رفتن به مطلب

کتاب محاسبات تاسیسات ساختمانی طباطبایی

ارسال های توصیه شده

سلام کسی این کتاب رو داره؟

منم میخام داشته باشمش:ws37:

اگه ممکنه بزاریدش شنیدم خیلی کتاب کامل و با ارزشیه:ws37:

لینک به دیدگاه
سلام کسی این کتاب رو داره؟

منم میخام داشته باشمش:ws37:

اگه ممکنه بزاریدش شنیدم خیلی کتاب کامل و با ارزشیه:ws37:

اولا میخوام بدونم کی گفته کتاب کاملیه ؟

شما زمانی میتونی بگی کامل که خونده باشیش

در زمینه طراحی بوستر اتش نشانی و بوستر پمپ ها اصلا نپرداخته ،

ی سری نواقص فرمولی داره

یکم اشتباه داره

تا جایی که میدونم هیچ کتابی کامل نیست

برای هرموضوعی که بخوایی باید بری از این کتاب به اون کتاب کنی

مثلا برای ی موضوع باید بری کتاب طباطبایی بخونی بری کتاب تاسیسات 77 بخونی بری کتاب محمدرضا سلطاندوستو بخونی تا یچیزی گیرت بیاد

لینک به دیدگاه
اولا میخوام بدونم کی گفته کتاب کاملیه ؟

شما زمانی میتونی بگی کامل که خونده باشیش

در زمینه طراحی بوستر اتش نشانی و بوستر پمپ ها اصلا نپرداخته ،

ی سری نواقص فرمولی داره

یکم اشتباه داره

تا جایی که میدونم هیچ کتابی کامل نیست

برای هرموضوعی که بخوایی باید بری از این کتاب به اون کتاب کنی

مثلا برای ی موضوع باید بری کتاب طباطبایی بخونی بری کتاب تاسیسات 77 بخونی بری کتاب محمدرضا سلطاندوستو بخونی تا یچیزی گیرت بیاد

یکی از دوستام رفته کارآموزی سر یک پروژه تاسیساتی بزرگ دست همه مهندساش بلا اسثنا این کتاب بوده

اون کامل بودن رو از خودم گفتم :ws3:

ولی خب فعلا این کتاب ماروکفایت میکنه که دوستانگفتن باید بخرمش :ws37:

لینک به دیدگاه
یکی از دوستام رفته کارآموزی سر یک پروژه تاسیساتی بزرگ دست همه مهندساش بلا اسثنا این کتاب بوده

اون کامل بودن رو از خودم گفتم :ws3:

ولی خب فعلا این کتاب ماروکفایت میکنه که دوستانگفتن باید بخرمش :ws37:

سلام

حتما دیدید حجم کتاب زیاده

بخش زیادی از کتاب کاتالوگ شرکت ها هست

من یه دور کامل این کتاب رو خوندم و به نظر منم اشکال زیاد داشت بخصوص در فرمولها ولی از اونجایی که تاسیساتی نبودم

تصورم این بود که دانش من قوی نیست و کتاب برام سنگین بود و ترجیح دادم اول کتاب دیگه ای رو بخونم بعد مجدد بخونمش

ولی چون جامع هست و کاتالوگ هم داره همه تاییدش میکنن

البته این برا 2-3 سال پیش بود که تو این زمینه مشغول خدمت بودم و اون موقع که دنبالش بودم کتاب های دیگه ای مثل کتاب دستی وکیل الرعایا

و در مورد چیلر کتاب آقای سلطاندوست کتابهای خوبی بودن

حتی تا اونجا که اطلاع دارم بخشی از سوالات نظام مهندسی (عمدتا ) از کتاب آقای طباطبائی

و توی اون مدت اینو فهمیدم که زمینه تاسیسات و ساختمان به شدت وابسته به تجربه هست و کسب دانش بیشتر به موازات اون

اگه میتونی یه سر به انتشارات یزدا بزن و بیشتر بررسی کن (سید خندان - خیابان افراسیابی )

لینک به دیدگاه
سلام

حتما دیدید حجم کتاب زیاده

بخش زیادی از کتاب کاتالوگ شرکت ها هست

من یه دور کامل این کتاب رو خوندم و به نظر منم اشکال زیاد داشت بخصوص در فرمولها ولی از اونجایی که تاسیساتی نبودم

تصورم این بود که دانش من قوی نیست و کتاب برام سنگین بود و ترجیح دادم اول کتاب دیگه ای رو بخونم بعد مجدد بخونمش

ولی چون جامع هست و کاتالوگ هم داره همه تاییدش میکنن

البته این برا 2-3 سال پیش بود که تو این زمینه مشغول خدمت بودم و اون موقع که دنبالش بودم کتاب های دیگه ای مثل کتاب دستی وکیل الرعایا

و در مورد چیلر کتاب آقای سلطاندوست کتابهای خوبی بودن

حتی تا اونجا که اطلاع دارم بخشی از سوالات نظام مهندسی (عمدتا ) از کتاب آقای طباطبائی

و توی اون مدت اینو فهمیدم که زمینه تاسیسات و ساختمان به شدت وابسته به تجربه هست و کسب دانش بیشتر به موازات اون

اگه میتونی یه سر به انتشارات یزدا بزن و بیشتر بررسی کن (سید خندان - خیابان افراسیابی )

من خودم که هنو کتابو ندیدم ولی الان نیاز دارم که یک آشنایی مختصری با تاسیسات ساختمانی چگونگی طراحی و بارهای ساختمان سیستم گردش هوا HVAC پیدا کنم :ws37:

لینک به دیدگاه

زمانی میتونی موفق بشین که دانش اکادمیک در کنار تجربه کاری باشه

مثلا شاید ما 10 بار بخونیم کار چیلر جذبی اینه و فلان بهمان ولی مطمئن باش اونو حفظ کردیم ،زمانی میتونی تو کاری موفق باشی که خوب ببینی خوب در موردش اطلاعات کسب کنی

کتابای اتنشارات یزدا خوبه ،ولی نه همش بعضیاش خوبه خدایش کتابای اقای مهندس محمدرضا سلطاندوست خوبه

ولی دوست عزیزم بلاخره شما باید از ی جایی شروع کنی با همون کتاب مهندس طباطبایی شروع کن خودت همه چی رو تجربه کن خودت به کمو کاستی های اون پی میبری ،اگه میخوای ی چیزی رو بدست بیاری باید ی چیزایی رو از دست بدی

تجربه کن مطمئن باش موفق میشی ،ولی ی چیزی دوستانه میگم عمقی بخون کتابو سطحی نخون

لینک به دیدگاه
زمانی میتونی موفق بشین که دانش اکادمیک در کنار تجربه کاری باشه

مثلا شاید ما 10 بار بخونیم کار چیلر جذبی اینه و فلان بهمان ولی مطمئن باش اونو حفظ کردیم ،زمانی میتونی تو کاری موفق باشی که خوب ببینی خوب در موردش اطلاعات کسب کنی

کتابای اتنشارات یزدا خوبه ،ولی نه همش بعضیاش خوبه خدایش کتابای اقای مهندس محمدرضا سلطاندوست خوبه

ولی دوست عزیزم بلاخره شما باید از ی جایی شروع کنی با همون کتاب مهندس طباطبایی شروع کن خودت همه چی رو تجربه کن خودت به کمو کاستی های اون پی میبری ،اگه میخوای ی چیزی رو بدست بیاری باید ی چیزایی رو از دست بدی

تجربه کن مطمئن باش موفق میشی ،ولی ی چیزی دوستانه میگم عمقی بخون کتابو سطحی نخون

فرمایش شما کاملا متین اتفاقا همین امروز برای کار آموزی رفتم پیش یکی از دوستان که داره ساختمون تجاری میسازه کارای تاسیساتش متاسفانه تقریبا تموم شده :4564: ولی خب از هیجی بهتره سیستم هایی هم که داخل ساختمونه هواسازه وچیلر و فن کویل و موتور خونه هستش

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
درود.....

دوستان کسی کتاب تاسیسات مکانیکی مهندس بهمن جلیلیان اختیاری رو خونده!!!؟

چطور کتابی هستش!؟

ممنون!

تا حالا نشنیدم اسمشون رو.

:ws52:

ولی من به شما پیشنهاد میکنم که کتاب تأسیسات مکانیکی انتشارات نوآور رو مطالعه کنید.

فعلا جلد اول هستش و محاسبه بارهای برودتی نداره. ولی فوق العاده کتاب مفید و سایسی هستش که با زبانی شیوا و ساده مطالب رو عنوان کرده است. به نظر من عالیه این کتاب.

از لینک زیر میتونی خصوصیات کتاب رو مشاهده کنی.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
درود.....

دوستان کسی کتاب تاسیسات مکانیکی مهندس بهمن جلیلیان اختیاری رو خونده!!!؟

چطور کتابی هستش!؟

ممنون!

منم نشنیدم تاحالا :ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...