رفتن به مطلب

سوال لينوكس؟؟؟

M.P.E.B

ارسال های توصیه شده

درود

چندتا سوال داشتم

1- سيستم عامل اصلي سيستمم را ميخوام لينوكس در محيط text base بذارم آيا ميتونم داخل اين محيط virtual machine را ran كنم؟

2- سيستم عامل اصلي لينوكس هس و چند تا vm را ran كردم كه همگلي لينوكس هست حالا ميخوام فلشم را mount كنم، چجوري همزمان توي سيستم عامل اصلي و يكي از vm ها اين كار را انجام بدم؟

لینک به دیدگاه
درود

2- سيستم عامل اصلي لينوكس هس و چند تا vm را ran كردم كه همگلي لينوكس هست حالا ميخوام فلشم را mount كنم، چجوري همزمان توي سيستم عامل اصلي و يكي از vm ها اين كار را انجام بدم؟

من سوال شما رو اینجور متوجه شدم که فلش رو جوری مونت کنید در virtualbox قابل نمایش باشه

خوب ابتدا از لینک زیر فایل ExtensionPack رو دانلود و نصب کنید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

حالا مراحل زیر رو انجام بدین

System Settings

Users and Groups

In User Settings: Select “Manage Groups”

In Groups Settings: Select vboxusers

Select “Properties” and add tick against your user name in group members

Click OK and authenticate

حالا usb رو وصل کنید / بعد ویرچال باکس رو اجرا کنید و در قسمت setting بخش usb تیک دو قسمت enable usb controller و unable usb 2.0 ... رو بزنید / حالا سیستم عامل مجازیتون رو اجرا کنید و از usb استفاده کنید

سوال اولتون هم متوجه نشدم اگه یه بار دیگه توضیح بدین ممنون میشم

موفق باشید :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

جایی برای پرسش و پاسخ پیرامون لینوکس درسایت هست؟

درصورت امکان معرفی کنید

ممنون

با توجه به تجربه کوتاهی که من در این انجمن دارم فکر کنم بهترین جا برای پرسش و پاسخ انجمن رفع اشکال و سوالات باشه / موفق باشید

لینک به دیدگاه

1- سيستم عامل اصلي سيستمم را ميخوام لينوكس در محيط text base بذارم آيا ميتونم داخل اين محيط virtual machine را ran كنم؟

من سوال شما رو اینجور متوجه شدم که فلش رو جوری مونت کنید در virtualbox قابل نمایش باشه

خوب ابتدا از لینک زیر فایل ExtensionPack رو دانلود و نصب کنید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

حالا مراحل زیر رو انجام بدین

System Settings

Users and Groups

In User Settings: Select “Manage Groups”

In Groups Settings: Select vboxusers

Select “Properties” and add tick against your user name in group members

Click OK and authenticate

حالا usb رو وصل کنید / بعد ویرچال باکس رو اجرا کنید و در قسمت setting بخش usb تیک دو قسمت enable usb controller و unable usb 2.0 ... رو بزنید / حالا سیستم عامل مجازیتون رو اجرا کنید و از usb استفاده کنید

سوال اولتون هم متوجه نشدم اگه یه بار دیگه توضیح بدین ممنون میشم

موفق باشید :icon_gol:

ممنون بابت راهنمايي

ايا با اين كار ميشود همزمان هم os اصليم كه لينوكس هس و يكي از vm مجازي ها كه اون هم لينوكس هست فلش را muont كرد؟

مشكلم همزمان بودنش هست

و اما سوال اولم os اصلي سيستم من لينوكس و تحت محيط taxt base‌هست ميخواستم ببينم آيا ميشه توي اين محيط vm مجازي ran كرد؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...