رفتن به مطلب

ساخت خودرویی بدون سوخت، ممکن یا نا ممکن؟

ارسال های توصیه شده

با درود خدمت دوستان نواندیش.

این تالار ایده و اختراع مدت هاست خالی مونده، اگر فرصتی شد سعی میکنم یکسری ایده هارو با هم بررسی کنیم.

این ایده ها، ایده هایی هست که ممکنه به ذهن خیلی از ماها رسیده باشه ولی با جزئیات روش فکر نکرده باشیم.

فرض کنید میخواهیم خودرویی بسازیم که نیاز به هیچگونه سوخت ندارد.

تنها به وسیله یک آهنربا و به صورت مداوم کشیده میشود.

به نظرتون در درجه اول ساخت چنین خودرویی ممکن هست یا ناممکن؟

محدودیت ها و چالش ها پیش روی این ایده رو چه می دانید؟

1bcknhg23obf8lpkid2w.jpg

لینک به دیدگاه

موضوع جالبیه اسی

:a030:

نمیدونم چرا نمی تونم این رو بپذیرم که این روش امکان داره (توی تصویر) ولی نمیتونم اثبات کنم الان.:ws38:

باید به فکر فرو برم :ws3:

لینک به دیدگاه

نمیدونم چرا نمی تونم این رو بپذیرم که این روش امکان داره (توی تصویر) ولی نمیتونم اثبات کنم الان.:ws38:

باید به فکر فرو برم :ws3:

چنین چیزی هیچ وقت به ذهنت رسیده بوده یا نه؟ :ws38:

حالا کاری به صحت و سقمش نداریم، بحث طوفانیدن مغزها در ایده دادن خیلی مهم تره.

لینک به دیدگاه

مطلقا نا ممکن

آهنربا خودش جزئی از سیستم هست پس نمیتونه سیستمی رو که خودش جزیی از اون هست رو حرکت بده. از لحاظ فرمولی هم میشه اثبات کرد از طریق ثابت بودن تکانه سیستم.

لینک به دیدگاه
چنین چیزی هیچ وقت به ذهنت رسیده بوده یا نه؟ :ws38:

حالا کاری به صحت و سقمش نداریم، بحث طوفانیدن مغزها در ایده دادن خیلی مهم تره.

نه :ws3:

ولی یاد اون کارتونی افتادم که یه نفر روی الاغ نشسته بود و با قلاب یه هویج جلو (به فاصله 50 سانتیمتر:ws3:) دهنش الاغه گرفته بود و اون الاغه بنابر الاغ بودنش میرفت جلو :ws3:

لینک به دیدگاه
مطلقا نا ممکن

آهنربا خودش جزئی از سیستم هست پس نمیتونه سیستمی رو که خودش جزیی از اون هست رو حرکت بده. از لحاظ فرمولی هم میشه اثبات کرد از طریق ثابت بودن تکانه سیستم.

همون

همچین چیزایی رو میخواستم بگم و عمده حرفم هم همین یک سیستم بودنشون بود ولی قدرت بیانش رو نداشتم :ws3:

لینک به دیدگاه

من زیاد فکرم نمیره ولی

به نظرم بهترین مکانیزمی که در اتوموبیل بشه دنبالش کرد

انرژی حاصل از دورانه - که البته یه منبع کوچیک انرژی داشته باشه

مثلا سیستم ساعت مچی رو که دیدید- که با یه منبع انرژی کوچیک و با تعدادی چرخدنده سیستمش کامل میشه

یعنی انرژی بالایی از قطعات در حال دوران بشه گرفت و سیرکوله کرد به خود ماشین

و یه سری از از قطعاتشو از سرامیک و متریالهای کم اصطکاک استفاده کرد

لینک به دیدگاه

خب به یسری محاسبات نیازمندیم ..باید پروسه طراحیشو در نظر بگیریم

بعد پاسخ این سوالو بدیم که ایا ساخت اتومبیلی بدون سوخت ممکنه یا نه؟!!:ws38:

لینک به دیدگاه

فکر جالبیه....

به نظر من اگه اهرم به جای اینکه از بالا بیاد از پایین بیاد بهتره....مثلا از هر 4 طرف این اهرم بیاد...اینجوری فک میکنم جادار تر باشه و دیده راننده رو کور نمیکنه....هم اینکه اگر مثلا ماشین پارک باشه خیلی راحت یه دکمه زده شه و اهرم به همراه آهنربا از سمت چپ ماشین بیاد بیرون و ماشین رو از پارک در بیاره....

فقط خواستم یه چیز گفته باشم همین...:icon_redface:

لینک به دیدگاه

همچین سیستمی توی قطارها تند رو استفاده شده با این تفاوت که از نیروی دافعه آهن ربا برای هل دادن واز جاذبه برای کشیدن استفاده کردن به این صورت که یه آهن ربای قوی تو سقف تونل ایحاد میکنند بعد قسمت به قسمت قزار رو جلو میبرن درنقطه 1 اول هل میدن در نقطه 2 میکشن قطار که رسید به نقطه 3 دوباره هل میدن

از این سیستم برای حمل و نقل زیر زمینی که سقف داره و مسیر مشحصی داره میشه استفاده کرد اما در خیابون باید مثل اتوس برقی کرد خیابون هارو که فکر نکنم بازم ایده جالبی باشه ولی یه پیشنهاد دارم که سیستم خیابون رو معناطیسی کنیم از زیر ماشین رو هل بدیم یعنی باسیستمی ماشین هی قطب + و - شه:ws37:

لینک به دیدگاه

یاد زمان بچگی افتادم که با اهن ربا یه سری قطعات کوچیک فلزی رو تا یه مسافتی حرکتش میدادیم :ws37:

ولی واس حرکت یه ماشین چه اهنربایی میتونه جواب بده این کارو منظورم اینه که خیلی بزرگ نمیشه اهنربا؟:ws38:

لینک به دیدگاه
همچین سیستمی توی قطارها تند رو استفاده شده با این تفاوت که از نیروی دافعه آهن ربا برای هل دادن واز جاذبه برای کشیدن استفاده کردن به این صورت که یه آهن ربای قوی تو سقف تونل ایحاد میکنند بعد قسمت به قسمت قزار رو جلو میبرن درنقطه 1 اول هل میدن در نقطه 2 میکشن قطار که رسید به نقطه 3 دوباره هل میدن

از این سیستم برای حمل و نقل زیر زمینی که سقف داره و مسیر مشحصی داره میشه استفاده کرد اما در خیابون باید مثل اتوس برقی کرد خیابون هارو که فکر نکنم بازم ایده جالبی باشه ولی یه پیشنهاد دارم که سیستم خیابون رو معناطیسی کنیم از زیر ماشین رو هل بدیم یعنی باسیستمی ماشین هی قطب + و - شه:ws37:

اینی که میگی، آهنربا ها ثابت هستند و در تونل ها قرار گرفته اند.

اما اینکه آهنربا پیوسته همراه با جسمی که میخواد جذب یا دفعش کنه، حرکت کنه؛ به نظرت شدنی هست؟ :ws38:

لینک به دیدگاه

به نظر من به این ترتیب که ماشین حرکت کنه امکان پذیر نیست .

احتمالا به جای اینکه ماشین حرکت کنه آهنربا به سمت ماشین حرکت میکند. در واقع زمانی ماشین به سمت آهنربا می رود که جرم آهنربا بیشتر از جرم ماشین باشد که در آن صورت حرکت کل سیستم غیر ممکن خواهد بود چون جسم سبک می خواهد جسم سنگین را جابه جا کند.

لینک به دیدگاه

من همیشه برام سئوال بود اگه یه جرثقیل بخواد خودش رو بلند کنه چی میشه:ws38: البته میدونم هیچی نمیشه احتمالا هیدرولیکاش بترکه اما میخوام ببینم چطوری میشه باز!:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

در مورد این عکس هم که حرکت نمیکنه معلومه! شما از اون چرخ ها صرف نظر کنید, جسم میلی به حرکت نداره, فقط به اون بازو نیرویی از هر 2 طرف وارد میشه که بشکنه, اگه نیرو از آستانه تحمل جسم بیشتر باشه میشکنه وگرنه مقاومت میکنه :ws37:

لینک به دیدگاه

دوس دارم اینجارو ...:w16:

آدم احساسِ بالتازار بودن میکنه ...

یه تاپیکی هم تو اون فرومِ "اسمشو نبر" بود که راجع به موتور جاذبه ! بود ... اونم باحال بود ...

کلیتِ نتیجشم این شد که با جاذبه و شناوری توام میشه یه کارایی کرد ... ولی چجوریشو دیگه معلوم نیس !

حالا اینو :

1- انتقال برق بدونِ سیم ... (که البته محقَق شده مث اینکه ...)

2-یه جایی دور و ور استوا ، رو دریا مریاها ، سلول خورشیدی کار بزارن خارج از جو ... در حدِ صدها کیلومتر مربع !

بعد انرژی خورشیدی ای که جمع میکنه رو بیسیم انتقال بده زمین !

:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...