رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

درود خدمت دوستان عزیز...:icon_gol:من چند روز دیگه باید چندتا مصاحبه کاری برم...اولین باره که میرم برای استخدام..:hapydancsmil:.میشه دوستان من رو راهنمایی کنند که چی بگم چی نگم؟؟؟آخه شنیده ام در مصاحبه این چندتا کارخانه خیلی سخت میگیرند.:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 44
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کپی روزمه یادت نره..حیلی مهمه :ws37:

اعتماد به نفست پایین نیاد اصلاً.:ws3:

اگر یه سئوال ازت پرسید که بلد نیودی...بگو: اطلاعی ندارم از این موضوع اما سریع می تونم سرچ کنم و یاد بگیرم.:ws33:

حتی اگر مدیر بهت گفت: خب شما برو بهت زنگ می زنیم: بگو: پس حتماً منتظر تماستون هستم....:w16:

حالی نبند که آره من این نرم افزار رو بلدم بعد ببره پای کامپیوتر بشونتت بعد بگه کار کن ببینم... ضایع می شی در حد المپیک...:w02:

اگه یه چیزی بهت گفت ناراحت شدی خم به ابروت نیار...یه لبخند ملیح رو صورتت باشه. :icon_redface:

لینک به دیدگاه
کپی روزمه یادت نره..حیلی مهمه :ws37:

اعتماد به نفست پایین نیاد اصلاً.:ws3:

اگر یه سئوال ازت پرسید که بلد نیودی...بگو: اطلاعی ندارم از این موضوع اما سریع می تونم سرچ کنم و یاد بگیرم.:ws33:

حتی اگر مدیر بهت گفت: خب شما برو بهت زنگ می زنیم: بگو: پس حتماً منتظر تماستون هستم....:w16:

حالی نبند که آره من این نرم افزار رو بلدم بعد ببره پای کامپیوتر بشونتت بعد بگه کار کن ببینم... ضایع می شی در حد المپیک...:w02:

اگه یه چیزی بهت گفت ناراحت شدی خم به ابروت نیار...یه لبخند ملیح رو صورتت باشه. :icon_redface:

ممنون عزیزم....:icon_gol:

اتفاقا چندتا نرم افزار یاد گرفته بودم که حالا هیچی ازشون یادم نیست!!!:5c6ipag2mnshmsf5ju3

خوب مثلا اگه گفتی چقدر حقوق میخوایی؟بگم هرچی دلتون خواست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:icon_razz:

لینک به دیدگاه
ممنون عزیزم....:icon_gol:

اتفاقا چندتا نرم افزار یاد گرفته بودم که حالا هیچی ازشون یادم نیست!!!:5c6ipag2mnshmsf5ju3

خوب مثلا اگه گفتی چقدر حقوق میخوایی؟بگم هرچی دلتون خواست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:icon_razz:

اول بپرس: رِنج حقوقیتون چیه؟ اگه می تونی قبلش در بیار رنج حقوقیشون رو....بعد مثلاَ اگه گفت:بین 500 تا 600 بگو 550. نه پایین پایین نه بالای بالا.

بعدم هم بگو: تجربه ی کاری و کار یاد گرفتن برای من اولویت داره.:w16:...که بدونه می خوای کار کنی

لینک به دیدگاه
اول بپرس: رِنج حقوقیتون چیه؟ اگه می تونی قبلش در بیار رنج حقوقیشون رو....بعد مثلاَ اگه گفت:بین 500 تا 600 بگو 550. نه پایین پایین نه بالای بالا.

بعدم هم بگو: تجربه ی کاری و کار یاد گرفتن برای من اولویت داره.:w16:...که بدونه می خوای کار کنی

سپاس:a030:رنج حقوقی بس پایین دارند برای تازه کار!!!:sigh:

یکی از دوستام میگفت مدام پاچه خواری و تعریف بکن از کارخونه اشون.....منم بلد نیستم از این کارا!!!:icon_razz:

لینک به دیدگاه
سپاس:a030:رنج حقوقی بس پایین دارند برای تازه کار!!!:sigh:

یکی از دوستام میگفت مدام پاچه خواری و تعریف بکن از کارخونه اشون.....منم بلد نیستم از این کارا!!!:icon_razz:

هر چی هست خوبه...برات سابقه کاری میشه و بیمه.

خیلی پاچه خواری اثر نداره...بیشتر باید مشتاق نشون بدی خودت رو و از قبل یه سری اطلاعات در مورد کارخونشون داشته باشی....

که اگه ازت پرسید اصلاً می دونی کار اینجا چیه و تولیداتش چیه اینحوری نشی: :ws52:

لینک به دیدگاه
هر چی هست خوبه...برات سابقه کاری میشه و بیمه.

خیلی پاچه خواری اثر نداره...بیشتر باید مشتاق نشون بدی خودت رو و از قبل یه سری اطلاعات در مورد کارخونشون داشته باشی....

که اگه ازت پرسید اصلاً می دونی کار اینجا چیه و تولیداتش چیه اینحوری نشی: :ws52:

ممنون عزیزم:icon_gol:..نظر خیلی خوبی بود...

از اول بدونیم توی کارخانه چی میگذره،چی تولید میکنه و ....:w16:

لینک به دیدگاه

یه بار رفتم مصاجبه برا یه فروشگاه لباس( از بیکاری)

خانومه گفت: از اینجا خرید می کنی؟ گفتم نه...:ws3:

گفت پس چرا اومدی اینجا برای کار: گفتم درسته که خرید نمی کنم اما لباسهاتون قشنگه....:w16:

گفت خب پس می پسندی؟ گفتم برای سن من جالب نیست...برای بالای 40 سال خوبه....:ws3:

گفت باشه بهت زنگ می زنیم :banel_smiley_4:

هنوز بعد 1سال داره بهم زنگ می زنه :ws28:

نتیجه ی اخلاقی: زیاد صداقت نداشته باشید :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

منم با مهناز موافقم بهتره تاریخچه کارخانه و محصول تولیدی و قیمتشون در بازار آزاد رو بدونی ....

پاچه خواری و اینا رو ولش کن که فایده نداره

حالا به جز اینا زبان بدنت هم مهمه سعی کن حرکات طرف مقابلتو که ازت مصاحبه می کنه رو تقلید کنی یعنی اگر پاشو رو پاش انداخته شما هم همونجوری بشینی سعی کن حواسشو به حرفات جلب کنی مثلا اگر دیدی که دستاشو به هم قفل کرده یعنی اینکه گوش نمیده میتونی با یه سوال یا یه حرفی حواسشو جمع کنی

بعد قرار بعدیتو مشخص و قطعی کن باهاش یعنی اگر گفت زنگت میزنیم بگو من چه روزی منتظر تماستون باشم بعد اگر زنگ نزدن خودت بزن یا دوباره برو شرکت ببین نتیجه چی شده که نشون بدی مشتاق کاری و این حرفا

لینک به دیدگاه

اگر هم تونستی و برات مقدور بود قبلش یه اطلاعاتی هم از شخصیت مصاحبه کننده و روحیاتش داشته باشی بد نیست که بتونی روش مانور بدی یا از نگهبان یا مستخدمی یا منشی بپرس

لینک به دیدگاه

من دوسه بار بیشتر مصاحبه کاری انجام ندادم

ولی مهمترین چیز تو مصاحبه ها که دستگیرم شد اینه که باید مطیع کار باشی یعنی اگه مخصوصا اگر شرکت خصوصی باشه باید

من تو مصاحبه ها برای حقوق میگفتم طبق قانون کار البته شاید هم خوب نبود که هیچ وقت قبول نشدم:ws3:

کلا

لینک به دیدگاه
منم با مهناز موافقم بهتره تاریخچه کارخانه و محصول تولیدی و قیمتشون در بازار آزاد رو بدونی ....

حالا به جز اینا زبان بدنت هم مهمه سعی کن حرکات طرف مقابلتو که ازت مصاحبه می کنه رو تقلید کنی یعنی اگر پاشو رو پاش انداخته شما هم همونجوری بشینی سعی کن حواسشو به حرفات جلب کنی مثلا اگر دیدی که دستاشو به هم قفل کرده یعنی اینکه گوش نمیده میتونی با یه سوال یا یه حرفی حواسشو جمع کنی

بعد قرار بعدیتو مشخص و قطعی کن باهاش یعنی اگر گفت زنگت میزنیم بگو من چه روزی منتظر تماستون باشم بعد اگر زنگ نزدن خودت بزن یا دوباره برو شرکت ببین نتیجه چی شده که نشون بدی مشتاق کاری و این حرفا

خیلی موافقم با حرف های هادی...:w16:

به شدت پیگیر باش... 2 روز بعد از مصاحبه تماس بگیر بگو چی شد....

کارت کسی که ازت مصاحبه می کنه رو حتماَ بگیر...بعد از مصاحبه برای ایمیل تشکر بزن.... آی خوشش میاد.:ws3:

اگه پرسید شما سئوالی ندارید؟ نگو نه...خوشحال شدم خدافظ.... بگو: محصولات آیندتون بر حسب چه تکنولوژی ای هست؟ یعد بگو فلان تکنولوژی اومده نمی خواید وارد سیستمتون کنید؟ :w02:

لینک به دیدگاه

۱- غرور نداشته باشید. منظورم این نیست که خودتون رو دسته کم بگیرید اما فراموش نکنید که با مصاحبه کنندگان از موضع بالا صحبت نکنید. این عامل تاثیر اولیه بدی در نظر آنها خواهد داشت.

۲- محل کار قبلی را خراب نکنید. اگر بدترین تجربه ها را هم در محل کار قبلی خود داشته باشید، نباید از ضعفهای آنها برای بالا کشیدن خود استفاده کنید. این کار در مصاحبه یک خودکشی بی عیب و نقص خواهد بود.

۳- همه چیز را به پول وصل نکنید. گرفتن پول به اندازه دانش و تخصص شما و به اندازه ای که خود را لایق آن می دانید حق مسلم شماست. اما مرتبط کردن هر موضوع کاری با پول کارفرما را به این نتیجه می رساند که احتمالا شما در مقابل دستمنزد بالاتر از یک شرکت دیگه تعهد خود را فراموش می کنید.

۴- در مقابل قوانین شرکت نایستید. هر شرکتی قوانین خودش را دارد. یکی از معیارهای انتخاب محل کار اینست که جایی را انتخاب کنیم که قوانینش با شرایط ما همخوانی داشته باشد. پس بجای اینکه سعی کنید در مقابل قوانین شرکت ایستادگی کنید یا انعطاف به خرج دهید یا به فکر شرکت دیگری باشید.

۵- شخص مقابل را کم سواد فرض نکیند. بدون شک شما در کار خود بهترین هستید اما نباید مصاحبه کنندگان را بی اطلاع از موضوع فرض کرد. ممکن است آنها به اندازه شما دانش نداشته باشند و شما به هیچ عنوان نباید به شکلی حرف بزنید که به مخاطبتان احساس ضعف بدهید. البته این موضوع را نه تنها در مصاحبه که در هر شرایطی باید رعایت کرد. به نظرم به رخ کشیدن تواناییها یک رفتار کاملا غیرحرفه ای است.

۶- مصاحبه روکم کنی نیست. بارها و بارها دیده ام که خیلی ها میرن مصاحبه و مردود میشن و با افتخار می گن که حال طرف رو گرفتم. قضاوت نتیجه این کار با خودتون.

اما اگر تجربه زیادی در کار ندارید و تازه مشغول بکار شده اید ممکنه شرایط متفاوتی را در مصاحبه تجربه کنید:

۱- لزومی ندارد همه چیز را بلد باشید. خیلی از رزومه های آدمهای تازه کار پر است از انواع اقسام عنوانها و مواردی که تخصص آنها را باید نشان دهد. اما یک آدم حرفه ای می داند که در زمان کم کسی نمی تواند ادعای بلد بودن خیلی از کارها را داشته باشد. پس تنها بر روی کاری که بلد هستید تمرکز کنید.

۲- خود را ضعیف نشان ندهید. درسته که شما تجربه کمی دارید اما این نشانه ضعف شما نیست و دلیل نمی شود که به همه چیز بله بگویید. سعی کنید شخصیت و ویژگی های خود را نشان بدهید.

۳- سکوت نکنید. بسیاری از افرادی که تازه کار بودند و با آنها مصاحبه کردم، یا فقط شنونده بودند یا به سوالات جواب دادند. در مصاحبه ها آنچه که مهم است اینه که مصاحبه کننده از انگیزه ها و استعدادهای شما اطلاع پیدا کنه. پس سعی کنید تعریف خوبی از خودتون ارائه بدید.

۴- رزومه دو خطی نفرستید. گاهی رزومه هایی به این شکل دریافت کردم : “بنام خدا من… علاقه مند به برنامه نویسی هستم. پرانرژی و فعال می باشم. شماره تماس… ایمیل….” باش قبول شما خوبید. استخدام شدید! روزمه شما اگرچه سابقه کاری کمی درش درج خواهد شد اما باید از اهداف و انگیزه های شما بگوید. باید سعی کنید کارهایی مهمی که انجام داده اید یا می خواهید انجام دهید، دوره های آموزشی و مواردی از این دست را در رزومه مشخص کنید.

۵- حواستان به آدرس ایمیلتان باشد. این نکته شاید خیلی هم وزن موارد دیگه نباشه اما گاهی رزومه هایی دریافت می کنم با ایمیلهای عجیب غریب. blackrose2003، shamilakhoshgel و… که قابل ذکر نیست. درست دیدید حقیقت داره! لطفا آی دی چت رومهای یاهو رو برای کار استفاده نکیند.

۶- اخلاق را رعایت کنید. خیلی عذر می خوام که اینو می گم اما من با کسی مصاحبه کردم که بدلیل آدامس جویدن، وسط مصاحبه ازش خواستم مصاحبه را ترک کنه. شخص دیگری بود که شکل نشستنش این حس را منتقل می کرد که انگار بودن در مصاحبه برایش اهمیت ندارد به همین دلیل از او هم خواستم که برود. بعضی های هم بوده اند که با استفاده از حربه “زود پسر خاله شدن” خواسته اند که به نظر خودشون ارتباط برقرار کنن و گاهی از کلماتی استفاده کرده اند که باعث شده چشمای من از حدقه دربیاد. لطفا این کارها را نکنید. بله با خود شما هستم.

۷- سوالات را زیر سوال نبرید. از شما سوال می شود و در این شرایط اگر سوال به مسائل خصوصی شما ربط نداشته باشد، شما باید پاسخ بدهید. پس لطفا نگویید: واااا! این چه سوالیه ؟ و بعد با لبخند مصاحبه کننده را نگاه کنید.

لینک به دیدگاه

یکی از کارایی که برای مصاحبه به نظرم مهمه اینه که با توجه به حیطه ی کاری اون شرکت مصاحبه رو مدیریت کنید

یعنی وقتی میخواین برای مصاحبه برین یه شرکتی بدونین دارن چه کاری انجام میدن و تولیداتشون چیه و پروسه ی تولید رو در حد آشنایی مقدماتی بدونید .. که اینو میشه از کسایی که اونجا کار میکنن پرسید... حتی یه کارگر هم میتونه این اطلاعات رو بده به شما و بعد شما با یه سرچ تو اینترنت اطلاعاتتون رو بیشتر کنید

تو مصاحبه ها معمولا در مورد پایان نامه تون میپرسن . اگر پایان نامه تون با موضوع کار اونها سنخیت نداره .. سعی کنید در مورد یه چیزی که بیشتر به کار اونا میخوره صحبت کنید .. لازم هم نیست دروغ بگید .. میتونید بگید من تخصصم کار روی این موضوع بوده و موضوعی که خودتون میخواد رو در موردش صحبت کنید .. هیچ کس هم نمیاد بگه پایان نامه تو بیار ببینم! البته معمولا این کار رو نمیکنن حالا یه جا یکی خواست دیگه با من نیست!

چون وقتی پایان نامه کاملا با موضوع پرت باشه دید رو نسبت به شما یه مقداری خراب میکنه .. حداقلش اینه که میگن پراکندگی کارتون زیاده

زیاد از اینکه حفظیات رو بلد نیستین احساس شرم نکنید .. همونطور که دوست خوبمون گفتن .. بهتره بگین این رابطه رو میشه به راحتی در صورت نیاز بهش دسترسی پیدا کرد .. مهم اینه که شما اصول رو بدونید و خلاف اون حرف نزنید

و در نهایت مهم ترین و مهم ترین مساله در یک مصاحبه مدیریت شما روی مصاحبه ست .. همه دنبال یک نفرن که از پس یک کار خوب بر بیاد .. بتونه رو اوضاع مدیریت مناسب داشته باشه .. پس زیاد تمرکز رو به پاسخ هاتون زیاد نکنید ... از یه دید بالا رو مصاحبه مدیریت داشته باشین

لینک به دیدگاه

ممنون..خیلی خوب بود.:icon_gol:یه جا رفتم همینجووری دنبال کار...گفت باهاتون تماس میگیریم.گفتم کی؟؟گفت خانم اینجا جمهوری اسلامی ایران است...هروقت که گذاشتن کارخانه ها نفس بکشند و ما هم گسترشش دادیم!!!:banel_smiley_4:

خوبه که تملق فایده نداره که ازم بر نمیاد...

اگر هم تونستی و برات مقدور بود قبلش یه اطلاعاتی هم از شخصیت مصاحبه کننده و روحیاتش داشته باشی بد نیست که بتونی روش مانور بدی یا از نگهبان یا مستخدمی یا منشی بپرس

اینو بعید میدونم بتونم برم ببینم طرف کیه..:5c6ipag2mnshmsf5ju3

من دوسه بار بیشتر مصاحبه کاری انجام ندادم

ولی مهمترین چیز تو مصاحبه ها که دستگیرم شد اینه که باید مطیع کار باشی یعنی اگه مخصوصا اگر شرکت خصوصی باشه باید

من تو مصاحبه ها برای حقوق میگفتم طبق قانون کار البته شاید هم خوب نبود که هیچ وقت قبول نشدم:ws3:

کلا

ممنون مدیر عزیز:icon_gol:ولی من یکی از دوستام گفت اینجوری نگو..وگرنه همیشه میخوان دست کمت بگیرن..استادامون هم همیشه میگفتن بگید ما حقوق بالا میخواییم!!!:w58:

خیلی موافقم با حرف های هادی...:w16:

به شدت پیگیر باش... 2 روز بعد از مصاحبه تماس بگیر بگو چی شد....

کارت کسی که ازت مصاحبه می کنه رو حتماَ بگیر...بعد از مصاحبه برای ایمیل تشکر بزن.... آی خوشش میاد.:ws3:

اگه پرسید شما سئوالی ندارید؟ نگو نه...خوشحال شدم خدافظ.... بگو: محصولات آیندتون بر حسب چه تکنولوژی ای هست؟ یعد بگو فلان تکنولوژی اومده نمی خواید وارد سیستمتون کنید؟ :w02:

بسیار عالی....ایمیلو یادم میمونه...:ws3:

لینک به دیدگاه

خلاصه مهم اینه که بتونی خودتو تو دلش جا کنی اگر اطلاعات هم نداشته باشی و فن بیان خوبی داشته باشی حله:a030:

گاهش وقتا آدم باید اولش یه کار خاص بکنته که بری تو ذهن طرف من خودم با یه مدیر بد اخلاقی دیدار داشتمقبلش رفته بودم پرس و جو کرده بودم که این چطوری همه گفته بودن بد اخلاقه و جواباش یه کلمه ای هست و خیلی هم غرور داره بیشتر از 5 دقیقه هم با کسی ملاقات نمی کنه من رفتم تو دفترش یه نگاهش سریع به همه جا کردم دیدم یه تقرید نامه که دستی نوشته شده بود قاب شده بود و رو دیوار بود سریع همونو گرفتم و رفتم ماجرای اونو ازش پرسیدم شاید باورت نشه ولی 2 ساعت با هم بودیم و چایی خوردیم با هم .

منظورم اینه که دقت کن به اونجاها گاهی میشه یه همچین کارایی هم کرد

لینک به دیدگاه

ممنون مدیر عزیز:icon_gol:ولی من یکی از دوستام گفت اینجوری نگو..وگرنه همیشه میخوان دست کمت بگیرن..استادامون هم همیشه میگفتن بگید ما حقوق بالا میخواییم!!!:w58:

خیلی ها این کار رو می کنن...ریسکش بالاست چون یهو می بینی مدیر کارخونه می گه این فقط پول می خواد....:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
یکی از کارایی که برای مصاحبه به نظرم مهمه اینه که با توجه به حیطه ی کاری اون شرکت مصاحبه رو مدیریت کنید

یعنی وقتی میخواین برای مصاحبه برین یه شرکتی بدونین دارن چه کاری انجام میدن و تولیداتشون چیه و پروسه ی تولید رو در حد آشنایی مقدماتی بدونید .. که اینو میشه از کسایی که اونجا کار میکنن پرسید... حتی یه کارگر هم میتونه این اطلاعات رو بده به شما و بعد شما با یه سرچ تو اینترنت اطلاعاتتون رو بیشتر کنید

تو مصاحبه ها معمولا در مورد پایان نامه تون میپرسن . اگر پایان نامه تون با موضوع کار اونها سنخیت نداره .. سعی کنید در مورد یه چیزی که بیشتر به کار اونا میخوره صحبت کنید .. لازم هم نیست دروغ بگید .. میتونید بگید من تخصصم کار روی این موضوع بوده و موضوعی که خودتون میخواد رو در موردش صحبت کنید .. هیچ کس هم نمیاد بگه پایان نامه تو بیار ببینم! البته معمولا این کار رو نمیکنن حالا یه جا یکی خواست دیگه با من نیست!

چون وقتی پایان نامه کاملا با موضوع پرت باشه دید رو نسبت به شما یه مقداری خراب میکنه .. حداقلش اینه که میگن پراکندگی کارتون زیاده

زیاد از اینکه حفظیات رو بلد نیستین احساس شرم نکنید .. همونطور که دوست خوبمون گفتن .. بهتره بگین این رابطه رو میشه به راحتی در صورت نیاز بهش دسترسی پیدا کرد .. مهم اینه که شما اصول رو بدونید و خلاف اون حرف نزنید

و در نهایت مهم ترین و مهم ترین مساله در یک مصاحبه مدیریت شما روی مصاحبه ست .. همه دنبال یک نفرن که از پس یک کار خوب بر بیاد .. بتونه رو اوضاع مدیریت مناسب داشته باشه .. پس زیاد تمرکز رو به پاسخ هاتون زیاد نکنید ... از یه دید بالا رو مصاحبه مدیریت داشته باشین

بسیار عالی..ممنون:icon_gol:موضوع خوبی یادآوری کردید..اتفاقا برای ما پایان نامه و اینکه کارآموزی کجا رفته ایم خیلی مهمه و اکثر هم پایان نامه رو میبینند..منم یه کپیشو نگه داشته ام برای روز مبادا!!!:ws3:

لینک به دیدگاه

یه چیز دیگه...اتوکشیده برو...لاک و عطر و اینا هم نزن... خیلی شیک و رسمی...با یه آرایش خیلی ملیح...ساعت یادت نره ببندی چون نشون می ده آن تایمی ( ته نکته ی ظریف بودا:ws3: )

آهان اینم بگو: اگر من استخدام شدم تو کارخونتون...حیطه ی کاری من چیه؟ :w02:

لینک به دیدگاه

اون توی سیستم مدیریت و بازاریابی کشور های دیگه جواب میده

اینجا همه مدیرا دوست دارن هزینه ها رو کم کنن و راندمان و بالا ببرن.

این حقوق پیشنهادی اعمال نمیشه هیچ جا صرفا می خوان ببینن نظرت چیه واسه همین زیاد مهم نیست همه جا کارگر قانون کار میگیره مهندسا هم سقف خاصی دارن البته استثنا ها رو کاری نداریم ولی برای شما که می خواین مشغول بشید احتمالا سقف خاصی داره و همونو بهتون پرداخت می کنن بعدا که جا پات سفت شد برو سراغ حقوق و اینا:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...