کردن یعنی چی .بذار همه بگن دارن کشاورزی میخونن.کاش اونایی که هنوز بلد نیستن کلمه هایژئومرفولوژی و هیدرولوژی و کارتو گرافی رو تلفظ کنن فقط یه روزبا ما می اومدن سر کلاس تا بفهمند وقتی می گن مهندس یعنی یک مهندس واقعی22.gif17.gifخداوندا کمک کن تا قبل از اینکه در مورد راه رفتن

کسی قضاوت کنم کمی با کفشهای او راه بروم

دکترعلی شریعتی.

لینک به دیدگاه

ـ رشته ات چیه ؟

- مهندسی منابع- منابع طبیعی ؟؟؟؟!!!! - اره- همون کشاورزی دیگه ؟؟- تو اینجوری فکر کن !!!40.gif- رتبه ات چند بوده ؟- سه هزار ......- سه هزار ؟؟!!!!! اخه حیف تو نیست با سه هزار رفتی منابع طبیعی ؟مگه رشته کم بود ؟خیلی حیف شدی . بهترین رشته رو می اوردی "بی خیال بذار این یکی هم اینجوری بگه . دیگه به این حرفا عادت کردیم . ما هم انصراف می دیم .اگه هممون حیف شدیم که اومدیم منابع طبیعی . میخوام ببینم کی از منابع طبیعیشون محافظت میکنه . اصلا به کسی چه ربطی داره ابخیزداری و اندازه گیری دبی و امتحانای دکترمیرزاییرو پاس کردن یعنی چی . به کسی چه ربطی داره ما تو فیزیک و استاتیک و مقاومت مصالح وهیدرولیک چی می خونیم.به کسی چه ربطی داره ابر کتابهای دکتر کمپانی چند صفحه ست .به کسی چه ربطی داره شش دنگ حواستو سر کلاس دکترذولفقاری جمع کردن یعنی چه .به کسی چه ربطی داره درس های عمران رو به اسم منابع طبیعی پاس کردن یعنی چی .بذار همه بگن دارن کشاورزی میخونن.کاش اونایی که هنوز بلد نیستن کلمه هایژئومرفولوژی و هیدرولوژی و کارتو گرافی رو تلفظ کنن فقط یه روزبا ما می اومدن سر کلاس تا بفهمند وقتی می گن مهندس یعنی یک مهندس واقعی22.gif17.gifخداوندا کمک کن تا قبل از اینکه در مورد راه رفتن

دکترعلی شریعتی.

آره اینکه منابع طبیعی رو همه مثل کشاورزی میدونن در حالیکه از زمین تا آسمون باهم فرق دارن یه مشکله و از طرف دیگه تمام مسائل مدیریتی و دانشگاهی کشور ما طوری طراحی شده که به کشاورزی و منابع طبیعی به یک چشم نگاه شود..

الان 20ساله متخصصان میگن منابع طبیعی و سازمان محیط زیست باید یه وزارت خونه بشه و کشاورزی خودش وزارت خونه دیگه ولی کو گوش شنوا و کو مسوول با دانش و با آگاهی که در قانون گذاری نقش داشته باشه:icon_pf (34):ایشالا به مرور زمان درست بشه...

راستی این درسا و استادا واسه کدوم دانشگاه بودش؟:ws3:درسای تمام رشته های منابع سخته فقط آبخیزداری نیستش:w02:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

این حرفا خیلی وقت بود برام یه بغض شده.واقعا تا وقتی کسی یه بار سر کلاسامون نشینه نمیدونه ما چی می کشیم:sad0: ولی خداییش درسای آبخیز سخت تر از بقیه رشته هاس:w16:

لینک به دیدگاه

رشته ما هم مظلوم واقع شده ...چند سال پیش به هرکسی میگفتیم ما مهندسی صنایع میخونیم باید یه بیوگرافی مختصر از رشته مون ارائه میدادیم تا ازمون نپرسن منظورمون صنایع دستی هست یا صنایع غذایی.....:banel_smiley_4: البته هنوز هم این عدم آگاهیه هست ....

لینک به دیدگاه

ـ رشته ات چیه ؟

- مهندسی منابع- منابع طبیعی ؟؟؟؟!!!! - اره- همون کشاورزی دیگه ؟؟- تو اینجوری فکر کن !!!

40.gif- رتبه ات چند بوده ؟- سه هزار ......- سه هزار ؟؟!!!!! اخه حیف تو نیست با سه هزار رفتی منابع طبیعی ؟مگه رشته کم بود ؟خیلی حیف شدی . بهترین رشته رو می اوردی "بی خیال بذار این یکی هم اینجوری بگه . دیگه به این حرفا عادت کردیم . ما هم انصراف می دیم .اگه هممون حیف شدیم که اومدیم منابع طبیعی . میخوام ببینم کی از منابع طبیعیشون محافظت میکنه . اصلا به کسی چه ربطی داره ابخیزداری و اندازه گیری دبی و امتحانای دکترمیرزاییرو پاس کردن یعنی چی . به کسی چه ربطی داره ما تو فیزیک و استاتیک و مقاومت مصالح وهیدرولیک چی می خونیم.به کسی چه ربطی داره ابر کتابهای دکتر کمپانی چند صفحه ست .به کسی چه ربطی داره شش دنگ حواستو سر کلاس دکترذولفقاری جمع کردن یعنی چه .به کسی چه ربطی داره درس های عمران رو به اسم منابع طبیعی پاس کردن یعنی چی .بذار همه بگن دارن کشاورزی میخونن.کاش اونایی که هنوز بلد نیستن کلمه هایژئومرفولوژی و هیدرولوژی و کارتو گرافی رو تلفظ کنن فقط یه روزبا ما می اومدن سر کلاس تا بفهمند وقتی می گن مهندس یعنی یک مهندس واقعی22.gif17.gifخداوندا کمک کن تا قبل از اینکه در مورد راه رفتن

دکترعلی شریعتی.

منابع طبیعی رو میخواید ثابت کنم راس همه رشته ها قرار میگیره از لحاظ اهمیت؟؟....ایران رو بدون اب زیر زمینی بدون رود خونه بدون گیاهان دارویی بدون بارش و برف و بارون بدن کشاورزی بدون طراوت و شادابیو مکان تفریحی بدون صدای خوش طبیعت و بدون ارامش صف نونوایی از خیال راحت نون خریدن فرض کن....ایران رو شبیه کویری ببین که خشک شده داغی هوا و برهوت...مهاجرت های اجباری به سایر جاها...درگیری و دعوا...نمونش اصفهان و یزد...و انفجار پمپ اب انتقالی به یزد...دفن خونه های سیستان زیر شن...خشکی رودخونه ها و دریاچه ها ...ایران رو این شکلی ببینیم...پس منابع طبیعی حالا حکم مرگ و زندگیه..

لینک به دیدگاه

آره اینکه منابع طبیعی رو همه مثل کشاورزی میدونن در حالیکه از زمین تا آسمون باهم فرق دارن یه مشکله و از طرف دیگه تمام مسائل مدیریتی و دانشگاهی کشور ما طوری طراحی شده که به کشاورزی و منابع طبیعی به یک چشم نگاه شود..

الان 20ساله متخصصان میگن منابع طبیعی و سازمان محیط زیست باید یه وزارت خونه بشه و کشاورزی خودش وزارت خونه دیگه ولی کو گوش شنوا و کو مسوول با دانش و با آگاهی که در قانون گذاری نقش داشته باشه:icon_pf (34):ایشالا به مرور زمان درست بشه...

راستی این درسا و استادا واسه کدوم دانشگاه بودش؟:ws3:درسای تمام رشته های منابع سخته فقط آبخیزداری نیستش:w02:

خدمت شما قاسم جان عارضم که درسته که بین این بخشا که فرمودین هماهنگی وجود نداره بنا به مشکلات خود ساخته ای که وجود داره اما نباید یادمون بره که این سه رشته باید هم سو حرکت کنن...محیط زیست منابع طبیعی و کشاورزی رو میشه علوم طبیعی تعریف کرد...ولی متاسفانه تو همکاری برای بهتر کردن وضعیت کلی کشور کم کار بودیم...نمونش سم پاشی ها کود دهی ها و اتش زدن زمین و هزارتا درد دیگه...آگاهی دادن وظیفه اصلی ماست

لینک به دیدگاه

سلام

دلم پرنیست خوب سخته با همه رشته های کشاورزی کلاس دارم از دام بگیر تا زراعت و فنی مهندسی و جنگلی ها و... فنی مهندسی هاش خیلی سخته دیگه !

با این استادهایی که من دارم پاورپوینت 2نمره بازید 2نمره حضور غیاب1 نمره ارائه گزارش 2 نمره ....وای دیونه شدم از دست شون ! واسه 6 نمره باید جووون بدی :4564: بابا یه ذره

رحم یکی نیس بهشون بگه خودتون دانشجو نبودین :ws52:

notrino بله لازمه ولی بستگی به سیاست کشور هم داره تا دکتری نگیری کار پیدا نمیکنی ...حالا اداری هم نباشه بودجه لازم داری :banel_smiley_4:

کاش سیل بیاد سازمان سنجش و ببره امسال دانشگاه ما 60تا میخاد:w58: بدبخت ها نمیدونن چی در انتظارشونه :ws44:

لینک به دیدگاه
سلام

دلم پرنیست خوب سخته با همه رشته های کشاورزی کلاس دارم از دام بگیر تا زراعت و فنی مهندسی و جنگلی ها و... فنی مهندسی هاش خیلی سخته دیگه !

با این استادهایی که من دارم پاورپوینت 2نمره بازید 2نمره حضور غیاب1 نمره ارائه گزارش 2 نمره ....وای دیونه شدم از دست شون ! واسه 6 نمره باید جووون بدی :4564: بابا یه ذره

رحم یکی نیس بهشون بگه خودتون دانشجو نبودین :ws52:

notrino بله لازمه ولی بستگی به سیاست کشور هم داره تا دکتری نگیری کار پیدا نمیکنی ...حالا اداری هم نباشه بودجه لازم داری :banel_smiley_4:

کاش سیل بیاد سازمان سنجش و ببره امسال دانشگاه ما 60تا میخاد:w58: بدبخت ها نمیدونن چی در انتظارشونه :ws44:

اینکه تعداد ظرفیت ها را بردن بالا کاملا اشتباهه:w16:

ولی حتما نباید دکتری داشت تا کار داشته باشی دکتری هم بگیری اگه بلد نباشی از رشتت و کاربردهای اون بهره ببری بازم بیکاری! ولی اگه لیسانم داشته باشی اگه بتونی از کابردهای به روز رشتت استفاده کنی میتونی درآمد کسب کنی و کار فقط کار اداری و پشت میز نشستن نیست!

لینک به دیدگاه
خدمت شما قاسم جان عارضم که درسته که بین این بخشا که فرمودین هماهنگی وجود نداره بنا به مشکلات خود ساخته ای که وجود داره اما نباید یادمون بره که این سه رشته باید هم سو حرکت کنن...محیط زیست منابع طبیعی و کشاورزی رو میشه علوم طبیعی تعریف کرد...ولی متاسفانه تو همکاری برای بهتر کردن وضعیت کلی کشور کم کار بودیم...نمونش سم پاشی ها کود دهی ها و اتش زدن زمین و هزارتا درد دیگه...آگاهی دادن وظیفه اصلی ماست

کاملا حرف شما صحیحه:w16:اگه تمامی این سه حیطه در مسیر توسعه پایدار حرکت کنند مشکلی نیست؛ حرف من این بود که وظایف تشکیلاتی باید تفکیک بشه ولی سیاست کلی این سه باید همگی همان توسعه پایدار باشه..

لینک به دیدگاه

سلام...ببخشید اگه این پستم یکم پراکنده میشه ...ولی خب بحث خودمونیه دیگه...رو یک میز نشستیم...توی دانشگاه دوستان هم اتاقیم آبخیز بودن...بعضی وقتا انقدر درساشون سخت میشد که خداییش براشون دلم میسوخت...خیلی از کار رو من متقبل میشدم چون میدیدم دارن خون دل میخورن...گل نرگس313 درسته درسای سختی دارید اما به راهی که در اون دارید گام بر میدارید ایمان داشته باشید و مقدس بببینیدش...رنج الان بی ثمر نخواهد بود...اگه نگران شغلید من میتونم کمی راهنمایی کنم چون باش درگیر بودم..طبق درس هایی که پاس کردید میتونید مشاغل مرتبط با رشتتون رو مهیا کنید...مثل طرح های حفاظتی مشاوره ای و احیا و سازندگی و فرهنگ سازی و تبیین اهداف مرتبط برای بخشی از جامعه...من تو منابع طبیعی سراغ دارم شرکت هایی هستن دارن با اداره قرداد میبندن...از جنسیت زن بودن نترسید که ممکنه بهتون ضعیف نگاه کنن یا نتونید کارایی رو مثل مردا پیش ببرید...اینو گفتم چون همکلاسیای خودم این مشکل اولشون بود و بیان میکردن...صحبتو طول ندم...به بزرگی کار و رشته و هدفی که در این راهه ایمان کامل داشته باشید...قران و ایه هایی که در مورد منابع طبیعی و محیط زیسته رو ببینید...حتی خدا هم بهش نظر داره...سختی ها روزی تمامه..شاد باشید که به قول استاد نوری که میخونه ما برای اینکه ایران گلستان شود رنج دوران برده ایم خون دل ها خورده ایم.....بینهایت برای کار شما و دوستان دیگه که با این اهداف هستن احترام و ارزش قائلم...وسلام...

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...

دقیقاهمینطوره هرکسی سوال میکنه رشتمون چیه ؟دوساعت بایدواسش توضیح بدیم که چی به چیه؟

آخه به شماچه که ماچی میخونیم .

شایدیکی این رشته رودوست داشته باشه.

والامن که ذیگه به این حرفابی اعتناشدم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...