رفتن به مطلب

چرا باید رفت و چرا باید ماند؟

M!Zare

ارسال های توصیه شده

درود...سوالی ازتون داشتم و امیدوارم با بیان دیدگاههای مختلف بتوان به دید مناسبی برسیم...

بنظرتون برای دکترا چرا باید از ایران رفت و چه دلایلی برای ماندن وجود داره؟ برای شما کدام یک اولویت بیشتری داره...دوستان خواهشا شعار ندهید.:icon_gol:

متشکرم

لینک به دیدگاه

الان خواستی بگی فوقت تموم شده؟

شیرینی بده:ws3:

اول از همه باید هدفت رو مشخص کنی که از دکتری خوندن چه هدفی رو دنبال می کنی

سپس بر مبنای اون هدف ببینی اینجا بهتر هست یا اونجا

این هم که کجا بری خیلی مهم هست

هر جایی و هر شرایطی ارزش رفتن نداره

خیلی ها مدرک رو می خوان که بعدش جایی مشغول بشن با پایه حقوق بالاتر

خیلیها هم مدرک رو می خوان برای کارهای مهم و پروزه های بزرگ

خیلی ها هم صرفا درس می خونند برای اینکه عاشق درس خوندن هستند

جزو کدوم دسته هستی؟

می خوای کار های بزرگ بکنی؟

می خوای کارمند بشی؟

نه وضعت خوبه و صرفا می خوای مدرک داشته باشی؟

این ها راه رو بهت نشون میده

هیچ کس جز خودت هم نمی تونه در این مورد تصمیم بگیره

هر حرفی که من نوعی بزنم صرفا با دیدگاه من هست و برای من مفید هست

لینک به دیدگاه
الان خواستی بگی فوقت تموم شده؟

شیرینی بده:ws3:

اول از همه باید هدفت رو مشخص کنی که از دکتری خوندن چه هدفی رو دنبال می کنی

سپس بر مبنای اون هدف ببینی اینجا بهتر هست یا اونجا

این هم که کجا بری خیلی مهم هست

هر جایی و هر شرایطی ارزش رفتن نداره

خیلی ها مدرک رو می خوان که بعدش جایی مشغول بشن با پایه حقوق بالاتر

خیلیها هم مدرک رو می خوان برای کارهای مهم و پروزه های بزرگ

خیلی ها هم صرفا درس می خونند برای اینکه عاشق درس خوندن هستند

جزو کدوم دسته هستی؟

می خوای کار های بزرگ بکنی؟

می خوای کارمند بشی؟

نه وضعت خوبه و صرفا می خوای مدرک داشته باشی؟

این ها راه رو بهت نشون میده

هیچ کس جز خودت هم نمی تونه در این مورد تصمیم بگیره

هر حرفی که من نوعی بزنم صرفا با دیدگاه من هست و برای من مفید هست

از کجا فهمیدی:w02: یعنی اینقدر تابلو بود:ws3:

قبول دارم که هیچ کس جز خود شخص نمیتونه تصمیم بگیره، ولی بهره گیزی از تجربه دیگران بسیار مفیده و اینکه راه رفته شده رو دوباره نرفت....

باید سبک و سنگین کرد، به ازای چیزهایی که به دست میاریم، چه چیزهایی رو از دست میدیم و خیلی مسائل دیگه...

من تقریبا میدونم که هدفم از ادامه تحصیل چیه ولی نمیدونم سیستم آموزشی اینجا تا چه حد برای رسیدن به این هدف به من کمک میکنه؟ یا اصلا رسیدن به این هدف نیاز به تحصیلات آکادمیک به این شکل داره یا نه؟ دانشجویان دکترا در ایران که میبینم از دکترا خوندن دلسرد میشم..دو سال اول که باید رفت سر کلاس، بعد از امتحان جامع که پروژشون شروع میشه تازه تحقیق و پژوهش...آیا برای اینگونه تحقیق کردن نیاز به 4 سال وقت گذاشتن است؟ یا به شیوه های دیگه هم میشد بهش رسید؟

کسانی که برای تحصیلات تکمیلی میرن، چند درصدشون واقعا برای تحصیل و چند درصد برای فرار از کشور و شروع زندگی به یک شیوه دیگه میرن؟ آیا کسانی که رفتند واقعا به انچه که میخواستن رسیدن و یا نه ؟

لینک به دیدگاه

به به فلوید جان شما هم داری رفتنی میشیا:w02:

به نظرم تو linkedin از اونایی که رفتن و هم رشته ای یا غیر هم رشته ای دختر یا پسر بپرسی خیلی بهتر میتونی جواب بگیری.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
هم خوبه من اطلاعات مفیدی گرفتم از کاربراش

خلاصه که ما فعلا هستیم شما م هر وقت رفتی اونجا به ما میل بزن....مثل یکی از دوستای قدیمی که رفته هر از گاهی میل میزنه به یادتونم:ws3:

لینک به دیدگاه
درود...سوالی ازتون داشتم و امیدوارم با بیان دیدگاههای مختلف بتوان به دید مناسبی برسیم...

بنظرتون برای دکترا چرا باید از ایران رفت و چه دلایلی برای ماندن وجود داره؟ برای شما کدام یک اولویت بیشتری داره...دوستان خواهشا شعار ندهید.:icon_gol:

متشکرم

جواب سوالت خیلی طولانیه و مفصله

به شخصیت فرد

شرایط خانوادگی

سرمایه

هدف از ادامه تحصیل

شرایط تحصیلی در داخل کشور و تفاوت های اون با شرایط دانشگاه ها مقصد در خارج از کشور

و ...

اما در کل به نظرم اگر امکان گذروندن دوره دکترا توی یکی از دانشگاه های برجسته کشور باشه بهتره که تو ایران ادامه تحصیل داد اما اگه قرار به تحصیل توی دانشگاه های درجه دو و سه هست رفتن بهتره :ws37:

لینک به دیدگاه

اما در کل به نظرم اگر امکان گذروندن دوره دکترا توی یکی از دانشگاه های برجسته کشور باشه بهتره که تو ایران ادامه تحصیل داد اما اگه قرار به تحصیل توی دانشگاه های درجه دو و سه هست رفتن بهتره :ws37:

خروجیه دانشگاه های برتر ما تو دکتری به نظرت ورودی کجا هستن؟(من اکثریت رو میگم جالا یکی دوتا داده پرت همه جا هستن)

به نظر من اگه آینده ی کاری خیلی برات مهمه و دوست داری جذب جاها و پروژه های بزرگ بشی و توانایی رفتن از هر لحاظ رو داری بری بهتره چون قراره یه اتوبان دوبانده از ایران به خارج بزنن که یکی از حالت هاش اینه که مجدد میتونی به ایران برگردی و خدمت به هموطن و این صوبتا:ws3::whistle:

من حس میکنم اگه آدم تجربه و شرایط جدید هستی حداقل برای ارضای این روحیت رفتن میتونه خیلی کمک کنه .....کاشکی واسه آینده نمیمونه!

لینک به دیدگاه

خیلی موارد تو تصمیم گیری اهمیت دارند

اگه هدف دقیقا افزایش علم و پژوهش در حیطه دانش روز دنیا و ارتباط با تکنولوژیهای پیشرفته هست، دانشگاههای معتبر در خارج از کشور ترجیح داده میشه

البته با توجه به تحقیقاتم در مورد رشته خودم به این نتیجه رسیدم

در حات کلی تر بازم بستگی به رشته تحصیلی داره و اینکه در این زمینه رتبه دانشگاههای ایران در چه حدیه

ولی اون چیزی که از همه اینا مهمتره هدفتون واسه دکتراست

شرایط زیادی رو باید سنجید ...در کنار تحصیل زندگی هم در جریان هست.

لینک به دیدگاه
کی گفته برا دکترا باید از ایران رفت؟؟؟:w58:

این همه دانشگاه معتبر

شریف

تربیت مدرس

.

.

.

علی جان بیشتر چیزا از دور قشنگتر هست تا نزدیک

این دانشگاههایی که اسم بردی اینجورین و رنکینگ بالایی ندارن!

ولی یکی از کمترین مزیت های ادامه تحصیل در خارج اینه که بجای یه کشور جهان سوم توی یک کشور توسعه یافته زندگی می کنی و مسلما دانشی که اونجا بدست میاری جلوتر از یه کشور جهان سوم هست که درش دست به هرچی بزنی خبر از فردات نداری

خیلی ها می گن پول در آوردن توی ایران آسون تر هست تا جاهای دیگه....ولی اون عده نفسشون از جای گرم بلند میشه چون بدون سرمایه هیچ کاری نمیشه کرد

الان تقریبا راحتترین و کم هزینه ترین راه برای خروج از کشور از طریق تخصص و ادامه تحصیل هست که امید وارم کسی از دست نده این موقعیت رو!

کافیه برید لب مرز ایران و ترکیه....

آدامایی میان که می دونن ماهها باید توی راه باشن و توی کمپ ها بمونن و حتی پول هم پرداخت کنن که به هدفشون برسن

حالا یا هدفشون ادامه تحصیل هست یا گرفتن اقامت

لینک به دیدگاه
علی جان بیشتر چیزا از دور قشنگتر هست تا نزدیک

این دانشگاههایی که اسم بردی اینجورین و رنکینگ بالایی ندارن!

ولی یکی از کمترین مزیت های ادامه تحصیل در خارج اینه که بجای یه کشور جهان سوم توی یک کشور توسعه یافته زندگی می کنی و مسلما دانشی که اونجا بدست میاری جلوتر از یه کشور جهان سوم هست که درش دست به هرچی بزنی خبر از فردات نداری

خیلی ها می گن پول در آوردن توی ایران آسون تر هست تا جاهای دیگه....ولی اون عده نفسشون از جای گرم بلند میشه چون بدون سرمایه هیچ کاری نمیشه کرد

الان تقریبا راحتترین و کم هزینه ترین راه برای خروج از کشور از طریق تخصص و ادامه تحصیل هست که امید وارم کسی از دست نده این موقعیت رو!

کافیه برید لب مرز ایران و ترکیه....

آدامایی میان که می دونن ماهها باید توی راه باشن و توی کمپ ها بمونن و حتی پول هم پرداخت کنن که به هدفشون برسن

حالا یا هدفشون ادامه تحصیل هست یا گرفتن اقامت

اصلا گیریم حرف شما تا حدودی درست

ولی من به شخصه ترجیح میدم تو کشور خودم به کمال برسم تا اینکه بخوام به اجنبی پول بدم

گرچه این سطح علمی تو دانشگاههای ایران اونقدرا هم که میگین پایین نیست ولی خب حرف شما هم درسته

لینک به دیدگاه
اصلا گیریم حرف شما تا حدودی درست

ولی من به شخصه ترجیح میدم تو کشور خودم به کمال برسم تا اینکه بخوام به اجنبی پول بدم

گرچه این سطح علمی تو دانشگاههای ایران اونقدرا هم که میگین پایین نیست ولی خب حرف شما هم درسته

کمال توی ایران اینه که در نهایت توی یه دانشگاه هیئت علمی شی

که اونم با وجود این همه دکترا از دانشگاههای معتبر که به ایران برگشتن برای دانشگاه های خوب ایران میسر نیست و نهایت در یک دانشگاه آزاد احتمالش هست

بعدشم کی سالی 120 میلیون پول داره که ببره آمریکا که درس بخونه ؟! بیشتر فاند می گیرن....اونها هستن که یه پولی هم به شما می دن

لینک به دیدگاه

اگه میخوای بری، دیگه برگشتنت اشتباهه، منم بین این دوراهی بودم که برم برای همیشه اونور بمونم، یا همینجا ادامه بدم.

دیدم نمیتونم برای همیشه اونور بمونم.

اینکه درس بخونم و بعد از 5 سال دوباره برگردم این کشور زیاد به دردم هم نمیخوره.

چون هم دانشگاه های آزاد در حال برشکست شدن هستن و هم ظرفیت هیئت علمی اکثر دانشگاه های سراسری دیگه پر شده، پس به درد تدریسم نمیخوره.

فقط میمونه کار کردن تو بازار ایران، که اونم فرقی نمیکنه مدرکت از کجاس، باید تخصص داشته باشی.

برای همین اولویتم روی کارم هست و در کنارش خوندن دکترا همینجاااااااااا.

ولی اگه کسی میتونه بره و همیشه اونجا بمونه و زندگیشو اونجا تشکیل بده، رفتن به نفعشه. :-)

لینک به دیدگاه
به به فلوید جان شما هم داری رفتنی میشیا:w02:

به نظرم تو linkedin از اونایی که رفتن و هم رشته ای یا غیر هم رشته ای دختر یا پسر بپرسی خیلی بهتر میتونی جواب بگیری.

هم خوبه من اطلاعات مفیدی گرفتم از کاربراش

خلاصه که ما فعلا هستیم شما م هر وقت رفتی اونجا به ما میل بزن....مثل یکی از دوستای قدیمی که رفته هر از گاهی میل میزنه به یادتونم:ws3:

نه بابا چه رفتنیsigh.gif مگه به همین سادگیاست.

من خودم دوسال هست که دارم همه جوانب رو می سنجم و هنوز به جواب قطعی نرسیدم...میخواستم ببینم دوستان چجوری این مسائل رو برای خودشون تحلیل کردن.

جواب سوالت خیلی طولانیه و مفصله

به شخصیت فرد

شرایط خانوادگی

سرمایه

هدف از ادامه تحصیل

شرایط تحصیلی در داخل کشور و تفاوت های اون با شرایط دانشگاه ها مقصد در خارج از کشور

و ...

شما برای خودت چه استدلالی کردی؟

تو پولشو جور کن من میرم برا رفتن دلایل شخصی زیادی دارم تو رو هم قانع می کنم با من بیایی :ws3:

دکترا بهانه هس :w02:

دلایل شخصیsigh.gif اصلا این قسمت قضیه اگه حل میشد، 70 درصد رفتن ها بی دلیل میشد.hanghead.gif

خیلی موارد تو تصمیم گیری اهمیت دارند

اگه هدف دقیقا افزایش علم و پژوهش در حیطه دانش روز دنیا و ارتباط با تکنولوژیهای پیشرفته هست، دانشگاههای معتبر در خارج از کشور ترجیح داده میشه

البته با توجه به تحقیقاتم در مورد رشته خودم به این نتیجه رسیدم

در حات کلی تر بازم بستگی به رشته تحصیلی داره و اینکه در این زمینه رتبه دانشگاههای ایران در چه حدیه

ولی اون چیزی که از همه اینا مهمتره هدفتون واسه دکتراست

شرایط زیادی رو باید سنجید ...در کنار تحصیل زندگی هم در جریان هست.

ممنون عزیزم از نظرتون:icon_gol:

اگه میخوای بری، دیگه برگشتنت اشتباهه، منم بین این دوراهی بودم که برم برای همیشه اونور بمونم، یا همینجا ادامه بدم.

دیدم نمیتونم برای همیشه اونور بمونم.

اینکه درس بخونم و بعد از 5 سال دوباره برگردم این کشور زیاد به دردم هم نمیخوره.

چون هم دانشگاه های آزاد در حال برشکست شدن هستن و هم ظرفیت هیئت علمی اکثر دانشگاه های سراسری دیگه پر شده، پس به درد تدریسم نمیخوره.

فقط میمونه کار کردن تو بازار ایران، که اونم فرقی نمیکنه مدرکت از کجاس، باید تخصص داشته باشی.

برای همین اولویتم روی کارم هست و در کنارش خوندن دکترا همینجاااااااااا.

ولی اگه کسی میتونه بره و همیشه اونجا بمونه و زندگیشو اونجا تشکیل بده، رفتن به نفعشه. :-)

بسیار عالی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

مریم جان من خودم رفتن رو انتخاب می کنم چون زندگی تنها و زندگی توی سرزمین های دیگه رو دوست دارم اگه دانشگاه انتخابی هم خوب باشه دیگه همه چی عالی میشه:w16:

لینک به دیدگاه
کمال توی ایران اینه که در نهایت توی یه دانشگاه هیئت علمی شی

که اونم با وجود این همه دکترا از دانشگاههای معتبر که به ایران برگشتن برای دانشگاه های خوب ایران میسر نیست و نهایت در یک دانشگاه آزاد احتمالش هست

بعدشم کی سالی 120 میلیون پول داره که ببره آمریکا که درس بخونه ؟! بیشتر فاند می گیرن....اونها هستن که یه پولی هم به شما می دن

نه

این حرف رو قبول ندارم

ما یه استاد داشتیم به اسم دکتر محمد لایقی

توی دانشگاه کشاورزی کرج درس میده

دکترای مکانیک از دانشگاه شریف گرفته

اگه اسمشو سرچ کنین، میبینین همچین بیکار هم نیست:w16:

لینک به دیدگاه

شعار نمیدیم هرچی میگیم واقعیته.

دلیل اگه بخای میشه یه بازه از صفر تا + بینهایت !

چنتاشو بشمارم برات!؟

شما میگی برای دکتری من میگم از خود کارشناسی باید از ایران رفت !

از امکانات مادی مثل امکانات آزمایشگاهی و پروفسور های مطرح و فاند تحصیلی و امکانات خوابگاهی و ابزار ارتباطی به روز و فضای دانشگاهی گرفته تا امکانات معنوی مثل آرامش اعصاب و اتاق شخصی و امنیت جانی و مردم با شعور و اساتید با ادب و وقت شناسی افراد و هزار تا نمونه ی دیگه.

درس خوندن فقط این نیست که یه کتاب بگیری دستت بری امتحان بدی.

درس خوندن همه ی موارد بالا رو باهم میخاد ! درس خوندن تفریح میخاد. آرامش میخاد. امکانات میخاد. شرایط مساعد میخاد.انگیزه میخاد. کدومشو توو ایران داری؟

واقعا دلیل میخای برای رفتن !؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
شعار نمیدیم هرچی میگیم واقعیته.

دلیل اگه بخای میشه یه بازه از صفر تا + بینهایت !

چنتاشو بشمارم برات!؟

شما میگی برای دکتری من میگم از خود کارشناسی باید از ایران رفت !

از امکانات مادی مثل امکانات آزمایشگاهی و پروفسور های مطرح و فاند تحصیلی و امکانات خوابگاهی و ابزار ارتباطی به روز و فضای دانشگاهی گرفته تا امکانات معنوی مثل آرامش اعصاب و اتاق شخصی و امنیت جانی و مردم با شعور و اساتید با ادب و وقت شناسی افراد و هزار تا نمونه ی دیگه.

درس خوندن فقط این نیست که یه کتاب بگیری دستت بری امتحان بدی.

درس خوندن همه ی موارد بالا رو باهم میخاد ! درس خوندن تفریح میخاد. آرامش میخاد. امکانات میخاد. شرایط مساعد میخاد.انگیزه میخاد. کدومشو توو ایران داری؟

واقعا دلیل میخای برای رفتن !؟ :ws38:

درسته که مواردی که گفتید رو نداریم ولی یک موردی خیلی ذهن من رو به خودش مشغول میکنه و آن سرزمین مادری است...اینجا کشور من است، مردم اینجا هم زبان من هستن..من اینجا صاحب حق هستم (حالا وضعیت سیاسی بماند، کلی گفتم)..کشورهای دیگه که این همه فاند میدن و برای دانشجویان نخبه سایر کشورها خرج میکنند، در حقیقت واسه پیشبرد صنعت خودشون هست..وقتی مقالات مرتبط با رشته خودم رو سرچ میکنم، نام های ایرانی عجیب تو چشم میزنه..

و اینکه سطح رضایت از زندگی در چیست؟ کسانی که در انجا زندگی و تحصیل میکنند، چگونه زندگی میکنند؟ تا چه حد از زندگی خود رضایت دارند تا چه حد برای کم نیاوردن در مقابل بقیه این رضایت رو بیان میکنند؟ اصلا کیفیت زندگیشان چگونه است؟

میدونم خیلی چیزها اینجا نیست ولی اگر من بروم تو بروی او برود..چه کسی میسازد اینجا راhanghead.gif

لینک به دیدگاه
درسته که مواردی که گفتید رو نداریم ولی یک موردی خیلی ذهن من رو به خودش مشغول میکنه و آن سرزمین مادری است...اینجا کشور من است، مردم اینجا هم زبان من هستن..من اینجا صاحب حق هستم (حالا وضعیت سیاسی بماند، کلی گفتم)..کشورهای دیگه که این همه فاند میدن و برای دانشجویان نخبه سایر کشورها خرج میکنند، در حقیقت واسه پیشبرد صنعت خودشون هست..وقتی مقالات مرتبط با رشته خودم رو سرچ میکنم، نام های ایرانی عجیب تو چشم میزنه..

و اینکه سطح رضایت از زندگی در چیست؟ کسانی که در انجا زندگی و تحصیل میکنند، چگونه زندگی میکنند؟ تا چه حد از زندگی خود رضایت دارند تا چه حد برای کم نیاوردن در مقابل بقیه این رضایت رو بیان میکنند؟ اصلا کیفیت زندگیشان چگونه است؟

میدونم خیلی چیزها اینجا نیست ولی اگر من بروم تو بروی او برود..چه کسی میسازد اینجا راhanghead.gif

شما اول هدفت رو مشخص کن ! میخوای بری اونجا زندگی کنی و زندگی خوبی داشته باشی یا از امکانات تحصیلی اونجا استفاده کنی؟

چون این دو تا هدف زمین تا آسمون با هم تفاوت دارند!

میخوای اینجا باشی و به صنعتت خدمت کنی که باید بگم سخت در اشتباهی ! چون صنعت اینجا یه صنعت وارداتی هست و نه بومی ! در نتیجه از سواد شما در حد اپراتور استفاده میشه ! در بهترین حالت میشی یه استاد دانشگاه در محیطی که انواع و اقسام فیلم هارو باید بازی کنی و روی عقایدت پا بذاری. دیدم که دارم میگم !

در این کشور حتی شرکت های developer هم وجود نداره که از سواد و مقالات احتمالی شما در سطح گسترش یافته و صنعتی بهره ببره و در نتیجه مقالاتت میمونه برای خودت بعنوان یادگاری ! سطح تحصیلی و دانش و تجربت هم بخاطر محدودیت های آزمایشگاهی و آموزشی ایران اونقدر نخواهد بود که حتی بشه اسم استاد رو رووت گذاشت چون خیلی از چیزارو هنوز بلد نیستی ! چرا؟ چون امکاناتش رو در ایران نداری که به اندازه ی یه دانشجوی خارجی بتونی یاد بگیری!

اینجا بستر ها آماده نیست و باید خیلی کار هارو راست و ریس کنی تا بتونی ادامه بدی . این کار وقت و زمان و جوانی و انرژی و هزار تا چیز دیگه رو ازت میگیره.

تازه اگر بتونی این بستر ها رو آماده کنی ! حتی ممکنه در ادامه مجبور بشی از ایران بری چون قادر به ادامه دادن این بستر سازی برای ادامه ی تحقیقاتت نیستی !

حالا بمون و فکر کن یکی مثل شما چجوری میخاد به این کشور خدمت کنه ! اصلا چیکار میتونه بکنه ! اصلا چیکار بهش اجازه میدن که بکنه

لینک به دیدگاه

نظرات جالب بود...:icon_gol:

مرسی استاتر...:icon_gol:

فعلا که بنده تو خوندنو ادامه دادن معلقمو موندم چیکار کنم..:hanghead:

ولی اگه زمانی بخوام بخونمو ادامه بدم برای دکترا حتما میرم...میرم اونجا میخونم!و بر میگردم...برمیگردمو هر چی میدونمو رو کشور خودم به کار میگیرم...اینکه میگین پول ریختن تو جیب اجنبیاست یعنی چی؟میری تو دانشگاهاشون پول میدی و به همون اندازه دانشت بالا میره...

اینکه میگین دانشگاهای اینجا خوب نیست یعنی چی؟فکر کنید ببینید چرا خوب نیست...چون هرکی رفت..هر کی بدرد بخور شد دیگه برنگشت...نیومد کشورشو بسازه...

من از وقتی

شناختم سعی کردم الگو قرارش بدم...کم جایگاهی نداره تو دنیا بالاخره مخترع قلب مصنوعیه ولی اومده داره تو کیش بیمارستانی میسازه معرکه...بده اومده داره کشورشو ارتقا میده؟؟؟

(البته چون همشهریم هست من ازش خیلی خوشم میاد:whistle:)

اگه زمانی رفتی برگرد...با هرچی که فهمیدی و یاد گرفتی کمک کن به کشورت:icon_gol:

لینک به دیدگاه
شما اول هدفت رو مشخص کن ! میخوای بری اونجا زندگی کنی و زندگی خوبی داشته باشی یا از امکانات تحصیلی اونجا استفاده کنی؟

چون این دو تا هدف زمین تا آسمون با هم تفاوت دارند!

میخوای اینجا باشی و به صنعتت خدمت کنی که باید بگم سخت در اشتباهی ! چون صنعت اینجا یه صنعت وارداتی هست و نه بومی ! در نتیجه از سواد شما در حد اپراتور استفاده میشه ! در بهترین حالت میشی یه استاد دانشگاه در محیطی که انواع و اقسام فیلم هارو باید بازی کنی و روی عقایدت پا بذاری. دیدم که دارم میگم !

در این کشور حتی شرکت های developer هم وجود نداره که از سواد و مقالات احتمالی شما در سطح گسترش یافته و صنعتی بهره ببره و در نتیجه مقالاتت میمونه برای خودت بعنوان یادگاری ! سطح تحصیلی و دانش و تجربت هم بخاطر محدودیت های آزمایشگاهی و آموزشی ایران اونقدر نخواهد بود که حتی بشه اسم استاد رو رووت گذاشت چون خیلی از چیزارو هنوز بلد نیستی ! چرا؟ چون امکاناتش رو در ایران نداری که به اندازه ی یه دانشجوی خارجی بتونی یاد بگیری!

اینجا بستر ها آماده نیست و باید خیلی کار هارو راست و ریس کنی تا بتونی ادامه بدی . این کار وقت و زمان و جوانی و انرژی و هزار تا چیز دیگه رو ازت میگیره.

تازه اگر بتونی این بستر ها رو آماده کنی ! حتی ممکنه در ادامه مجبور بشی از ایران بری چون قادر به ادامه دادن این بستر سازی برای ادامه ی تحقیقاتت نیستی !

حالا بمون و فکر کن یکی مثل شما چجوری میخاد به این کشور خدمت کنه ! اصلا چیکار میتونه بکنه ! اصلا چیکار بهش اجازه میدن که بکنه

من در ابتدا ترجیح میدهم در هر جایی که هستم ابتدا زندگی کنم و لذت ببرم و سپس تحصیل کنم...

نمیشه این دو تا رو از هم جدا کرد، کاملا به هم وابسته هستن...اگر تحصیلات رو دوست دارم به همون اندازه زندگی کردن هم واسم مهمه...

بله مواردی که میگید در دانشگاه رو دیدم ولی خب یک مقدار الکی اعتماد بنفس و حوصله مبارزه دارم...اگر خودم نمیتونم به این هدف برسم لا اقل زمینه رو حتی برای بقیه میشه فراهم کرد...گرچه اوضاع هم به این سیاهی نبوده و باز هستند کسانی که باز با محدودیت کارهایی کردند و اینقدر همه چیز سیاه مطلق نیست و سوال دیگر آیا همه کسانی که با دنیایی از آرزوها و فارغ التحصیل شده از بهترین دانشگاههای کشور رفتن چند درصد به اهدافشون رسیدن؟

خود مردم اون کشورها چقدر تحصیلات براشون مهمه؟ اصلا مدرک گرایی واسه ما جهان سومی هاست...

نظرات جالب بود...:icon_gol:

مرسی استاتر...:icon_gol:

فعلا که بنده تو خوندنو ادامه دادن معلقمو موندم چیکار کنم..:hanghead:

ولی اگه زمانی بخوام بخونمو ادامه بدم برای دکترا حتما میرم...میرم اونجا میخونم!و بر میگردم...برمیگردمو هر چی میدونمو رو کشور خودم به کار میگیرم...اینکه میگین پول ریختن تو جیب اجنبیاست یعنی چی؟میری تو دانشگاهاشون پول میدی و به همون اندازه دانشت بالا میره...

اینکه میگین دانشگاهای اینجا خوب نیست یعنی چی؟فکر کنید ببینید چرا خوب نیست...چون هرکی رفت..هر کی بدرد بخور شد دیگه برنگشت...نیومد کشورشو بسازه...

من از وقتی

شناختم سعی کردم الگو قرارش بدم...کم جایگاهی نداره تو دنیا بالاخره مخترع قلب مصنوعیه ولی اومده داره تو کیش بیمارستانی میسازه معرکه...بده اومده داره کشورشو ارتقا میده؟؟؟

(البته چون همشهریم هست من ازش خیلی خوشم میاد:whistle:)

اگه زمانی رفتی برگرد...با هرچی که فهمیدی و یاد گرفتی کمک کن به کشورت:icon_gol:

خواهش بانو:icon_gol:

بنظرت کسی که میره چقدر میتونه برگرده؟ چقدر جامعه ای که در این مدت ازش دور بوده پذیراش هست؟ در صورتیکه الان وضعیت دانشگاهها از استاد اشباع شده؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...