رفتن به مطلب

لطفا جو گير نشويد وبه سمت رشته مرتع وآبخيز داري گرايش پيدا نكنيد.؟؟؟؟؟ بخوني بد نيست.....

ارسال های توصیه شده

تقديم به دانشجوهايي كه در آينده نچندان دور مهندس منابع طبيعي ميشوند،اما افسوس كه هيچ اميدي به آينده ندارند واز الآن نگران چند سال ديگره هستند واز رشته كشاورزي (مرتع وآبخيزداري) دلسرد شدن ودغدغه كاري دارند وهمش گوششون به حرفهاي ديگرونه كه ديگرون چي ميگن.انگار اونها در مورد آيندشون تصميم ميگيرن، يادشون رفته كه سرنوشت هركس فقط وفقط به دست خدش رقم خواهد خورد...

سلام،

به طبيعت نگاه كنيد چقدر زيباست، وهر زيبايي كه تو رو به سمت خودش ميكشاند در آن زيبايي خدا نهفته است، پس خدايا سپاس كه با انتخاب اين رشته مرا به سمت خود كشاندي

در كدام رشته انقدر زيبايي رو ميبيني؟(رشته آشي) شوخي بود..

سر كلاس، محيط دانشگاه، دانشكده، توي خونه، خيابون ووو...هرجا اكثرا نااميدند وميگن بابا كي با ليسانس كشاورزي رفته سر كار، اصلا انقدر ليسانسه بيكار داريم، ما هم كه مثل برگ از حزب باد هستيم و به هر سمتس كه اون بوزه ميريم؟؟؟ بي ارتباط يادم به شعر فروغ افتاد :پرواز را بخاطر بسپار ،پرنده مردني است..

خب باشه به درك منكه شخصا همه تمركز ودغدغه ام سر كار رفتن نيست،تازه از كجا معلوم شايد،يعني حتما با همين رشته موفق ميشوم و ميرم سر كار شك نكن..چجوريشو ميگم..

خب چطور انقدر مطمعن هستي؟نكنه پشتت به جايي گرمه ،در ضمن همه درس ميخونن كه يه مدركي بگيرن و برن سركار اونوقت ميگي دغدغه ام سر كار رفتن نيست؟؟

اولا مشكل مامردم ايران همينجاست درس ميخونيم بريم سركار، به قول يكي از فلاسفه ها(وينستان)مشكل جامعه اينه كه آدمها براي مهم بودن تلاش ميكنن نه براي مفيد بودن..اين از اين..

دوما ازكجا مطمعن هستم كه موفق ميشم،ميريم سر كار ؟؟ چون اول اينكه خودمو باور دارم و سرنوشت خودمو خودم رقم ميزنم نه ديگران يعني هركس ساخته ي ذهن خويش است..در ضمن همه ميدونن كه بهترين دوران زندگي بعد از خدمت دوران دانشجويي است پس حالشو ميبريم وبهترين زندگي وبهترين تجربه ها رو بدست مياريم،بعدش هم چرا بايد غصه بخورم غصه ي آينده اي كه معلوم نيست من تو اين آينده باشم يا نه؟؟ اصلا بر فرض محال كه تو اين رشته هيچي نشدم خب به رموقعش غصه شو ميخورم نه الآن؟؟؟

من با رشته ام حال ميكنم ،من با رشته ام زندگي ميكنم وحاضر نيستم با هيچ رشته ي ديگه اي عوضش كنم اينو راست ميگم،

17.gif تازه انقدر اردو ميريم ، انقدر بهمون خوش ميگذره كه اطرافيان همه حسرتشو ميخورن اينو ديدم كه ميگم..30.gif بخصوص اونايي كه انصراف دادن البته بهتر چون بازار كار ما دغ تر ميشه..

دليل بعدي همين بود كه گرايش به سمت رشته كشاورزي( مرتع وآبخيز داري) كمتره واين خوبه چون آينده با كمبود نيرو مواجه ميشن واونوقته كه آخ آخ آخ..

17.gif

همش شوخي بود خواهشا جو گير نشيد وبه سمت اين رشته گرايش پيدا نكنيد، بذاريد بازار ما همچنان داغ داغ باشه..

در آينده كشور ما با كمبود اين نيرو ها مواجه ميشه؟؟ به اميد آن روز..."موفقيت شما آرزوي ماست

41.gif

لینک به دیدگاه

زیاد ناراحت نباش فقط مرتع و آبخیز نیست بلکه همه رشته های دیگه هم بیکار دارن و تازه بیشتر از ما:ws3:

اینجارو بخون:

[h=3]3هزار بیکار، دکترای تخصصی دارند[/h]

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...