رفتن به مطلب

بررسی فعالیت تالار متالورژی(به رشته ای که دارید وفادار باشید)

ارسال های توصیه شده

روزی که وارد انجمن شدم بخاطر مطالب خوبی که توی این تالار بود که باعث شد عضو انجمن باشم.:ws3:

بعد از مدت ها دیدم بچه های این تالار فعالیتشون نسبت به تالارهای دیگه خیلی کمتر هست.نمیدونم چرا؟:w000:

اما بچه های متالورژ توی انجمن کم نیستن متاسفانه بیشتر فعالیت های دیگه انجام می دن با این که پتانسیل علمی بالای نسبت به تالارهای دیگه وجود داره.

بنابراین بیاید برسی کنیم چه کارهای باید انجام داد که فعالیت تالار بیشتر بشه

اگه مشکلی وجود داره گوشزد کنیم پ

یشنهادی دارید بگید

هرچیزی که به ذهنتون در این باره میرسه بگید

لینک به دیدگاه
روزی که وارد انجمن شدم بخاطر مطالب خوبی بود که توی این تالار بود که باعث شد عضو انجمن باشم.:ws3:

بعد از مدت ها دیدم بچه های این تالار فعالیتشون نسبت به تالارهای دیگه خیلی کمتر هست.نمیدونم چرا؟:w000:

اما بچه های متالورژ توی انجمن کم نیستن متاسفنه بیشتر فعالیت های دیگه انجام می دن با این که پتانسیل علمی بالای نسبت به تالارهای دیگه وجود داره.

بنابراین بیاید برسی کنیم چه کارهای باید انجام داد که فعالیت تالار بیشتر بشه

اگه مشکلی وجود داره گوشزد کنیم پیشنهادی دارید بگید

هرچیزی که به ذهنتون در این باره میرسه بگید

درود رضا جان

ممنون بابت توجه و احساس مسئولیتی که نسبت به این تالار داری

راستش اوایل فکر میکردم که کاربر نداریم اما الان میبینم که کاربر هست اما فعالیت نیست

و اینجوری فکر میکنن که هرکسی که اینجا سوالی میپرسه مدیر یا حالا فرد دیگه ای که سِمَت داره باید جوابگو باشه

اگه این احساس مسئولیت درون هر کدوم از ما باشه که اگه دوستی سوالی پرسید و ما در حد پاسخگویی بودیم شروع به نوشتن و پاسخ دادن به دوستمون میکردیم

یه انگیزه برای من بوجود میاد که من تنها نیستم و دوستانم که از من سطح علمیشون خیلی بیشتر هم هست در کنارم هستن

تا زمانیکه دکتر پیمان عزیز مدیر این تالار بود خیلی بهتر بود اما با بازنشسته شدن ایشون واقعا ستون علمی این تالار لنگ شد هرچند ایشون در حد توانش خیلی کمک میکنه

اما حضور مستمر دوستان مواد و متالورژی واقعا خیلی خیلی میتونه کمک کنه

هر نظر و پیشنهاد کارآمد و خوبی که داشته باشین استقبال میکنم

بازم از رضای عزیز ممنونم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

درود. تاپیک خیلی خوبیه. بنده سررشته ای ندارم در این مورد اما

به نظر من مقرر کنید روزی 3 تا کامنت با یک تاپیک در تالار ایجاد کنید تا نه به کسی فشار بیاد نه کسی دلزده بشه. این در دراز مدت خوب جواب میده.

جای خالی مسابقات در همه تالارها احساس میشه.

ضمن اینکه میتونید از دوستان دنیای واقعیتون مثلا همکلسی های دانشگاهتون دعوت کنید بیان اینجا. تجربه نشون داده شناخت کاربرها از هم در دنیای واقعی سینرژی ایجاد می کنه.

ما هم همه جوره از فعالیت شما پشتیبانی میکنیم.

لینک به دیدگاه
درود. تاپیک خیلی خوبیه. بنده سررشته ای ندارم در این مورد اما

به نظر من مقرر کنید روزی 3 تا کامنت با یک تاپیک در تالار ایجاد کنید تا نه به کسی فشار بیاد نه کسی دلزده بشه. این در دراز مدت خوب جواب میده.

جای خالی مسابقات در همه تالارها احساس میشه.

ضمن اینکه میتونید از دوستان دنیای واقعیتون مثلا همکلسی های دانشگاهتون دعوت کنید بیان اینجا. تجربه نشون داده شناخت کاربرها از هم در دنیای واقعی سینرژی ایجاد می کنه.

ما هم همه جوره از فعالیت شما پشتیبانی میکنیم.

مرسی دوست عزیز از توجه و پیشنهادات خوبتون:icon_gol:

لینک به دیدگاه
درود رضا جان

ممنون بابت توجه و احساس مسئولیتی که نسبت به این تالار داری

راستش اوایل فکر میکردم که کاربر نداریم اما الان میبینم که کاربر هست اما فعالیت نیست

و اینجوری فکر میکنن که هرکسی که اینجا سوالی میپرسه مدیر یا حالا فرد دیگه ای که سِمَت داره باید جوابگو باشه

اگه این احساس مسئولیت درون هر کدوم از ما باشه که اگه دوستی سوالی پرسید و ما در حد پاسخگویی بودیم شروع به نوشتن و پاسخ دادن به دوستمون میکردیم

یه انگیزه برای من بوجود میاد که من تنها نیستم و دوستانم که از من سطح علمیشون خیلی بیشتر هم هست در کنارم هستن

تا زمانیکه دکتر پیمان عزیز مدیر این تالار بود خیلی بهتر بود اما با بازنشسته شدن ایشون واقعا ستون علمی این تالار لنگ شد هرچند ایشون در حد توانش خیلی کمک میکنه

اما حضور مستمر دوستان مواد و متالورژی واقعا خیلی خیلی میتونه کمک کنه

هر نظر و پیشنهاد کارآمد و خوبی که داشته باشین استقبال میکنم

بازم از رضای عزیز ممنونم:icon_gol:

مرسی آرنیکا جان

درسته دکتر پیمان بار علمی قوی دارن اما نباید همه چیز به عهده یک نفر باشه.شما هم انصافا واسه تالار کم نگذاشتید و احساس مسولیت شما قابل ستایش هست:icon_gol:

لینک به دیدگاه

درود دوستان

دقیقا به رشته تون وفادار باشید - تو صنعت تو این زمینه به شدت ضعف داریم

و اینقدر مهم هست که میتونه برنامه و هزینه هر پروژه ای رو تغییر بده

به خصوص برا صنایع دقیق و حساس

خیلی از مواد رو داخل کشور نمیتونیم بسازیم و تحریم هم هستیم به خاطر عملیات حرارتی های مختلف - کوره های خاص و ...

به عنوان پیشنهاد مثلا تو این زمینه ها مقاله ای - مطلب به درد بخور باشه فکر میکنم به درد خیلی ها میخوره

لینک به دیدگاه

مرسی رضا جان بابت تاپیکت

فکر کنم اولین تاپیکی هست که برای بررسی مشکلات تالار مواد زده می شه

این خودش به تنهایی هم حتی خوشحال کننده است، فک کنم شروعی واسه جون گرفتن تالار مواد

مشکلات تالار مواد رو می شه سه دسته کرد

1) موضوعات و مطالب جدید و بروز توی تالار نمی یاد

2) بحث های تخصصی انجام نمی شه

3) بخش مسابقات و گفتگوها که در واقع پایه شکل گیریه روابط دوستانه بین اعضای تالار هست، خیلی ضعیفه

این ضعف ها به آرنیکا بر نمی گرده، چون از همون اول شکل گیری انجمن بوده و زحمت کشیده، این قسمت علمیش

قسمت اخلاقیش هم، خلق و خوی راحله برای همه اعضای قدیم و مدیرای سایر تالارها به نیکی شناخته شده است

مدیریت تالار مواد مشکلی نداره، علی رغم اینکه باید بهش اضافه بشه، نه یک نفر، حتی چند نفر، چرا که بخش های مختلف تالار میدونی که کاملا تخصصیه

در مورد مسابقات هم، با توجه به اینکه عضو تخصصی در حال حاضر نداره تالار مواد، البته غیر از چند نفر از دوستان مثل شادمهر یا وحید (تالار آزاد)، بهتر مسابقات از نوع عمومیش طرح بشه با جهت گیری به سمت مواد

یعنی در واقع روی نقاط مشترک بین مواد و سایر رشته ها

به این ترتیب می شه کاربرای مکانیک، برق و ... رو جذب کرد

یا سوالاتی مطرح بشه برای اینکه نقاط مشترک پیدا بشه در وهله اول، فرضا از کاربرای معماری، اینکه کجا احساس می کنن که باید یه نیمچه اطلاعاتی از مواد داشته باشن

در واقع به چه اطلاعاتی نیاز دارن، و اینو ما بهشون عرضه کنیم، یا یاد بدیم، یا معرفی کنیم تکنولوژی و مواد جدیدی رو که به کارشون میاد

اینو در کل مثال عرض کردم، برای سایر رشته ها هم به همین ترتیب

می شه جداگانه هم این کار رو کرد، اینکه چه رشته ای چی از مواد می خواد بدونه و لازم داره.

الان اینا تو ذهنم بود، چیز دیگه ای خاطرم اومد حتما همین جا می نویسم.

لینک به دیدگاه

چه خوب 1 فکری به حال تالارتون شد

1 سایت دیگه عضو بودم بچه های مواد همش تاپیک بحث و گفتگوی خودمانی آپ بود:ws3:

اینجا باز بهتره:w16:

فعال باشید و بهم انرژی بدید.:a030:

موفق باشید :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام. مرسی از تاپیک خوبی که زده شده. :a030:

البته رشتم متالورژی نیست. ولی خب با توجه به اینکه بعضی وقتا سر میزنم به تالارای مختلف، این تالار به نظرم از لحاظ تعداد کاربرای ثبت نامی، تعداد نسبتاً زیادی ثبت نام میکنن که شاید بشه گفت یکی از مهمترین دلایلش مطالب خوبیه که تو تالار هست.

ولی همونطور که آرنیکا هم اشاره کرد اون حس مشارکت و کار جمعی بین بچه های تالار نبوده و این باعث شده اونطور که باید تالار جون نگیره. چون واسه کارای جمعی لازمه که بچه ها همراهی و همکاری کنن. واقعاً اون احساس مسئولیته اگه باشه خیلی خوبه.

اگه بشه مثلاً با برگزاری مسابقات ساده مختلف تخصصی تو تالار، بعضی کاربرا جذب بشن که واسه کارای بهتری هم باهمدیگه همکاری داشته باشن، خیلی خوبه. مثلاً کارای ترجمه، بحث و گفتگو و ... البته باید از ساده شروع بشه و بیاد جلو کم کم.

یا همکاری بینابین با تالارهای دیگه که تا حدی اشتراکاتی رو با هم دارن.

همینجا هم به دوستان خوبی که تو تالار زحمت میکشن خسته نباشید میگم. :icon_gol:

ایشالا که دستای همکاری هم بیشتر میشه :w16:

لینک به دیدگاه

ممنون رضا جان بابت تاپیک خوبت

من خودم به شخصه خیلی وقته که از درس و دانشگاه دور هستم و شاید اطلاعاتم به روز نباشه

ولی با پیمان موافقم بهتر اگه مسابقه ای هست اول از مواردی شروع کنیم تو عمومیت بیشتری برخوردار باشه و برای دوستان تو سایر تالار ها هم جذابیت داشته باشه

منم هر جا کمکی از دستم بر بیاد کوتاهی نمیکنم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنون بخاطر زدن این تاپیک و توجه ای که به تالار خودتون دارید که امیدوارم شاهد پیشرفت هرچه بیشتر این تالار باشیم. مطالب خوبب و منحصر بفردی که این تالار داره فکر کنم از نقاط قوت اینجا هست . ولی نباید فقط این زحمت برعهده تنها دو سه نفر باشه باید همه دوستان باهم باشن . یادمه یکی از برنامه هایی که این تالار داشت مجله بود که هنوز عملی نشده همه کاربران متالوژی رو جمع بشن و باهم تبادل نظر کنن . امیدوارم دوستان دیگه هم بیان نظرات خودشون رو برای برنامه ای واسه پیشرفت تالار بگن تا به بهترین نتیجه رسیده و شروع کنیم:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...