رفتن به مطلب

انجمن شهرسازان مرده (2)

ارسال های توصیه شده

کدوم اشتباه شما دلیل آوردین منم جواب دادم

شما که خودتون هیچ کاری نکردین فقط منتقدین

راستی منتقدی هم شغله :ws3:

من میگم 2+2 میشه چهار. تو میگی نه جوابش میشه 5 (اینم یه نوع جوابه دیگه :banel_smiley_4: )

حالا موقعش که رسید میگم :w02:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 75
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من میگم 2+2 میشه چهار. تو میگی نه جوابش میشه 5 (اینم یه نوع جوابه دیگه :banel_smiley_4: )

حالا موقعش که رسید میگم :w02:

اتفاقا منم میگم 2+2 میشه 4 تا پنج تا رو کسایی میگن که بدون رعایت اصول شهرسازی و معماری میان نظریه میدن:ws3:

اوکی ما صبر میکنیم تا موقعش برسه:a030:

لینک به دیدگاه
جناب آقای تونی گارنیه تایم گیر دادن به شما تموم شد.

می تونید تشریف بیارید و اعتراف کنید.:ws3:

چه اعترافی؟!؟!!؟؟!؟!؟!

من کارم انقدر درست و بی نقص بود که حرفی برای گفتن نگذاشتم:ws3::ws3:

لینک به دیدگاه
یعنی کسی سوالی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:banel_smiley_4:

شما مختصر و مفید خودت رو معرفی کن ... تا ما بهتر با شما آشنا شیم ...بعد به سوالات هم میرسیم . :ws3:

لینک به دیدگاه

خوب به نام خدا بزارین اولین سوالودرست و حسابی رو من انجام بدم

البته فکر نکنم جوابگو باشی چون کارت خیلی خراب بود :ws28:

جناب کوین لینچ شما توی کتاب تئوری شکل شهر ضمن تبیین مبانی نظری شکل شهر شش معیار رو برای شکل خوب شهر در نظر گرفتین که یکی از این معیار ها معیار سرزندگی بود تعریعی که شما از این معیار ارائه دادین، بیشتر مبتنی بر رابطه انسان و محیط طبیعی ست و به حفظ محیط زیست اشاره می‌کنه. در صورتی که سرزندگی بسیارفراتر از این حرفهاست ، امروزه مؤلفه اصلی سرزندگی حضور شهروندان و فعالیت‌های اجتماعی اونهاست این چیزی که شما از سرزندگی گفتین اصلا با تعریف سرزندگی نمیخوره درحقیقت شما میتونم بگم شما به جای اینکه به اصلی سرزندگی یعنی مردم توجه کنین به خود محیط زیست و محیط طبیعی توجه کردین؟:w000:

در مجموع میتونم بگم که شما رو میشه یک نظریه پرداز کالبد گرا دونست که این یک ایراد بزرگه ؟ در ضمن جواب به مسئله مفهوم سرزندگی فراموش نشه؟:ws3:

لینک به دیدگاه
خوب به نام خدا بزارین اولین سوالودرست و حسابی رو من انجام بدم

البته فکر نکنم جوابگو باشی چون کارت خیلی خراب بود :ws28:

جناب کوین لینچ شما توی کتاب تئوری شکل شهر ضمن تبیین مبانی نظری شکل شهر شش معیار رو برای شکل خوب شهر در نظر گرفتین که یکی از این معیار ها معیار سرزندگی بود تعریعی که شما از این معیار ارائه دادین، بیشتر مبتنی بر رابطه انسان و محیط طبیعی ست و به حفظ محیط زیست اشاره می‌کنه. در صورتی که سرزندگی بسیارفراتر از این حرفهاست ، امروزه مؤلفه اصلی سرزندگی حضور شهروندان و فعالیت‌های اجتماعی اونهاست این چیزی که شما از سرزندگی گفتین اصلا با تعریف سرزندگی نمیخوره درحقیقت شما میتونم بگم شما به جای اینکه به اصلی سرزندگی یعنی مردم توجه کنین به خود محیط زیست و محیط طبیعی توجه کردین؟:w000:

در مجموع میتونم بگم که شما رو میشه یک نظریه پرداز کالبد گرا دونست که این یک ایراد بزرگه ؟ در ضمن جواب به مسئله مفهوم سرزندگی فراموش نشه؟:ws3:

سلام و درود بر روح سرگردان. حالتون چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اول بگم که اگه محیط زیست درست باشه نیمی از سرزندگی نا خوداگاه به مردم انتقال میابد و نیمی دیگر بر میگرده به افکار مردم داخل شهر و من یک شهرساز هستم نه روان شناس....

(البته یه شهرساز باید روان شناسم باشه ها( از طرف خودم گفتما ، نه لینچ))

بعدم من به طور کامل به مردم و سرزندگیشون بها دادم:hapydancsmil:

دوم اینکه من شیفته و عاشق شکل کالبدی شهر و در کل تجربه ی شهری و تعامل بین فضاهای کالبدی و استفاده ی انسانی هستم. طراحی شهری که ظاهرسازی و بزک کردن الکی نیست که اخه:w000::w00:

لینک به دیدگاه

اول بگم که اگه محیط زیست درست باشه نیمی از سرزندگی نا خوداگاه به مردم انتقال میابد و نیمی دیگر بر میگرده به افکار مردم داخل شهر و من یک شهرساز هستم نه روان شناس....

(البته یه شهرساز باید روان شناسم باشه ها( از طرف خودم گفتما ، نه لینچ)])

دوم اینکه من شیفته و عاشق شکل کالبدی شهر و در کل تجربه ی شهری و تعامل بین فضاهای کالبدی و استفاده ی انسانی هستم. طراحی شهری که ظاهرسازی و بزک کردن الکی نیست که اخه:w000::w00:

دوستان لطف کنین با فونت خیلی درشت ننویسین ، متشکرم:icon_gol:

البته صبا خانوم فکر کنم شما خودتون شیفته و عاشق شکل کالبدی شهر باشین:w02: چون لینچ یکی از حامیان اصلی سنت کاربرد اجتماعی هست . :yes:

لینک به دیدگاه
دوستان لطف کنین با فونت خیلی درشت ننویسین ، متشکرم:icon_gol:

البته صبا خانوم فکر کنم شما خودتون شیفته و عاشق شکل کالبدی شهر باشین:w02: چون لینچ یکی از حامیان اصلی سنت کاربرد اجتماعی هست . :yes:

من که راجع به لینچ خوندم به کالبد اهمیت میداده که:ws52:

لینک به دیدگاه

سوال من این بود که توی تعریف و توجه ای که توی سرزندگی داشتین چرا به ارتباطات و کنش و واکنش مردم توجه نداشتین درصورتی که باید سرزندگی رو یک مفهوم کاملا اجتماعی دونست؟

لینک به دیدگاه

لینچ بعد از آموختن معماری از لوید رایت به آموختن روانشناسی و مردم شناسی رو میاره:ws37:

لینک به دیدگاه
به چیه کالبد اهمیت میداد ؟

خوب ببینید من به کالبد اهمیت میدادم، به خاطر داشتن یه بیس معماری، همیشه این اهمیت به کالبد تو نظریاتم وجود داشته در واقع میتونم بگم که من یه کالبدگرای اجتماعی بودم.

من در بسیاری از نظریاتم به مفهوم اجتماعی توجه کردم اما در کنارش هم به کالبد و خصوصیات فیزیکی هم اهمیت دادم.

به عبارت دیگه میتونم بگم بیشتر به تاثیرات سیما و کالبد محیط شهری بر اجتماع و روان افراد جامعه اهمیت میدادم.

لینک به دیدگاه
سوال من این بود که توی تعریف و توجه ای که توی سرزندگی داشتین چرا به ارتباطات و کنش و واکنش مردم توجه نداشتین درصورتی که باید سرزندگی رو یک مفهوم کاملا اجتماعی دونست؟

من به تاثیرات محیط و سیمای شهری بر سرزندگی جامعه توجه میکردم . در حقیقت بحث اصلی من این بود زیبایی سیمای شهری تاثیرات زیادی توی روان افراد میزاره و این نکته غیر قابل انکاره که محیط یکی از فاکتورها و عوامل اصلی وموثر در سرزندگی جامعه شهری است. اگر محیط ،محیط ناسالمی باشه مطمئنا جامعه اون شادابی و سرزندگی رو نداره . منظور بنده این بود نه اینکه به ارتباطات و کنش های جامعه توجه نکنم.

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...