رفتن به مطلب

آمادگی برای کنکور برنامه ریزی شهری (مرحله اول)

ارسال های توصیه شده

دوستان کنکوری زودی بیاین وجود خودتون رو اعلام بدارین:ws3:

این تایپیک سکوی پرتاب شما به سمت دانشگاه می باشد.:a030:

قراره این جا به هم کمک کنیم تا مسیر پر پیچ و خم رسیدن به دانشگاه رو راحت تر بپیماییم:w16:

هر سوال درسی و غیر درسی (مثلا مشاوره ) رو اینجا مطرح کنید و پیشکسوتان و اساتید و کاربران قدیمی تر سایت لطف می کنن و در اسرع وقت جواب می دن:hapydancsmil:

اینجا با هم یه برنامه درسی هم میریزیم ........ این کار چند مزیت داره

از جمله باعث میشه اشکالامون سریع تر رفع شه (چون مطالعه گروهی هست و همه همون قسمت رو مطالعه می کنن) انگیزه میشیم واسه هم و همچنین از پراکننده شدن مباحث درسی جلوگیری میشه.:a030:

دوستان مشتاق حضورشون رو اعلام کنن تا استارت بزنیم پروژه راهیابی به دانشگاه رو:w16:

لینک به دیدگاه
آخ جون:hapydancsmil:،

سوال: مگه ریاضی برداشته نشده؟:ws52:

هر 25 درصد واسه چند وقته؟:ws52:

سئالارو همینجا بپرسیم یا پیام خصوصی؟:ws52:

سوالا همین جا پرسیده شه شاید سوال کاربرای دیگه هم همینا باشه

مستقیم نگفتن ریاضی رو برداشتن (سال گذشته هم یه سوال از ریاضی اومد هرچند که خیلی آسون بود)واسه همین تو سر فصل بیشتر موسسه ها هنوز ریاضی هست

ولی ما قیدشو می زنیم و نمی خونیمش:ws3:

اینا ماهنانه است.....هر ماه 25 % از درسا رو جلو میریم.....تقریبا یه ماه دیگه می مونه واسه رفع اشکال کلی.

سوالات و اشکالات درسی رو هم که تو محدوده 25% اول هر درس تو همین تایپیک بپرسید تا با همکاری اساتید گرامی پاسخ داده شن.:a030:

لینک به دیدگاه

واسه این فایل و 25 درصد اول، مهمترین کتابا که به نظرم میاد:

طرح هاي توسعه شهري: به طور مثال: طرح جامع شهري ،طرح هادي، روند تهيه طرح هاي شهري و ...

کتاب طرح های شهری بهزادفر - کتاب سبز شهرداریها (جلد طرح های شهری) - کتاب برنامه ریزی راهبردی مهدیزاده

مباني نظري برنامه ريزي شهري شامل: سير انديشه هاي شهرسازي: شامل نظريه هاي شهرسازي : از پيش شهرسازي تا شهرسازي نوين به طور مثال: پيش شهرسازي ترقي گرا (آون، فوريه، كابه و...) مدرنيسم، پاست مدرنيسم و...

نظريه هاي ساخت شهر: بطور مثال: ساخت دواير متحد المركز (نظريه ارنست برگس)، ساخت قطاعي شهر (نظريه همرهويت)، ساخت چند هسته اي، ساخت ستاره اي و ...

کتاب سیر اندیشه های شهرسازی پاکزاد جلد 1 - شهرسازی تخیلات تا واقعیات حبیبی - تجدد، فراتجدد و پس از آن بحرینی

مقدمه ای بر مبانی برنامه ریزی شهری شیعه، برنامه ریزی شهرهای جدید زیاری

تمدن هاي اوليه: اين قسمت شامل نحوه شكل گيري تمدن ها و پيدايش شهرها مي باشد . در اين ميان موارد مختلفي از جمله تمدن هاي اوليه شامل: تمدن بين النهرين، هند، مصر و ... مورد سوال مي باشد.

تمدن يونان و روم: تمدن يونان و روم جزو اولين تمدن هاي اروپائي مي باشند و تاريخ شكل شهر در اين تمدن ها از سؤالات اساسي كنكور شهرسازي محسوب مي شوند.

تاریخ شکل شهر جیمز موریس (سه فصل اول) - تاریخ غرب پاکزاد (اگه اشتباه نکنم 2 فصل اول)

لینک به دیدگاه

با تشکر از جناب آقای ادمین مهندس محمد:a030:

با اجازه مهندس یه کم جزیی تر میگم615221_Laie_99.gif

:ws33: کتاب مقدمه ای بر مبانی برنامه ریزی شهری (دکتر شیعه) .....>فصل 3و 4

36121_Laie_21.gifکتاب اصول و روش های برنامه ریزی منطقه ای (دکتر زیاری).......> فصل 1

لینک به دیدگاه
ینی اونایی که محمد گفتو دیگه نخونیم؟:ws52:

نظرتون راجع به جزوات و تستای خانه شهرسازان چیه؟:ws38:

نفرمایید مهندس.......اون دوتا که من گفتم فقط قسمتی از مبانی بودش...:a030:

اگه بعد از خوندن کتابا استفاده شه می تونه مفید باشه ولی نمی تونه جایگزین کتاب شه:w16:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

کیست مرا یاری کند؟:ws52:

1. طرح های ملی منطقه ای آلمان انعطاف پذیر است یا خیر؟

2.مسکن مهر زیر نظر جه نهادی است؟ بنیاد مسکن یا وزارت راه و شهرسازی؟

3. دهیاری سازمانی عمومی و غیر دولتی است و دارای شخصیت حقوقی مستقل است....این صحیحه؟ یا اینکه دولتیه؟؟؟

دهداری و دهیاری با هم فرق دارند؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه
کیست مرا یاری کند؟:ws52:

1. طرح های ملی منطقه ای آلمان انعطاف پذیر است یا خیر؟

2.مسکن مهر زیر نظر جه نهادی است؟ بنیاد مسکن یا وزارت راه و شهرسازی؟

3. دهیاری سازمانی عمومی و غیر دولتی است و دارای شخصیت حقوقی مستقل است....این صحیحه؟ یا اینکه دولتیه؟؟؟

دهداری و دهیاری با هم فرق دارند؟؟:ws52:

1- الان که اصلاً طرح غیرقابل انعطاف نداریم.

2- وزارت راه و شهرسازی

3- درسته. فرقی ندارن.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام به همه دوستان . من تازه اومدم :ws3:

منم دارم واسه کنکور امسال میخونم . البته پارسال هم کنکور دادم و با رتبه 150 قبول نشدم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

خوشحال میشم از تجربیات شما هم استفاده کنم . اگه هم کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم

لینک به دیدگاه

:a030: البته به نظرم با وقت کمی که داریم نباید استرس این که فلان کتاب خوبه یا بد رو به خودمون راه بدیم.

نکته ای که هست خوندنا متفاوته شاید یکی با کتابای پردازش خوب یاد بگیره یکی با کتابای سپاهان...... ولی خوب اینا همه خلاصه نکات و توصیه اکید به خوندن خوندن کتابای مرجع شده و این خلاصه نکاتا واسه مرور :w16:

لینک به دیدگاه

سلام من نیومده بودم اینجا ببینم چه خبره سعی می کنم بیشتر بیام و کمک کنم

ببینید کنکور رشته برنامه ریزی درصد بالاییش مربوط میشه به زبان و آمار پس از این دو غافل نشید

برا آمار دو کتاب معرفی می کنم که مکمل هم هستن من هر دوشون خوندم و آمارمو 65درصد زدم به نظرم عالی بود

خوب یکی آمار جزوه پاسه یکی کتاب هادی رنجبران

این دو تا رو مکمل بخونید البته اول پارسه بخونید بعد تستای تالیفی رنجبرانو بزنید و بعدش کتابشوبخونید و تست کنکورشو بزنید روزی 2 ساعت بخویند قول میدم توکنکور بالای45 بزنید

زبان رو زیاد نمیدونم چون خودم زیاد اهیمت ندادم

ولی بگم زبان حالت عمومیش زیاده پس سعی کنید کتاب فرهادی و کتاب عمومی رو بخونید وتست زیاد بزنید چون زبان رو باید یاد بگیری چطور تست بزنید تکنیکشو . خمو چمشو بیاد دستتون

برا کتاب های شهرسازی هم گفتم بازم میگم

کتاب های زیاری رو بزارید کنار بی فایده است. کتاب های اساتید دانشگاه های تهران چاپ شده 88 به بعد بخونید ازشون سوال میاد و کتاب های خلاصه مباحث مثل کتاب پارسه و سپاهان و رامین رضایی . کتاب جنگجو مختونو میترکونهنمیخاد

من همه اینا رو خوندم البته هر کتابو بیش از 5 بار خوندم اونم بالای 50 تا بودن

که الان به دردم میخوره

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سوال:

کتاب تستای خانه شهرسازان خوبن ؟ :hanghead:

چه اصراری رو کتابای خلاصه مباحث و تستی و اینا هستش :banel_smiley_4:

منبع اصلی بخونید. خلاصه مباحث فقط واسه اینه که شما یه تسلطی داشته باشین و اون یه مروری باشه واستون.

لینک به دیدگاه
سوال:

کتاب تستای خانه شهرسازان خوبن ؟ :hanghead:

به نظر من هم منابع اصلی رو بخونین بهتره . حتی اگه وقت کمه میتونین یه مباحثی رو حذف کنید ولی حداقل چند تا بخش رو کامل و مسلط باشید . واسه کنکور که حتما لازم نیست 100 درصد مطالب رو بلد باشین . من خودم خانه شهرسازان میرم شاید بهترین تست ها رو داشته باشه ولی بدون خوندن منابع اصلی هیچ ارزشی ندارن .

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام من میخواستم ارشد شهرسازی شرکت کنم رشته کارشناسیم عمران _نقشه برداریه به نظر شما میتونم در عرض یه سال رتبه خوبی بیارم؟اگه میشه بگید بازار کار طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی شهری؟pdfکتابها رو از کجا میتونم گیر بیارم؟

سلام دوست عزیز با توجه به اینکه شهرسازی رشته ی شیرینیه من فک میکنم بعد یه سال خوندن حتما شما قبول میشین :a030:

بازار کارشم خوب تو شهرهای بزرگ بهتر از شهرهای کوچیکه :icon_redface:

به نظر من برنامه ریزی کاراییش بیشتره و شما بهتره برنامه ریزی شرکت کنی چون طراحی اسکیس میخواد که چون بچه های معماری هم شرکت میکنن هم رقابت تنگاتنگ و هم کی واسه شما دشواره:ws37:

اینم بعضی از خلاصه کتابا :w16:[h=1]خلاصه کتابای کنکور ارشد شهرسازی[/h]

میتونید یه سری هم به کتابخونه شهرسازی بزنید . لینکش تو امضام هس :a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...