رفتن به مطلب

گفتگوی اعضای کارگروه مقاله نویسی

Mohammad Aref

ارسال های توصیه شده

تو این تاپیک درباره مسائل و کارهای مختلف کارگروه بحث میشه.

تقسیم کارا، پیشنهادایی که هست، مشکلاتی که هست و ....

Place.Maker : مورفولوژی و تیپولوژی شهری

fatyjo0on : برنامه ریزی استراتژیک

...Urbanist... : اسکان غیر رسمی

Mohammad.A : سرمایه اجتماعی

لینک به دیدگاه

خب واسه شروع هرکدوم از اعضا بیان بگن منابع و مطالب چه موضوعی رو جمع آوری میکنن.

به این صورت که یه موضوعی رو میاین انتخاب می کنین، بعدش تمام مقالاتی که تو اون زمینه هست رو جمع می کنین و تو یه تاپیک میذارین (اگه با لینک دانلود باشن که چه بهتر، اگه نبودن منبع دقیق گفته بشه. مثلاً نویسنده ..... مقاله ...... مجله آبادی شماره 18 تابستان .... یعنی به صورت شیوه دقیق ذکر منبع)

کتابا هم به همین صورت. تمام کتابایی که درباره اون موضوع مطلبی داره رو معرفی میکنین که با درج صفحات کتاب باشه که چه بهتر.

و بعدش منابع انگلیسی (فعلاً واسه شروع اون فارسیا اجباریه :ws3: )

تا جایی که می تونیم همه به همدیگه کمک کنیم و مثلاً یه منبعی رو فراموش میکنم و شما میاین یادآوری میکنین و میگین و بالعکس. البته باید قشنگ برید بگردینا.

خب حالا واسه شروع هرکس رو چه موضوعی کار میکنه و منابع چه موضوعی رو در میاره؟

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

منبع نویسی طبق نظرات افراد ، مختلف هستش ، اما عمدتا واسه هماهنگی نوشته ها و تحقیقا ، یه اصولی رو براش اراده میدن که من یه اشاره ای بهشون می کنم :

برای مقالات ( با 1 نویسنده ) :

- عزیزی، محمد مهدی ( 1385 )، "محله ی مسکونی پایدار؛ مطالعه موردی نارمک"، نشریه هنر های زیبا، دانشگاه تهران، شماره 27، صفحات 46 – 35.

برای مقالات ( با بیش از یک نویسنده ) :
- عبدالهی، مجید و مظفر صرافی و جمیله توکلی نیا ( 1389)، "بررسي نظري مفهوم محله و بازتعريف آن با تأكيد بر شرايط محله هاي شهري ايران" ، پژوهش های جغرافیای انسانی، شماره 72، صفحات 102 – 83.

کتاب ها :
- مجتهد زاده، غلامحسین (1379)، برنامه ریزی شهری در ایران، انتشارات دانشگاه پیام نور، چاپ سوم، تهران.

کتب ترجمه شده :
- شفربرده، کلاوس (1382)، سرعت 30 آرامسازی خیابانهای محلی، ترجمه جهانشاه پاکزاد،انتشارات سازمان شهرداری ها، تهران.

کتب لاتین :

.Barton, Hugh & Marcus Grant & Richard Guise (2003), Shaping Neighbourhoods, pon Press -

مقالات لاتین :

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

Traffic Calming کار کن :ws3:

چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :w58:
توضیح لطفا :4564:
بنظرت راجع بهش مطلب پیدا میکنم، خودت که میدونی کتاب اینجا پیدا نمیشه ، شاهکار کردم کتاب شبکه ارتباطی دکتر قریب رو گیر اوردم، فک میکنی با کنکور میتونم روی اینم کار کنم ؟ :ws52:

لینک به دیدگاه

موضوعی که انتخاب می کنیم چقدر باید کلی یا جزیی باشه ؟

:ws38:
مثلا من بگم " اسکان غیر رسمی " خوبه ؟ :ws38:
:w02:

به این حد دیگه به نظرم خیلی کلیه. :ws3: اگه مثلاً میخواد اسکان غیررسمی باشه یکی از ابعادش باشه بهتره.
چون حالت کلی خیلی گسترده میشه و غیر از پراکنده بودن، کار خودت هم سخت تر میشه.
لینک به دیدگاه

موضوعی که انتخاب می کنیم چقدر باید کلی یا جزیی باشه ؟

:ws38:
مثلا من بگم " اسکان غیر رسمی " خوبه ؟ :ws38:
:w02:

به نظر من خوبه

ولی باید بری همه ابعادشو دربیاری :w02:

ممد شرح کار رو بگو تا ما شروع کنیم بابا دیر شد ماشین میره ها ، :icon_redface::whistle:
لینک به دیدگاه

چقدر اسپم می کنید. به زودی پاک میشه همشون.
اگه ببینم ادامه داره، مجبورم سخت گیری کنم و شاید دسترسی هم بسته بشه.
هرچیزی جای خودش

Place.Maker گفته است :

ممد

مگه قرار نبود بیایی تکلیف اینجا رو روشن کنی :w000:

شرمنده یادم رفت :icon_pf (34): الان میگم.
و اما اصل مطلب:
پست اول رو ویرایش کردم، اونایی که موضوعاتشون مشخص شده رو اضافه کردم اسمشونو.
آریودخت و کلاه قرمزی هم زودتر مشخص کنن.
خب همونطور که تو پست دوم تاپیک توضیح دادم، مثلاً من که موضوع سرمایه اجتماعی رو کار میکنم:
تو مرحله اول میرم تمام منابعی که مربوط به سرمایه اجتماعی هست رو تو یه تاپیک گردآوری میکنم، اونایی که لینک دانلود دارن که لینک دانلود رو میذارم. اونایی هم که دانلود ندارن مثل اکثر کتابا، فقط معرفیشون میکنم.
به شیوه دقیق ذکر منبع که تو پست سوم،چهارم تاپیک فافا روشش رو گفته. این گردآوری مطالب شامل دو قسمت فارسی و انگلیسی میشه و هر کدوم از این دوتا هم شامل سه قسمت کتاب ها، مقالات و سایر نوشته ها تقسیم بندی میشه. مقاله که منظور مقالات معتبر هستش. و کتابم که مشخصه. سایر نوشته ها هم میشه شامل همون مقالات نه چندان معتبر که میتونه یه روزنامه هم باشه، پروژه ها و پایان نامه ها و مصاحبه و همه این موارد رو شامل میشه. بهتره خودمون یه نظمی تو کارمون داشته باشیم که بعداً هم واسه خودمون راحت تر باشه. مقالات و کتاب ها و نوشته های ترجمه شده هم جز فارسی محسوب میشه ها.
شاید اگه مطالب زیاد باشه بشه یه تاپیک واسه هر قسمت زد.
مرحله دوم میشه خلاصه برداری. تو این مرحله از اون منابعی که گردآوری کردیم و تو دسترس هستش، خلاصه برداری میشه با ذکر منبع دقیق. مثلاً اولش که منبع دقیق رو به همون شیوه ای که فافا گفته بود میگیم. بعدش یه خط یا یه پاراگراف میاریم که از صفحه سومش هست تهش به شیوه ذکر منبعی که تو مقالات هست ذکر منبع می کنیم یعنی اینطوری (اسم نویسنده، سال انتشار کتاب: صفحه) این ذکر منبع رو واسه هر خط و پاراگرافی که میاریم باید رعایت کنیم. 
بعدش هر کدوم از ما هم که تونستیم واسه تکمیل کردن مطالبی که یه نفر جمع آوری کرده کمک می کنیم. مثلاً شاید من چندتا از مقاله ها و کتابا و پایان نامه و ... که تو اون زمینه ای که مطلب جمع کردم ندیدم و یکی دیگه از دوستان که میدونه میاد میگه و تکمیلش میکنه. اینم بدونیم که هیچ وقت یه تاپیک بسته نمیشه. چون همیشه میتونه یه مطلب یا منبع جدیدی اضافه بشه واسه یه موضوع 
تو دو مرحله بالا دیتابیس لازمه رو می تونیم تهیه کنیم به مرور زمان
اما تو مرحله سوم شامل بهره برداری از مطالب هستش که دوستان می تونن با همکاری همدیگه رو بعضی موضوعات ریز بشن و با همدیگه شروع به نوشتن یه مقاله بکنن یا اینکه شخصی اینکار رو انجام بدن و فقط تو بعضی موارد که نیاز به کمک دارن از سایر دوستان کمک بگیرن.
و همینطور اینکه می تونیم به نقد مقاله های مختلف یا حتی مقاله های خودمون بپردازیم و یه سری از همدیگه اصول و روش های مقاله نویسی رو یاد بگیریم.

ایشالا که کامل گفتم دیگه :ws3:
اما واسه کار به نظرتون یه تاریخی واسه اتمام کار بذاریم؟ مثلاً بگیم تا فلان تاریخ هرکس تو موضوع پیشنهادی خودش منابع رو جمع آوری و ذکر کرده باشه. یا اینکه تاریخ مشخصی رو نذاریم با توجه به کنکور و پروژه های دانشجویی؟

لینک به دیدگاه

اما واسه کار به نظرتون یه تاریخی واسه اتمام کار بذاریم؟ مثلاً بگیم تا فلان تاریخ هرکس تو موضوع پیشنهادی خودش منابع رو جمع آوری و ذکر کرده باشه. یا اینکه تاریخ مشخصی رو نذاریم با توجه به کنکور و پروژه های دانشجویی؟

نظر شخصی من اینه که یه تاریخی تعیین بشه برای تحویل کار ، چون اینجوری هم منسجم تر میشه ، هم اینکه تجربه نشون داده حداقل توی فضای مجازی، اگه تاریخی برای کار تعیین نشه، خیلی مسئولیت پذیر نیستیم :icon_pf (34):
اما خب بهرحال اینجا دموکراسی کامل برقراره و نظر اکثریت شرط هستش :ws37:
دوستان نظرشونو اعلام کنن :a030:
لینک به دیدگاه

گویا باید تکی باشه؟ نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه تکی هست یه موضوع پیرامون مبلمان واسم انتخاب کنید.
راستی پرا حمید شهرساز وهای سیستم و ابوذر و نوترون و گنجشک نمیان اینجا؟
ممد جان بابت اسپم ها معذرت:5c6ipag2mnshmsf5ju3

عضویت توی کارگروه اجباری نیس عزیزم ، من به همه اعلام کردم و پیام فرستادم ، هرکسی که مایل باشه میاد عضو میشه . بعضی از بچه ها یه کم سرشون شلوغه این مدت ، شاید در ادامه به جمعمون بپیوندن :a030:

در رابطه با موضوعت هم ، کلا راجع به مبلمان شهری خیلی کار نشده توی ایران و منبع فارسی به نسبت بقیه مباحث کمتر هستش، نمیگم نیس، اما کمتر هست .
اما اگه مایلی روی این موضوع کار کنی ، یه چیزی مثل "بررسی نقش مبلمان شهری در کیفیت ( یا هویت ) فضاهای شهری " موضوع جالبی می تونه باشه :a030:
لینک به دیدگاه

خوب برای هر موضوع باید تاپیک جدا بزنیم آیا ؟

آره ، توی این قسمت :
http://www.noandishaan.com/forums/forum1714.html

یه تاپیک بزنید به اسم موضوعتون و کارو شروع کنید :ws37:

لینک به دیدگاه

اهان.

الان ینی من و هانیه نمیتونیم 2 تایی کار کنیم؟
پس اگه نمیشه یه موضوع واسم انتخاب کنید.
بابا من ترم 5 ام.

:icon_pf (34):
من که موضوع پیشنهادیمو گفتم :5c6ipag2mnshmsf5ju3
.
ترجیح اینه که تک نفره کار بشه چون اینطوری می تونیم رو موضوعات بیشتری کار کنیم اما اگه فکر می کنی برات سخته ، می تونین با هانیه با هم روی یه مضوع کار کنید و پیش برید تا راه بیوفتید، بعدش که دستتون اومد کار چجوریه، واسه سری های بعدی تک نفره بردارین :ws37:
بابا ترم 5 دیگه کم نیس که ، ینی کمر لیسانسو شکوندی دیگه :ws3: منم ترم 7 م دیگه ، خیلی فرق نداریم که .
.
اینطوری به قضیه نگاه نکن ، اینجا همه می تونیم به هم کمک کنیم و اشکالامونو از هم بپرسیم :a030:
لینک به دیدگاه

من حمل و نقل شهری ( البته باید ریزترش کنم ) ریز شدشو اعلام میکنم :w16:

البته من کنکورم دارم و باید بخونم اگه تاریخ تحویل نزارین بهتره چون با خیال راحت به هر دو برسیم :hanghead:

ممنون :icon_gol:

لینک به دیدگاه

خب پس واسه شروع من وهانیه (kavirsky) با هم کار میکنیم . تا دستمون بیاد تا بعد.

مرسی. پس موضوع ما 2 تا شد : رنگ شهر.
مرسییییییییییییییییییییی:icon_gol:

رنگ شهر که نشد موضوع :ws3: مثلا میخوای بگی شهر چه رنگیه ؟ :whistle:

مثلا باید نقش رنگ در هویت بخشی یا سرزندگی یا ... رو بررسی کنی دیگه :icon_redface:
لینک به دیدگاه

رنگ شهر که نشد موضوع

:ws3: مثلا میخوای بگی شهر چه رنگیه ؟ :whistle:

مثلا باید نقش رنگ در هویت بخشی یا سرزندگی یا ... رو بررسی کنی دیگه :icon_redface:

اره دیگه. میشه این: به نام خدا. تهران زرد و طوسیه. پایان.
ببین تو باعث میشی اسپم کنم بعد ممد میاد عصبانی میشه:vahidrk:
اقا میشه ما 2 تا یکیمون رو موضوع نقش رنگ در هویتبخشی کار کنیم. یکی دیگمون رو نقش رنگ در سرزندگی؟؟؟؟؟؟؟؟
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...