رفتن به مطلب

آرامش یعنی...

peyman sadeghian

ارسال های توصیه شده

سلام...

خیلی وقت بود اینجا تاپیک نزده بودم:ws3:

یه مطلبی به ذهنم رسیده و چند وقتی هست که دارم بهش فکر میکنم hanghead.gif

این همه ما تو نظرات مختلفی که دادیم ،نوشته ایم که در زندگی (چه زناشویی چه شخصی و مجردی)داشتن آرامش است

به راستی آرامش یعنی چه؟

ایا میشه تعریف مشخصی از آرامش ارائه کرد؟

شما چه زمانی میگید آرامش دارم؟

لینک به دیدگاه

ممنون پیمان جان، از تاپیک خوبت، که فکر کنم نتیجه های متفاوتی داشته باشه

1 - به نظر من، آرامش، یعنی نداشتن نگرانی از آینده و اینکه بیشتر هدفهای زندگیمون رو بهشون رسیده باشیم.

2 - تعریف مشخص که نه، هر کی تو یه شرایطی به آرامش میرسه. هرکی آرامش رو تو یه زمینه و یرهه ای میبینه. چون کلمه وسعیه و خیلی چیزها رو میتونه شامل بشه. ولی میشه به مواردش اشاره کرد.

3 - وقتی به بیشتر هدف هام رسیده باشم و ذهنم آزاد باشه و بتونم هرکار و هر تفریحی دلم خواست، بکنم، بدون هیچ نگرانی و استرس

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

به راستی آرامش یعنی چه؟

آرامش یعنی خیالت راحت باشه, استرسی در کار نباشه؛ نگران نباشی که چی میخواد بشه و... همه چی آروم باشه دیگهwww_MyEmoticons_com__fishing.gif

نه ؛ فکر نکنم؛ هر کسی تو یه شرایطی که به خودش بستگی داره احساس آرامش میکنه129fs370785.gif

هیچ وقت پیش نمیاد کاملا آرامش داشته باشم؛ همش نگرانی درس و پروژه و...5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif هر وقت درس تموم شه و به هدفام برسم و نگرانی نداشته باشم.... confetti.gif

لینک به دیدگاه

به راستی آرامش یعنی چه؟

آرامش يعني اينكه دلت از بد هر چي راحت باشه از بند حسادت از بند نفرت و......

تعريف مشخص اينه كه فكرت از همه چيز راحت باشه همه چيز شامل هر موردي كه باعث ميشه مغز رو به جنجال بكشونه يا يه جور دغدغه اگه مغز دغدغه نداشته باشه ارام هست

خواب بهترين زمان ارامش هست

لینک به دیدگاه
سلام...

یه مطلبی به ذهنم رسیده و چند وقتی هست که دارم بهش فکر میکنم :hanghead:

این همه ما تو نظرات مختلفی که دادیم ،نوشته ایم که در زندگی (چه زناشویی چه شخصی و مجردی)داشتن آرامش است

به راستی آرامش یعنی چه؟

نداشتن احساس ترس و استرس

نه بستگی به موقعیت شخصی هر فرد داره که در چه شرایطی احساس ارامش میکند

فقط با خدا حرف میزنم ، وقتی بارون میاد، وقتی کنار عزیزانم هستم

لینک به دیدگاه
به راستی آرامش یعنی چه؟

یعنی بودن درکنار کسی یا کسانی که خودت و برای خودت بخواهند نه رفع نیازشون کلا

یه جوری دلگرمی و پشت گرمیه که باعث میشه دربرابر همه مشکلات ایستادگی کنی

نه چندان تعریف مشخصی نداره ..چون انسانها متفاوت هستند با خواسته ها و نیازهای متفاوت

مثلا من با بودن یک نفر درکنارم آرامش دارم

و همون شخص با داشتن پولهای از دست رفته اش به آرامش میرسه مثلا

یکی با داشتن سلامتیش

هرکسی با یه چیزی ..

وقتی کارهامو انجام داده باشم ... کسی هم مریض نباشه یا مشکلات همه درحد عادی باشند نه حاد

ولی درکنار عزیزانم باشم آرامش دارم

....

درحال حاضر آرامشم نسبت به باقی مواقع بیشتره

لینک به دیدگاه

به راستی آرامش یعنی چه؟

آرامش یعنی نداشتن دغدغه و استرس برای موضوع های مختلف...

فکر نمیکنم. چون هر کسی توی یه موقعیت و مکان و زمان خاص خودش آرامش داره و نوع رضایت مردم از زندگی و به آرامش رسیدن برای هر شخصی با شخص دیگه فرق میکنه.

وقتی که در کنار خانوادم باشم و هیچ دغدغه ی فکری نداشته باشم.

لینک به دیدگاه

برا من دور بودن از تهران یعنی آرامش (واقعا میگم)

آدمی هر جا که باشه و زندگی کنه متناسب با همونجا برا خودش شغل و زندگی و هدف تعریف میکنه

اهدافی(مثل شغل-فراهم کردن زندگی و ... ) که تو تهران یا شهرهای شلوغ میشه(یا باید) تعریف کرد خیلی پرفشار و پر استرس ان

گاهی اوقات آدم کم میاره .... :hanghead:

ممنون که دعوت کردی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

آرامش یعنی:

1. عذاب وجدان از گذشته نداشته باشی
  2. به انچه داری راضی باشی و به یقین برسی که نقطه اغاز کل زندگیت همین امروزه
  3. امید به اینده داشته باشی

:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

درود

جواب هایی که بنده میدهم جواب خودم هست و یعنی بر اساس زندگی خودم هست

و هر کس نسخه ای خاص برای زندگی خودش می پیچد

به راستی آرامش یعنی چه؟

آرامش معانی گستده ای برای من دارد

گاه برای آرام بودن و یا شدن نیاز به ابزار است گاه مکان گاه این دو نیز فاکتور مهمی نمیتوانند باشند

آرامش یعنی نداشتن هیچ دغدغه در کسری از ثانیه و یا بعد وسیعی از زمان

خیر نمیتوان نسخه خاصی پیچید شاید ارامش مد نظر دوستی برای بنده عین وخامت باشد و یا بلعکس

زمانی که دغدغه باشد اما آن دغدغه مخرب نباشد

دغدغه هایی مانند بوسیدن روی ماه دوستی ، لذن انجام کاری که همیشه دوست داشتی انجام بدهی (کمک به هم نوعانت - انجام رسالت های انسانیت) ، اما بنظر من درکنار حریم الهی باشی بزرگترین آرامش است ، حال یا درمکانی خاص و یا در زمانی خاص که بسته باور های شخصی دارد - جایی که تو فکر میکنمی جز خدا کسی را نداری و خدا از رگ گردن به تو نزدیک تر شده میتواند اوج این آرامش باشد حال میتواند نماز باشد میتواند رقص باشد میتواند عشق بازی باشد ، میتواند قرائت قرآن باشد ، میتواند بوسیدن دست مادر و پدر باشد ، میتواند گریه برای دردی باشد ، میتواند خنده برای شوقی باشد ، میتواند پُک زدن به یک سیگار باشد ، میتوان سرودن یک شعر باشد و حتی برای من میتواند نواختن سازم باشد و یا شاید هزاران چیز دیگر

با سپاس

لینک به دیدگاه

پیمان جون ممنون هم از تاپیک خوبتون، هم از دعوتتون

از نظرات دوستای خوبم تشکر میکنم

بنظر من آرامش یعنی داشتن امنیت اقتصادی، شغلی و روانی! که یه جورایی عدالت:ws38: اجتماعیه!!!

و

این تعریف برا افراد و جوامع مختلف یه سطح ثابتی نداره، چون خواسته ها، ایده ها و ایده آل های هر فرد وجامعه ای متفاوته!

و

هر زمان این امنیت اقتصادی و شغلی و روانی در هر مقطعی واسم فراهم باشه آرام آرامم!!! در غیر اینصورت وایییییییییییییی به آرامشم!!! که قاراشمیشم!!!

لینک به دیدگاه

به راستی آرامش یعنی چه؟

یعنی یه نفر تو گوشت نخونه ، این کار رو بکن، اون کار رو نکن ... اینجوری باش ، اونجوری باش ...

استرس درس و پروژه و کار تعطیل ...اظهار نظر و دخالت دیگران تو کارتون، تعطیل ... :ws37:

وقتی ذهنم خالی از هرگونه دغدغه ای باشه ، اون موقع آرامش دارم

:a030:

لینک به دیدگاه

سلام داداش پیمان این مطلب فکر کنم واسه جواب سوالت خوب باشه ....

:a030:

پادشاهی جایزه بزرگی برای هنرمندی گذاشت که بتواند به بهترین شکل آرامش را تصویر کند.

نقاشان بسیاری آثار خود را به قصر فرستادند.

آن تابلوها تصاویری بودند از جنگل به هنگام غروب ، رودهای آرام ، کودکانی که در خاک می دویدند ، رنگین کمان در آسمان و قطرات شبنم بر گلبرگ گل سرخ.

پادشاه تمام تابلو ها را بررسی کرد ، اما سرانجام فقط دو اثر را انتخاب کرد.

اولی تصویر دریاچه آرامی بود که کوههای عظیم و آسمان آبی را در خود منعکس کرده بود. در جایجایش می شد ابرهای کوچک و سفید را دید و اگر دقیق نگاه می کردند در گوشه چپ دریاچه ، خانه کوچکی قرار داشت ، پنجره اش باز بود ، دود از دودکش آن برمی خواست ، که نشان می داد شام گرم ونرمی آماده است.

تصویر دوم هم کوهها را نمایش می داد. اما کوهها ناهموار بود ، قله ها تیز و دندانه ای بود و ابرها آبستن آذرخش ، تگرگ و باران سیل آسا بود.

این تابلو هیچ با تابلوهایی که برای مسابقه فرستاده بودند هماهنگی نداشت. اما وقتی آدم با دقت به تابلو نگاه می کرد ، در بریدگی صخره ای شوم ، جوجه پرنده ای را می دید. آنجا در میان غرش وحشیانه طوفان ، جوجه گنجشکی آرام نشسته بود.

پادشاه درباریان را جمع کرد و اعلام کرد که برنده جایزه بهترین تصویر آرامش ، تصویر دوم است.

بعد توضیح داد:

آرامش آن چیزی نیست که در مکانی بی سرو صدا ، بی مشکل و بی کار سخت یافت می شود.

آرامش چیزی است که می گذارد در میان شرایط سخت ، بمانی و آرام باشی

لینک به دیدگاه

به راستی آرامش یعنی چه؟

من فک میکنم تعریفای متعددی میشه واسش ارائه داد

ولی در کل اگه از حال الان خودت احساس رضایت کنی و دغدغه فکری نداشته باشی آرامش داری

فک میکنم نشه خیلی با جزئیات بیان کرد آرامش واسه آدمای مختلف تعریفای متفاوتی هم داره

شاید چون توقع زیادی از خودم دارم ذهنم اکثر مواقع درگیره

ی مدت شدیدا احساس میکنم آرامش ندارم :ws3:

لینک به دیدگاه

به راستی آرامش یعنی چه؟

به راستی این سوال با سوال بعدی چه فرقی دارد؟ :ws3:

تعریف که زیاد میشه ارائه داد. بالاخره تعریف یعنی حرف، حرف هم تا بینهایت تموم نمیشه. ولی یه تعریف خوب به نظر من یعنی اینکه تمام فکر و ذهن آدم توی همون لحظه و همون مکان باشه. یعنی به زمان دیگه یا جای دیگه فکر نکنه.

در کل بنظر من بله میشه تعریف واحدی از آرامش ارائه داد (البته نه تعریف من) منتها اون تعریف به نوعی کلی هستش و مثل یک فرمول پارامتری میمونه که هر کس باید مقادیر مربوط به خودش رو توش جایگذاری کنه و جواب بگیره...

وقتی که احساس رضایت از شرایطی که توش هستم داشته باشم و همچنین نگرانی در مورد آینده، حداقل آینده ی نزدیک نداشته باشم.

یه پیشنهاد دارم. سوال اول و دوم رو بکنین یک سوال. در عوض یک سوال دیگه به لیست اضافه بشه، که بنظر من بتونیم به همدیگه کمک کنیم و با تجربه های شخصیمون، همدیگه رو راهنمایی کنیم. مثلا "وقتی آرامش نداشته باشی، چکار میکنی یا چی میتونه کمکن کنه که آروم شی؟" یا اینکه "بنظر شما چه چیزهایی باعث میشن آرامش زندگی ما کم بشه و چجوری باید ازشون دوری کرد؟"

لینک به دیدگاه

به راستی آرامش یعنی چه؟

آرامش یعنــــــــــی فکر راحت...نداشتن نگرانی...نداشتن استرس..آرامش یعنی چیزی که من چند وقته رنگشو ندیدم:sigh:

نه فکر نمیکنم...هرکسی میتونه یه تعریفی برای خودش از آرامش داشته باشه

نمیدونم..........:hanghead:

لینک به دیدگاه

رامش یعنی همیشه تلاش کنی و به خداتوکل کنی............در این صورت هیچ استرس و نگرانی نیست که آرامش رو به هم بزنه................

ببخشید الان کار دارم فردا میام دوباررررره..............:icon_redface:

لینک به دیدگاه

به راستی آرامش یعنی چه؟

من خودم به شخصه وقتی کارام طبق برنامه پیش میره و به ایده آلام میرسم آرامش رو حس میکنم چون این طوری از استرس و فشار عصبی به دورم و تازه می فهمم زندگی یعنی چی ولی آرامش یعنی خیالت از بابت همه چیز راحت باشه و بتونی به مغزت استراحت بدی و به رویاهات ایمان داشته باشی

نه، این یه احساس شخصیه و چونکه عقاید و توقعات آدما باهم متفاوته پس در نتیجه به نظرم نمیشه یه تعریف و طرح جامعو براش ارائه داد

وقتی کنار کسانی ام که دوستشون دارم، تو کاری موفق می شم و دغدغه کارامو ندارم احساس آرامش می کنم

با تشکر از تاپیک خوبت پیمان عزیز

لینک به دیدگاه
سلام...

یه مطلبی به ذهنم رسیده و چند وقتی هست که دارم بهش فکر میکنم :hanghead:

به راستی آرامش یعنی چه؟

پیمان جان چه تعریف سختی!گاهی بیانیه حس خوب هم سخته!آرامش یعنی با وجو تمام دغدغه ها و مشکلات یه حس خوب درون توهست که به زندگی امیدوارت میکنه!آرامش یعنی خالی از کینه بودن!خالی از بغض بودن!خالی از حس های بد داشتن و پر از امید بودن!من وقتی آرامش دارم که همه اطرافیانم که دوستشون دارم آروم باشند و دلشون شاد باشه.

خیلی هنر می خواد تو این زمونهبا این همه تکنولوژی و سرو صدا و.... آرامش داشته باشی!

برای هرکسی معنی آرامش فرق میکنه!یه حس هست که باید درون خودش حس کنه.یکی وقتی عذاب وجدان نداره آرومه

یکی وقتی زن و بچش در رفاه هستند آرامش داره

یکی وقتی تنهاست آرامش داره و به خودش فکر میکنه.

یکی وقتی کنار خانوادش باشه براش کافیه تا با آرامش باشه!

فقط باید بخواهیم که به آرامش برسیم.

در کنار خانواده بودن و دیدن شادی هاشون آرامش بخشترین چیز در دنیاست.

من خودم وقتی کنار همسرم هستم معنی آرامش رو می فهمم.چون در کنار اوبودن به این معنیست که هیچ کسی نمی تونه با تو کاری داشته باشه و تو در امنیت کاملی.امیدوارم این نوع آرامش رو همه شما دوستان عزیزم بچشید.

7el4ve4loxrncdd6odbv.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...