رفتن به مطلب

راهنمایی در زمینه نحوه بازیافت و فرآوری سرباره های فولادی

ارسال های توصیه شده

با عرض سلام و خسته نباشید.ابتدا از اینکه محیطی برای تبادل نظر وبه طور کلی پیشرفت در زمینه متالورژی ایجاد کردین خیلی ممنونم.حقیقتش من خودم دانشجوی رشته متالورژی هستم که به تازگی به طور کاملا اتفاقی در یکی از سایتهای خوب متالورژی فارسی زبان علاقه مند به تحقیق در زمینه بازیافت و فرآوری سرباره های فولادی شدم که احساس کردم میتونم اگر بشه در این زمینه فعالیتی هر چند مختصر انجام بدم که باز هم به نتیجه مطالعات و جست و جوهام در این زمینه بستگی داره.ناگفته نماند که خیلی در سایتهای اینترنتی فارسی سرچ کردم که متاسفانه اکثر مطالب عمومی و اصطلاحا سوخته ست و عملا کاربردی نداره و حتی بسراغ مقالات بین المللی و آی اس آی هم رفتم که بازم اونجوری که انتظار داشتم کمکم نکردن چون این مقالات هم بیشتر درباره جزئیات و چیزایی که تا بحال مورد استفاده نداشته و اصطلاحا تازه کشف و پیدا شده هستند.اگر به طور دقیقتر بخوام بگم من در ابتدای کار میخوام بدونم چه وسایل ولوازم و تجهیزاتی برای بازیافت و فرآوری سرباره های فولاد لازمه ؟؟؟آیا میشه همچین واحد اصطلاحا تولیدی راه اندازی کرد ؟ میخوام مطالعه ای درباره پروسه و مراحل بازیافت سرباره فولاد و نحوه بازیافت داشته باشم و یه سری اطلاعات اولیه از این دست ...

حال از تمامی دوستان و کسانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند خواهشمندم که اگر ممکنه در این زمینه کمکم کنن و منو راهنمایی کنند.

:ws52:. با تشکر و سپاس فراوان

لینک به دیدگاه

سلام

قطعا می دونید که مهمترین کاربرد سرباره در سیمان سازی و جاده سازی است و در هر دو صورت سرباره از بین خواهد رفت.

یه روش برای استفاده از سرباره، غربال کردن و جداسازی فازهای اکسیدی سرباره هست نظیر FeO, MnO, Cr2O3 و امثالهم که اصطلاحا بهشون می گن Waste Oxide Briquette یا WOB

اینو فرضا می شه اضافه کرد مجدد بعد از دمش کربن به سرباره تو کوره قوس الکتریکی برای اینکه نرخ تولید مونواکسید کربن رو بالا ببرن و طبعا فوم بهتر و پایدارتر

پیشنهاد می کنم به جای سرباره بر روی غبار کوره های قوس الکتریکی کار کنید

تا به حال آهن، روی و سرب رو جدا کردن و این کاملا معمول شده

می شه روی فلزات دیگه ای کار کرد، چه فلزات سمی و چه فلزات با ارزش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...