رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• 3 ماه بعد...
  • پاسخ 71
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آیا در یک ماشین ابزار فقط فونداسیون مشکل ارتعاش را حل میکند ؟مانند تراش؟

سلام مهندس

البته این بحث تا حدودی به مهندسی عمران نیز مربوط میشود چون در مورد شیوه تهیه فونداسیون مهندسین عمران بهتر میتونن نظر بدن

به این سایتها یه سر بزنید

امیدوارم جواب سوالتون رو بگیرید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک زیر رو هم دانلود کن

موفق باشی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنون به یه چیزهایی رسیدم ولی مثل اینکه اگر بتونی در یک دستگاه به نقطه ممان صفر برسی و نیروها رو در یک مقطع خنثی کنی دستگاه به فونداسیون مستحکمی نیاز ندارد ..

ممنون از مطالبت

لینک به دیدگاه
آیا در یک ماشین ابزار فقط فونداسیون مشکل ارتعاش را حل میکند ؟مانند تراش؟

فونداسیون درماشینهای دوار یکی از اصلی ترین عوامل ارتعاشی هست ولی دلایل مختلفی برای بالارفتن ارتعاشات میتونه وجود داشته باشه

اگه از سیستم داخلی ماشین تراشتون مطمئنید به احتمال قریب به یقین مشکل از فونداسیون مناسب میتونه باشه ولی درغیر این صورت بازم میشه بررسی کرد مسئله رو

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان عزیز

دوستانی که با دستگاههای دارای قطعات دوار بالاخص کار کردن میدونن بزرگترین مشکل وعامل اصلی اکثر مشکلات دستگاهها انبالانسی وارتعاشات میباشد

این کتابی که امروز تقدیم میشه مربوط به رفع این مشکله

اسکن شده وبا متن فارسی

امید که مفید به فایده باشه

ممنون

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام من تازه واردم میخواستم بدونم حل المسایل این کتابو میشه گیر آورد یا نه؟کتاب از نویسنده ای هندیه!نکته ی مهم این اون رائو نیست این دوکیپاتیه!

vibtation analysis by rao v dukkipati

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
سلام

کتاب ارتعاشات کندی رو میخواستم

باتشکر

با سلام

معمولا در مقطع کارشناسی کتاب تامسون و rao جواب میده ولی این کتاب به نظر من خیلی ثقیله حالا میگردم شاید واست پیداش کنم

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

وقتی سرعت حرکت خودرویی مث بوگاتی خیلی زیاد بشه نیروی لیفت زیاد میشه و چرخ ها از زمین بلند میشن و ناپایداری.

برای حل این مشکل چکار کردن؟

لینک به دیدگاه
وقتی سرعت حرکت خودرویی مث بوگاتی خیلی زیاد بشه نیروی لیفت زیاد میشه و چرخ ها از زمین بلند میشن و ناپایداری.

برای حل این مشکل چکار کردن؟

من فکر کنم اگر از شفتهای استابیلیزاتر در چرخها برای تعادل بیشتر استفاده بشه بهتره از طرفی باید نیروی گریز از مرکز رو به حداقل برسونیم و کاری کنیم که فشاری که وزن خودرو رو در سرعت بالا از طرف چها چرخ به خودرو وارد میکنه به نقطه گرانیگاه نزدیکتر باشه

البته این بحث رو باید در تاپیکی با عنوان طراحی شاسی و بده خودرو مطرح کنیم

لینک به دیدگاه

یه خطکش داریم

یه لبه اش رو رو انتهای میز خوب نگه می داریم لبه دیگه اش رو 5 سانت می کشیم پایین و ارتعاش/ فرکانس؟

یه لبه اش رو رو انتهای میز خوب نگه می داریم لبه دیگه اش رو 7 سانت می کشیم پایین و ارتعاش/ فرکانس؟

فرکانس حالت اول بیشتره یا دوم؟

لینک به دیدگاه

آیا برا بدست آوردن فرکانس هر سیستمی میشه از روش انرژی استفاده کرد؟ یا بعضی فقط رو با روش نیوتن (یا کارمجازی) میشه بدست آورد؟

لینک به دیدگاه
یه خطکش داریم

یه لبه اش رو رو انتهای میز خوب نگه می داریم لبه دیگه اش رو 5 سانت می کشیم پایین و ارتعاش/ فرکانس؟

یه لبه اش رو رو انتهای میز خوب نگه می داریم لبه دیگه اش رو 7 سانت می کشیم پایین و ارتعاش/ فرکانس؟

فرکانس هر دو برابره...چون بخصوصیات جسم بستگی داره(البته فکر میکنم مطمئن نیستم)

لینک به دیدگاه
آیا برا بدست آوردن فرکانس هر سیستمی میشه از روش انرژی استفاده کرد؟ یا بعضی فقط رو با روش نیوتن (یا کارمجازی) میشه بدست آورد؟

تو بحث شدن یا نشدن که فکر نکنم مسئله ای باشه.

بحث راحت تر و محاسبات ساده تر است،که بسته به مسئله،یکی از این دو روش نیاز به محاسبات کمتری ممکن است داشته باشد.

لینک به دیدگاه
یه خطکش داریم

فرکانس هر دو برابره...چون بخصوصیات جسم بستگی داره(البته فکر میکنم مطمئن نیستم)

پاسخ شما درسته اما توضیحات بیشتر که دوست خوبمون ( آواتار علی دایی) گذاشتن:

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=487

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...