رفتن به مطلب

انجمن شهرسازان مرده (2)

ارسال های توصیه شده

خوبم محمد جون(گدس) تو چطوری؟

مردو مردونه راستشو میگم از طرح هاوارد استفاده نکردم طرح من یکسال بعد از طرح هاوارد ارائه شد که من از طرح هاوارد اطلاع چندانی نداشتم اصلا اگه اطلاع هم داشتم هیچ تاثیری توی طرح من نداشت اگه طرح منو ابنزر رو کنارهم قرار بدی متوجه میشی چقدر با هم تفاوت داره ،هاوارد توی بعضی از جاها خیلی کلی صحبت کرد همین باعث شده این شبهه بوجود بیاد که خیلی ها از طرح اون کپی برداری کردند

اصلا فکرشو بکن هیپوداموس (فسیل رشته مون) اون سالها یه حرفی زده گفته که شطرنجی باشه خوبه این دلیل نمیشه بیایم بگیم لود رایت ازش کپی گرفته در صورتیکه این دوتا خیلی با هم فرق داشتن

در مورد تفاوت انسان و ربات هم توضیح ندم بهتره فقط اینو بدون من بر خلاف خیلی از این مدرنسیت ها به مردم خیلی توجه کردم اصلا شهرسازی من کاملا برای مردمه منتها با اصول کامل معماری و شهرسازی :a030:

تو اگه به مردم خیلی توجه داشتی پس چرا فکر کردی هیچ احساسی ندارن؟ چرا فکر کردی همه مردم یه جور نیاز دارن و به یه چیز علاقه دارن. :banel_smiley_4:

نقش مردم تو طرحت کجا بودش؟ :w000: چرا آخه روح منو تو گور انقدر آزار میدی :4564:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 75
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سفسطه نمیکنم اصرار نکنین شما رو نمیتونیم جزءشهرسازا قبول کنیم :whistles:

ببینید شما باید شرایط اون موقع رو در نظر بگیرید این طرح و خیلی از طرح های دیگه مثل طرح لوکوربوزیه ،طرح هاوارد و ....... در مقابل چالشی که حاصل از جامعه صنعتی بوجود اومده بود ارائه شد مهترین مسئله برون رفت از اون هرج و مرجی بود که اون شهرها داشتند که از نظر من ایجاد تغیرات در جهت رسیدن به شهر پیشنهادی من امری ضروری بود ، من قبول دارم که طرح من سطحش کمی بالاتره ولی اصلا قبول ندارم که عملی نیست صد در صد عملیه :a030:

میگم جز شهرسازام ....بگو چشم:vahidrk: (الان نیستم:banel_smiley_4: ولی در آینده که میایم جز شهرسازا:w16:)

مهندس اگه این طرح اجرایی بود نتیجه اش مجموعه مسکونی کارگری اونم تو حاشیه یه شهر بزرگ نمی شد:ws3:....البته منکر نمی شم اگه این طرح رو چند بار اجرایی می کردین با کم و کاستی هاش مواجه می شدین و متوجه ضعفا و قوت های طرح می شدین و می تونستید طرح ارائه بدین که به عمل نزدیک تر باشه:ws37:

لینک به دیدگاه
تو اگه به مردم خیلی توجه داشتی پس چرا فکر کردی هیچ احساسی ندارن؟ چرا فکر کردی همه مردم یه جور نیاز دارن و به یه چیز علاقه دارن. :banel_smiley_4:

نقش مردم تو طرحت کجا بودش؟ :w000: چرا آخه روح منو تو گور انقدر آزار میدی :4564:

کی گفته من به مردم اهمیت ندادم حرف اصلی من اینه که هرکاری میکنیم و هر طرحی که میدیم باید با اصول نوین شهرسازی و معماری همخوانی داشته باشه من توی طرحم کاملا به مردم اهمیت دادم و نمونه این توجه رو میتونین توی مرکز شهر ببینیم:a030: جاییکه خیلیها از نکات بارز شهر من میدونن

من مرکز شهر خودم رو اختصاص دادم به بناهای متعددی که در خدمت امور اداری ، آموزشی و تفریحی اینا مگه نیازهای یک جامعه محسوب نمیشن پس چطوری میگین فکر میکنم همه مردم یه جور نیاز دارن

من توی اون مرکز شهرداری و اتحادیه های مختلف و انجمن های متعدد و موزه ها و یک کتابخانه ، یک سالن نمایشگاه ، یک تئاتر سرپوشیده و یک تئاتر سرباز،یک ساختمان بهداشتی و یک پیاده روی بزرگ سرپوشیده که مردم رو از باد و بارون در امان نگه داره رو قرار دادم چطور میگین به فکر مردم نبودم این حرف رو اصلا قبول ندارم

در ضمن روح شما دچار خودآزاری شده اقای زیست شناس :ws28:اصلا ربطی به طرح من نداره:ws3:

لینک به دیدگاه

کی گفته من به مردم اهمیت ندادم حرف اصلی من اینه که هرکاری میکنیم و هر طرحی که میدیم باید با اصول نوین شهرسازی و معماری همخوانی داشته باشه من توی طرحم کاملا به مردم اهمیت دادم و نمونه این توجه رو میتونین توی مرکز شهر ببینیم:a030: جاییکه خیلیها از نکات بارز شهر من میدونن

من مرکز شهر خودم رو اختصاص دادم به بناهای متعددی که در خدمت امور اداری ، آموزشی و تفریحی اینا مگه نیازهای یک جامعه محسوب نمیشن پس چطوری میگین فکر میکنم همه مردم یه جور نیاز دارن

من توی اون مرکز شهرداری و اتحادیه های مختلف و انجمن های متعدد و موزه ها و یک کتابخانه ، یک سالن نمایشگاه ، یک تئاتر سرپوشیده و یک تئاتر سرباز،یک ساختمان بهداشتی و یک پیاده روی بزرگ سرپوشیده که مردم رو از باد و بارون در امان نگه داره رو قرار دادم چطور میگین به فکر مردم نبودم این حرف رو اصلا قبول ندارم

در ضمن روح شما دچار خودآزاری شده اقای زیست شناس :ws28:اصلا ربطی به طرح من نداره:ws3:

اگه همه مردم یه جور نیاز ندارن پس چرا یه تیپ الگوی مسکن رو واسه کل شهر در نظر میگیری؟ :banel_smiley_4: مگه قبرستونه؟

انقدر من من راه ننداز. خودت واسه خودت نشستی تصمیم گرفتی واسه مردم و فکر میکنی بهترین تصمیمو گرفتی؟ :w000:

لینک به دیدگاه
میگم جز شهرسازام ....بگو چشم:vahidrk: (الان نیستم:banel_smiley_4: ولی در آینده که میایم جز شهرسازا:w16:)

مهندس اگه این طرح اجرایی بود نتیجه اش مجموعه مسکونی کارگری اونم تو حاشیه یه شهر بزرگ نمی شد:ws3:....البته منکر نمی شم اگه این طرح رو چند بار اجرایی می کردین با کم و کاستی هاش مواجه می شدین و متوجه ضعفا و قوت های طرح می شدین و می تونستید طرح ارائه بدین که به عمل نزدیک تر باشه:ws37:

شما هر چی بگین ما شهرسازا به کلاس شهرسازی اهمیت میدیم و عریضه نویس رو به عنوان شهرساز قبول نداریم:ws3:

شما فقط از همون یه نمونه اطلاع دارین نه عزیز طرح من به صورت نمونه توی قسمتی از شهر زادگاهم لیون اجرا شد و این امر ثابت شده که طرح کلی ارائه شده توسط من در اجرا و طرح ریزی شهر رم در زمان اقامت خود من در این شهر بکار گرفته شده است و سالها بعد از اقامت من در شهر رم یعنی حدود 50 سال بعد نمونه ای از شهر من در شهر فیرمنی با حمایت شهردار همون منطقه ساخته شد که به شهر فیرمنی سبز معروف شد. وبسیاری از این دست که شاید شما خبر نداشته باشین :a030:

طرح من قابلیت اجرایی بالا داره عزیزم من این طرح رو با نقشه هایی از شهر پاریس ارائه کردم اگه قابلیت اجرا نداشت حتی نمیشد توی نقشه آوردش میگین نه میتونین از اونهاییکه شهرسازن و خبره این کارن بپرسین:ws3:

لینک به دیدگاه
اگه همه مردم یه جور نیاز ندارن پس چرا یه تیپ الگوی مسکن رو واسه کل شهر در نظر میگیری؟ :banel_smiley_4: مگه قبرستونه؟

انقدر من من راه ننداز. خودت واسه خودت نشستی تصمیم گرفتی واسه مردم و فکر میکنی بهترین تصمیمو گرفتی؟ :w000:

دقیقا درسته من یک جور تیپ برای منطقه مسکونی دادم و اینو از برتری های طرح خودم میدونم

اصلا اینجور بگم این قسمت طرح من رو میتونین انتقادی شدید بر طرح سوریا ماتا بدونین طرح من بر خلاف طرح سوریا ماتا بر مبنای برابری طبقات اجتماعیه به نظرم این بسیار انسانی تره تا اینکه بخواهیم طبقات اجتماعی رو توی شهر دخالت بدین و به نوعی تبعیض قائل بشیم :a030:

من من می کنم چون طرحی دادم و با افتخار میگم طرح بسیار مناسبیه:w16:

لینک به دیدگاه
شما هر چی بگین ما شهرسازا به کلاس شهرسازی اهمیت میدیم و عریضه نویس رو به عنوان شهرساز قبول نداریم:ws3:

شما فقط از همون یه نمونه اطلاع دارین نه عزیز طرح من به صورت نمونه توی قسمتی از شهر زادگاهم لیون اجرا شد و این امر ثابت شده که طرح کلی ارائه شده توسط من در اجرا و طرح ریزی شهر رم در زمان اقامت خود من در این شهر بکار گرفته شده است و سالها بعد از اقامت من در شهر رم یعنی حدود 50 سال بعد نمونه ای از شهر من در شهر فیرمنی با حمایت شهردار همون منطقه ساخته شد که به شهر فیرمنی سبز معروف شد. وبسیاری از این دست که شاید شما خبر نداشته باشین :a030:

طرح من قابلیت اجرایی بالا داره عزیزم من این طرح رو با نقشه هایی از شهر پاریس ارائه کردم اگه قابلیت اجرا نداشت حتی نمیشد توی نقشه آوردش میگین نه میتونین از اونهاییکه شهرسازن و خبره این کارن بپرسین:ws3:

مهندس این طرحی که شما میگین" فیرمنی" طراحش لوکوربوزیه(هر چند که بنده به شدت مخالف لوکوربوزیه هستم:vahidrk:و اینجا جاش نیست) ذکر شده:ws3:....من سرچ کردم چیزی به اسم فیرمنی سبز نبود فقط فیرمنی بود....

میشه اگه طرحتون تو شهر یا محله ای اجرا شده اسمشو بگین؟(از شما به عنوان خبره شهرسازی سوال پرسیدم):w02:

لینک به دیدگاه
مهندس این طرحی که شما میگین" فیرمنی" طراحش لوکوربوزیه(هر چند که بنده به شدت مخالف لوکوربوزیه هستم:vahidrk:و اینجا جاش نیست) ذکر شده:ws3:....من سرچ کردم چیزی به اسم فیرمنی سبز نبود فقط فیرمنی بود....

میشه اگه طرحتون تو شهر یا محله ای اجرا شده اسمشو بگین؟(از شما به عنوان خبره شهرسازی سوال پرسیدم):w02:

از این همه چیزیکه گفتم فقط فیرمنی رو یادت مونده شهری به نام فیرمنی وجود داشت این طرح رو درکنار این شهر ساختند که به فیرمنی سبز معروف شد که قابل ذکر اینه که یکی از طراحانش لوکوروزیه بود در ضمن لورکوربوزیه هم مثل من جزءکنگره سیام بوده :a030:

نمونه های زیادی وجود داره که بهت گفتم کتابهای زیادی هم درباره ش توضیح دادن نمونه ش هم کتاب شهرسازی معاصر واتسلاف استروفسکیه که لادن اعتضادی ترجمه کرده:w16:

لینک به دیدگاه
چرا فقط شما دوتا افتادین به جون من بقیه ارواح خبیسه کجان؟:ws38:

بقیه فعلاً شک دارن بیان یا نه. می ترسن خودشونم بعداً تو این وضع بیفتن :ws3:

دقیقا درسته من یک جور تیپ برای منطقه مسکونی دادم و اینو از برتری های طرح خودم میدونم

اصلا اینجور بگم این قسمت طرح من رو میتونین انتقادی شدید بر طرح سوریا ماتا بدونین طرح من بر خلاف طرح سوریا ماتا بر مبنای برابری طبقات اجتماعیه به نظرم این بسیار انسانی تره تا اینکه بخواهیم طبقات اجتماعی رو توی شهر دخالت بدین و به نوعی تبعیض قائل بشیم :a030:

من من می کنم چون طرحی دادم و با افتخار میگم طرح بسیار مناسبیه:w16:

مگه سوریاماتا (ره) طرحش خوب بوده؟ افتخاره الان برخلاف طرح اون پاشدی اومدی طرح دادی؟

میدونی که یکی از آسیبای این برابری اجتماعی، عدم پیشرفت اقتصادی جامعه هستش؟ البته منظورم این نیست اختلاف طبقاتی شدید باشه ها :ws3: ولی این اختلاف تا حدی لازمه تا این حرکت ها تو جامعه باشه و اون جامعه تو زمینه های اقتصادی پیشرفت کنه. چون چیزی که باعث پیشرفته، رقابته. وقتی رقابتی نباشه پیشرفت خاصی نیست.

بعدشم من حرفم اینه با این طرح های یکسانی که واسشون در نظر گرفتی هیچ حق انتخابی واسشون قائل نشدی. اجبار رو بهشون تحمیل کردی. بعد انتظار داری مردم با علاقه اونجا زندگی کنن و حس تعلق داشته باشن و همه چی گل و بلبل باشه؟ فکر میکنی با این تفکرات که همه چیز برابر باشه و ... دیگه جرم و خرابکاری و اینا ریشه کن میشه؟

:sigh:

لینک به دیدگاه

اول یه گلایه : بچه های شهرسازی زیاد فعال بنظر نمیرسن با اینکه چون نسبت به بقیه رشته ها نوو و جدیدتره میطلبه که فعالیت بیشتری شه، مخصوصا بزرگان و پیشکسوتان و کسایی که مدارک و درجات بالاتر هستن مث ارشد و ... که باید بچه های کارشناسی رو کمک و راهنمایی کنن.:a030:

خدمت گارنیه عزیز سلام میکنم و ایشالا روحتون شاد و سربلند شه ( البته بعید میدونم ):ws52:

هدف من از شرکت تو این مجلس احضار ارواح بیشتر اینه که باهاتون و افکار ، عقاید و کاراتون بیشتر اشنا شم و به اطلاعاتم اضافه کنم نه خدای نکرده کلکل و ...

اولین سوال: شهر صنعتیتو بر چه اساس کار کردی؟ ( منظورم رعایت استانداردها و به زبون ما شهرسازا سرانه های کاربری؟)

لینک به دیدگاه

ابته باید عرض کنم واسه معروف شدن باید من و هاوارد جان رو دعا کنی که باعث شدیم جرقه ای به ذهنت بخوره و به دنبال ما کارتو شرو کردی و حالا شدی گارنیه ای که مردم به خصوص شهرسازا میشناسن.:girl_yes2:

لینک به دیدگاه

سلام تونی عزیزم. من اصلا نفهمیدم چرا تو شهر صنعتیت پلیس و دادگاه و کلیسا و ... نذاشتی؟ اخه تونی عزیز یه شهر هرچقدر هم نه خوب باشه بازم نیاز به قانون داره:vahidrk: با این فکرت.

ولی از این فکر برابری طبقات اجتماعیت خوشم اومد:w16:.

چرا انقدر خیال پردازی اخه تو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ws38:

لینک به دیدگاه
بقیه فعلاً شک دارن بیان یا نه. می ترسن خودشونم بعداً تو این وضع بیفتن :ws3:

مگه سوریاماتا (ره) طرحش خوب بوده؟ افتخاره الان برخلاف طرح اون پاشدی اومدی طرح دادی؟

میدونی که یکی از آسیبای این برابری اجتماعی، عدم پیشرفت اقتصادی جامعه هستش؟ البته منظورم این نیست اختلاف طبقاتی شدید باشه ها :ws3: ولی این اختلاف تا حدی لازمه تا این حرکت ها تو جامعه باشه و اون جامعه تو زمینه های اقتصادی پیشرفت کنه. چون چیزی که باعث پیشرفته، رقابته. وقتی رقابتی نباشه پیشرفت خاصی نیست.

بعدشم من حرفم اینه با این طرح های یکسانی که واسشون در نظر گرفتی هیچ حق انتخابی واسشون قائل نشدی. اجبار رو بهشون تحمیل کردی. بعد انتظار داری مردم با علاقه اونجا زندگی کنن و حس تعلق داشته باشن و همه چی گل و بلبل باشه؟ فکر میکنی با این تفکرات که همه چیز برابر باشه و ... دیگه جرم و خرابکاری و اینا ریشه کن میشه؟

:sigh:

صد در صد مطمئن باشین من جبران خواهم کرد پس ترستون کاملا بجاست :ws3:

یکی حرف از خوبی و بدی طرحهای دیگران بزنه که خودش طرح داده باشه اگه طرح سوریا ماتا خوب بود من برخلاف طرح نمیدادم گدس خان :vahidrk:

به نظر من این ربطی به پیشرفت اقتصادی نداره این تفکرمن متاثر از نظام سوسیالیستیه مگه الان اقتصادشون کم رونقه نمونه ش چین مگه اقتصادش مشکل داره

در ضمن تحمیلی نبود من یک شهر نمونه با امکانات و بسیار عالی طراحی کردم زندگی کردن و نکردن توش به انتخاب خود مردمه

رقابت بیشتربرای قیمت زمین توی شهر بیشتر به ساکنین برمیگرده بسیاری از جاها با این حال که به اصطلاح پایین شهره با توجه به سطح مردم از قیمت بالاتری نسبت به بقیه جاها برخورداره

حس تعلق هم بیشتر به تاریخ و قدمت اون مکان برمیگرده نه به این چیزا مگه باغشهری گل و بلبل که هاوارد پیشنهاد داده هویت داره نه عزیز همه شون مشکل هویت دارن این ربطی به اون قضیه نداره مشکل هویت رو باید جور دیگه ای رفع کرد زیست شناس:a030:

لینک به دیدگاه

خداییش من یکی ترس تو کارم نیست فقط یکمی سرم شلوخه که از هفته بعد امیدوارم وقتم بیشتر شه ..

خوب حالا هویت و اینا به کنار ...

شهروندان کجای طرحت جا دادی عزیزم .... ؟؟؟؟ منظورم نظراتشونه ....

بعدشم شهری که یک تیپ خونه داشته باشه .... تنوعش کجاشه اونوقت ؟؟

لینک به دیدگاه
صد در صد مطمئن باشین من جبران خواهم کرد پس ترستون کاملا بجاست :ws3:

یکی حرف از خوبی و بدی طرحهای دیگران بزنه که خودش طرح داده باشه اگه طرح سوریا ماتا خوب بود من برخلاف طرح نمیدادم گدس خان :vahidrk:

به نظر من این ربطی به پیشرفت اقتصادی نداره این تفکرمن متاثر از نظام سوسیالیستیه مگه الان اقتصادشون کم رونقه نمونه ش چین مگه اقتصادش مشکل داره

در ضمن تحمیلی نبود من یک شهر نمونه با امکانات و بسیار عالی طراحی کردم زندگی کردن و نکردن توش به انتخاب خود مردمه

رقابت بیشتربرای قیمت زمین توی شهر بیشتر به ساکنین برمیگرده بسیاری از جاها با این حال که به اصطلاح پایین شهره با توجه به سطح مردم از قیمت بالاتری نسبت به بقیه جاها برخورداره

حس تعلق هم بیشتر به تاریخ و قدمت اون مکان برمیگرده نه به این چیزا مگه باغشهری گل و بلبل که هاوارد پیشنهاد داده هویت داره نه عزیز همه شون مشکل هویت دارن این ربطی به اون قضیه نداره مشکل هویت رو باید جور دیگه ای رفع کرد زیست شناس:a030:

من با طرح بقیه چیکار دارم. :ws3:درباره هویتم که چیزی نگفتم :banel_smiley_4:

مگه داری فقط یه خونه طراحی میکنی که میگی هرکی خواست میاد میخره و زندگی میکنه و هرکی نخواست نمیاد. طرح رو داری واسه مردم میدی، بعدش مردم نباید هیچ نظری داشته باشن؟ :w000:

قبرستونم همه خونه ها مثل هم هستش. :ws3: اونجام برابری اینا هستش. اون فضاهای عمومی و خاصش هم میشه امامزاده که تو هر قبرستونی هست. :ws3: فکر کردی شهر طراحی کردی؟

4خط اینور اونور کردی. تازه بعدشم میگی مردمو کامل در نظر گرفتم :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

تو شهر صنعتیتون تعارض بین مسائل صنعتی و اجتماعی و همینطور بین صنعتی و زیست محیطی همچنین تعارض بین منافع خصوصی تو فعالیتهای صنعتی با منافع جمعی از نظر شهرنشینی به وضوح دیده میشه !

:ws52:

قبول کن بدون فکر و برنامه ریزی صحیح شهرتو ساختی مخصوصا انتخاب صنایع. :guntootsmiley2:

خب چه کاریه، مینوشتین گفتمان بین محمد و حمید ( ورود افراد متفرقه اکیدا ممنوع ) :whistle:

دو دوست عزیز موفق باشین:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
اول یه گلایه : بچه های شهرسازی زیاد فعال بنظر نمیرسن با اینکه چون نسبت به بقیه رشته ها نوو و جدیدتره میطلبه که فعالیت بیشتری شه، مخصوصا بزرگان و پیشکسوتان و کسایی که مدارک و درجات بالاتر هستن مث ارشد و ... که باید بچه های کارشناسی رو کمک و راهنمایی کنن.:a030:

خدمت گارنیه عزیز سلام میکنم و ایشالا روحتون شاد و سربلند شه ( البته بعید میدونم ):ws52:

هدف من از شرکت تو این مجلس احضار ارواح بیشتر اینه که باهاتون و افکار ، عقاید و کاراتون بیشتر اشنا شم و به اطلاعاتم اضافه کنم نه خدای نکرده کلکل و ...

اولین سوال: شهر صنعتیتو بر چه اساس کار کردی؟ ( منظورم رعایت استانداردها و به زبون ما شهرسازا سرانه های کاربری؟)

به به سلام فاطمه خانم چه عجب ازاین طرفا راه گم کردین :ws3:

شما به کدوم پیشکسوت مراجعه کردین جواب نداده بگو حسابشو بذاریم کف دستش:vahidrk:

راستی روح کی بودی ؟:ws38: آهان اقای شهر پهندشتی هلیکوپتر نشان به موقع به حسابت میرسم:a030:

بحث کل کل که در مجموع شوخیه مهمترین نتیجه این بحث همون اضافه شدن اطلاعاته :w16: ولی خوب کل کل کار رو جذاب میکنه

اول از همه تشکر میکنم که یه سوال درست و حسابی در مورد طرحم انجام دادی:icon_gol:

من توی این طرح سعی کردم فقط صرف به اصول نظری و صرفا چند نمودار نپردازم بلکه علاوه بر این موارد و توجه به شکل معماری شهر سعی براین داشتم که شهرم رو طوری طراحی کنم که جوابگوی آینده نیازمندیهای ناشی از پیشرفت اجتماعی و فنی بشر باشه:a030:

رعایت استانداردها و سرانه کاربری ها در شهر یک امری مسلمه که باید به اون پرداخته بشه و که اصولا هر طراحی که به اصول شهرسازی پایبند باشه این رو توی شهرش استفاده میکنه من هم از این قضیه مستثنی نیستم

اما نکته جالب طرح من کاربری ها در شهر من به طور زیبایی متناسب با عملکردشون تفکیک و مکانیابی شده که این قضیه تحسین بسیاری از نظریه پردازان و حتی منتقدان رو به دنبال داشت که حتی این حرف رو میزدند که گارنیه به طرز شگفت انگیزی جلوتر از زمان خودش قدم بر میدارد:a030:

لینک به دیدگاه
ابته باید عرض کنم واسه معروف شدن باید من و هاوارد جان رو دعا کنی که باعث شدیم جرقه ای به ذهنت بخوره و به دنبال ما کارتو شرو کردی و حالا شدی گارنیه ای که مردم به خصوص شهرسازا میشناسن.:girl_yes2:

عرضم به حضور جناب فرانک لوید رایت سه زنه (سه زنه رو خیلی تاکید دارم) برسونم که من قبل از طرحم هم معروف بودم به عنوان یک معمار شهرساز برتر در بین جوامع علمی:a030:

لینک به دیدگاه
سلام تونی عزیزم. من اصلا نفهمیدم چرا تو شهر صنعتیت پلیس و دادگاه و کلیسا و ... نذاشتی؟ اخه تونی عزیز یه شهر هرچقدر هم نه خوب باشه بازم نیاز به قانون داره:vahidrk: با این فکرت.

ولی از این فکر برابری طبقات اجتماعیت خوشم اومد:w16:.

چرا انقدر خیال پردازی اخه تو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ws38:

سلام صبا خانوم خوبی ؟:a030:

تو چی بودی :ws38:آهان شما سیمای شهری تشریف داشتین :ws3:

لینچ عزیز جواب این سوال رو توی همین تاپیک پست شماره 44 دادم:a030:

ولی خوب بازم میگم طراحی این شهر بر اساس عقاید سوسیالیستی شکل گرفته که فلسفه خاص خودش رو داره

شما یه تحقیقی در مورد عقاید سوسیالیستی بکن میبینی که انقدرها هم بی قانون نیست در ضمن توی این شهر خیلی از این کارها بر عهده نهاد هایی مثل شهرداری و .... گذاشته شده :a030:

مرسی منم خودم خیلی خوشم اومد از بخش طبقات اجتماعی که ارائه دادم:ws3:

شاید از نظر جنابعالی خیال پردازی باشه ولی از نظر من کاملا عملیه اگه عملی نبود روی نقشه پیاده نمیشد:a030:

لینک به دیدگاه

سوالمو با دقت بخون ( تعارضارو) اونوقت از این گفتت پشیمون میشی:w16:

رعایت استانداردها و سرانه کاربری ها در شهر یک امری مسلمه که باید به اون پرداخته بشه و که اصولا هر طراحی که به اصول شهرسازی پایبند باشه این رو توی شهرش استفاده میکنه من هم از این قضیه مستثنی نیستم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...