رفتن به مطلب

آموزش محاسبات عددی به کمک نرم افزاز Matlab

Ehsan

ارسال های توصیه شده

این کتاب یکی از کامل ترین کتاب های آموزش matlab به زبان فارسی است که بیشتر مباحث کاربردی را پوشش می دهد و برای دانشجویان بسیار مناسب می باشد.

لینک دانلود :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

فهرست مطالب :

دستورات پاك كردن ، توابع مثلثاتي، توابع نمايي ، توابع گردكردن ، توابع رياضيات گسسته ، توابع اعداد مختلط ، فرمتها ، معرفي تابع يكمتغيره ، رسم در مختصات قطبي ، رسم توابع يكمتغيره با ezplot، معرفي تابع دو متغيره ، عمليات بر روي چندجملهايها، نمايش با دستور ezplot، محاسبه حدود توابع ، محاسبه مشتق توابع ، محاسبه انتگرال معين ، محاسبه انتگرال نامعين ، محاسبه انتگرال دوگانه

محاسبه سري ، محاسبه سري تيلور توابع يك متغيره ، پيداكردن ريشههاي معادله f(x)=0، حل دستگاه معادلات ، رسم بردار در فضاي دو بعدي ، رسم بردار در فضاي سه بعدي ، رسم صفحه ، مشخص كردن بردارهاي كنج فرنه ، ترسيم توابع عددي دو متغيره ، ترسيم توابع دو متغيره با مختصات قطبي ، منحنيهاي تراز ، تكنيك رسم سريع توابع دو متغيره ، رسم بردار گراديان و منحني تراز ، رسم سطوح تراز توابع سه متغيره ، ترسيم ميدان برداري گراديان ، ترسيم پارامتريك سطوح ، استفاده از فرمان ezsurf براي ترسيم سطوح پارامتري

معادلات ديفرانسيل مرتبه اول ، حل معادلات ديفرانسيل با شرايط مرزي ، معادلات ديفرانسيل مرتبه دوم ، معادلات مرتبه -n ام، معادله ديفرانسيل لژاندر ، معادله ديفرانسيل بسل، تابع بسل نوع اول ، تابع بسل نوع دوم ، تابع بسل نوع سوم ، دستگاه معادلات ديفرانسيل خطي ، تبديل لاپلاس ، تبديل لاپلاس معکوس ، تابع گاما ، تبديل فوريه ، تبديل فوريه معكوس

رسم نمودار توابع يك متغبره با دستور plot، رسم پارامتر يكمنحني در صفحه با plot ، رسم پارامتر يكمنحني در فضا با plot3، دستور reshape، M-File ها، function M-File، دستور feval، استفاده از عبارات منطقي براي محاسبه توابع چند ضابطه اي ، script M-File

حل معادلات غير خطي به روش نصف كردن فاصله ها ، حل معادلات غير خطي به روش درونيابي خطي ، حل معادلات غير خطي به روش درونيابي خطي اصلاح شده ، حل معادلات غير خطي به روش تكرار تابعي ، حل معادلات غير خطي به روش نيوتن ، حل معادلات غير خطي به روش مولر ، حل دستگاه معادلات خطي به روش حذفي گاوس- جردن، حل دستگاه معادلات خطي به روش تجزيه ماتريس به و U و L، حل دستگاه معادلات خطي به روش تجزيه چولسكي ، حل دستگاه معادلات خطي به روش ژاكوبي ، حل دستگاه معادلات خطي به روش گاوس- سيدل

حل دستگاه معادلات غير خطي به روش نيوتن ، محاسبه مقادير ويژه و بردارهاي ويژه ماتريس با دستور eig، محاسبه مقادير ويژه و بردارهاي ويژه ماتريس با روش لوريه- فاديو ، محاسبه مقادير ويژه و بردارهاي ويژه ماتريس با روش تواني ، محاسبه مقادير ويژه و بردارهاي ويژه ماتريسبا روش تكراري معكوس ، درونيابي به وسيله چندجمله ايهاي لاگرانژ ، درونيابي به روش نيويل ، درونيابي به روش تفاضل محدود ، درونيابي به روش حداقل مربعات

انتگرالگيري عددي به روش ذوزنقهاي ، انتگرالگيري عددي به روش سيمپسون - سيمپسون مركب، انتگرالگيري عددي به روش رامبرگ ، حل انتگرال دوگانه بر روي ناحيه مستطيلي با روش سيمپسون ، حل انتگرال سهگانه بر روي ناحيه مكعبمستطيلي با روش سيمپسون

حل معادلات ديفرانسيل معمولي به روش اويلر ، حل معادلات ديفرانسيل معمولي به روش هيون ، حل معادلات ديفرانسيل معمولي به روش رانج- كوتاي مرتبه دوم ، حل معادلات ديفرانسيل معمولي به روش رانج- كوتاي مرتبه چهارم، ...

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

درود.
@Imaaan @Yaser\.C

1- برای یادگیری محاسبات عددی توسط متلب، چ میزان تسلط ب درس محاسبات عددی نیاز است؟
2- کاربردی ترین الگوریتمهایی که برای حل مسائل به کار می روند، به نظر شما کدامند؟
3- اگه امکانش هست یک نمونه بسیار ساده و اولیه رو ازین مورد مطرح کنید./

با تشکر.

لینک به دیدگاه
درود.

@Imaaan @Yaser.C

1- برای یادگیری محاسبات عددی توسط متلب، چ میزان تسلط ب درس محاسبات عددی نیاز است؟

2- کاربردی ترین الگوریتمهایی که برای حل مسائل به کار می روند، به نظر شما کدامند؟

3- اگه امکانش هست یک نمونه بسیار ساده و اولیه رو ازین مورد مطرح کنید./

با تشکر.

البته هنوز منتظر جواب اساتید هستم. خودم سرچ زدم. چند تا فایل رگفتم.

موارد رو دارم از ی فایل ک پیوست کردم میرم جلو. اگرچه ی سری توضیحات داره اما متشکر میشم این سوالات من رو هم جواب بدین.

- اره لازمه ی سری چیزا مث خطا و تعاریف اولیه رو بدونین. خیلی گذرا مرور بشه؛ مفیده.

- والا روش ک زیاده. اویلر چیزی بوده ک من تا الان شناختم ک برا مرتبه اول های خطی ب کار می ره.

- نمونه رو هم از فایل پیوست پیدا کردم. همین ک عکسش رو گذاشتمه.

1. اول اینکه این معادله

15xc3kh5kdd6tvkjgis4.jpg

رو والفریم الفا حل کرد ب صورت تحلیلی زیر

http://www.noandishaan.com/upload/images/jjmx9gurbv9o540erb4.jpg

اگ با دست بخوام خودم حل کنم ، از کدوم روش باید استفاده کنم. جداشدنی ه؟ کامله؟ برنولی؟ کلرو؟همگن؟ فقط اسمش رو بگین متشکر میشم.

1. اگر در شرایط اولیه به جای معرفی کردن y=0 مشق رو در نقطه صفر میدادن چ میشد؟

به جای عبارت [x,y]=ode45… نوشتم (j)=ode45 … ک جواب رو اشتباه داد. من الان با این کار چ کرده ام؟

سوال چهارم : همون طور ک میدونین ode45(function,domain,initial condition).

برا تعریف ب کار میره. دومین یعنی چی؟ دامنه است؟ همون اینتروال هست؟

5- سعی من بر اینکه اول معادلات دیفرانسیل معمولی مرتبه اول رو درک کنم و بعد مرتبه بالاتر و بعد پاره ای. ایا این مدل خوبه؟ یا نیازی ب این مدل کار کردن نیست. همین طوری برم جلو؟

6- حل دستگاه های معادلات دیفرانسیل رایج تره یا تک معادله ها؟

3پا3

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...