رفتن به مطلب

چهارمین جلسه طوفان فکری

hasti1988

ارسال های توصیه شده

درود ....

در این جلسه از سری جلسات طوفان فکری ایده های شما میتواند کمک شایانی برای خدمت رسانی به یک قشری از مردم همین اجتماعی که داریم زندگی میکنیم بکند....

یکی از دوستانمون با همراهی چند نفر دست به کاری بزرگ زدند و در مراحل اولیه تاسیس یک انجمن خیریه هستند ،ایده های شما میتواند راهگشای دوستانمون برای ارائه خدمات هر چه بهتر به کودکان یتیم،فقرا و شاید ایجاد شغلی برای اونها باشه که به وسیله اون بتوان کسب درآمدی هم برای انجمن داشت.

sgcdcfr94sganml3bhj.jpg

ما را در این قدم خیر یاری می کنید.....؟!

منتظر ایده های شما هستیم....:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام

بسيار كار با ارزشي هستش.

آموزش افراد براي انجام برخي امور مانند: كارهاي صنايع دستي و ... و فروش آنها در بازار.

اينطوري هم درآمدزا خواهد بود و هم شايد در آينده با ادامه دادن آن به يك شغل رسمي تبديل شود.

کلاً آموزش این بچه ها منظورم هستش در زمینه های مفید.

پ.ن: اميدوارم كه منظورم رو خوب رسونده باشم. چون خودم هم از گرسنگي نميدونم چي نوشتم :ws3:

لینک به دیدگاه
سلام

بسيار كار با ارزشي هستش.

آموزش افراد براي انجام برخي امور مانند: كارهاي صنايع دستي و ... و فروش آنها در بازار.

اينطوري هم درآمدزا خواهد بود و هم شايد در آينده با ادامه دادن آن به يك شغل رسمي تبديل شود.

پ.ن: اميدوارم كه منظورم رو خوب رسونده باشم. چون خودم هم از گرسنگي نميدونم چي نوشتم :ws3:

مثل کارگاه های فرش های دست بافت که از زن های خانه دار و قالیباف کمک می گیرن منظورته دیگه یه همچین کارایی؟

لینک به دیدگاه
مثل کارگاه های فرش های دست بافت که از زن های خانه دار و قالیباف کمک می گیرن منظورته دیگه یه همچین کارایی؟

آره :icon_gol:

مثلاً فرش بافي، كوزه گري، بافتني، درست كردن كيف و ....

اين چيزا منظورمه

يه چيزي كه با كار كردن يَدي خودشون براي خودشون درآمدزايي كنند و در كنارش هم به يك نيروي فني در اون كار تبديل بشوند. :a030:

لینک به دیدگاه

سلام :icon_redface:

در کل آموزش دادن این بچه ها بنظرم بهترین کاره چون به شدت آموزش پذیر هستن در این سن ،بخصوص برای آینده ی خودشون .

می تونن خیاطی رو به دخترا آموزش بدن و کارگاه های خیاطی ایجاد کنن توسط همین بچه ها ، طوری که بتونن سفارش های بزرگ بگیرن، مثلا دوختن یونی فرم برای آموزش پرورش و ...

می تونن آینده ی ورزشی براشون ببینن و با کمک آموزش های درست یه تیم ورزشی قوی درست کنن که به مرور بتونه مقام و درآمد و اسپانسر و ... هم کسب کنه و حتی بیاد لیگ برتر :ws3:

لینک به دیدگاه

منم با آموزش بچه ها موافقم خیلی.باید یاد بگیرن که خودشون برای خودشون کاری کنن نه منتظر کمک باشن از سایر افراد

هستی جون کاش راجع به خیریه بچه ها بیشتر توضیح میدادی و اینکه چه کمکی نیاز دارن که ما از پسش بربیایم:ws37:

لینک به دیدگاه

سلام

خیلی کار قشنگیه .... من خیلی دوس داشتم یه بنیاد خیریه داشته باشم اما پول ندارم :sigh:

اول از همه باید از لحاظ روانی رو این بچه ها کار بشه چندتا روانشناس و روانپزشک باید اعتماد به نفس این بچه ها رو بالا ببرن وقتی از درون ترمیم شدن و بهشون ثابت شد مثلا اگه پدر ندارن مادر و خواهر برادری دارن که دوستشون دارن

اگه ثروت ندارن محبت و صمیمیتی دارن که هیچ جایی نمیشه پیدا کرد اون موقع آماده میشن واسه شروع مراحل بعدی !

به نظرم این قدم اوله و مهمترین قدم چون تا وقتی خودشون و توانایی هاشونو باور نکنن نمیتونن پیشرفت کنن چون اونا مدام نداشته هاشون جلوی چشمشونه (البته نه همشون)

قدم دوم آموزش ماهیگیریه ..... یعنی بهشون یاد بدیم که از فرصت های کوچیک فرصت های طلایی بسازن باید یاد بگیرن که چجوری شرایط رو تغییر بدن درست همونطوری که میخوان

همین که یاد بگیرن فرصت هاشونو از دست ندن کمک بزرگی بهشون میشه :icon_gol:

البته اینا نظر من بود اگه چیز دیگه ای هم به ذهنم رسید میام میگم :ws37:

لینک به دیدگاه

نظرات دوستان جالب بود.

منم با آموزش موافقم....حالا این آموزش می تونه کارای هنری مثه بافتنی، خیاطی، آرایشگری و .... یا ورزشی (علاوه بر آموزش رشته ورزشی آموزش مربیگری)

خوب از لحاظ روانی هم باید با این بچه ها کار بشه...که باور کنن چیزی از دیگران کم ندارن

به نظرم این انجمن خیریه می تونه از شیوه های مبتکرانه و تبلیغات خلاقانه واسه جذب کمکای مردمی و دولتی هم استفاده کنه...یعنی یه جورایی گام اول همینه که هزینه های مالی رو تامین کنه...

لینک به دیدگاه

اصولی ترین کار آموزش دادن بهشونه

کارهای مفید و درآمدزاد

حتی هنرهای دستی بهتره بدرد بخور باشه نه درست کردن هرچیزی..

لینک به دیدگاه

منم با نظر بچه ها موافقم.چه خوبه که در صورت امکان انجمن نواندیشان یه انجمن خیریه بوجود بیاره و بچه هایی که تخصصی تو هر زمینه ای دارن داوطلبانه بیان و به بچه های بی بضاعت آموزشی رو در رابطه با تخصصشون بدن.یا اینکه کمک های نقدی دیگران رو کالاهای مورد نیاز برای این بچه ها خریده و به دستشون برسونن که البته این کار همت زیادی میخواد اما خب کار بسیار زیبا و پسندیده ایه.

لینک به دیدگاه

مرسی از هستی عزیز و تمامی دوستانی که دستی در کار خیر و کمک به کوکان بی بضا عت رو دارند........:icon_gol:

اینجا بحث حول کودکان بی بضاعت میچرخد و سوال این است اصولا این کوکان از چه سنی تا به چه سنی تحت حمایت انجمن خیریه هستند؟

دوستان نظرات مفیدی ارائه دادند اما متاسفانه نگاهی به وضعیت تحصیلی این کودکان نشده......

از نظر شرایط جسمی و روحی یک کودک 4 ساله یا 12 و 15 ساله چقدر توان دارد ؟

آیا این همان مقوله کودکان کار نمیشود؟

طبق نظر سازمان یونیسف " هركاري كه باعث اخلال در تعليم و تربيت كودكان شود و شرايط رواني، اجتماعي و فيزيكي آنان را تحت تاثير قرار دهد،از نظر ما به اين قشر آسيب مي‌رساند."

لینک به دیدگاه
مرسی از هستی عزیز و تمامی دوستانی که دستی در کار خیر و کمک به کوکان بی بضا عت رو دارند........:icon_gol:

اینجا بحث حول کودکان بی بضاعت میچرخد و سوال این است اصولا این کوکان از چه سنی تا به چه سنی تحت حمایت انجمن خیریه هستند؟

دوستان نظرات مفیدی ارائه دادند اما متاسفانه نگاهی به وضعیت تحصیلی این کودکان نشده......

از نظر شرایط جسمی و روحی یک کودک 4 ساله یا 12 و 15 ساله چقدر توان دارد ؟

آیا این همان مقوله کودکان کار نمیشود؟

طبق نظر سازمان یونیسف " هركاري كه باعث اخلال در تعليم و تربيت كودكان شود و شرايط رواني، اجتماعي و فيزيكي آنان را تحت تاثير قرار دهد،از نظر ما به اين قشر آسيب مي‌رساند."

سلام دنیز عزیز، ممنون از توجهتون :ws37:

بعید می دونم دوستانی که پیشنهاد دادن منظورشون همچین چیزی باشه :ws52:

بحث آموزش که مطرح شد، یک پروسه بسیار طولانی مدت هستش . به همین خاطر من توی صحبت هام از واژه ی آینده استفاده کردم :w16:

قرارنیس کسی از این بچه ها با این سن و سال توقعی داشته باشه برای بازدهی داشتن .

بازدهی این فرآیند در آینده دیده میشه . در واقع اینجا داریم پیشنهاداتی برای آینده ی کاری این بچه ها داده میشه . (حداقل تا وقتی بحث آموزش مطرحه) .

علاوه بر این ، وقتی میگیم بهشون به فرض مثال آموزش خیاطی داده بشه، به معنی نیس که از تحصیلات ابتدایی راهنمایی دبیرستان و یا بالاتر منع بشن ، همه ی این موارد بسته به سن این بچه ها می تونه در کنار هم ایجاد بشه ! چون اگر این اتفاق نیوفته مسلما بازده خوبی هم نخواهد داشت :a030:

لینک به دیدگاه

خیلی کار قشنگیه.:ws37:

با آموزش مهارت های فنی موافقم.

تازه میتونیم تو درساشون هم بهشون کمک کنیم.یه جورایی معلم خصوصی شون بشیم.

و یا اینکه اگه بشه با آموزشگاه های مثل قلم چی و گاج و اینا صحبت کنیم که بچه ها بتونن از کلاسها و آزموناشون استفاده کنن.

البته همه ی اینکارا ایده خود من نبوده.من همه ی این موارد تو انجمن امام علی دیدم.:hanghead:

لینک به دیدگاه

1- جمع آوری لباس هایی که کوچیک شدن یا دیگه استفاده نمی کنن افراد برای انجمن خیریه.

2-گذاشتن صندوق های صدقات در منازل یا محل کار دوستان و آشنایان

3-تاسیس کارگاه ها یا کارخانه های تولیدی و استخدام افراد و قشر ضعیف جامعه

حالا باز چیزی به ذعنم رسید میام میگم

لینک به دیدگاه
منم با آموزش بچه ها موافقم خیلی.باید یاد بگیرن که خودشون برای خودشون کاری کنن نه منتظر کمک باشن از سایر افراد

هستی جون کاش راجع به خیریه بچه ها بیشتر توضیح میدادی و اینکه چه کمکی نیاز دارن که ما از پسش بربیایم:ws37:

هر ایده ای که به ذهنتون میرسه فرقی نداره که چی باشه جون همه نظرات توی شورا بررسی میشه

میتونه از پیشنهاد دادن لباسهایی که کوچیک شده و دیگه نمی پوشیم باشه تا چیزای بزرگتر

هزینه های مالی انجمن خیریه هم توسط اعضای انجمن و هم اسپانسر هاش تامین می کنن و میشه گفت از لحاظ مالی انجمن مشکلی نداره

صرفا نباید کودک باشن از افراد بزرگتر هم مثلا سرپرست های خانواده ها هم حمایت میشه یعنی برای تمامی سنین هستش این خیریه...:w16:

لینک به دیدگاه

سیلام به به این از اون طوفان فکریاست که باقیات الصالحات هم داره توش:ws3:

عرض کنم من همیشه فکر میکردم این همه بنگاه خیریه تو دنیا زدن حالا چه ادم ها یمشهور کسایی که توانش و داشتن و خیلیای دیگه ولی چرا هنوز وقتی از خیابون رد میشم یه دختر بچه باید بچسبه به پام تا ازش چیزی بخرم

یا چرا هنوز گدا تو شهر وجود داره

من فکر میکنم یکی از دلایلش اینه که یا خیلی خوب و کافی نیست این فعالیت ها یا پراکنده و بصورت جزیره جزیرست

مثلا میتونه یه شرکت خصوصی باشه یه چیز شبیه سازمان بهزیستی تمام اون کسایی که قرار هست بیان و فعالیت های خیر خواهانه انجام بدن سرمایشون رو بذارن اونجا حالا این سازمان میتونه تمام اقشار نیازمند رو تحت پوشش خودش بگیره میتونه حتی همکاری شرکت های بیمه رو برای بیمه عمر بچه های بی سرپرست جلب کنه و خیلی کار های دیگه

ولی اگر بخوایم یه خیریه کوچیک رو فعال کنیم بهترین راه برا این که مفید تر باشه اینه که به شکل کار افرینی انجام بشه ایجاد شغل کنه برا نیازمندا ٰ- زنان سرپرست خانوار و ...

بازم ایدای داشتم میگم:icon_redface:

لینک به دیدگاه

من در حد تجربه چندین ساله شخصی در چنین محیط های نظر خویش را عرض میکنم

صحبت در این محیط ها از کمک و امورخیریه امری زیبا و پسندیده است ، اما در کل 90 درصد آدم ها دوست دارند کمک کنند ولی نمیتوانند و بقولی فراموششان می شود

در ظاهر همه پشت هم هستند اما در اصل شاید به انگشات یک دست هم نرسد این همراهی

امیدوارم در این راه موفق باشید

لینک به دیدگاه
من در حد تجربه چندین ساله شخصی در چنین محیط های نظر خویش را عرض میکنم

صحبت در این محیط ها از کمک و امورخیریه امری زیبا و پسندیده است ، اما در کل 90 درصد آدم ها دوست دارند کمک کنند ولی نمیتوانند و بقولی فراموششان می شود

در ظاهر همه پشت هم هستند اما در اصل شاید به انگشات یک دست هم نرسد این همراهی

امیدوارم در این راه موفق باشید

این انجمن تشکیل شده وو از افراد دعوت شده برای همکاری اتفاقا اولش همین صحبت شما رو کردیم و گفتیم هر کس نمیتونه اجباری در کار نیست مقدمات اولیش انجام شده و خیلی جدی هم داره دنبال میشه کارای مربوطش.

ایشاله که به سر انجام برسه و تداوم داشته باشه:icon_gol:

منتظر ایده های قشنگتون هستیم

لینک به دیدگاه
این انجمن تشکیل شده وو از افراد دعوت شده برای همکاری اتفاقا اولش همین صحبت شما رو کردیم و گفتیم هر کس نمیتونه اجباری در کار نیست مقدمات اولیش انجام شده و خیلی جدی هم داره دنبال میشه کارای مربوطش.

ایشاله که به سر انجام برسه و تداوم داشته باشه:icon_gol:

منتظر ایده های قشنگتون هستیم

انشاءالله

. . . .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...