رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

در این آموزش جالب با نحوه ایجاد افکت های نورانی در فتوشاپ آشنا می شوید و در حین انجام آموزش همچنین با نحوه ایجاد pattern یا بافت در فتوشاپ آشنا می شوید و در ادامه کمی با تنظیمات براش ها در فتوشاپ نیز آشنا و در انتها قادرید افکت ها و تصاویری مانند تصویر زیر را براحتی در فتوشاپ ایجاد نمایید.

fiadp34n1vi9e3dzavu.jpg

می خواهیم با استفاده از چند وسیله ساده که در اختیار اغلب افراد وجود دارد این آموزش را شروع و برای خلق نور ابتدا از عکاسی استفاده می کنیم. سپس این آموزش را در فتوشاپ ادامه خواهیم داد تا از این طریق بتوانیم با کمک تکنیک ها و ابزارهای مختلف کمی عکس را دستکاری و تنظیم کنیم و طرحی متشکل از یک افکت نورانی ایجاد کنیم.

 

ry8gluvxc6cztgknvhh.gif

با 2 وسیله کار را آغاز می کنیم، یک دوربین دیجیتال و یک چراغ قوه. ترجیحا یک دوربین SLR می تواند انتخاب بهتری باشد، چون در این کار لازم است مدت زمان نور دهی بالا باشد و بتوان دریچه دیافراگم را هم تنظیم نمود. یک چراغ قوه یا هرچیزی که بتواند از خود نور ساتع کند مناسب است، می توانید برای ایجاد نور هر نوع مشعل یا چراغ قوه، نور لامپ یا LED را امتحان کنید.

 

quvzwt436szubb503do.gif

لینک ارسال

یک فضای وسیع را انتخاب کنید، همه پرده ها را بکشید، چراغ ها را خاموش کنید و فضا را تا جایی که ممکن است تاریک کنید. دوربین را روی سه پایه و در یک سطح ثابت نصب کنید، در صورتی که دوربین دستی است دیافراگم یا دریچه دوربین را روی بیشترین مقدار مثلا مقدار F قرار دهید تا عمق میدان افزایش پیدا کند و مدت زمان باز و بسته شدن shutter را بین 20 تا 30 ثانیه تنظیم کنید. در حالیکه چراغ قوه روشن را در دست دارید، دستتان را مانند یک فرد عصبانی به اطراف تکان دهید تا زمانی که shutter (دیافراگم) بسته شود. این کار را با تنظیمات مختلف دوربین و حرکات دست مختلف انجام دهید تا یک مجموعه از تصاویر را برای انتخاب از میان آنها در اختیار داشته باشید.

syu0uiw33ucex372zkp5.jpg

بعد از کمی سعی و تلاش ، شما یک مجموعه خوب از تصاویر برای کار کردن با آنها در اختیاردارید. این تصویری است که می خواهیم روی آن کار کنیم. شما می توانید آنرا

محتوای مخفی

    برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

کنید

 

0yuket59n6kbwmc1h4uf.jpg

تصاویر را در فتوشاپ باز کنید، مقادیر Levels و Curves و Hue/Saturation را برای تیره کردن background و درخشان تر کردن نور ها تنظیم کنید. تصویر را وارد یک سند جدید کنید و لبه ها ی آن را برای ترکیب شدن با رنگ سیاه background پاک کنید.

 

5nr6ggbrmevnblyifyn9.jpg

لینک ارسال

ابزار Gradient را انتخاب کنید یک لایه جدید ایجاد کرده و mode آنرا روی overlay قرار داده و سه رنگ روشن را از لبه های سند مانند شکل بالا بکشید و mode لایه را به Color تغییر دهید.

v2grdjroyzypkvxa2oq2.jpg

 

کلیدهای CTRL + U را نگه دارید تا پنجره Hue/Saturation باز شود، حالا لغزنده را به نقطه ای که رنگ مورد نظرتان قرار دارد، حرکت دهید.

 

k6c57wa4rxzkonx7bkp.jpg

یک رنگ ارغوانی تیره و یک براش نرم انتخاب کنید.

 

yglsyw6dc6gpjznduy09.jpg

لینک ارسال

یک لایه جدید ایجاد کنید و mode آنرا روی Color Dodge قرار دهید. بالای نورها را با براش ارغوانی، رنگ کنید تا بعضی از نقاط خاص مثل محل تقاطع دو نقطه را تقویت شود. تنظیمات Color Dodge باعث می شود رنگها حالت زنده تر و براق تری به خود بگیرند.

 

 

آموزش ایجاد بافت برای تصویر

2an6n36gnzvjrvam98bd.gif

 

یک فایل جدید به ابعاد 4px در 4px ایجاد کنید. روی تصویر Zoom in کنید و با رفتن به مسیر Edit > Define Pattern و با استفاده از ابزار Pencil یک خط مورب در عرض فایل یا سند ایجاد کنید.

 

 

z3fr6dvw1k5xrizg5.jpg

 

به سند اصلی برگردید، یک لایه جدید ایجاد کنید و آن را با استفاده از ابزار Fill و با رنگ pattern پر کنید. mode لایه را به Overlay تغییر داده و opacity را به 25% کاهش دهید.

 

 

 

 

sg5tdu10pxt01ispc0n.jpg

لینک ارسال

یک لایه ماسک روی این لایه ایجاد کنید و قسمت های سیاه رنگ را با پاک کنید تا خطوط اسکن (scan lines) از بین بروند.

qjvaq3c5gy6w09lcqew2.gif

 

یک pattern swatch دیگر ایجاد کنید، این بار از طرح یک مربع ساده استفاده کنید که بعد از استفاده باعث می شود یک الگوی نقطه نقطه ظریف روی تصویر ایجاد شود.

 

toddrmovpuluz93vvw.jpg

 

لایه جدید دیگری ایجاد کنید و مجددا آن را روی Overlay و Opacity حدودا 25% تنظیم نمایید و آن را با swatch جدید رنگ آمیزی کرده و با کمک لایه ماسک بعضی قسمت ها را پاک کنید.

 

fvccm0avrflj9nb4egzc.jpg

لینک ارسال

یک گرادیانت ارغوانی تیره بزرگ روی یک لایه جدید دیگر بکشید، opacity لایه را به 15% کاهش دهید. این برای مرحله بعد لازم خواهد بود، تکنیک overlay کردن که ما بعدا از آن استفاده می کنیم روی رنگ سیاه خالص نتیجه نمی دهد، بنابراین از رنگ ارغوانی استفاده می کنیم تا به افکت اجازه دهد از بین رنگ نمایش داده شود.

ivlsocpq1ynzbq4yhhv9.gif

 

 

در پالت براش (F5)، یک براش ایجاد کنید که از چند ذره درست شده باشد ،مانند شکل. یک براش معمولی گرد انتخاب کرده و hardness آن را به 0 (صفر) کاهش دهید و Diameter را روی 100 قرار دهید.

 

ilamf969km3lxh5mmsu.gif

 

از قسمت Shape Dynamics مقدار size Jitter را روی 100% تنظیم کنید.

 

p6n3rryh14zlp1gbzo8o.gif

لینک ارسال

در قسمت Scattering، مقدار Scatter را روی 1000% قرار دهید.

dnalk38aq18uv0pteznv.jpg

 

یک لایه جدید ایجاد کنید mode لایه را روی Color Dodge تنظیم کنید، روی قسمت هایی که نور وجود دارد با استفاده از براشی که ایجاد کردید، نقاشی کنید و یک دامنه از ذرات را برای افزایش لرزش نور ها به تصویر اضافه کنید.

 

xegij0w5harmw1q9en.gif

 

یک براش جدید با همان تنظیمات ایجاد کنید، ولی این بار درجه سختی (hardness) و سایز آن را بیشتر کنید.

 

8pi9jhlf9lf7krvlkim.jpg

لینک ارسال

از بین رنگ های موجود درطرح یک رنگ آبی روشن را نمونه برداری کنید، در یک دامنه از lens flare (نوریکه از

لنز متساعد می شود) ایجاد کنید.

از ابزار Blur tool استفاده کرده و با محو کردن تعدادی از شکل هایی که ایجاد کردید، به طرح عمق بیشتری بدهید.

2qbp3x12bgzy777fm67u.jpg

 

Mode لایه را به Color Dodge تغییر داده و opacity را روی 60% تنظیم کنید.

 

m3tjj37u73coaiuciro.jpg

 

از همان رنگ آبی برای رنگ کردن نوار های باریک اریب که با ابزار Polygonal Lasso رسم کردید، استفاده

کنید.

 

byuopxzl9t9an2bhp3u.jpg

لینک ارسال

لبه های نوار ها را پاک کنید تا با سند ترکیب شوند.

exrgmrhj3bdm91meqet.jpg

 

Mode لایه نوار های باریک را به Soft Light تغییر دهید تا به آنها اجازه دهد با طرح نور ها ترکیب شود.

 

h0xdr6rijjieh1gub7fc.jpg

 

تنظیمات نهایی را روی ترکیب طرح انجام دهید.اینجا ما تعدادی لایه text اضافه کردیم، همچنین mode لایه ها را روی Color Dodge قرار دادیم تا با طرح نهایی هم خوانی داشته باشد.

 

 

محتوای مخفی

    برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...