رفتن به مطلب

بازنگری این صفحه استفاده از HDR Toning در فتوشاپ برای خلق کردن یک صحنه جنگل فانتزی

ماتینا

ارسال های توصیه شده

در این آموزش من قصد دارم روند کاریم را در استفاده از ویژگی HDR Toning در فتوشاپ CS5 را به شما نشان داده و این که چگونه با ترکیب چند افکت نور پردازی یک صحنه جنگل فانتزی ایجاد کنیم.

در اینجا به تصویر قبل و بعد آن نگاه کنید.

1337593358_hdr-img18.jpg

مرحله 1

ابتدا باید یک تصویر جنگل خوب برای استفاده از آن به عنوان پایه پیدا کنیم. پس از اینکه کمی جستجو کردم به این تصویر جنگل مه گرفته با کمی نور که از لابه لای درختان بیرون می آید، رسیدم. این خیلی خوب است که ما می توانیم مسیر جهت نور را ببینیم. این مورد بعداً در زمانی که در آموزش می خواهیم افکت های نور را قرار دهیم به ما کمک می کند.

تصویر جنگل را در فتوشاپ باز کرده و پنجره تنظیمات HDR Toning را باز کنید (Image | Adjust | HDR Toning).

در پایین تصویر را پس از اعمال تنظیمات زیر می بینید.

[TABLE=class: ncode_imageresizer_warning, width: 340]

[TR]

[TD=class: td1, width: 20][/TD]

[TD=class: td2][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

1337593419_hdr-img2.jpg

1337593437_hdr-img3.jpg

تن گرمتری را با اعمال HDR Toning و برای درست کردن رنگ های بقیه تصویر ایجاد می کنیم.

مرحله 2

حالا کمی نورپردازی که از بین شاخه های درخت بیرون آمده است اعمال می کنیم. من از چند براش از سری براش ها Ultimate Lighting Effects از WeGraphics استفاده می کنم. زرد روشن را انتخاب کرده و براش ها را در یک لایه جدید با blending mode تنظیم شده به Overlay اعمال می کنم.

1337593488_hdr-img4.jpg

مرحله 3

برای کمی بیشتر برجسته کردن نور پردازی باید کمی نور بر رور زمین ایجاد کنیم. برای انجام این کار از یک براش سفید نرم گرد بزرگ استفاده کیده و براش را بر روی زمین و با یک کلیک تکی اعمال می کنیم.

1337593521_hdr-img5.jpg

برای تغییر دایره سفید نرم (Cmd+T) را زده و آن را به طور عمودی تخت می کنیم.

1337593556_hdr-img71.jpg

حالا blend mode لایه را به Overlay تنظیم کرده و این مرحله را چند بار انجام می دهیم تا زمانی که سطح زمین جنگل به خوبی روشن شود.

1337593585_hdr-img61.jpg

مرحله 4

حالا کمی پرتوهای نور خورشید که از بین برگ های درختان بیرون زده اند اضافه می کنیم. برای انجام این کار یک براش سفید نرم کوچک انتخاب کرده و در حالی که کلید shift را نگه داشته ایم یک خط مستقیم در سراسر سند و در یک لایه جدید می کشیم.

1337593614_hdr-img8.jpg

حالا آن را تغییر داده (Cmd+T) و خط را می چرخانیم تا از گوشه سمت چپ بالا مورب شود.

1337593648_hdr-img9.jpg

حالا blending mode لایه را به Overlay تنظیم کرده و opacity را به 50% کاهش می دهیم. سپس این مرحله را با سه خط دیگر تکرار می کنیم. ممکن است که شما بخواهید حجم خط را کمی کاهش دهید و با استفاده از یک eraser نرم بر روی بعضی از قسمت های پرتو ها که از پشت تنه های درخت بیرون می آیند بکشید.

1337593677_hdr-img10.jpg

مرحله 5

حالا من می خواهم که کمی پخش شدگی نوری لنز در بالا و در جایی که نور از بین درختان می تابد اضافه کنم. من می خواهم که این کار به طور لطیف انجام شده و برجستگی بیشتری در نورپردازی ایجاد کنم. من از سری براش های Bokeh Effect از WeGraphics برای دست یافتن به این افکت استفاده می کنم.

1337593708_hdr-img11.jpg

مرحله 6

برای مرحله نهایی می خواهم سه لایه تنظیم برای کمک به ترکیب افکت ها اضافه کنم. ابتدا، یک لایه تنظیم Black and White برای کاهش کمی saturation در زمین جنگل استفاده می کنم. با استفاده از یک براش نرم بزرگ بر روی بخش مرکزی ماسک لایه ها می کشم تا رنگ های زیر لایه تنظیم آشکار شوند.

1337593739_hdr-img12.jpg

حالا یک لایه تنظیم Gradient Fill به لبه های تیره تر اضافه کنید. از تنظیمات زیر استفاده کنید.

1337593774_hdr-img13.jpg

حالا یک استایل لایه gradient overlay به لایه تنظیم اضافه کرده و از تنظیمات زیر استفاده کنید

1337593785_hdr-img14.jpg

1337593821_hdr-img15.jpg

برای آخرین لایه تنظیم یک (color fill (#2a3d83 آبی تخت اضافه کرده و blend mode را Overlay و opacity را 50% قرار دهید. این را برای سرد کردن بعضی از تن های گرم در تصویر اضافه می کنیم.

1337594049_hdr-img17.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...