رفتن به مطلب

*#* کلاغ ها نابغه اند *#*

Iman-Emperatour

ارسال های توصیه شده

1258288826.jpg

دانشمندان در كنار پارچ مقداري سنگ ريزه قرار دادند و مشاهده كردند كه كلاغها به سادگي با ريختن سنگ درون پارچ هم كرم و هم آب را خوردند.

يك قصه قديمي يوناني با قدمت دو هزار سال وجود دارد كه در آن دسته اي از كلاغها براي اينكه بتوانند آب داخل يك كوزه را بخورند درون آن سنگ ريزه هايي مي ريزند و پس آنكه سطح آب بالا مي آيد تشنگي خود را برطرف مي كنند.

اكنون رفتارشناسان حيوانات دانشگاه كمبريج با آزمايش رفتار گروهي از كلاغها دريافتند كه اين پرندگان واقعا مي دانند كه براي افزايش سطح آب بايد درون ظرف سنگ زيره ريخت.

در اين آزمايش چهار كلاغ سياه به نامهاي كوك، فراي، كانلي و مونرو شركت كردند.

در مقابل اين كلاغها يك پارچ لبه بلند گذاشته شد كه در ته آن مقداري آب و يك كرم ريخته شده بود به طوري كه اين كلاغها كه به شدت تشنه و گرسنه بودند قادر نبودند آب داخل پارچ را بخورند.

دانشمندان در كنار پارچ مقداري سنگ ريزه قرار دادند و مشاهده كردند كه كلاغها به سادگي با ريختن سنگ درون پارچ هم كرم و هم آب را خوردند.

در اين آزمايش مشاهده شد كه كوك و فراي پس از انجام اولين تلاش به كرم دست يافتند اما كانلي و مونرو براي رسيدن به كرم نياز داشتند كه يك بار ديگر شانس خود را امتحان كنند.

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
داری جدی میگی یا شوخی کردی؟:ws3:

والله چي بگم اين كلاغاي اصفهانو هرچي بذاري جلوشون ميخورن:jawdrop:

ولي اين كالباس و پفكو چون خودم ديدم با چه اشتهايي ميخورن گفتم.:ws28:

لینک به دیدگاه
والله چي بگم اين كلاغاي اصفهانو هرچي بذاري جلوشون ميخورن:jawdrop:

ولي اين كالباس و پفكو چون خودم ديدم با چه اشتهايي ميخورن گفتم.:ws28:

من کلی پرسیدم!:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...