رفتن به مطلب

سوال درباره ی کمپرسور

ارسال های توصیه شده

سلام

من دارم درباره ی کمپرسور تحقیق میکنم (تازه شروع کردم).

همونطور که میدونید کمپرسور انرژی زیادی مصرف میکنه و جز در موراد ضروری و بهینه پیشنهاد نمیشه.

من میخواستم بدونم این میزان انرژی چقدره ؟ یعنی چقدر برق یا بنزین یا هر سوختی رو توی یه زمان مشخص مصرف میکنه:ws52:

ممنون میشم اگه کمکم کنید.....

لینک به دیدگاه
سلام

همونطور که میدونید کمپرسور انرژی زیادی مصرف میکنه و جز در موراد ضروری و بهینه پیشنهاد نمیشه.

من میخواستم بدونم این میزان انرژی چقدره ؟ یعنی چقدر برق یا بنزین یا هر سوختی رو توی یه زمان مشخص مصرف میکنه:ws52:

سلام

یه سری مشخصات مثل میزان برق مصرفی و ... قطعا رو خودش میزنه وگرنه استاندارد نمیشه

ولی بهتر اینه دستگاهها رو با راندمانشون بشناسیم :a030:

اگه دنبال مشخصات بیشتری هستید میتونید یه سر به خیابان سعدی - از چهارراه استقلال رو به پایین بزنید و کاتالوگ دستگاههای مختلف رو تهیه کنید

و البته خیلی جاهای دیگه یا در نمایشگاه صنعت میتونید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

لینک به دیدگاه
سلام

دردرجه اول باید بگم شما رو کدوم کمپرسور دارید کار میکنید ؟

کدومشون ملاک شماست

کمپرسورها به دودسته جابحایی مثبت و جابجایی غیر مثبت

حالا خود اینا به چند کمپرسور تقسیم میشه

ولی بیشتر کمپرسورهای مورد استفاده در صنعت پیستونی ،اسکرو،اسکرال،سانتریفیوژ، پره دوارو ....

شما باید بگید دقیقا برای چه کاری میخواید این مقایسه رو انجام بدید چون هر نوع قطعه شرایط خاص خودش رو داره مثلا ظرفیت کمپرسور گریز از مرکز از 270 تا 36000 کیلو واته

یا مثلا کمپرسور پیستونی 0.25 تا 1000 و یا اسکرال 6.5 تا 100 کیلو وات و.....

یا مثلا اگه بخواید راندمان حجمی رو محاسبه کنید راندمان کمپرسور اسکرال از اسکرو پیستونی بالاتره

یاا گه بخواید از نظر راندمان ایزنتروپیک مورد بررسی قرار بدیدبازم اسکرال بیشتر

پس شما نمیتونی بگی به تنهایی هزینه کمپرسور بالاست یکم علمی نگاه کنیم تو انتخاب کمپرسور ما با دوچیز کارداریم اونم تو ظرفیت کمپرسور و توان مصرفی

تو رشته خودمو عرض میکنم درسته هزینه چیلر تراکمی بالاست ولی یادمون باشه cop بالاتری داره نسبت به چیلر جذبی

ضریب عملکرد 4 الی 5 برابر بالات از جذبی

چیلر تراکمی فقط هزینه اب و برق دارند ولی جذبی علاوه بر برق و اب به گاز هم نیاز دارند

موضوع خوبی انتخاب کردید برای تحقیق پس کمی علمی جلو ببرید اگه کمکی خواستید دریغ نمیکنم

به امید منان

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...
شاید مربوط به تعداد دور شافت در یک دقیقه باشه
شما که در صنعتید بنظرتون برای یک کمپرسور مشخص با ظرفیت کم چقدر میتونه باشه؟

----------

کمپرسور هواست، وجود بخار یکم غیر منطقی هست.

لینک به دیدگاه

اینجا چندین نوع کمپرسور هست ولی همه از نوع سانتریفیوژ هستن توان موتور یکی از کمپرسور ها 30 مگاوات هست حتی

توان راکتیو موتورش منفی 4000 وار !!

قسمت های مختلفی داره از ***** های ورودی هوا تا ولو هدایت کننده هوا و پره ها و کوپلینگ ، و شفت و بیرینگ و موتور

چون خورجی کمپرسور هوا و به صورت خطی هست بدون هیچ نوسانی از موتور سنکرون برای چرخوندن شفت استفاده شده

اطلاعات بیشتر رو تو اولین فرصت اینجا میزارم

لینک به دیدگاه
درود...بازده کمپرسور سانتریفیوژ چجوری حساب میشه؟:whistle:

من یه فرمول بیشتر سراغ ندارم

eff(ca)=

h2(s)-h1/h2-h1

h2(s)شرایط اشباع

بارها و بارها هم ازش استفاده کردم

لینک به دیدگاه
من یه فرمول بیشتر سراغ ندارم

eff(ca)=

h2(s)-h1/h2-h1

h2(s)شرایط اشباع

بارها و بارها هم ازش استفاده کردم

بد مطرح کردم..منظورم محاسبه کارش با استفاده از این جداول بود...این خط قرمزها چیه و در مجاسبه کار چه نقشی داره؟
e7a9ekvo4n5mzo1rd6t.jpg

لینک به دیدگاه
بد مطرح کردم..منظورم محاسبه کارش با استفاده از این جداول بود...این خط قرمزها چیه و در مجاسبه کار چه نقشی داره؟
e7a9ekvo4n5mzo1rd6t.jpg

من نمیدونم این نمودارا رو از کجا آووردین اما به نظر اینا نمودار تصحیح باشن

تصحیح بازده و یه چیز دیگه

لینک به دیدگاه
اون N_c که نوشته دور کمپرسور هست

اما Betta نمیدونم چیه:ws52:

آره نمودارهای تصحیح هستش...بتا هم فکر کنم به پره مروبط میشه....این تصحیح دور رو کجا میتونم استفاده کنم...در فرمولی که گذاشتم اگه به اضافه یک بشه خیلی خنده داره چون این هزاره

لینک به دیدگاه
آره نمودارهای تصحیح هستش...بتا هم فکر کنم به پره مروبط میشه....این تصحیح دور رو کجا میتونم استفاده کنم...در فرمولی که گذاشتم اگه به اضافه یک بشه خیلی خنده داره چون این هزاره

بسته به دور کمپرسور etta_is تفییر میکنه در دبی های مختلف

دبی عبوری از کمپرسور رو باید داشته باشی

دور کمپرسور رو باید داشته باشی

در نهایت از نمودار یه etta_is یا بازده ایزوترمال بهت میده

لینک به دیدگاه
بسته به دور کمپرسور etta_is تفییر میکنه در دبی های مختلف

دبی عبوری از کمپرسور رو باید داشته باشی

دور کمپرسور رو باید داشته باشی

در نهایت از نمودار یه etta_is یا بازده ایزوترمال بهت میده

من چون تئوری دارم کار میکنم بازده رو خودم در نظر گرفتم..دبی رو هم دارم..دور رو بدست میارم...این دور در محاسبه کار نقشی نداره؟

لینک به دیدگاه
من چون تئوری دارم کار میکنم بازده رو خودم در نظر گرفتم..دبی رو هم دارم..دور رو بدست میارم...این دور در محاسبه کار نقشی نداره؟

اگه بازده رو خودتون انتخاب کردین، با توجه به دبی عبوری لازم از کمپرسور و با در نظر گرفتن مقدار etta_is میتونین دور کمپرسور رو به دست بیارین که برای مشخص کردن موتورش استفاده میشه

لینک به دیدگاه

البته خب منم نمیدونم دارین چیکار میکنین هااااااااا!:ws52:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...