رفتن به مطلب

رفع اشکالات درسی تئوریهای مدیریت

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت دوستان عزیز

با توجه به اینکه توی این انجمن اساتید و فارغ التحصیل و دانشجو و داوطلبان ارشد مدیریت زیاد هست؛لذا این تاپیک رو زدم تا من و

داوطلبان دیگری که در هنگام مطالعه کتابهای تئوریهای مدیریت به اشکالاتی برمیخورن و دسترسی به کلاسهای مدیریتی

ندارن؛سوالشونو اینجا مطرح کنن تا هر یک از عزیزان مدیریتی اگر وقت داشتن راهنماییهای لازم را بفرماین.

با تشکر قبلی از همه دوستانی که کمک میکنند

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم اگه رفع ابهام کنین

در صفحه12 کتاب مبانی سازمان دکتر رضائیان اومده:

5 مرحله رشد سازمانهای نوپارو از طریق شکل به مراحل زیر به ترتیب نام برده:

1
-
رشد از طریق خلاقیت
2
-
هدایت
3
-
واگذاری اختیارات
4
-
هماهنگی
5
-
همکاری

ولی در صفحه بعدیش بالای صفحه این ترتیب رو رعایت نکرده و مطلب زیر رو نوشته:

بطور کلی مدیر برای فائق شدن بر بحرانها یا اجتناب از آنها باید با رعایت اصول مدیریت به اقتضای زمان و موقعیت از سبک میتنی بر
هدایت
به

هماهنگی
,سپس از سبک مبتنی بر
هماهنگی به
همکاری
و پس از ان از سبک مبتنی بر همکاری به
و
اگذاری اختیارات
برسد.
icon_surprised.gif

از یکی از دوستان پرسیدم گفتن که کتاب رضائیان پر از غلط هست چون ترجمه شده...

ولی من راجع به اون قسمتی که ترتیب رو رعایت نکرده چندتا تست تالیفی هم دیدم.گفتم شاید منظور نویسنده یه چیز دیگه باشه.نظر شما چیه؟
w10.gif

icon_gol.gif

لینک به دیدگاه

بابت ایجاد این تاپیک سپاسگزارم

اگه ممکنه تو تاپیک معرفی اعضا هم شرکت کنید

[h=3]اشنایی با توانمندی های کاربران تالار مدیریت[/h]-----------------------

اما در مورد سوالتون

با توجه به اینکه کتاب دکتر رو فعلا دراختیار ندارم اگر براتون مقدوره عکس اون دوصفحه رو بگیرین وبزارید اینجا تا در موردش صحبت کنیم ولی با توجه به نوشتتون به نظر میرسه در مورد مراحل رشد در صفحه دوم مورد اشارتون از مبانی مدیریت اقتضایی بهره گرفته که متفاوت از سیستم های سنتی وکلاسیک مدیریت هست

لینک به دیدگاه

اگه متحان ارشد داری توصیه میکنم فلش کارت دی ال ام رو تهیه کنید همه مشکلاتتون حل میشه اگه همونهارو بخونید قول میدم تا هفتاددرصد تست میزنید

لینک به دیدگاه
اگه متحان ارشد داری توصیه میکنم فلش کارت دی ال ام رو تهیه کنید همه مشکلاتتون حل میشه اگه همونهارو بخونید قول میدم تا هفتاددرصد تست میزنید

ممنون از راهنماییتون؛بنده فلش کارتهارو گرفتم ولی قضیه اینه که فلش کارتها رو که ادم اولش شروع میکنه زمان کمی میخواد ولی رفته رفته زمانیکه باید براش

بذاری افزایش میابه.طوریکه زمانیکه ادم باید برا 4000 تا فلش کارت متنی صرف میکنه به نظرم میتونه تو همون زمان کتابهای اصلی رو مسلط بشه و تبدیل به

تئوریسین کوچولو بشه؛ولی دی ال ام ها رو هم ایشالا بعد از 3بار مرور بر منابع اصلی صددرصد خواهم خواند تا مطالبی را که باید حفظ بشم رو هم حفظ کنم

.ممنون ازتون ضمنا بازم منتظر راهنماییهایتان هستم.مرسی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

تست:در طی سالیان متوالی در عرصه ی مدیریت عملیات روش های مختلفی برای طراحی شغل ایجاد و معرفی شده اند آنها به ترتیب زمانی چگونه معرفی و بکار گرفته شده اند؟

1-ارگونومی-مدیریت علمی-رفتار سازمانی-تقسیم کار

2-تقسیم کار-مدیریت علمی-رفتار سازمانی-ارگونومی

3-مدیریت علمی-تقسیم کار -ارگونومی-رفتار سازمانی

4-تقسیم کار -مدیریت علمی-ارگونومی-رفتار سازمانی

کدام گزینه صحیح است ممنون میشم اگه جواب بدید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...