رفتن به مطلب

به نظر شماتاثیر اجلاس سران غیرمتعهدها در صنعت ایران چیست؟

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان پس از حدود 2یا3ماه دوباره یه ایده ای به ذهنم رسد که همه به بحث بگذاریم

همانطور که میدونید اجلاس سران غیر متعهدها درتهران برگزارشد و خب مسلما در سرنوشت صنعت ایران علاوه بر شرایط دیپلماتیک ایران بی تاثیر نبوده است

اخبار که گوش میکردم یکی از سران دریک مغازه بود و حدود 1میلیون خرید کرده بود و خب بالاخره شرایط گردشگری در آن موقع بهتر بود

ولی به نظرشما سرنوشت صنعت ایران بااین اجلاس تغییری کرد یانه؟

من نظری نمیدم چون منتظر نظرات دوستان هستم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

این مطلب به نقل از آقای فرهاد بهنیا عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران نقل شده

فرهاد بهنيا در گفتگو با

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
،برگزاري اين اجلاس را فرصتي مناسب براي توسعه بازارهاي صادراتي صنعت خودروسازی و قطعه سازي دانست و گفت: اميدواريم از اين رویداد مبارک به خوبي استفاده شود .

وي افزود: دولت با مذاكرات هوشمندانه مي تواند بحث صادرات با كشورهاي ديگر را در نظر داشته باشد و از نظر قطعه سازي و خودرو سازي می توان به سرمايه گذاري مشترك براي توليد برندهاي جديد با كشورهاي غير متعهد فکر کرد.

اجلاس غیر متعهدها زمان بسيار مناسبي براي نمايش پتانسيل‌ها و توانمندي‌هاي صنعت خودرو كشور است تا با جذب سرمايه‌گذاران خارجي اهداف توسعه‌اي اين صنعت دنبال شود.

بهنيا با بیان اينكه اميدواريم مسوولان كشور از شانزدهمین اجلاس براي توسعه و رونق اقتصادی ایران به خوبي بهره ببرند، با اشاره به توسعه معادن کشور،افزود: همچنین این انتظار را داريم كه متوليان دولتي بخش صنعت و معدن با حضور خود در نشست های اين اجلاس بتوانند از زمان بدست آمده، براي جذب سرمايه‌هاي خارجي و توسعه بخش معدن كشور نیز استفاده كنند.

این مطلب که به شدت کلی مطرح شده چیزی برای برداشت نداره ، پیشنهاد میکنم در مورد وضعیت کشورهای عضو غیر متعهد ها بررسی بشه بعد در مورد درست یا غلط بودن مبحث بالا صحبت کنیم

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم در مورد وضعیت کشورهای عضو غیر متعهد ها بررسی بشه بعد در مورد درست یا غلط بودن مبحث بالا صحبت کنیم

سلام یعنی منظورشمااینه که بیاییم به بررسی کشورهای عضو بپردازیم که از لحاظ صنعت درچه سطحی هستندبعد بیاییم به کشورخودمون و ابعاد این اجلاس را بررسی کنیم؟

لینک به دیدگاه

1 افغانستان

2- الجزائر

3- آنگولا

4- آنتيگوا و باربودا

5- آذربايجان

6- باهاماس

7- بحرين

8- بنگلادش

9- باربادوس

10- بليز

11- بنين

12- بلاروس

13- بوتان

14- بوليوي

15- بوتساوانا

16- برمه (ميانمار)

17- برونئي

18- بوركينافاسو

19- بروندي

20- كامبوج

21- كامرون

22- كيپ ورد

23- جمهوري آفريقاي مركزي

24- چاد

25- شيلي

26- كلمبيا

27- كامورسي

28- ساحل عاج

29- كوبا

30- كنگو

31- جمهوري دمكراتيك كنگو

32- جيبوتي

33- دومنيكا

34- جمهوري دومنيكن

35- اكوادور

36- مصر

37- گينه استوايي

38- اريتره

39- اتيوپي

40- فيجي

41- گابون

42- گامبيا

43- غنا

44- گرانادا

45- گواتمالا

46- گينه

47- گينه بيسائو

48- گويان

49- هائيتي

50- هندوراس

51- هند

52- اندونزي

53- ايران (میزبان دوره 2012)

54- عراق

55- جامائيكا

56- اردن

57- كنيا

58- كويت

59- لائوس

60- لبنان

61- لسوتو

62- ليبريا

63- ليبي

64- ماداگاسكار

65- مالاوي

66- مالزي

67- مالديو

68- مالي

69- مائوريتيس

70- مغولستان

71- مراكش

72- موزامبيك

73- ناميبيا

74- نپال

75-نيكاراگوئه

76- نيجر

77- نيجريه

78- كره شمالي

79- عمان

80- پاكستان

81- فلسطين

82- پاناما

83- گينه نو

84- پرو

85- فيليپين

86- قطر

87- رواندا

88- سنت لوئيس

89- سنت كيتس ونويس

90- سنت ويسنت

91- سائوتومه و پرينسيپ

92- عربستان سعودي

93- سنگال

94- سيشيل

95- سرالئون

96- سنگاپور

97- سومالي

98- آفريقاي جنوبي

99- سريلانكا

100- سودان

101- سوينام

102- سوازيلند

103- سوريه

104- تانزانيا

105- تايلند

106- تيمور شرقي

107- توگو

108- ترينيدادو توباگو

109- تونس

110- تركمنستان

111- اوگاندا

112- امارات متحده عربي

113- ازبكستان

114- وانوآتو

115- ونزوئلا

116- ويتنام

117- يمن

118- زامبيا

119- موريتاني

120- زيمبابوه

لینک به دیدگاه

لیست بالارو ببینید

چند درصد از این کشور ها دارای اقتصاد مستعد هستند؟

چند درصد حکومتی مستقل دارند که بتونن با ایران تعامل داشته باشن؟

آیا صرفا به عنوان بازار مصرف به این کشور ها نگاه کنیم؟

آیا اجازه داریم در بازار مصرف این کشور ها حضور داشته باشیم؟

آیا ....

و سوال های دیگه

لینک به دیدگاه

ممنون ازشما آقای وطن پرست

خب واقعا میشه توی کشور های آفریقایی کشورمون حضور داشته باشه چون بالاخره کشورما پیشرفته تره مخصوصا خودروسازها الآن بابعضی این کشورها مثل مثلا سودان صادرات دارند

به نظرم دوتاسوال آخرتون جوابش مثبته هم میتونیم توبازار مصرفشون باشیم وهم میشه به عنوان یه فرصت برای مصرف ازشون بهره برد ولی فقط خودمون بهشون باید صادرکنیم و به دردتجارت و وردات مثلا نمی خورند

البته جواب این سوال که چنددرصد اقتصد مستعد دارندیه کم سخته چون من یکی از اقتصادکشورها اطلاعی ندارم وللی میتونم بگم تعامل بابعضی ازاین کشورها میتونه به سودمون باشه که فقط بهشون جنس ایرانی صادرکنیم و یه فرصت سرمایه گذاری برای کشور ایجادکنیم

البته چندتا کشور هستندکه اقتصاد مستعدی دارندمثل ازبکستان

البته خب بعضی شون رامن اسمشون راهم نشنیدم:ws28:

لینک به دیدگاه
ممنون ازشما آقای وطن پرست

خب واقعا میشه توی کشور های آفریقایی کشورمون حضور داشته باشه چون بالاخره کشورما پیشرفته تره مخصوصا خودروسازها الآن بابعضی این کشورها مثل مثلا سودان صادرات دارند

به نظرم دوتاسوال آخرتون جوابش مثبته هم میتونیم توبازار مصرفشون باشیم وهم میشه به عنوان یه فرصت برای مصرف ازشون بهره برد ولی فقط خودمون بهشون باید صادرکنیم و به دردتجارت و وردات مثلا نمی خورند

البته جواب این سوال که چنددرصد اقتصد مستعد دارندیه کم سخته چون من یکی از اقتصادکشورها اطلاعی ندارم وللی میتونم بگم تعامل بابعضی ازاین کشورها میتونه به سودمون باشه که فقط بهشون جنس ایرانی صادرکنیم و یه فرصت سرمایه گذاری برای کشور ایجادکنیم

خب مسئله همین جاست اکثر این کشور ها برخلاف اینکه عضو غیر متعهد ها هستن کاملا به غرب خصوصا آمریکا، بریتانیا، و فرانسه تعهد دارن و با این وابستگی عمیق که میشه گفت به نوعی مستعمره محسوب میشن آیا قدرت های بزرگ اجازه میدن ایران در اون کشور ها عرض اندام بکنه یا نه

لینک به دیدگاه

بانظرتون موافقم خیلی هاشون هنوز سروشکل مناسبی از نظرساختار ندارند ولی به نظرم یه جورایی به نفع ایران میشه چون یکسریشنونم دارند به اوضاع حکومت سروسامان میدهند البته بعضیهاشون مخصوصا بعضی کشورهای آفریقایی غیر از موج بیداری

که خب اگر ایران بتونه تو اقتصاد تازه متولدشده شون حضور پیداکنه به نفعشه

مخصوصا خودروسازها خدا به داد این کشورها برسه که خودروی ایرانی می خرند:ws37:

لینک به دیدگاه

در همین حد که چند روز پایتخت یک کشور تعطیل بود. و صد در صد خیلی به اقتصاد ضربه زد.

ولی روز بعد از اتمام این نشست، سهام رفت بالا!!!

ولی هیچ تغییری در بازار رخ نداد!!!

من نمیدونم ایران از کدوم یکی از این کشورها پایینتره که به وجودشون نیاز داره!!! :ws37:

چون خیلی هاشون اصلا چیزی به اسم اقتصاد ندارند!!

لینک به دیدگاه
بانظرتون موافقم خیلی هاشون هنوز سروشکل مناسبی از نظرساختار ندارند ولی به نظرم یه جورایی به نفع ایران میشه چون یکسریشنونم دارند به اوضاع حکومت سروسامان میدهند البته بعضیهاشون مخصوصا بعضی کشورهای آفریقایی غیر از موج بیداری

که خب اگر ایران بتونه تو اقتصاد تازه متولدشده شون حضور پیداکنه به نفعشه

مخصوصا خودروسازها خدا به داد این کشورها برسه که خودروی ایرانی می خرند:ws37:

من به عنوان یک مهندس صنایع عقیدم اینه اگر قرار باشه محصولی تولید بشه و فروحته بشه باید محصولی بی رقیب باشه، ما در صنعت خودرو سازی به هیچ وجه امکان رقابت نداریم این کشور هایی که اسمشون رو حتی نشنیدیم هر چه قدر که عقب مونده باشن خودروهای با کیفت اروپا و آسیای شرقی رو با خودرو های افتضاح کشور ما عوض نخواهند کرد ، در همین اجلاس مطلبی خوندم در مورد حجم عظیم خرید میهمانان از صنایع هنری و دستی ما، مسلما هیچ کشوری قادر نیست با صنایع دستی که تو اصفهان تولید میشه رقابت کنه و همچنین فرش ما ،در حال حاضر بالاترین وظیفه دولت حمایت از صنایع هنری و دستی ما میتونه باشه به سه دلیل اول اینکه وابسته به واردات نیست و تحریم های صورت گرفته بر تولید تاثیر نداره دوم اینکه متاسفانه عدم حمایت و همچنین تضعیف بازار باعث شده کمتر کسی در بازار صنایع دستی فعالیت کنه و خطر فراموش شدن این هنر ها از بین میره (مثلا به میدان امام اصفهان سر بزنید اکثر استادان فن سن بالا هستند) سوم اینکه صنایع دستی برخلاف سایر صنایع خود اشتغالی رو رواج خواهند داد و این عامل مهمی در تولید هست یعنی سرمایه پایین و سود آوری بالا

لینک به دیدگاه
در همین حد که چند روز پایتخت یک کشور تعطیل بود. و صد در صد خیلی به اقتصاد ضربه زد.

ولی روز بعد از اتمام این نشست، سهام رفت بالا!!!

ولی هیچ تغییری در بازار رخ نداد!!!

من نمیدونم ایران از کدوم یکی از این کشورها پایینتره که به وجودشون نیاز داره!!! :ws37:

چون خیلی هاشون اصلا چیزی به اسم اقتصاد ندارند!!

سلام به شما اینو درست میگید که حدود 1هفته همه جاتعطیل بود و محل کارخودم هم 2هفته تعطیل بود که یکی از دلایلش همین اجلاس بودوضرر کردیم اینو شکی توش نیست ولی خب این رویداد بالاخره یه مزیت داشت اونم اینه که همه اومدند و از تهران پایتخت ایران بازدید کردند بالاخره یادمون نره قبلا بحث حق توحش مطرح بود ولی الآن بالاخره خیلی فرق کرد

معتقدم از خیلی ازاین کشورها سطحمون بالاتره ولی خب مثلا خودروسازهای ما توان رقابت ندارند چون خیلی اوضاعشون بیریخته و میروند ماشینی که اینجا 15میلیون می فروشند اونجا زیر ده میلیون میدهند دست مردم توهمین سوریه و دراین اصلا شکی نیست

لینک به دیدگاه
من به عنوان یک مهندس صنایع عقیدم اینه اگر قرار باشه محصولی تولید بشه و فروحته بشه باید محصولی بی رقیب باشه، ما در صنعت خودرو سازی به هیچ وجه امکان رقابت نداریم این کشور هایی که اسمشون رو حتی نشنیدیم هر چه قدر که عقب مونده باشن خودروهای با کیفت اروپا و آسیای شرقی رو با خودرو های افتضاح کشور ما عوض نخواهند کرد ، در همین اجلاس مطلبی خوندم در مورد حجم عظیم خرید میهمانان از صنایع هنری و دستی ما، مسلما هیچ کشوری قادر نیست با صنایع دستی که تو اصفهان تولید میشه رقابت کنه و همچنین فرش ما ،در حال حاضر بالاترین وظیفه دولت حمایت از صنایع هنری و دستی ما میتونه باشه به سه دلیل اول اینکه وابسته به واردات نیست و تحریم های صورت گرفته بر تولید تاثیر نداره دوم اینکه متاسفانه عدم حمایت و همچنین تضعیف بازار باعث شده کمتر کسی در بازار صنایع دستی فعالیت کنه و خطر فراموش شدن این هنر ها از بین میره (مثلا به میدان امام اصفهان سر بزنید اکثر استادان فن سن بالا هستند) سوم اینکه صنایع دستی برخلاف سایر صنایع خود اشتغالی رو رواج خواهند داد و این عامل مهمی در تولید هست یعنی سرمایه پایین و سود آوری بالا

سلام تشکر ازآقای وطن پرست واقعا پیشنهادخوبی بود ما توی صنایع دستی خیلی جای پیشرفت داریم واز طرفی به نفع دولت هم میشه دیگه خیلی اشتغال زایی نداره و خود مردم واسه خودشون اشتغال درست میکنند ولی متاسفانه الآن سرمایه ها خرج جاهایی میشه که اصلا ارزش نداره و سیاست های غلط دولت وهدررفت سرمایه راباهاش مواجهیم

نظرتون درباره صنعت نفت چیه؟من یه چیزایی شنیدم ولی نمیخوام بگم میخوام نظردوستان را داشته باشیم

آیا صنعت نفت بااین اجلاس تغییری میکنه؟چه سودی غیراز اون بعدسیاسیش واسه ایران داشت؟

لینک به دیدگاه

من فکر میکنم این اجلاس از نظر اقتصادی منفعت خاصی نداشت و نخواهد داشت تنها در حد یک مانور تبلیغاتی میتونه موثر باشه :w16:

ایران کشوریه که با داشتن امکاناتی بینظیر کمترین پیشرفت رو در زمینه اقتصاد داشته و نمیشه توقع کرد یک شبه معجزای براش رخ بده

ایران نتونست بازار وسیع و پر سود خاورمیانه رو در اختیار خودش بگیره حالا میخواد برای بازار120 کشور غیر متعهد برنامه ریزی کنه

اختلاس های متعدد ،سومدیریت ،کاهش ارزش ریال و تورم و نقدینگی فزاینده در کشور عواملی هستند که اقتصاد ایران رو دچار رکود و حتی به اعتقاد برخی از اقتصاددانان به سمت ورشکستگی هدایت کردند

بازار این کشورها میتونست فرصت خوبی رو در اختیار سرمایه گذاران ایرانی قرار بده به شرط این که براش برنامه ریز ی میکردیم

من خودم اگر پولی داشته باشم ترجیح میدم برم سراغ واردات کالاچون هم ریسکش کمتر هست هم سوداوریش تضمین شده

الان دیگه کمترکسی میره سراغ تولید و این یعنی ما هیچ شانسی برا فعالیت های اقتصادی بزرگ نداریم

کارخونه های دولتی هم اگر نبود وام ها ی دولتی الان ورشکسته بودن

البته باید همیشه امیدوار بود ایران با پتانسیلی که داره میتونه اینده روشنی داشته باشه:ws3:

لینک به دیدگاه
من فکر میکنم این اجلاس از نظر اقتصادی منفعت خاصی نداشت و نخواهد داشت تنها در حد یک مانور تبلیغاتی میتونه موثر باشه :w16:

ایران کشوریه که با داشتن امکاناتی بینظیر کمترین پیشرفت رو در زمینه اقتصاد داشته و نمیشه توقع کرد یک شبه معجزای براش رخ بده

ایران نتونست بازار وسیع و پر سود خاورمیانه رو در اختیار خودش بگیره حالا میخواد برای بازار120 کشور غیر متعهد برنامه ریزی کنه

اختلاس های متعدد ،سومدیریت ،کاهش ارزش ریال و تورم و نقدینگی فزاینده در کشور عواملی هستند که اقتصاد ایران رو دچار رکود و حتی به اعتقاد برخی از اقتصاددانان به سمت ورشکستگی هدایت کردند

بازار این کشورها میتونست فرصت خوبی رو در اختیار سرمایه گذاران ایرانی قرار بده به شرط این که براش برنامه ریز ی میکردیم

من خودم اگر پولی داشته باشم ترجیح میدم برم سراغ واردات کالاچون هم ریسکش کمتر هست هم سوداوریش تضمین شده

الان دیگه کمترکسی میره سراغ تولید و این یعنی ما هیچ شانسی برا فعالیت های اقتصادی بزرگ نداریم

کارخونه های دولتی هم اگر نبود وام ها ی دولتی الان ورشکسته بودن

البته باید همیشه امیدوار بود ایران با پتانسیلی که داره میتونه اینده روشنی داشته باشه:ws3:

باید بقیه کشورها به ایران بگویندشماکه لالایی بلدید چرا خودتون خوابتون نمی بره

واز طرفی هم میگویندشما اگر بیل زنید پس باغچه خودتون رابیل بزند

قبول دارم میلاد که تبلیغات کاذب زیادی داره میشه که همش هم دروغه الآن کشورما باافزایش تورم و از طرفی افزایش حقوق که درابتدای سال اعمال شداصلا وضعیت مطلوبی نداره وآمار بیکاری به شدت بالاست و حتی اگرم تو رسانه ها اعلام بشه کمه هیچ کس باور نمیکنه چون بادستکاری ساعات کار هفتگی نمیشه آماررا دستکاری کرد و کاهش داد

نمیشه گفت الآن همه چی آرومه و همه هم خوشحالند چون هیچ کدوم درست نیست این واقعیته که همه قبول دارند

ولی اگر بابرنامه ریزی خوب وارد قضیه میشدیم قطعا میتونیم ازبازارهای این کشورهاهم سود ببریم ولی خب این منوط به وجود صنعت در کشور ما است که وجودنداره و متاسفانه فقط واردات کالاهای بنجل چینی و ورشکستگی مراکز تولیدی هستیم که هرروز هم داره تعدادشون زیادتر میشه حالا دولتی را شما مطرح کردید شرکتهای خصوصی که اصلا تحت حمایت دولت نیستند دارند ورشکست می شوند اونم درشرایطی که کلی پول از دولت طلب دارند

الآن شرکت خودمون اگر مدیرش مبادله کالا به کالا نداشت الآن باید درشو تخته می کرد همین الآن هم تولید خبری نیست بلکه حالت دلالی داره و سودی که عایدش میشه داره حقوق کارگرشو میده این یه حقیقتیه که نمیشه کتمان کرد

به امید ایرانی بهتر

لینک به دیدگاه

بیشتر کشورهایی که نام برده شد فاصله ی زیادی از نظر مسافت و تکنولوژی با ما دارند اما بنظرم باید دید تجارت با اونها توجیه اقتصادی داره یا نه، آیا کالاهایی که ما تولید می کنیم با کیفیتی که دارن قابل رقابت هستند یا نه چون ما باید وارد بازار اونها بشیم و حداقل باید اون بازار ها رو از قبل شناسایی میکردیم و

بنظرم فقط صنعت هایی میتونن از طریق لابی بازی از این اجلاس استفاده کنن که حداقل در داخل کشور شناخته شده و کیفیت مطلوبی دارن

بیشتر کالاهای موفق خارجی هم نگاه کنید می بینید که در داخل کشور از ی اعتبار بالا و مطلوبی برخوردار هستند

لینک به دیدگاه

این نشست از نظر سیاسی و فرهنگی هیچ تاثیری برای ما نداشته و قدرت چانه زنی ما هنوز هم در سطح بین المللی به شدت ضعیف هست همونطور که گفتم این کشورها به شدت وابسته به قدرت های غربی هستند در حد مستعمره و بعضا به حدی ضعیف و عقب افتاده هستند که اگر وابسته هم نباشند در سطح بین المللی به هیچ وجه تاثیر گذار نیستند، کشور های مطرح هم منافع خودشون رو قربانی سیاست های ما نمیکنن نمونه بارز عدم همکاری لبنان هست که علی رغم حمایت های وسیع مالی ، سیاسی و تسلیحاتی از جانب ایران در قطع نامه های شورای امنیت رای مثبت داد و خیلی که لطف کنن رای ممتنع میدن، این نظر من درمورد بازخورد سیاسی این اجلاس بود ، اما در مورد وضعیت اقتصادی که اگه بخوایم تبلیغات رو باور کنیم ما قدرت اول اقتصادی جهان هستیم ولی واقعیت جز اینه تو مبحث اقتصاد ریاضتی و مقاومتی تا حدودی اشاره کردم اقتصاد ما کاملا ریاضتی است و شدتش به مراتب بیشتر از اروپا ، ابتدای سال علی رغم اینکه حقوق کارمندان دولت 15% افزایش داشت ولی آیتم های دیگه حذف و یا کاهش پیدا کرد که در حال حاضر حقوق های کامندان دولت بعضا به نصف سال گذشته رسیده (خودم کارمند دولت هستم و این مستنده) و از طرف دیگه تورم افسار گسیخته سطح زندگی مردم رو به شدت کاهش داده و اضافه کنید به این لیست باج دادن های پیاپی به روسیه و چین برای حمایت های نصفه و نیمه، فساد شدید، سیاست های غلط و.... که جاش اینجا نیست بهش بپردازم

لینک به دیدگاه
بیشتر کشورهایی که نام برده شد فاصله ی زیادی از نظر مسافت و تکنولوژی با ما دارند اما بنظرم باید دید تجارت با اونها توجیه اقتصادی داره یا نه، آیا کالاهایی که ما تولید می کنیم با کیفیتی که دارن قابل رقابت هستند یا نه چون ما باید وارد بازار اونها بشیم و حداقل باید اون بازار ها رو از قبل شناسایی میکردیم و

بنظرم فقط صنعت هایی میتونن از طریق لابی بازی از این اجلاس استفاده کنن که حداقل در داخل کشور شناخته شده و کیفیت مطلوبی دارن

بیشتر کالاهای موفق خارجی هم نگاه کنید می بینید که در داخل کشور از ی اعتبار بالا و مطلوبی برخوردار هستند

علی آقا از توضصیحاتتون ممنون بحث اصلی همین جاست کالایی که مرغوب باشه اگر کالا مرغوب نباشه درمیدان رقابت کم میاره و نمیتونه بمونه و باید حذف بشه این قاعده تجارته

حالا بحث اصلی اینجاست من فکر میکنم مااین مرغوبیت را دربیشتر کالاها نداریم و به قول آقای وطن پرست خیلی از این کشورها بادیگر کشورها رابطه صمیمی تری دارند و قطعا کالای ما باید با ابرقدرتهای صنعتی رقابت کنه حالا به نظرشما ما چنین کالایی داریم؟من یادم نره ما تو صنایع فولاد حرف اول را میزنیم ولی مثلا خودروسازی آیا میتونیم حرفی برای گفتن داشته باشیم

یادمون نره خودروسازما هیچ وقت در معرض رقابت نبوده و نیست و دو خودروساز عمده درداخل کشور هستند و مردم هم به خاطر پایین بودن شرایط مالیشون هرچی اینا بدهند تو بازار می خرند ولی مثلا پراید ما میتونه استاندارد بین الملل را کسب کنه ؟که دیگه اصلا مجوز ورود و صادرات را بگیره

بله اعتراف کنم ما دریکسری از کالاها حرف اول را میزنیم فرش و ریسندگی و صنایع دستی و صنایع فولاد و حتی ما تو صنایع کاشی و سرامیک هم میتونیم حرفی برای گفتن داشته باشیم و حتی تو صنایع غذایی هم پتانسیل داریم چون کالای ما هم طبیعی تر و خوشمزه تر است

دوستان کمک کنید مشارکت کنید که چه صنعت دیگری میتونه پتانسیل تجارت داشته باشه:icon_gol:

لینک به دیدگاه

من هیچ استدلالی به ذهنم نمیرسه که این اجلاس تاثیر در اقتصاد بیمار ایران داشته باشه:ws52:

فقط تبلیغاته،

همین بزرگنمایی وتبلیغات بیش ازحد و و بوق کرنا کردنا دلیل بر پوشوندن ضعف هاست.

لینک به دیدگاه
من هیچ استدلالی به ذهنم نمیرسه که این اجلاس تاثیر در اقتصاد بیمار ایران داشته باشه:ws52:

فقط تبلیغاته،

همین بزرگنمایی وتبلیغات بیش ازحد و و بوق کرنا کردنا دلیل بر پوشوندن ضعف هاست.

ممنون از توضیحاتت مهرداد عزیز :icon_gol:

اونکه شکی نیست ولی کلا میخواهیم دوستان یه مروری بکنیم چه کالاهایی در ایران هست که پتانسیل تجارت داره و میشه صادر کردوارزشمنده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...