رفتن به مطلب

انجمن شهرسازان مرده (2)

ارسال های توصیه شده

سلام

با کسب اجازه از مهندس Neutron انجمن شهرسازان مرده 2 شروع به کار می کند.

روال کار مثل انجمن قبلی دنبال میشه با این تفاوت که هر دو هفته ای یه بار روح سرگردان یکی از این شهرسازای عزیز رو شکار می کنیم و اونو به تیر انتقاد گرفتار می کنیم:vahidrk: اون روح محترم هم موظف به پاسخ گویی سوالات و انتقاد های دوستان عزیز می باشد.

دوستای عزیز یکی از شهرسازا (اگه شهرساز مورد نظرتون تو لیست نیست بگین تا اضافه کنیم) رو انتخاب کنید تا نقشش رو ایفا کنید.:a030:

لوکوربوزیه

تونی گارنیه : hamid_hisystem

جین جکوبز : ...Urbanist...

پاتريك گدس : Mohammad.A

چارلز جنکس

اوژن هنارد : jozef

لینچ : Saba h

اشتوبن

لوئیس مامفورد : Bahareh.S

ابنزر هاوارد : خودم

هاسمان

فرانک لوید رایت : fateme_n

کامیلو سیته

باومایستر

یورگن هابرماس : Creative City

هایدگر

اپلیارد : morteza

لئونارد دوهل

مانوئل کاستلز

رم کولهاس

کنزو تانگه

.

.

.

.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 75
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من هاوارد رو خیلی دوست دارم:hapydancsmil:

اوکی پس وایستا به موقع یه انتقاداتی به کارت دارم که اسم کتابت رو بزاری باغشهرهای دیروز:ws3:

لینک به دیدگاه

سوال اولو خودم می پرسم:ws3: مستر گارنیه اولین تیر به سویتان شلیک شد:whistles:

:w02: مستر گارنیه چرا اینقد رویایی فکر می کردین؟؟؟؟؟ بهتر نبود کمی جدی تر به مسلئه نیگا میکردین؟

چرا شهر صنعتی تون نیاز به دادگاه و زندان نداره؟ نکنه فک کردین دارین با اسباب بازی هاتون بازی می کنید و خونه سازی می کنید؟:vahidrk:

لینک به دیدگاه

به به چطوری تونی؟ :w02:

بیبین یه سوال می پرسم مرد و مردونه راستشو بگو. بین خودمون می مونه به کسی نمیگم :6404: انصافاً چقدر از طرح هاوارد استفاده کردی و صداشو در نیاوردی؟ :evilsmile:

بعد یه توضیحی درباره تفاوت های انسان با ربات رو بهمون میگی؟ :hrqr6zeqheyjho1f9mx

لینک به دیدگاه

بیبین یه سوال می پرسم مرد و مردونه راستشو بگو. بین خودمون می مونه به کسی نمیگم :6404: انصافاً چقدر از طرح هاوارد استفاده کردی و صداشو در نیاوردی؟ :evilsmile:

وقتی میگه شهر باید مثه یه پارک ملی بزرگ باشه یعنی طرحش کپی پیست طرحه هاوارده با کمی دستکاری آهنی:w02:

لینک به دیدگاه
سوال اولو خودم می پرسم:ws3: مستر گارنیه اولین تیر به سویتان شلیک شد:whistles:

:w02: مستر گارنیه چرا اینقد رویایی فکر می کردین؟؟؟؟؟ بهتر نبود کمی جدی تر به مسلئه نیگا میکردین؟

چرا شهر صنعتی تون نیاز به دادگاه و زندان نداره؟ نکنه فک کردین دارین با اسباب بازی هاتون بازی می کنید و خونه سازی می کنید؟:vahidrk:

با سلام خدمت تمامی دوستان و قاتلین و منتقدین گرامی

در رابطه با سوالتون باید بگم که رویایی فکر نمکنم قبل از هر چیز باید تعرفتون رو از رویا مشخص کنید شاید زمانیکه ژول ورن داستان سفر به کره ماه و امثال اون رو می نوشت همه میگفتن تخیلیه اما الان به جایی رسیدیم که کره ماه توریست داره:a030:

در ضمن طرحی که ارائه دادم رو با نقشه های کامل ارائه دادم طرح رویایی روی نقشه نمیاد

در مورد اون صحبتتون هم باید بگم بله صد در صد با اسباب بازی (البته به قول شما) بازی کردم ماکت سازی یکی از مواردیه که میتونه نشون دهنده کارها باشه ما معمارها و شهرسازها اصولا سعی میکنیم قبل اجرا طرح رو با نقشه و ماکت به دید عموم بزاریم البته درک این مطلب برای کسی که رشته ش شهرسازی و معماری نیست سخت من هم انتظار زیادی ازتون ندارم:ws3:

بحث دادگاه و زندان رو هم با توجه به اصول سوسیالیستی توی شهر نگنجاندم اصولا اعتقاد دارم محیط روی افراد تاثیر میزاره و این ماییم که باید شهر رو طوری طراحی کنیم که مانع از بروز جرم و جنایت باشه البته خود وجود زندان و دادگاه توی روحیه شهروندان تاثیر میزاره و احتمال بروز جرم رو افزایش میده تازه خیلی از کشور ها به این نتیجه رسیدن و حداقل زندان رو از شهرها خارج کردند:a030:

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت تمامی دوستان و قاتلین و منتقدین گرامی

در رابطه با سوالتون باید بگم که رویایی فکر نمکنم قبل از هر چیز باید تعرفتون رو از رویا مشخص کنید شاید زمانیکه ژول ورن داستان سفر به کره ماه و امثال اون رو می نوشت همه میگفتن تخیلیه اما الان به جایی رسیدیم که کره ماه توریست داره:a030:

در ضمن طرحی که ارائه دادم رو با نقشه های کامل ارائه دادم طرح رویایی روی نقشه نمیاد

در مورد اون صحبتتون هم باید بگم بله صد در صد با اسباب بازی (البته به قول شما) بازی کردم ماکت سازی یکی از مواردیه که میتونه نشون دهنده کارها باشه ما معمارها و شهرسازها اصولا سعی میکنیم قبل اجرا طرح رو با نقشه و ماکت به دید عموم بزاریم البته درک این مطلب برای کسی که رشته ش شهرسازی و معماری نیست سخت من هم انتظار زیادی ازتون ندارم:ws3:

بحث دادگاه و زندان رو هم با توجه به اصول سوسیالیستی توی شهر نگنجاندم اصولا اعتقاد دارم محیط روی افراد تاثیر میزاره و این ماییم که باید شهر رو طوری طراحی کنیم که مانع از بروز جرم و جنایت باشه البته خود وجود زندان و دادگاه توی روحیه شهروندان تاثیر میزاره و احتمال بروز جرم رو افزایش میده تازه خیلی از کشور ها به این نتیجه رسیدن و حداقل زندان رو از شهرها خارج کردند:a030:

:ws3:مهندس سفسطه نکنید...من رو جز شهرسازا به حساب بیارید:w02:

در مورد تاثیر شهر بر روح و روان افراد حرفتون متینه....ولی مستر تونی قرار نیست دنیا رو بدن دست شما....همه شهرها رو که شما نمی سازین:gnugghender: فک کنید یکی از مجرم هایی که تو یه شهر دیگه پرورش یافته و شهرش مثه شهر شما شهر گل و بلبل نبوده بیاد تو شهرتون....به نظرتون چند سال طول میکشه این شهر گل و بلبل رو این مجرم تاثیر بزاره:ws28: اصلا تضمینی هست که همین مجرم مردم شهرتو منحرف نکنه؟؟؟

اگه شهری که شما ازش حرف می زنید یه نمونه آزمایشگاهی بود می شد حرفتون رو کمی تا قسمتی پذیرفت:ws37: ولی تو واقعیت هرگزteu26.gif

میگما اصلا نکنه این شعری که سیاوش می خونه از رو شهر آرمانی شما تاثیر گرفته:ws28: ( تصور کن جهانی رو که توش زندان یه افسانه* همه جنگ های دنیا شدن مشمول آتش بس):ws3:

لینک به دیدگاه

بعد یه توضیحی درباره تفاوت های انسان با ربات رو بهمون میگی؟ :hrqr6zeqheyjho1f9mx

خوبم محمد جون(گدس) تو چطوری؟

مردو مردونه راستشو میگم از طرح هاوارد استفاده نکردم طرح من یکسال بعد از طرح هاوارد ارائه شد که من از طرح هاوارد اطلاع چندانی نداشتم اصلا اگه اطلاع هم داشتم هیچ تاثیری توی طرح من نداشت اگه طرح منو ابنزر رو کنارهم قرار بدی متوجه میشی چقدر با هم تفاوت داره ،هاوارد توی بعضی از جاها خیلی کلی صحبت کرد همین باعث شده این شبهه بوجود بیاد که خیلی ها از طرح اون کپی برداری کردند

اصلا فکرشو بکن هیپوداموس (فسیل رشته مون) اون سالها یه حرفی زده گفته که شطرنجی باشه خوبه این دلیل نمیشه بیایم بگیم لود رایت ازش کپی گرفته در صورتیکه این دوتا خیلی با هم فرق داشتن

در مورد تفاوت انسان و ربات هم توضیح ندم بهتره فقط اینو بدون من بر خلاف خیلی از این مدرنسیت ها به مردم خیلی توجه کردم اصلا شهرسازی من کاملا برای مردمه منتها با اصول کامل معماری و شهرسازی :a030:

لینک به دیدگاه
:ws3:مهندس سفسطه نکنید...من رو جز شهرسازا به حساب بیارید:w02:

در مورد تاثیر شهر بر روح و روان افراد حرفتون متینه....ولی مستر تونی قرار نیست دنیا رو بدن دست شما....همه شهرها رو که شما نمی سازین:gnugghender: فک کنید یکی از مجرم هایی که تو یه شهر دیگه پرورش یافته و شهرش مثه شهر شما شهر گل و بلبل نبوده بیاد تو شهرتون....به نظرتون چند سال طول میکشه این شهر گل و بلبل رو این مجرم تاثیر بزاره:ws28: اصلا تضمینی هست که همین مجرم مردم شهرتو منحرف نکنه؟؟؟

اگه شهری که شما ازش حرف می زنید یه نمونه آزمایشگاهی بود می شد حرفتون رو کمی تا قسمتی پذیرفت:ws37: ولی تو واقعیت هرگزteu26.gif

میگما اصلا نکنه این شعری که سیاوش می خونه از رو شهر آرمانی شما تاثیر گرفته:ws28: ( تصور کن جهانی رو که توش زندان یه افسانه* همه جنگ های دنیا شدن مشمول آتش بس):ws3:

سفسطه نمیکنم اصرار نکنین شما رو نمیتونیم جزءشهرسازا قبول کنیم :whistles:

ببینید شما باید شرایط اون موقع رو در نظر بگیرید این طرح و خیلی از طرح های دیگه مثل طرح لوکوربوزیه ،طرح هاوارد و ....... در مقابل چالشی که حاصل از جامعه صنعتی بوجود اومده بود ارائه شد مهترین مسئله برون رفت از اون هرج و مرجی بود که اون شهرها داشتند که از نظر من ایجاد تغیرات در جهت رسیدن به شهر پیشنهادی من امری ضروری بود ، من قبول دارم که طرح من سطحش کمی بالاتره ولی اصلا قبول ندارم که عملی نیست صد در صد عملیه :a030:

اینجور هم که فکر میکنین شهر من بدون قانون نیست مثلا بسیاری از کنترل ها و اداره امور در این شهر به عهده شهرداریه ولی درسته نمیشه مستقیم به ایجاداین شهر دست پیدا کرد ولی میشه پله به پله سطح به سطح به ایجاد یک چنین شهری دست یافت. در ضمن یک کمی بیشتر در مورد مقررات کشورهای سوسیالیستی تفکر کنین می بینید که اینقدر ها هم هر کی به هرکی نیست که این مجرم همینجوری سرشو بندازه پایین و بیاد توی شهر و راست راست برای خودش راه بره:ws3:

در ضمن جناب سیاوش خان این شعر کاملا سیاسیشون رو برای اون طرح کذایی اقای بوش مبنی بر دهکده جهانی خوندند نه برای طرح من:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...