رفتن به مطلب

چلو گوشت ( غذای محلی و سنتی کرمانشاه )

ارسال های توصیه شده

چلو گوشت ( غذای محلی و سنتی کرمانشاه )

مواد لازم :

ـ برنج ۳ پیمانه

ـ آب ۴ پیمانه

ـ روغن زیتون ۲ قاشق غذا خوری

ـ نمک به میزان لازم

مواد فوق برای تهیه کته است در صورت تمایل از برنج آبکش هم میتوانید استفاده کنید من کته را هم با زعفران دمکرده زعفرانی کرده ام ولی معمولاً از برنج سفید برای چلو گوشت استفاده میکنند .

مواد لازم برای تهیه پختن گوشت :

ـ ۵۰۰ گرم گوشت ماهیچه ( گوشت برای هر نفر ۱۵۰ الی ۱۸۰ گرم )

ـ پیاز درشت ۱ عدد

ـ برگ بو ۳ الی ۴ برگ

ـ چوب دارچین ۱ قطعه

ـ زنجبیل ۱ قطعه

ـ تخم گشنیز ۱ قاشق چای خوری

ـ هل ۳ الی ۴ عدد

ـ گلپر ۱ قاشق چایخوری

ـ نمک و زرد چوبه به میزان لازم

ـ فلفل سیاه به میزان لازم

طرز تهیه :

برای پختن گوشت اکثر خانمها عادت دارند ابتدا گوشت را در روغن تفت داده و میپزند اما چون من از روش سرخ کردن در غذا ها کمتر استفاده میکنم در اینجا گوشت را با ادویه جاتی که در بالا نوشته ام و پیاز پخته ام و در آخر مقدار کمی از آب برایش باقی ماند حرارت زیر آنرا خاموش کردم فقط دقت داشته باشید چون ادویه جات این غذا نکوبیده است و موقع کشیدن سس ( آب گوشت ) دارچین و زنجبیل و برگ بو را جدا کنید . این غذا در میان عشایر و شهر های اطراف کرمانشاه جز غذا های رسمی محسوب میشود و بسیار خوشمزه و لذیذ میباشد اگر همراه ماهیچه قلمه ظریف گوشت هم بود آنرا جدا نکنید و همراه گوشت بپزید تا خوشمزه تر باشد .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...