رفتن به مطلب

پرسش حقوقی

ارسال های توصیه شده

سلام پدرم از سال 1344که ازدواج کرده باپدربزرگم بصورت نصف کاری برای ارباب کشاورزی می کردند درسال 1352که تقسیم اراضی می شود پدرم وپدربزرگم مشترکن مقدار 10هکتار دران زمان زمین داده می شود ولی مشکل ایجاست که سند زمین بنام پدربزرگم است وهرموقع درخواست که سند راتفکیک کنید پدرم می گفت من شرمم مشود درحال حاضر هردوتاشون فوت کردند درحال حاضر عمه هام قبول دارند که پدرم نصف پرداخت میکرده هزینه هارا اما برداشت می کرده پس مال ایشان نیست فقط سهم ارث می دهیم عمویم بیشتر زمین هارا هم بابرگه باشورای روستا به نام خودش کرده البته سند نزده پدربزرگو به علت کهولت سن یک زمین را به نام 2یا 3 نفر درتاریخ مختلف کرده است درحال حاضرنصف زمین و10ساعت اب چاه موتور در تصرف من می باشد اب کشت قبلی قنات بوده که باخشک شدن ان چاه حفاری می کنند کشاورزان روستا که درهر15روز 24 ساعت سهم مابوده 12ساعت دراختیار پدرم بود موقع فوت پدربزرگم 2 ساعت ازاب وسهمیه ارث خودش رابخشیده به خواهرهاوبرادرش تاقبل فوت ایشان چیزی نمی گفتند اما حالا می گویند لازم بذکر ایشان امسال 1391فوت کرده البته پدر م حکم پدر برای انها داشته است وهمه را عروس وداماد کرده وجهیزیه وهزینه هارامی پرداخته است ومن پسر ارشد می باشم وخانواده ام هرکاری بکنم قبول می کنند چون نمی خواهم اختلاف زیاد بشود راهنمایی کنید ممنون می شوم البته پدرم زمانی که مریض بودند به من توصیه کردند که بعنوان وکیلش به همین مقدار قانع باشید مگر انها اگرشکایت کردند هرچی قانون گفت انها حاضر به شکایت نیستند من هم قول دادم به پدرم شکایت نکنم 1)چکار باید بکنم 2)بااین برگه های که عمو دردست دارد چه باید بکنم3)درموارد بالا که توضیح داده شد چند نفر از کشاورزان قدیمی به عنوان شاهد هنوز زنده هستند که حرف مرا تاییدکنند4)عمو یک وصیت نامه رو کرده فقط خودش خبر داشته کسی ازبچه های دیگر خبر نداشته است حتی پدر من توضیح اخر اینکه پدربزرگم یک خانه و چندین سهم از کارخانه قند شیرین هم داشته است که عمه هایم ازخانه وسهم ها می خواهند که همه راعموم به نام خودش کرده البته طبق وصیت نامه ومهمتر اینکه به علت عوض نشدن شناسنامه فوت ثبت شده بود وزمان مریضی ایشان درخواست شناسنامه کردیم شناسنامه درروال اداری بود که فوت شدندیعنی شناسنامه صادر نشد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...