رفتن به مطلب

آموزش مدیریت بحران

ارسال های توصیه شده

قبل از تهیه و یا اجرای هر فرایند آموزشی بهتره ببینم این آموزش برای چه مرحله ای از بحران ( قبل بحران ، حین بحران و یا بعد بحران) قرار تهیه بشه ...

قطعا این آموزش ها باید هر سه مرحله رو پوشش بدن . البته بهتره اجتماع رو هم به گروه هایی تقسیم بندی کنیم مثلا افراد عادی ، متخصصین و مسئولین و برای هر یک از این گروه ها آموزش های ویژه ای رو در نظر بگیریم ، آموزش های افراد عادی رو دوستان چندتایی رو مثال زدن . اما آموزشهای متخصصین می تونه شامل آموزشهایی برای توانمندسازی زیر ساخت های شهری باشه . و برای مسئولین آموزش هایی برای مدیریت تخصیص منابع و تصمیم گیری در شرایط بحرانی.

البته بنظر من آموزشی که میتونه در مرحله قبل از بحران تاثیرگذاری فراوانی رو بر هر سه گروه پیشنهادی ما داشته باشه واقعیت نمایی هست . که از طریق تهیه فیلم های مستند و تکرار اون میتونه صورت بگیره. البته اگر چه یادآوری این موارد خیلی تلخ هست اما این تلخی تاثیر گذاره و میتونه سبب تحریک ما بشه . و همیشه به یاد این جمله Lawrence Vale که میگه جای تعجب نیست که غرور و مقاومت یک شهر بسیار قوی تر از بخاطر آوردن یک فاجعه است

خب الان بیشتر داریم روی مرحله پیش از بحران صحبت میکنیم.

آموزش متخصصین و مسئولین خیلی خوبه اما در حد اختیار ما نیست.اگه موافقین فعلا رو بحث آموزش مردم عادی کار کنیم.:icon_redface:

پخش فیلم خوبه اما به نظر من برای رده های سنی پایین خیلی مناسب نیس.این میتونه از روش های آموزشی برای بزرگسالان باشه.چون ما قصدمون ایجاد استرس و وحشت نیس بلکه میخوایم تو لحظه زلزله فرد آرامششو حفظ کنه و بتونه بهترین تصمیم رو بگیره

من که گفتم اون موقع خوابم زیر میز برم چیکار:w02:

البته فکر میکردم زیر میز امن تره...:ws3:

منم دقیقا همین فکر رو میکردم!:w58:

لینک به دیدگاه
من می خوام فعلا در مورد زلزله صحبت کنم

این همه به ما از بچگی آموزش دادن که وقتی زلزله بیاد همه باید برن زیر نیمکتاشون تا آوار روی سرشون نریزه.. غافل از اینکه به مردم نگفتیم اکثر قریب به اتفاق زلزله ها حدود ساعت 4 و 5 بامداد که همه خوابن اتفاق میفته

ما به مردم آموزش دادیم که هر وقت زلزله اومد زیر میز برن بین چارچوب در ولی این نکته مهم رو بهشون نگفتیم که بابا اون موقع همه خوابن ..میز چی کشک چی:w000:

دیگه تو این یه مورد فکر نکنم کاری از دست ما بربیاد. متاسفانه گاهی واسه مقابله با بحران فرصتی نداریم:hanghead:

لینک به دیدگاه
من چیزی نمی گم خودتون از روی تصاویر قضاوت کنین

250hyayf7w1so26nrxf.gif

50om58nbx1dhofdf99x6.jpg

9u4c93z9rmvmh10q6a1.jpg

afcyhw72sb1o6rs38dxj.jpg

tpkpefriomy5gecv75ac.jpg

f0iylgat08q911i4f8.jpg

5vxboqhl0zd7bf8fpwb.jpg

5twxynvmsembl5wj388.jpg

mxmp7gdo2se249oaqcuy.jpg

حالا بازم حاضری بری زیر میز :whistle:

متاسفانه این به خاطر آموزش های نادرست دوران کودکی همه ماست.به همین دلیل باید تو آموزش رده های سنی پایین دقت کنیم و سعی کنیم اطلاعات آموزش دهنده ها رو به روز نگه داریم

لینک به دیدگاه
خب الان بیشتر داریم روی مرحله پیش از بحران صحبت میکنیم.

آموزش متخصصین و مسئولین خیلی خوبه اما در حد اختیار ما نیست.اگه موافقین فعلا رو بحث آموزش مردم عادی کار کنیم.:icon_redface:

پخش فیلم خوبه اما به نظر من برای رده های سنی پایین خیلی مناسب نیس.این میتونه از روش های آموزشی برای بزرگسالان باشه.چون ما قصدمون ایجاد استرس و وحشت نیس بلکه میخوایم تو لحظه زلزله فرد آرامششو حفظ کنه و بتونه بهترین تصمیم رو بگیره

اول حدود اختیارات ما رو مشخص کنید که ما بعنوان یه شهرساز داریم نظر میدیم یا معلم ، روانشناس یا مددکار اجتماعی ..!!!:w58:

البته من با این نظر که واقعیت نمایی همون ایجاد استرس و وحشت هست موافق نیستم.

اینکه در لحظه زلزله فرد آرامشش رو حفظ کنه پس پیش از بحران نمیشه میشه حین بحران که کلا قضیش فرق میکنه .

بنظرم بهتره مسئله کمی بازتر بشه و توضیحات شفاف تری داده بشه که دقیقا هدف چی هست و قراره چه چیزی تولید بشه .

لینک به دیدگاه
اول حدود اختیارات ما رو مشخص کنید که ما بعنوان یه شهرساز داریم نظر میدیم یا معلم ، روانشناس یا مددکار اجتماعی ..!!!:w58:

البته من با این نظر که واقعیت نمایی همون ایجاد استرس و وحشت هست موافق نیستم.

اینکه در لحظه زلزله فرد آرامشش رو حفظ کنه پس پیش از بحران نمیشه میشه حین بحران که کلا قضیش فرق میکنه .

بنظرم بهتره مسئله کمی بازتر بشه و توضیحات شفاف تری داده بشه که دقیقا هدف چی هست و قراره چه چیزی تولید بشه .

ببینین ، نمایش یه فیلم از زمان زلزله برای بچه های رده سنی پایین اصلا مناسب نیست.اون بچه تمام شب و روز استرس زلزله خواهد داشت.

lمنظور از حفظ آرامش اینه که مثلا شما درست آموزش دیده باشین و دقیقا بدونین تو اون لحظه چیکار باید بکنین.بدونین آیا باید فرار کنین یا نه.و بهترین مکان برای پناه گرفتن کجاست

لینک به دیدگاه
ببینین ، نمایش یه فیلم از زمان زلزله برای بچه های رده سنی پایین اصلا مناسب نیست.اون بچه تمام شب و روز استرس زلزله خواهد داشت.

Lمنظور از حفظ آرامش اینه که مثلا شما درست آموزش دیده باشین و دقیقا بدونین تو اون لحظه چیکار باید بکنین.بدونین آیا باید فرار کنین یا نه.و بهترین مکان برای پناه گرفتن کجاست

استاد مرتضی راست میگه ما باید در چه زمینه ای و بجای چه مسئول یا کسی حرف بزنیم؟ شهرساز؟ خانواده؟ معلم ؟ و ... ؟

لینک به دیدگاه
[/color]

استاد مرتضی راست میگه ما باید در چه زمینه ای و بجای چه مسئول یا کسی حرف بزنیم؟ شهرساز؟ خانواده؟ معلم ؟ و ... ؟

میخواین کلا آزاد بزاریم؟:w02:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام

شما در چه سطحی از مدیریت بحران مد نظرتونه ؟

بفرمایید تا عرض کنم خدمتتون که چه کاری باید انجام بدید

از توجه تون به مدیریت بحران جامعه محور خوشحالم و هر کمکی از دستم بر بیاد دریغ ندارم

به امید دیدار

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...