رفتن به مطلب

پاسخ سومین مسابقه اکسل نو اندیشان

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت دوستان نواندیش

فرصت مسابقه سوم اکسل بدون اینکه کسی بتونه پاسخ بده به پایان رسید ، این دوره آخرین دوره ای بود که برگزار شد به دلیل عدم ارائه پاسخ و عدم استقبال از مسابقه ادامه اون نمیتونه مثمر ثمر باشه ، علی ایحال جواب مسابقه سوم رو به پیوست خدمت دوستان تقدیم میکنم امیدوارم بهره آموزشی برای عزیزان داشته باشه.جا داره از میلاد(مهندس خوشفکر) عزیز هم همینجا تشکر کنم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 9
لینک به دیدگاه

اه....:banel_smiley_4:

من همین الان اومده بودم که شرکت کنماااااااااااااااااا کلی هم اکسلم خوبه.ایشالا سری های دیگه:ws3:

• Like 5
لینک به دیدگاه
رو تو برم بابا :ws28:

این مسابقه 6 ماهه منتظره شماست، یه شرکت کننده نداشت :banel_smiley_4:

همینطوری با جوونا برخورد میکنین میرن دیگه نمیان ....:icon_pf (34):

من دیگه تو مسابقه هاتون شرکت نمیکنم!!! گفته باشم!!!:whistle: :whistle::whistle: اصرار نکنیـــــــــــــــــد

• Like 6
لینک به دیدگاه
همینطوری با جوونا برخورد میکنین میرن دیگه نمیان ....:icon_pf (34):

من دیگه تو مسابقه هاتون شرکت نمیکنم!!! گفته باشم!!!:whistle: :whistle::whistle: اصرار نکنیـــــــــــــــــد

تو رو خدا همین یه بار :4564:

• Like 6
لینک به دیدگاه
سلام خدمت دوستان نواندیش

فرصت مسابقه سوم اکسل بدون اینکه کسی بتونه پاسخ بده به پایان رسید ، این دوره آخرین دوره ای بود که برگزار شد به دلیل عدم ارائه پاسخ و عدم استقبال از مسابقه ادامه اون نمیتونه مثمر ثمر باشه ، علی ایحال جواب مسابقه سوم رو به پیوست خدمت دوستان تقدیم میکنم امیدوارم بهره آموزشی برای عزیزان داشته باشه.جا داره از میلاد(مهندس خوشفکر) عزیز هم همینجا تشکر کنم.

سلام عزيز دل برادر

حيفه مهندس. ماشالله اين همه علم داري

راستش سطح سوالاتت واقعا بالاست. براي همين به اين راحتيا نميشه جواب داد. شما هم دلسرد ميشي

پيشنهاد ميكنم اجازه بدي مسابقه ادامه داشته باشه ولي سطحش يكم پايين تر باشه و البته جايزشم به نسبت كم ارزش تر.

اينجور مسابقات علاوه بر سرگرمي ، علم آدم رو هم بالا ميبره.

بازم ميگم حيفه ولي صلاح مملكت خويش خسروان دانند. :ws53:

• Like 5
لینک به دیدگاه
سلام عزيز دل برادر

حيفه مهندس. ماشالله اين همه علم داري

راستش سطح سوالاتت واقعا بالاست. براي همين به اين راحتيا نميشه جواب داد. شما هم دلسرد ميشي

پيشنهاد ميكنم اجازه بدي مسابقه ادامه داشته باشه ولي سطحش يكم پايين تر باشه و البته جايزشم به نسبت كم ارزش تر.

اينجور مسابقات علاوه بر سرگرمي ، علم آدم رو هم بالا ميبره.

بازم ميگم حيفه ولي صلاح مملكت خويش خسروان دانند. :ws53:

لطف داری مهندس :a030: میلاد بیاد ببینم چی میگه یه فکری میکنم براش:w16:

• Like 3
لینک به دیدگاه
همینجا بپرس مهندس

روندي كه من فهميدم اينطوريه. ببين درسته ؟

اول حروف اول رو جدا ميكني با مرجع مطابقت ميدي.بعد اگه مطابقت داشت شماره سطر رو برميگردونه وگرنه خالي ميذاره. بعد مياد nامين عدد كوچيك رو بر ميگردونه.

فقط اينجا رو متوجه نميشم كه indirect چكار ميكنه و چرا #value ميشه بعد يهو جواب ميده.:w58:

بعد يه سوال ديگه اينكه سلول رو چطور آرايه اي ميكني؟ من كه {} ميذارم اصلا از حالت فرمولي خارج ميشه

آخرين سوال اينكه كي بايد ازسلول آرايه اي استفاده كنيم؟

:icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه
روندي كه من فهميدم اينطوريه. ببين درسته ؟

اول حروف اول رو جدا ميكني با مرجع مطابقت ميدي.بعد اگه مطابقت داشت شماره سطر رو برميگردونه وگرنه خالي ميذاره. بعد مياد nامين عدد كوچيك رو بر ميگردونه.

فقط اينجا رو متوجه نميشم كه indirect چكار ميكنه و چرا #value ميشه بعد يهو جواب ميده.:w58:

بعد يه سوال ديگه اينكه سلول رو چطور آرايه اي ميكني؟ من كه {} ميذارم اصلا از حالت فرمولي خارج ميشه

آخرين سوال اينكه كي بايد ازسلول آرايه اي استفاده كنيم؟

:icon_gol:

indirect مقدار یک سلول رو بر میگردونه مثلا اگه تو سل a1 بنویسی 6 بعد تو a2 بنویسی indirect(a1) مقدار 6 رو بهت میده ، تو فرمول وقتی n رو جدا کردی باید به حرف a ضمیمه کنی تا مقدار رو بهت برگردونه فرمول آرایه ای با ctrl+shift+enter به وجود میاد از اسمشم واضحه زمانی که با یه ماتریس سطری یا ستونی بخوای کار کنی ازش استفاده میکنی

• Like 4
لینک به دیدگاه
indirect مقدار یک سلول رو بر میگردونه مثلا اگه تو سل a1 بنویسی 6 بعد تو a2 بنویسی indirect(a1) مقدار 6 رو بهت میده ، تو فرمول وقتی n رو جدا کردی باید به حرف a ضمیمه کنی تا مقدار رو بهت برگردونه فرمول آرایه ای با ctrl+shift+enter به وجود میاد از اسمشم واضحه زمانی که با یه ماتریس سطری یا ستونی بخوای کار کنی ازش استفاده میکنی

ممنون همشهري.

فقط يه چيز هنوز برام مجهول مونده. وقتي فرمول رو ديباگ كردم ، موقعي كه indirect رو ميخواست بدست بياره #value داد. بعد كه اومد iferror رو محاسبه كرد، جواب درست رو داد. چطور ميشه كه ايطور ميشه؟ :ws38:

• Like 1
لینک به دیدگاه
ممنون همشهري.

فقط يه چيز هنوز برام مجهول مونده. وقتي فرمول رو ديباگ كردم ، موقعي كه indirect رو ميخواست بدست بياره #value داد. بعد كه اومد iferror رو محاسبه كرد، جواب درست رو داد. چطور ميشه كه ايطور ميشه؟ :ws38:

من تست کردم همچین چیزی مشاهده نکردم :ws38:

• Like 3
لینک به دیدگاه
اه....:banel_smiley_4:

من همین الان اومده بودم که شرکت کنماااااااااااااااااا کلی هم اکسلم خوبه.ایشالا سری های دیگه:ws3:

عذر میخوام تاحالا کجا تشریف داشتید؟

این دوره سوم این مسابقه بود:banel_smiley_4:

• Like 3
لینک به دیدگاه
لطف داری مهندس :a030: میلاد بیاد ببینم چی میگه یه فکری میکنم براش:w16:

سلام آقای وطن پرست ازت میخوام این مسابقه ادامه داشته باشه ولی سطحش بیاد پایین چون واقعا سخته من روش یه کم وقت داشتم گذاشتم ولی هرکاری کردم حل نشد

حالا بازاین مسابقه یه بهانه ای میشه بریم جزوه اکسل را پیدا کنیم وروش مروری بزنیم:w16:

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلام آقای وطن پرست ازت میخوام این مسابقه ادامه داشته باشه ولی سطحش بیاد پایین چون واقعا سخته من روش یه کم وقت داشتم گذاشتم ولی هرکاری کردم حل نشد

حالا بازاین مسابقه یه بهانه ای میشه بریم جزوه اکسل را پیدا کنیم وروش مروری بزنیم:w16:

جوابشو ببین اشکالتو پیدا کن خب:a030:

• Like 3
لینک به دیدگاه

قبل از هر چیز من عذرخواهی میکنم بخاطر این که نتونستم در این مسابقه شرکت کنم

جا داره از جناب مهندس بخاطر ایده و اجرای این مسابقه تشکر کنم در ادامه با تغییرات در شیوه و طرح سوالات قطعا طیف گسترده تری از دوستان عزیزمون در این مسابقه مشارکت خواهند داشت.

دوستان اگر پیشنهاد یا نظری در این مورد دارند در همین تاپیک مطرح بفرمایند

ممنون:icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...