رفتن به مطلب

برترین گاه نوشته ی شخصی

sam arch

برترین گاه نوشته ی شخصی را انتخاب کنید.  

184 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. برترین گاه نوشته ی شخصی را انتخاب کنید.

پست های پیشنهاد شده

دوستان خوبم...:icon_redface:

خیلی سخت هست قضاوت در مورد نوشته ها...

من خیلی سخت قضاوت می کنم...شاید این کار برای دوستان دیگرم راحت باشه...ولی برای شخص بنده سخت هست...

هیچ ضمانتی وجود نداره که اطمینان حاصل کرد یک نوشته برای یک شخصیت هست...

باید اصل رو براساس اطمینان بزاریم...

هر کسی می تونه این ادعا رو برای نوشته های دیگر داشته باشه....

و این سخت می کنه اتفاقات پیش رو که در پیش داریم....

البته برای این کار و دلیلی احساسی رای دادن دوستان...من یک جایزه ی ویژه ی مدیرتالار گذاشتم که همراه مدال هم هست....اونجا با مشورت سعی می شه همه ی خطاها و احساسات رو کاهش داد...

پس خواهش دارم که صبوری کنید...و خویشتندار باشید....تا روند آروم مسابقه بدون تنش پیش بره...:icon_gol:

• Like 8
لینک ارسال

رای های دوست عزیزمون minoz به دلیل بند

6. با تشکر از دوستان تازه وارد که درنظرسنجی ها شرکت میکنن اما متاسفانه رای دوستانی که زیر 100 پست ارسالی دارن حساب نمیشه و از تعداد آرا کسر میشود.

کاسته می شه.....

از این دوستمون عذر خواهی می کنم...ولی قانون رو باید اجرا می کردم.....چند بار خواهش کردم که پست اول رو مطالعه کنید..ولی دوستانم کم لطفی می کنند..

باز در خواست می کنم پست های اول نظر سنجی رو کاملا بخونید.:icon_redface::icon_gol:

• Like 4
لینک ارسال
درود به سعید عزیز...:icon_redface:

ابتدا ممنونم از این که احترام می زارین به دوستانتون و نوشته هاشون رو سر فرصت می خونین...دوم در مورد نوشتن نقد...

این نظر شخصی من هست...

اون جور که از نوشته های دوستانم برآیند داشتم و با توجه به این که نوشت های شخصی شون رو به طور مداوم دنبال می کنم...این تاپیک های شخصی در واقع نقش دیوار نوشته های دل دوستانم رو داره...در واقع..احساسشون در اون لحظه قالب هست...درست هست که نوشته های ادبی در قالب احساس گفته می شن...ولی احساس در یک قالب بیان می شه..ولی نوشت های دوستانم همیشه دارای یک موج سینوسی براساس احساس هست...و ممکن این احساس یک بار با بهترین قواعد منتقل شه...و یک بار نه....

در مورد دیگر..وقتی حرف از نقد میاد..باید علم و دانش اون مطلب برای نقد کننده در سطح بالایی وجود داشته باشه...من در مورد خودم همیشه عرض می کنم که چون اطلاعات تخصصی ندارم..دست به نقد آثار نمی زنم...ولی اگر شما دوست خوبم..اطلاعات تخصصی دارین خوشحال می شم نوشته تون رو بخونم...البته باز می بینم چون نوشته ها دلی هستن تا ادبی...به شخصه این نقد رو کارآمد نمی دونم....

و این که اگر نقد کننده عدالت رو رعایت نکنه...نقد تبدیل می شه به یک نظر شخصی....

در مورد تاثیر گذاری هم....شما باید خودتون رو جای دوستانی که شرکت کننده هستن قرار بدین...وقتی در یک روند یک کار مورد نقد قرار می گیره...و نقطه ی کوچکی از اشکالات کار پدیدار می شه....توجه ها به اون معطوف می شه...که شاید فقط به نظر نقد کننده اومده و دیگران به اون توجه نکرده باشن...و این باعث میشه یک پیش قضاوت می شه....یا بالعکس...نقطه ی مثبتی باشه در نوشته های دیگه ای که مورد توجه نقد کننده نبوده که نقد کننده ندیده....

برای همین خیلی خوب خواهد بود..که دوستانمون بدون هیچ پیش قضاوتی اول نوشته ها رو از دیدگاه خودشون..و احساسی که در موقع خوندشون بهشون دست می ده قضاوت کنند...

بعد از مسابقه می تونیم برسیم به نظرات دوستان و چرایی انتخاب ها....و اینکه اگر دوستانی اطلاعات تخصصی دارن به نقد ادبی بپردازند....این باعث می شه این اطلاعات به دوستانمون منتقل بشه و در مسابقه ی بعدی دیده های جدیدی بهشون بده...

این نظر شخصی من هست...:icon_redface::icon_gol:

و باز اگر شما می خواهین که این کار رو انجام بدین....من ممانعت نمی کنم..البته تا اونجا که عدالت رو رعایت کنین...چون سخت هست که سلیقه در این موارد وارد نشه...

درود سام عزیز :icon_gol:

خواهش می کنم متن های نوشته شده هرکدام زیبایی خاص خودشان را دارند.

ممنون ازتوضیحتون ، همونطوریکه گفتم این فقط یه پیشنهاد بود.

توی جستارهای مسابقه عکس ، داستان نویسی و ... در باشگاه ایرانیان و زنده یاد فرهیختگان چند بارشرکت کردم و نقدهایی هم نوشتم که مورد توجه واقع شد.

روی تجربه قبلی بود که این پیشنهاد رو دادم .

با احترام به شما و دیدگاهتون دراین مورد،فقط یکی از نوشته ها روکه بنظرم زیباتر بود،انتخاب کردم و نقد و بررسی بماند برای زمان مناسبی که شما اعلام کنید :icon_gol:

• Like 5
لینک ارسال

هر کدوم حرف دل یه نفر بود و هرکدوم یه جور تاثیر گذار و قشنگ بود به نظرم

من نتونستم یکی رو انتخاب کنم به همشون رای دادم:ws37:

• Like 5
لینک ارسال

رای دادن به دلنوشته سخته خداییش چون هرکس واسه دل خودش به خاطر احساسی که اون لحظه داره مینویسه!خیلی وقتا به نگارششم توجه نمیکنه. ولی با این حال تلاشمو کردم به 1 و 6 و 8 رای دادم!

• Like 4
لینک ارسال

درود به دوستان خوبم...:icon_redface::icon_gol:

نظر سنجی امروز به پایان رسید و نتایج بدین صورت مشخص شد...

گاه نوشته ی شخصی ششم...مربوط به پری دریایی عزیز...29 رای.....200 امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی چهارم...مربوط به اسی عزیز..........26 رای.....150 امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی اول.....مربوط به اورامان عزیز........21 رای......100امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی هفتم...مربوط به فاطیما عزیز........21 رای......100 امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی هشتم.مربوط به نهال عزیز...........20 رای......50 امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی نهم....مربوط به کهربا عزیز...........20 رای......50 امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی دوم....مربوط به لورنا عزیز............19 رای.....50 امتیاز:icon_gol:(همچنین 200 امتیاز جایزه ی ویژه ی مدیر تالار باضافه ی مدال...توضیحات در متن پایین)

گاه نوشته ی شخصی سوم..مربوط به سفید برفی عزیز...18 رای......50 امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی پنج هم به درخواست خود نویسنده حذف شد.

در بخش دوم که انتخاب مدیر تالار هست.

کار من خیلی سخت بود...چون از یک جهت قرار بود که با دوستان صاحب قلم تالار مشورت داشته باشم...و از بد حادثه بیشترشون در مسابقه شرکت کرده بودند...و نمی شد ازشون خواست...پس با دو دوست در تالار و همچنین دو دوست آشنا به فن ادبیات در خارج تالار که از دوستانم بودند و مدرس دانشگاه...به نتیجه نهایی رسیدم...

تحلیل این 4 دوستی که باهاشون مشورت داشتم حول نوشته های دوم (نوشته ی لورنا عزیز) ، نوشته ی سوم (سفید برفی عزیز) ، نوشته ی نهم (کهربا عزیز) بود....

که استدلال هایی برای نوشته ی دوم از این قرار بود...که استیصال در نوشته به خوبی به مخاطب منتقل می شه..حتی اگر هدف نویسنده انتقال این مطلب نبوده....ولی واژه ها و روند نوشته منتقل کننده ی این حس هست و نوشته در واقع حال انسان مدرن هست که خسته از اتفاقات اطراف به یک پریشانی می رسه.

استدلال برای نوشته ی سوم....لطافت و حس خوبی بود که در نوشته بود..ولی کمی پراکندگی در نوشته حضور داشت...از این شاخه به اون شاخه شدن در نوشته دیده می شد...ولی در میان نوشته ها یکی از قوی ترین حس های مثبت را به مخاطب منتقل می کرد...

استدلال ها برای نوشته ی نهم....دوستان به واژه شناسی نویسنده اشاره داشتن..و این که استفاده از استعاره ها در نوشته بسیار هوشمندانه بود...و نویسنده از آنچه می نوشته آگاه بوده....و قلم را آگاهانه در دست داشته....

در مجموع از این 5 رای(4 رای برای دوستانم و یک رای برای خودم)....3 رای به نوشته ی دوم...1 رای به نوشته ی سوم....و یک رای به نوشته ی نهم بود....

با توجه به این توضیحات و آرا...

جایزه ی ویژه ی مدیر تالار(200 امتیاز + لوح تقدیر تالار) به نوشته ی دوم و لورنای عزیز تعلق می گیره..که علاوه بر 50 امتیاز بهشون تعلق می گیره..:icon_gol:در مورد سایر نوشته های دوستانم لازم است به بعضی تحلیل ها اشاره کنم...

نوشته ی اول کوتاه و ساده و زیبا ارائه شده مخصوصا که با اصطلاح جالبی نوشته به اتمام رسیده.

نوشته ی چهارم خیلی هوشمندانه از نوستالژی دوستان دهه ی شصت استفاده شده برای برانگیختن احساس مخاطب،البته نوشته بیشتر از نویسنده وام دار سوژه هست...ولی هوشمندی نویسنده قابل ستایش است.

نوشته ی پنجم هم به نوبه ی خود نشان از همان دغدغه های جامعه ی مدرن هست البته نوشته جا برای توصیفات بیشتر را دارد ولی استعاراتی مثه هوای آلوده و تمسک به درخت برای رهایی از این آلودگی بسیار زیباست.

نوشته ی ششم هم بسیار جامع و کامل بود و از نظر نوشتار قوی.

نوشته ی هفتم دارای خلوص و برآیند احساس نویسنده در لحظه هست.در نوشته سعی شده نوشته کاملا یک نوشته ی شخصی را ارائه دهد.یک گفتار که به نوشته در آمده بسیار زیباست.

نوشته ی هشتم هم آرام ، ساده، بی آلایش،بدون آنکه خود را به رخ مخاطب بکشد.فقط از خود می گوید و آن چه به آن رسیده...

اگر من بودم به همه ی نوشته ها یک امتیاز مساوی می دادم...ولی ناچار به انتخاب بودم و سعی کردم این انتخاب به صورت مشورتی با دوستان صاحب قلم و همچنین صاحب دانش ادبی انجام بشه.

از تک تک دوستانم ممنونم..و تاپیک رو چند روزی باز می گزارم تا دوستانم برای تحلیل نوشته ها و چرایی رایشون حرف بزنن و گفتگو کنن.

از دوستان شرکت کننده و رای دهنده ممنونم.:icon_gol::icon_redface:

• Like 14
لینک ارسال
درود به دوستان خوبم...:icon_redface::icon_gol:

نظر سنجی امروز به پایان رسید و نتایج بدین صورت مشخص شد...

گاه نوشته ی شخصی ششم...مربوط به پری دریایی عزیز...29 رای.....200 امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی چهارم...مربوط به اسی عزیز..........26 رای.....150 امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی اول.....مربوط به اورامان عزیز........21 رای......100امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی هفتم...مربوط به فاطیما عزیز........21 رای......100 امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی هشتم.مربوط به نهال عزیز...........20 رای......50 امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی نهم....مربوط به کهربا عزیز...........20 رای......50 امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی دوم....مربوط به لورنا عزیز............19 رای.....50 امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی سوم..مربوط به سفید برفی عزیز...18 رای......50 امتیاز:icon_gol:

گاه نوشته ی شخصی پنج هم به درخواست خود نویسنده حذف شد.

در بخش دوم که انتخاب مدیر تالار هست.

کار من خیلی سخت بود...چون از یک جهت قرار بود که با دوستان صاحب قلم تالار مشورت داشته باشم...و از بد حادثه بیشترشون در مسابقه شرکت کرده بودند...و نمی شد ازشون خواست...پس با دو دوست در تالار و همچنین دو دوست آشنا به فن ادبیات در خارج تالار که از دوستانم بودند و مدرس دانشگاه...به نتیجه نهایی رسیدم...

تحلیل این 4 دوستی که باهاشون مشورت داشتم حول نوشته های دوم (نوشته ی لورنا عزیز) ، نوشته ی سوم (سفید برفی عزیز) ، نوشته ی نهم (کهربا عزیز) بود....

.

.

.

در مجموع از این 5 رای(4 رای برای دوستانم و یک رای برای خودم)....3 رای به نوشته ی دوم...1 رای به نوشته ی سوم....و یک رای به نوشته ی نهم بود....

.

.

.

از دوستان شرکت کننده و رای دهنده ممنونم.:icon_gol::icon_redface:

با درود و احترام

شاید من اشتباه کرده باشم ، لطفا اگه اینطوریه بهم بگید:ws52:

قبل ازبرگزاری نظرسنجی ، جایی عنوان شده بود که انتخاب برنده ،روال دیگه ای بجزشمارش اکثریت رای شرکت کننده ها داره ؟

اگه اینطوری بوده خواهش می کنم حتما این روش رو تغییربدید

با توجه به اینکه هیچکدوم از شرکت کننده ها رو از نزدیک نمی شناسم موضوع شخصی نیست و اینکه چه کسی برنده شود مد نظرم نبوده و نیست ؛ چالش من نوع انتخاب برنده هستش.

بنظرم اینطوری حق نویسنده گاه نوشته 6 ، 4 ، 1 ،7 کاملا ضایع شده.

اگه قراربود مدیرتالار وچند نفردیگه بدون توجه به اکثریت آرا برنده رو انتخاب کنن ، پس چه لزومی داشت که نظرسنجی برگزاربشه ؟

کافی بود بعد ازجمع آوری نوشته ها خودتون می خوندید ، خودتونم رای می دادید و برنده رو هم مشخص می کردید.

• Like 3
لینک ارسال
با درود و احترام

شاید من اشتباه کرده باشم ، لطفا اگه اینطوریه بهم بگید:ws52:

قبل ازبرگزاری نظرسنجی ، جایی عنوان شده بود که انتخاب برنده ،روال دیگه ای بجزشمارش اکثریت رای شرکت کننده ها داره ؟

اگه اینطوری بوده خواهش می کنم حتما این روش رو تغییربدید

با توجه به اینکه هیچکدوم از شرکت کننده ها رو از نزدیک نمی شناسم موضوع شخصی نیست و اینکه چه کسی برنده شود مد نظرم نبوده و نیست ؛ چالش من نوع انتخاب برنده هستش.

بنظرم اینطوری حق نویسنده گاه نوشته 6 ، 4 ، 1 ،7 کاملا ضایع شده.

اگه قراربود مدیرتالار وچند نفردیگه بدون توجه به اکثریت آرا برنده رو انتخاب کنن ، پس چه لزومی داشت که نظرسنجی برگزاربشه ؟

کافی بود بعد ازجمع آوری نوشته ها خودتون می خوندید ، خودتونم رای می دادید و برنده رو هم مشخص می کردید.

درود دوست خوبم...:icon_gol:

این صحبت ها قبل از مسابقه در این تاپیک انجام شد.لطفا مطالعه بفرمایید.:icon_redface:

[h=3]فراخوان مسابقه:گاه نوشته های شخصی[/h]

در این تاپیک از دوستانم نظر ستجی کردم...و پرسیدم آیا دوست دارن که یک امتیاز جداگانه در قالب جایزه ی ویژه ی مدیر تالار به یکی از نوشته ها داده بشه....توجه دارین که این جایزه علاوه بر امتیاز نظر سنجی هست.

استدلال هم این بود..چون امکان اون وجود داره که نام نویسنده ها مشخص هست.دوستانمون بیشتر احساسی رای بدن....و این جایزه ی جداگانه با مشورت با دوستان صاحب دانش صورت می گیره...

من باز توضیح می دم...این دوستانم چه در تالار چه در خارج از تالار از دوستان صاحب قلم هستن...و حداقل دو دوستی که در خارج تالار به اون ها مراجعه کردم از اساتید دانشگاه بودن...

من به نظر شما احترام می زارم...ولی این نظرتون رو یک نظر شخصی می دونم...و این که شما با این موضوع جایزه ی ویژه ی مدیر تالار موافق نیستین...یک نظر هست...و من نظر سنجی رو گذاشته بودم...و در طول 1 هفته این اختیار رو به کاربران دادم...تا نظر شخصی اجرا نشه...آنچه کاربران بگن اجرا بشه....نه کاربر...یا مدیر.....به نظرم در این موارد باید به رای اکثریت رجوع کرد....در این حالت دموکراسی از دیکتاتوری بهتر است...:icon_redface:

با این توضیحات....اگر دوستانم حس می کنند حقشون ضایع شده...حق دارن....و همیشه حق با دوستان هست....و تمام اشتباهات موجود با توجه به مسولیتی که من دارم به عهده ی من هست...و من از اون شانه خالی نمی کنم...:icon_redface:

انسان خالی از اشتباه نیست...و امیدوارم این تجربه ها در نهایت باعث بشه در آینده دوستان برگزار کننده مسابقات با توجه به تجربیاتی که تا حالا حاصل شده..مسابقات با اشتباهات کمتر برگزار کنند...که باز به دلیل نظرات متفاوت بسیار سخت هست...:icon_redface:

آرامش پیشکش لحظه هاتون.:icon_redface::icon_gol:

• Like 6
لینک ارسال
درود دوست خوبم...:icon_gol:

این صحبت ها قبل از مسابقه در این تاپیک انجام شد.لطفا مطالعه بفرمایید.:icon_redface:

فراخوان مسابقه:گاه نوشته های شخصی

در این تاپیک از دوستانم نظر ستجی کردم...و پرسیدم آیا دوست دارن که یک امتیاز جداگانه در قالب جایزه ی ویژه ی مدیر تالار به یکی از نوشته ها داده بشه....توجه دارین که این جایزه علاوه بر امتیاز نظر سنجی هست.

استدلال هم این بود..چون امکان اون وجود داره که نام نویسنده ها مشخص هست.دوستانمون بیشتر احساسی رای بدن....و این جایزه ی جداگانه با مشورت با دوستان صاحب دانش صورت می گیره...

من باز توضیح می دم...این دوستانم چه در تالار چه در خارج از تالار از دوستان صاحب قلم هستن...و حداقل دو دوستی که در خارج تالار به اون ها مراجعه کردم از اساتید دانشگاه بودن...

من به نظر شما احترام می زارم...ولی این نظرتون رو یک نظر شخصی می دونم...و این که شما با این موضوع جایزه ی ویژه ی مدیر تالار موافق نیستین...یک نظر هست...و من نظر سنجی رو گذاشته بودم...و در طول 1 هفته این اختیار رو به کاربران دادم...تا نظر شخصی اجرا نشه...آنچه کاربران بگن اجرا بشه....نه کاربر...یا مدیر.....به نظرم در این موارد باید به رای اکثریت رجوع کرد....در این حالت دموکراسی از دیکتاتوری بهتر است...:icon_redface:

با این توضیحات....اگر دوستانم حس می کنند حقشون ضایع شده...حق دارن....و همیشه حق با دوستان هست....و تمام اشتباهات موجود با توجه به مسولیتی که من دارم به عهده ی من هست...و من از اون شانه خالی نمی کنم...:icon_redface:

انسان خالی از اشتباه نیست...و امیدوارم این تجربه ها در نهایت باعث بشه در آینده دوستان برگزار کننده مسابقات با توجه به تجربیاتی که تا حالا حاصل شده..مسابقات با اشتباهات کمتر برگزار کنند...که باز به دلیل نظرات متفاوت بسیار سخت هست...:icon_redface:

آرامش پیشکش لحظه هاتون.:icon_redface::icon_gol:

با درودی دوباره به سام عزیز

تارنمای فراخوان را دیدم ، ممنون از توضیحتون :icon_gol:

ازمسولیت پذیری و پاسخگویی تان سپاسگزارم :icon_redface:

تعداد موافقین خیلی بیشترازموافقین بود حتی با رای دیرهنگام خودم :ws3:

• Like 5
لینک ارسال

خب کسی نقدی ،تو ضیحی،...نداره؟

مسابقه برترین گاهنوشته از این به بعد بصورت 2 ماهانه برگزار میشه...یعنی مرحله بعدی هفته آخر خرداد برگزار میشه

دوستانی هم که تاپیک ندارن و اما دوست دارن شرکت کنن،2ماه زمانه خوبیه...همین الان تاپیکشون رو استارت کنن و شروع کنن به نوشتن

فقط هم نوشته هایی که 100% از خود کاربر باشه شرکت داده میشه

• Like 9
لینک ارسال

.

قبلا قصد نقد و بررسی داشتم اما حالا دیگه نه :icon_redface:

وارد حاشیه نمی شم ، الان نظرشخصی ام اینه که تا وقتی شرایط برگزاری مسابقه اینطوری باشه ، نه نقد بررسی نه شرکت درمسابقه:icon_gol:

با همه اینا یه پیشنهاد هم دارم :ws3:

اگه ممکنه مسابقه ای با موضوع مشخص برگزاربشه و انتخاب برنده هم فقط با رای کاربرا باشه.

• Like 2
لینک ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...