رفتن به مطلب

ارتباط دو wincc از طريق web navigator

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان.كسي ميتونه ارتباط دو wincc از طريق web navigator رو واسم توضيح بده.ممنون ميشم

ابتدا بایدلایسنهای مربوطه رو برروی سیستمهای خودمون نصب کنیم. wincc webnavigator serverرو برروی کامپیوتر سرور نصب میکنیم.این ارتباط از طریق شبکه های ارتباطی از جمله اینترنت می باشد.

در مرحله بعد کامپوننتهای مورد نیاز رو برای اینکار روی کامپیوتر سرور به صورت زیر نصب میکنیم:

گزینه windows component رو از add/remove program در کنترل پنل باز کرده و internet information sevice(IIS رو برروی سیستم نصب میکنیم..

001.jpg

بعد از نصب webnavigator بر روی کامپیوتر می بایست یک یوزر جدید ایجاد کنیم.برای اینکار در صفحه wicc explorer بر روی گزینه user administartor کلیک کرده و اونو باز کنید و یک یوزر جدید تعریف کنید.

hr1ghu4zk639ds0fceph.jpg

webnavigator رو از طریق تیک زدن باکس مربوطه فعال کرده و در نهایت پنجره administrator رو ببندید.

بعد از این مرحله webnavigator configurator رو از دایرکتوری wincc باز کنید و شماره پورت و ادرس ip مورد نظر رو وارد کنید.

qqxa7aa6m1jvcpm2p7d.jpg

t7oxwbuog2xj58u4qd9f.jpg

در مرحله بر روی winccwebnavigator برروی صفحه wincc explorer کلیک راست کرده و web view publisher رو باز کنید.

6sk7xqkumd44pr1tplz.jpg

در این مرحله مسیرهای پروژه wincc و فولدری که میخواهیم برای انتشار اطلاعاتمون استفاده کنیم انتخاب میکنیم.

سپس در صفحه بعدی objectهای مورد نظر خودمون رو برای این انتقال انتخاب میکنیم .

1lq4t3ezfrd0ixj2jo6x.jpg

7mzcpn4fdqb69jw7zq.jpg

بعد از این مرحله نوبت به راه اندازی wincc web client میرسه. برای اینکار internet explorer رو در کامپیوتر client باز کرده و در جای ادرس این عبارت رو تایپ میکنیم :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
که به بجای x می بایست ادرسی IP که برای wincc webnavigator انتخاب کردیم رو تایپ کنیم. و در صفحه مورد نظر یوزر نیم و پسورد client که برروی wincc server تعریف کردیم رو باید وارد کنیم تا این ارتباط برقرار شود.

98bvu08g4w5zbzs3kw1q.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...
با عرض سلام و خسته نباشید

تشکر می کنم از توضیحاتتون

اما WinCC Webclinet رو چطوری می شه دانلود کرد؟

ممنون می شم اگر راهنمایی کنید

این نرم افزار با نصب نرم افزار PCS7 به همراه wincc بر روی سیستم نصب میشه

لینک به دیدگاه
  • 5 سال بعد...

سلام دوستان

تو رو خدا یکی به من کمک کن تو راه اندازی wincc web navigator, هر کار میکنم نمیشه،کسی هست بدونه دقیق از اول چکار باید کرد،??من wincc 7.4 نصب کردم .web config و web publisher رو هم انجام دادم ولی موقعی که تو IEادرس ipرو میزنم میگه این os ساپورت نمیشه،چکار کنم ???

لینک به دیدگاه
در 12 ساعت قبل، Shima_hana گفته است :

سلام دوستان

تو رو خدا یکی به من کمک کن تو راه اندازی wincc web navigator, هر کار میکنم نمیشه،کسی هست بدونه دقیق از اول چکار باید کرد،??من wincc 7.4 نصب کردم .web config و web publisher رو هم انجام دادم ولی موقعی که تو IEادرس ipرو میزنم میگه این os ساپورت نمیشه،چکار کنم ???

سلام

یک عکس از پیام خطاش بزارید

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
در در 22 آذر 1399 در 10:15، Mehdi.Aref گفته است :

سلام

یک عکس از پیام خطاش بزارید

سلام

Your client os or your client web-browser are not supported.

ادرس ip که رو کامپیوتر سرور باید در قسمت webnavigator configurator باید انتخاب بشه از کجا انتخاب میشه ؟ همون ip کامپیتر میشه که بهاینترنت وصل میشه؟

لینک به دیدگاه
در 10 ساعت قبل، Shima_hana گفته است :

imageproxy.php?img=&key=a1db03ead0c1a2ff

20210102_125722.jpg

پیغام خطا میگه webnavigator با سیستم عامل یا browser مطابقت نداره با یک browser دیگه مثلا internet explorer امتحان کن یا گوگل کروم .اگه مشکل سیستم عامل باشه کار خاصی نمیشه کرد جز استفاده از همون سیستم عامل مورد نظر یا با استفاده از نرم افزاری مثل virtualbox سیستم عامل دوم مورد نظر رو نصب کنید 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...