ثبت نام کنید. ) بخشی دارد با عنوان گفتاری در مدیریت پروژه ( محتوای مخفی برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید. ) که در حقیقت وبلاگ این موسسه است و من هم گهگاه از مطالبش مستفیضم!… عموما گفتارهای کوت..."> ثبت نام کنید. ) بخشی دارد با عنوان گفتاری در مدیریت پروژه ( محتوای مخفی برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید. ) که در حقیقت وبلاگ این موسسه است و من هم گهگاه از مطالبش مستفیضم!… عموما گفتارهای کوت..."> رفتن به مطلب
Cinderella

آیا شما راه‌انداز پروژه‌اید یا توانمندساز آن؟

پست های پیشنهاد شده

سایت انجمن مدیریت پروژه آمریکا (

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
) بخشی دارد با عنوان گفتاری در مدیریت پروژه (

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
) که در حقیقت وبلاگ این موسسه است و من هم گهگاه از مطالبش مستفیضم!… عموما گفتارهای کوتاه و انتقال تجارب و گفتگوهای خوبی در آن یافت میشه… اخیرا مطلبی به قلم Dmitri Ivanenko, PMP در اونجا خوندم که شاید بد نباشه در اینجا بخشهایی از اون رو براتون باذکر

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
بیان کنم…. امیدوارم که نواقص احتمالی ترجمه خاطر شما رو نرنجونه؛ شاید البته این نواقص زمینه ساز راهنمایی و به سخن اومدن خواننده محترم باشه. و البته این مشکلیست که در برخورد با بسیاری متون جدید زبان خارجه با آن مواجه هستیم! و خود موضوع خوبی برای پرداختن در محافل تخصصی.

 

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

مدیران پروژه همزمان وظایف گوناگونی را برعهده دارند. آنها تحویل‌دادنیهای پروژه را از طریق مدیریت کردن تیمهایشان در ارایه نتایج کار مطابق انتظارات تجاری پروژه و در محدوده زمانی و بودجه پروژه مدیریت کرده و اداره می کنند و این کار، کار ساده‌ای نیست. [اگر شما هم دست اندرکار مدیریت پروژه باشید، بسته به نوع عملکرد و نقاط توجهتان در مدیریت و ارتباطات، خود را در یکی از دو نقش راه‌انداز (Driver) و توانمندساز (Enabler) خواهید یافت.] ‹راه‌انداز پروژه› کسی است که در قبال تحویل دادنیهای پروژه مسوول و پاسخگو است. مدیر پروژه علاوه بر مدیریت روزمره، تیم را در پیروی برنامه، دستیابی به استانداردهای کیفی در رابطه با خروجیها و تحویل دادنیها و شناسایی جبهه های اجرایی و روشهای ارتباطی راه‌ می اندازد. این در حالیست که ‹توانمندساز پروژه› نقش مکمل و متمم راه‌انداز را دارد. آنها فراتر از انجام موثر وظیفه می روند و بر ارکانی تمرکز می‌کنند که به تیم قدرت و توانمندی بدهد، از طریق ترویج اخلاق کاری و حرفه‌ای، روحیه بالا، رضایتمندی و دستیابی [افراد تیم] به کمالات بصورت شخصی و حرفه‌ای. این رفتار به اعضای تیم اجازه می دهد که :

 • اهداف کلی را دریابند. [دریافت تصویر بزرگ (Big Picture)]

 

 • فهم درجه اهمیت و ارتباط مابین اهداف حاصل شده و یک نوع ارتباط احساس برقرار می‌شود.

 

 • اهداف شخصی را از طریق مشارکت در کار تیمی جستجو می کنند.

 

 • تعادل مابین ورودیها و خروجیهایشان تصدیق می‌کنند.

توانمندسازها› رنگ و بوی زندگی را در پروژه می‌دمند. آنها مانند چسب اعضای تیم را باهم و متصل نگه می‌دارند. لزوما ‹توانمندساز› همان مدیر پروژه نیست، یعنی می‌تواند عضوی از تیم باشد و مدیر پروژه نباشد. بزرگترین ارزش مدیر پروژه‌ای که بعنوان توانمندساز خدمت می‌کند؛ خصوصا اگر با داشتن اختیار و قدرت وی نیز همراه باشد؛ آنست که می‌تواند پروژه را راهبری کرده و تیمش را در راه ارایه پروژه‌های با کیفیت بالا و نتایج ماندگار توانمند کند. این ارزشیست که در کیفیت محصول یا خدمت، فرآیندها و میزان تطابق فرآیندی بعلاوه یکپارچگی و دانایی سازمانی نمود پیدا می‌کند. شما چطور؟!

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
داشتن کدام نقش را برای مدیر پروژه مفیدتر می‌دانید؟چرا؟

 

نویسنده: فرشاد اشکبوسی

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
 • جدید...