رفتن به مطلب

»» مسابقه شیت بندی سری 1 ««

* v e n o o s * مهمان

بهترین شیت کدام است ؟  

105 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بهترین شیت کدام است ؟

• 32
    • 10
    • 26
    • 37

ارسال های توصیه شده

ممنونم...:icon_gol:

شیت مینمال یعنی همون پارمترهای معماری مینیمال...:ws37:

یعنی ساده گرایی...یعنی هر چیزی که تو شیت هست در نهایت سادگی خودش رو تعریف کنه....

یعنی پس زمینه نمی خواد...سفید سفید باشه پس زمینه...

یعنی اختشاش نداشته باشه....با نگاه کردن بهش سر درد نگیری...

در واقع من به یک بی شیتی اعتقاد دارم.....یعنی شیت به عنوان یک مامنی برای اثرتون عمل کنه...یک ظرف برای ارائه....نه که نگاهت به جای غذا به گل های بشقاب غذا بره...

نه که خودش بشه یک چیز جدا از کار.....

نشه که شیت جدا از اثر مورد قضاوت قرار بگیره....:ws37:

بگن خوب رنگ و لعابش خوب بود ها...ولی اثر چیزی نداشت....این بزرگترین شکست یک معمار هست...

مطمئنا صحه می زارین..که پرزانته در یک شیت سفید بسیار سخت تر هست تا در یک شیت رنگاورنگ....

باز تکرار می کنم که این زیبایی شناسی منه....مطمئنا زیبایی شناسی های دیگه ام قابل احترامه....:ws37:

یک نمونه ازین شیت میتونی بذاری ؟ :a030:

• Like 8
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 77
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یک نمونه ازین شیت میتونی بذاری ؟ :a030:

16idmnrzh0143qcffd1.jpg

این یک نمونه ی متوسط از اون چیزی هست که من فکر می کنم...

یک دیاگرام فضایی....چند تا تصویر سه بعدی...و پلان.... پس زمینه سفید که باعث می شه من کار رو ببینم.....و مختصات کار دستم بیاد:ws37:

• Like 12
لینک به دیدگاه
16idmnrzh0143qcffd1.jpg

این یک نمونه ی متوسط از اون چیزی هست که من فکر می کنم...

یک دیاگرام فضایی....چند تا تصویر سه بعدی...و پلان.... پس زمینه سفید که باعث می شه من کار رو ببینم.....و مختصات کار دستم بیاد:ws37:

ممنون ....:ws37:

احتمالن خیلی به سبک معماری مینیمال علاقه داری و ازون جایی که شیت یه بنا باید با خودشم کاملن متناسب و مرتبط باشه رو همین حساب ازین نوع شیت بندی خوشت میاد :w16:

به هرحال همه معماری ها که با این سبک نیستن پس شیتشونم لازم نیست در نهایت سادگی باشه :a030:

گرافیکی که خوانایی شیت رو کم نکنه به هیچ وجه زائد و اضافه نیست :a030:

• Like 10
لینک به دیدگاه
ممنون ....:ws37:

احتمالن خیلی به سبک معماری مینیمال علاقه داری و ازون جایی که شیت یه بنا باید با خودشم کاملن متناسب و مرتبط باشه رو همین حساب ازین نوع شیت بندی خوشت میاد :w16:

به هرحال همه معماری ها که با این سبک نیستن پس شیتشونم لازم نیست در نهایت سادگی باشه :a030:

گرافیکی که خوانایی شیت رو کم نکنه به هیچ وجه زائد و اضافه نیست :a030:

من عرض کردم در خاتمه ی هر دو بحثم که این نظر من هست....و زیبایی شناسی من هست...

ولی می دونم که کار معمار گرافیک نیست....

و می دونم که کار معمار...معماری شفاهی هم نیست....

کار معمار بازی با خط هست....

ارائه و پرزانته سلیقه ای هست....ولی....ولی....ولی......آنچه که عیان است....حرکات محیرالعقول در شیت....حتی در پرفکت ترین سطح گرافیکی....کمکی به واقعیت طرح نمی کنه...:ws37:

خوانایی....خوانایی...خوانایی....

سه اصل در شیت.....حالا دوستان هر چی بزنن تو سر من که خوشگلههههه..بنده می گم نه!:ws3:

واسه کسی که از کنار خیابون داره می آد آره خوشگله...ولی خوب....وقتی معمار می خواد ببینه...دیگه خوشگل نیست و اختشاش می گیرتش....

آدم عادی شم فقط می گه خوشگله...نمی دونه چه خبره.....:ws37:

موید باشین.....و به کج سلیقگی من ببخشید......:icon_gol:

• Like 12
لینک به دیدگاه

فکر میکنم به یه شیت اشتباهی رای دادم:ws3:شیت 1 و4 ترکیب بندی خوبی دارن شیت 2 بیشتر شبیه اسلاید پاور پوینت شده.البته این نظر شخصی منه...به هر حال همه اونایی که کار کردن دستشون درد نکنه:icon_gol:

• Like 8
لینک به دیدگاه

خسته نباشین بچه ها:a030:

خب راجب کاره اول باید بگم از رنگهای قشنگی استفاده کرده مخصوصا اینکه رنگ ها یه هارمونی با هم دارند.

کاره دوم:ایکاش از یه رنگ واسه بکگراندش استفاده میکرد بدون رنگ خیلی ساده است مثل روزنامه میمونه بعدم اینکه عکسارو خیلی بد چیده آدم نمیدونه کجای صفحه رو ببینه فقط چشم میچرخه استادم یاد داده که تو شیت بندی همیشه یه عکس باید بزرگتر از بقیه باشه که به نظر من اینجوری واسه چشم هم خوبه:w16:

کاره سوم:از این خیلی خوشم اومد اشکال بزرگی توش ندیدم:icon_gol:

کاره چهارم:اینم بد نیست اما به اندازه کاره سوم چشممو نگرفت.

• Like 6
لینک به دیدگاه
tina-arch مهمان

همه شیتا خوب بودن ولی من به شماره 4 رای دادم چون خودمم اون سبکو میپسندم:ws3:

به نظرمن توی هر شیتی باید یکی از پرسپکتیوامونو برجسته تر نشون بدیم

همچنین توی این شیت با اولین نگاه چشم ما به خوبی به حرکت در میاد وتمام شیتو به ترتیب میبینه و سردرگم نمیشه:a030:

متنشم مناسبه چون نه زیاده نه کم

درآخرم ترکیب سفید و طوسی و مشکی به نظرمن بهترین تاثیررو رو شیت بندیمون میذاره:w16:

لینک به دیدگاه

منم رای دادم:icon_gol:

به نظرم برای سری اول این مسابقه کارا خیلی خوب بود:a030:

با اکثر نقدا موافق بودم ٬ خصوصا با برخی از نظرات آقا معین.:a030:

• Like 6
لینک به دیدگاه
من عرض کردم در خاتمه ی هر دو بحثم که این نظر من هست....و زیبایی شناسی من هست...

ولی می دونم که کار معمار گرافیک نیست....

و می دونم که کار معمار...معماری شفاهی هم نیست....

کار معمار بازی با خط هست....

ارائه و پرزانته سلیقه ای هست....ولی....ولی....ولی......آنچه که عیان است....حرکات محیرالعقول در شیت....حتی در پرفکت ترین سطح گرافیکی....کمکی به واقعیت طرح نمی کنه...:ws37:

خوانایی....خوانایی...خوانایی....

سه اصل در شیت.....حالا دوستان هر چی بزنن تو سر من که خوشگلههههه..بنده می گم نه!:ws3:

واسه کسی که از کنار خیابون داره می آد آره خوشگله...ولی خوب....وقتی معمار می خواد ببینه...دیگه خوشگل نیست و اختشاش می گیرتش....

آدم عادی شم فقط می گه خوشگله...نمی دونه چه خبره.....:ws37:

موید باشین.....و به کج سلیقگی من ببخشید......:icon_gol:

ممنون از تعاریفت.............. :a030:

اما اساتید ما به شکل مینیمالیست یه شیت رو نمیپستدن و مطمئنا تفکر این اساتید هم رو دانشجوهاشون تاثیر داره..........:ws37:

• Like 4
لینک به دیدگاه
ممنون از تعاریفت.............. :a030:

اما اساتید ما به شکل مینیمالیست یه شیت رو نمیپستدن و مطمئنا تفکر این اساتید هم رو دانشجوهاشون تاثیر داره..........:ws37:

به قول معروف تره به تخمش می ره حسنی به باباش....

ورژن جدید

تره به تخمش می ره شاگرد به استادش:ws3:

حرفتون رو صد در صد قبول دارم...در صورت عدم رعاین نظر استاد،اگه مثه من عمل کنین و کار دلخواه خودتون رو انجام بدین با عکس العمل نمره ای استاد مواجه می شین...

ولی خوب من بنده ای خویشم و زیر حرف زور به رو نیستم:ws37:

حالا به ما بگین جوونی....حالا بگین...هنوز خامی.....ولی خوبه از یک جاهایی آدم به دیگران بفهمونه که واسه نظر خودش احترام قائل بشن...:ws3:

پ.ن:دوستان مدیر به خاطر آپ کردن این تاپیک و نقد های بُرنده ی من..که امکان اون می ره که از طرف دوست داران این نوع شیت ها بعد ها مورد حمله های چیریکی....زمینی..هوایی....پاتَک..ضد پاتک قرار بگیرم....

یک..بیمه ی بدنه..

دو..بیمه ی شخص ثالث..

سه...بیمه ی عمر....

چهار...تضمین زنده بودن خلاصه...خواستارم....:ws3:

• Like 7
لینک به دیدگاه
به قول معروف تره به تخمش می ره حسنی به باباش....

ورژن جدید

تره به تخمش می ره شاگرد به استادش:ws3:

حرفتون رو صد در صد قبول دارم...در صورت عدم رعاین نظر استاد،اگه مثه من عمل کنین و کار دلخواه خودتون رو انجام بدین با عکس العمل نمره ای استاد مواجه می شین...

ولی خوب من بنده ای خویشم و زیر حرف زور به رو نیستم:ws37:

حالا به ما بگین جوونی....حالا بگین...هنوز خامی.....ولی خوبه از یک جاهایی آدم به دیگران بفهمونه که واسه نظر خودش احترام قائل بشن...:ws3:

پ.ن:دوستان مدیر به خاطر آپ کردن این تاپیک و نقد های بُرنده ی من..که امکان اون می ره که از طرف دوست داران این نوع شیت ها بعد ها مورد حمله های چیریکی....زمینی..هوایی....پاتَک..ضد پاتک قرار بگیرم....

یک..بیمه ی بدنه..

دو..بیمه ی شخص ثالث..

سه...بیمه ی عمر....

چهار...تضمین زنده بودن خلاصه...خواستارم....:ws3:

شما هم زیاد شلوغش نکن .. :ws3::ws3:

....کسی کمر به قتلت نبسته خیالت راحت :ws3:

حرفات تو چن تا پست قبلی درست و قانع کننده بود:a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه
شما هم زیاد شلوغش نکن .. :ws3::ws3:

....کسی کمر به قتلت نبسته خیالت راحت :ws3:

حرفات تو چن تا پست قبلی درست و قانع کننده بود:a030:

ادبیات طنز ابزار دست منه..برای شیرینی بحث ها....استفاده می کنم تا شوریِ رُک بودنم رو شیرین کنه...:ws3:

صرفا جهت طنز بود:ws37:

• Like 6
لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

واقعا شیتها جالب شده.

شیت شماره 1 از نظر ترکیب یندی و خصوصا رنگی که توش به کار برده جلوه بیشتری داره.

شیتهای 3 و 4 هم زیبا شدن . فقط شاید اگه از رنگ ها بی مهاباتر استفاده میشد جلوه بیشتری پیدا میکردن ولی توی شیت بندی اونا هم کار تمیزی ارائه دادن.

کار شماره 2 اگه توش رنگ به کار میبرد کارقویتری ارئه میداد اما به دلیل پس زمینه سفیدش یه کم بی روح شده.

اما در کل دست همه درد نکنه.

• Like 7
لینک به دیدگاه
ادبیات طنز ابزار دست منه..برای شیرینی بحث ها....استفاده می کنم تا شوریِ رُک بودنم رو شیرین کنه...:ws3:

صرفا جهت طنز بود:ws37:

میدونی معین، اصلا این مسابقه ها به این بحث ها ش بسندس...........اتفاقا حرفات کاملا درسته..........

اما بازهم سلیقه ایه............. منم قبول دارم که باید خود طرح مورد نظر جذب کننده باشه تا رنگش، در واقع گاهی رنگ ولعاب باعث محو کار میشه

..............

یادمه ترم 1 بود با استادم بحثمون شد گفتم استاد باید کار گویا باشه نه اون قدر رنگ بهش بدی تا محو بشه.......... میگفت نه باید باشهicon_pf%20(34).gif

برعکس ترم 2 استادمون درست بود ایراد میگرفت ، اما رنگ و لعاب کار رو در درجه دوم در نظر داشت............ یعنی خود طرح ، مراحل رسیدن به ایده براش خیلی مهم بود.........

دیگه اینجوریاس............ حالا من بین این دو هستم :ws37:

خیلی خوبه حرفاتو با مثال و دلیل عنوان میکنی............. خوشحالم که فردی مثل شما در تاپیک های تخصصی شرکت میکنه..........

یادتون باشه همه ماها اطلاعاتمون کافی نیست...........، پس بهم یادبدیم، شاید بعضی از این بحث ها باعث رشد بشه( که حتما میشه)

wubpink.gifwubpink.gif

• Like 5
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

وقت نظر سنجی هم دیگه تموم شد،:ws37:

ممنون از تمام دوستانی که شرکت کردن و ممنون از همتون بابت نقدای خوبتون؛ خیلی خیلیییی عالیییی بود، :w31:

مطمئنا یه سری ها نرسیدید و مثلا فاطمه گلم که نتش قطع شد و مصطفی که کارش نصفه موند و... اگه حضور داشتید نفرات برتر این مسابقه میشدید:w02:

امیدوارم سری آینده ( که 1 آبانه ) تعداد بیشتری شرکت کنن تا با نمونه کارای بیشتری آشنا بشیم،:icon_gol:

همه کارا خوب بود و کار سلیقه ای بود، اما طبق نظرسنجی:

برندگان »

شیت شماره 4 با 37 رای ---> کار * Ven000s * که برنده 100 امتیاز و یک مدال w58.gif

شیت شماره 1 با 32 رای ---> کار *Mina* عزیزم که 50 امتیاز بهش داده میشه :aghosh:

----

و ممنونم از بقیه شرکت کننده ها :

شیت شماره 3 ---> saeid_ms w72.gif

شیت شماره 2 --> kolah_ghermezi w72.gif

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

دوستان من اولین شیتم بود که با فتوشاپ بستم، اصلا فکرشو نمیکردم کارم بخواد رای بیاره w58.gif واقعا شرمنده icon_pf%20(34).gif

؛

شرکت کننده ها؛ یه عالمه سوال دارم از فتوشاپ؛ بیاین راجع به کاراتون توضیح بدید؛ اینکه خطوط گرافیکی رو با چی میکشید ؟TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

چطور زمینه پلان و برش ها رو همرنگ زمینه ها میکنین ؟:ws38:

لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...