رفتن به مطلب

میخوام دوباره کنکور شرکت کنم...اینبار از نوع تجربی!

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان....کنکور ارشد که 2 ماه دیگه دارم به کنار....

میخوام واسه کنکور تجربی ثبت نام کنم....فقط پزشکی و دندانپزشکی میخوام....:w58:

الان رفتم سایت سازمان سنجش ...مشاهده کارنامه رو که زدم با نهایی سال سوم چک کردم متوجه مغایرت شدم...1.75 از نمره ادبیاتم کم شده...w58.gif (یادم نمیاد شاید هم همون یه باریه که به نمره نهاییم اعتراض کردم و کمتر کرده بودن )به نظرم بهتره بیخیالش بشم...چون تاثیرش 25 درصدیه اونم از نوع مثبت...نظر شما چیه؟

بعد اینکه برای اون هم نهایت بتونم از بعد عید بخونم... فوقش3 ماه ...فک میکنین میرسونم؟

بعد از آشنا،دوست ،فامیل میشناسین کسی رو بخواد تجربی شرکت کنه درباره کتابهای زود بازده برام بپرسین....؟

اصلا نظر خودتون درباره اصل این کار چیه؟

شما همچین کاری میکنید ...؟

ممنون....

لینک به دیدگاه
مگه اینکه بخوای آزاد امتحان بدی چون سراسری باید مرتبط باشه و رشته شما هم ریاضی - فیزیک.

بنظر من که کار درستی نیست :icon_razz:

یعنی نمیشه با دیپلم ریاضی تو کنکور تجربی شرکت کرد؟

لینک به دیدگاه

واسه دانشگاه های دولتی نه

باید مرتبط باشه

الان فقط میتونی در رشته های پزشکی دانشگاه آزاد شرکت کنی.

که اونم هزینه زیاد داره :ws37:

لینک به دیدگاه

چرا با هر نوع مدرك معادل پيش دانشگاهي ميتونيد در كنكور هر رشته اي شركت كنيد البته از الان بايد شروع كني

البته اگر دولتي بخواي آزاد هم دندانپزشكي و پزشكي كمي درصدات بايد خوب باشه شهريه اش هم كه هيچ تضميني به جبرانش پس از فراغت از تحصيل نيست:ws3:

لینک به دیدگاه

مرسی هستی جونم از دعوتت:icon_gol:

من باشم اینکارو نمیکنم

چون یه بار این کارو کردم و نتیجه مثبت نداده

البته ناراض نیستم چون رشته اولمو دوس نداشتم ولی عاشق رشته دومم هستم ، اما فک کنم تو از رشتت راضی هستی

ادامه تحصیل تو رشته خودت بهتره ، میری مقطع بالاتر ، پزشکی تقریبا اشباع شده و تازه میشی عمومی ، خوش بینانه فک کنیم تخصص بخوای بگیری که واست تازه نیمچه کاری باشه کمه کم 10 سالی طول میکشه ، تا 10 سال بعدم الله اعلم که وضع کار چی بشه ، درس چی بشه و ....

اما تو رشته خودت ادامه بدی فوقش 3 ساله و ارشد میگیری

بنظرم رشتتم رشته خوبیه و واسش کار هست :a030:

لینک به دیدگاه

من که موافق نیستم.تو الان وسط راهی .سختی هاش گذراندی.چیزیش نمونده.

یه ذره دیر شده برای تغییر رشته.

ولی یکی از دوستام میخواست همین کارو بکنه.

اما گفتن چون شما دانشگاه سراسری قبول شدین و یه بار از سهمیه دولتی استفاده کردین .نمیتونین دوباره از این سهمیه استفاده کنی.

ولی میتونی آزاد شرکت کنی .که هزینه اش بالاست.

لینک به دیدگاه
جدی میخوای این کارو بکنی؟منم خیلی دوس دارم کنکور انسانی بدم و ادبیات بخونم:icon_redface:

:ws37:

این بند رو پیدا کردم

- هر داوطلب مي تواند بدون توجه به نوع ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه و يا نو ع گواهينامه دوره پيش دانشگاهي نظام جديد آموز ش متوسط ه

و تنها بر اساس ميزان علاقه مندي خود ب ه رشته هاي تحصيلي ، منحصراً در يكي از پنج گروه آزمايشي 1 (علوم رياضي و فني) ، 2 (علوم تجربي ) ،

3 (علوم انساني) ، 4 هنر و يا 5 (زبان هاي خارجي) ثبت نام و در آزمو ن مربوط برابر ضوابط شركت نمايد...

لینک به دیدگاه
من که موافق نیستم.

ولی یکی از دوستام میخواست همین کارو بکنه.

اما گفتن چون شما دانشگاه سراسری قبول شدین و یه بار از سهمیه دولتی استفاده کردین .نمیتونین دوباره از این سهمیه استفاده کنی.

ولی میتونی آزاد شرکت کنی .که هزینه اش بالاست.

نه سهمیه دوبار هست...:w16:

از طرفی دفترچه رو خوندم کارشناسی ارشد بگیری و بالاتر دیگه اصلا نمیتونی شرکت کنی...

یه مشکل هم هست ..البته خیلی خیلی خوشبینانه دارم نگاه میکنم که فکر میکنم البته بعید باشه:ws3: زد و من از اینطرف رشته خودم ارشد قبول شدم...از اونور پزشکی ...:w58:

نیان بگن محرومی....:ws38: و نمیشه ثبت نام کنی...:sigh:

لینک به دیدگاه
نه سهمیه دوبار هست...:w16:

از طرفی دفترچه رو خوندم کارشناسی ارشد بگیری و بالاتر دیگه اصلا نمیتونی شرکت کنی...

یه مشکل هم هست ..البته خیلی خیلی خوشبینانه دارم نگاه میکنم که فکر میکنم البته بعید باشه:ws3: زد و من از اینطرف رشته خودم ارشد قبول شدم...از اونور پزشکی ...:w58:

نیان بگن محرومی....:ws38: و نمیشه ثبت نام کنی...:sigh:

تو چقد درس خونییییییییییییییی :jawdrop:

لینک به دیدگاه

من بودم دیگه بر نمیگشتم به عقب راستش همین ارشدا دریاب تازه باید تا مسلط بشی به اون مباحث چقدر درد سر بکشی اونم برای تجربی کار خیلی خیلی سختیه از فکرش بیا بیرون:ws3:

ببخشید اگه رک گفتما:5c6ipag2mnshmsf5ju3:4564:

لینک به دیدگاه
من بودم دیگه بر نمیگشتم به عقب راستش همین ارشدا دریاب تازه باید تا مسلط بشی به اون مباحث چقدر درد سر بکشی اونم برای تجربی کار خیلی خیلی سختیه از فکرش بیا بیرون:ws3:

ببخشید اگه رک گفتما:5c6ipag2mnshmsf5ju3:4564:

خوب درست گفتی :a030:

لینک به دیدگاه
مرسی هستی جونم از دعوتت:icon_gol:

من باشم اینکارو نمیکنم

چون یه بار این کارو کردم و نتیجه مثبت نداده

البته ناراض نیستم چون رشته اولمو دوس نداشتم ولی عاشق رشته دومم هستم ، اما فک کنم تو از رشتت راضی هستی

ادامه تحصیل تو رشته خودت بهتره ، میری مقطع بالاتر ، پزشکی تقریبا اشباع شده و تازه میشی عمومی ، خوش بینانه فک کنیم تخصص بخوای بگیری که واست تازه نیمچه کاری باشه کمه کم 10 سالی طول میکشه ، تا 10 سال بعدم الله اعلم که وضع کار چی بشه ، درس چی بشه و ....

اما تو رشته خودت ادامه بدی فوقش 3 ساله و ارشد میگیری

بنظرم رشتتم رشته خوبیه و واسش کار هست :a030:

منم با نظرش موافقم...اگه تا این حد به پزشکی علاقه داشتی خب یه سال پشت کنکور میموندی و خوب درس میخوندی...

الان بعد 4 سال زحمت واسه دوره کارشناسی حیف نبس بخوای رشته عوض کنی؟:hanghead:

اونم بعد 7 سال میشی پزشک عمومی، که الان بهش ارزشی قائل نیستن چه برسه 7 سال دیگهههههههههههههه:icon_pf (34):

بازم ببین مصلحت چیه همونو انجام بده...

امیدوارم موفق باشییییی:a030:

لینک به دیدگاه

همیشه وجود استثناهایی در هر امر باعث می شه که نتونیم به قطعیت مسئله ای رو رد کنیم...یا به قطعیت قبول کنیم...:icon_redface:

هیچ انسانی به اندازه ی خودش نمی تونه از استعدادها و علایقش و توانایی هاش آگاه باشه....

هر آنچه به عنوان مشاوره گفته می شه در حد یک شمع می مونه در مقابل خورشیدی که خود انسان در درونش داره...

حال اونکه اون شمع هم می تونه اندکی اطراف آدم رو روشن کنه...ولی در نهایت با تکیه بر خورشید درون می شه راه رو روشن تر کرد...:icon_redface:

.

.

.

من با این مقدمه نسبتا مفصل خدمتتون می گم که شما می تونین هر کاری که دوست دارین رو انجام بدین...:icon_redface:

فقط اینجا مسئله زمان مطرح می شه و دغدغه هاتون و میزان سود و ضررش...

اگر زمان برای شما مهم نیست و دغدغه هاتون که از علایقتون می آد براتون اولویت داره....باید ببینین در حال حاضر سود و ضررش به چه میزان هست...

آیا این تصمیمتون براساس یک حس درونی هست...یا اینکه می دونین..با ورود به رشته ی جدید..با چه چیزهایی رو به رو هستین...و خودتون آماده کردین که از اول شروع کنین....خوب در این راه شما دغدغه های درونی تون رو جواب گو خواهین بود...ولی اینکه به صورتی عملی هم درصد مفید بودن این تصمیم تون بالا باشه هم کم می شه...

چون هر شروعی نیاز به یک انرژی مضاعف و کنار گذاشتن یک سری تجربیات قبلی رو داره....

از اون ور شما در مقابلتون یک راه دیگه رو دارین...که می دونین مختصاتش رو....و تا حدودی سبک و سنگین شده....ولی شاید کمی دغدغه های درون تون رو جواب نمی ده...ولی از نظر زمان در نیمه ی راه هستین....و از نظر مفید بودن و مضر بودن هم بر اساس زمان و انرژی که گذاشتین در حال حاضر مقداری موفقبت به صورت نقد در دستتون هست...:icon_redface:

هر دو قسمت این راه و تصمیم عملی هست....شاید روی ترازو برن...می بینین که دومی سنگین تر هست..ولی دلیلی نداره که شما در اولی موفق نشین...نسبت ها متفاوته...:icon_redface:

تو رشته خودتون نسبت بیشتر....تو رشته ی دیگر کمتر...اون هم به دو دو تا چهار تای علمی....وگرنه انسان موجود بس پیچیده هست...و کیفیات براش مهم تر است از کمیات...

آنچه مبرهن است هیچ کس غیر خودتون نمی تونه به این سوال جواب بده...:icon_redface:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان....کنکور ارشد که 2 ماه دیگه دارم به کنار....

میخوام واسه کنکور تجربی ثبت نام کنم....فقط پزشکی و دندانپزشکی میخوام....:w58:

الان رفتم سایت سازمان سنجش ...مشاهده کارنامه رو که زدم با نهایی سال سوم چک کردم متوجه مغایرت شدم...1.75 از نمره ادبیاتم کم شده...w58.gif (یادم نمیاد شاید هم همون یه باریه که به نمره نهاییم اعتراض کردم و کمتر کرده بودن )به نظرم بهتره بیخیالش بشم...چون تاثیرش 25 درصدیه اونم از نوع مثبت...نظر شما چیه؟

بعد اینکه برای اون هم نهایت بتونم از بعد عید بخونم... فوقش3 ماه ...فک میکنین میرسونم؟

بعد از آشنا،دوست ،فامیل میشناسین کسی رو بخواد تجربی شرکت کنه درباره کتابهای زود بازده برام بپرسین....؟

اصلا نظر خودتون درباره اصل این کار چیه؟

شما همچین کاری میکنید ...؟

ممنون....

فک کنم سرماخوردی بدجور تب کردی :banel_smiley_4:

بجای این فکرا برو دنبال کار:icon_razz:

البته چون دختری شایدم بتونی :w02:

به هر حال ماهیو هر وقت از آب بگیری تازس:gnugghender:

لینک به دیدگاه

فكر كنم جدي نبودي!شايدم هستي اينم بگم از الان بايد شروع كني هفته اول از روزي 7 ساعت شروع كن و هر

هفته 1 ساعت بيشترش كن عيد هم دوران طلايي شماست ميتوني روزي 14 يا 15 ساعت بخوني ولمون كن

تورو خدا:w000::ws3:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

نمی دونم مطلعی یا نه

اما امسال اومدن کنکور سراسری و آزاد رو ادغام کردن و کلا شد یه آزمون

دوما تجربی بیشترین متقاضی رو بین داوطلبان کنکور داره

سوما اونایی که برای پزشکی و دندان پزشکی می خونن خودزنی می کنن

فکر می کنی به این آب و آسونی هاست !

با توجه به این که کتابا هر سال کلی تغییر داشته امسال هم که به سلامتی کلا کتاب زیستشون رو برداشتن یکی دیگه گذاشتن جاش (یعنی این قدر تغییر داشته !)

اگر قرار باشه از همین الان شروع کنی و به سختی بیفتی دنبالش و دور کنکور ارشد و نت و گردش و تفریح رو خط بکشی (در کل فقط کارت بشه درس خوندن ) امید داشته باش که می تونی :a030:

اما اگر قرار باشه تازه از بعد از عید شروع کنی اصلا خودت رو خسته نکن چون واقعا هیچ نتیجه ای نداره !

چون رشته ای که شما می خوای دقیقا همون رشته ایه که 400-500 هزار داوطلب تجربی می خوان ! که فکرش رو بکن اگر 10% اینا تمام تلاششون رو هم بکنن دیگه جایی برای غیره نمی مونه !

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...