رفتن به مطلب

بحث و گفتگو پیرامون ارشد 92 گروه برق

ارسال های توصیه شده

بچه ها یکی از دوستان سوالی ازم پرسیدن که من اطلاعی نداشتم .

هز کسی که اطلاعی داره و میتونه به این دوستمون کمک کنه همین جا جواب بده. ممنون .

و اما سوال:

من مکانیک ناپیوسته ام .......پایه مون ریاضی نیست!با مشکل بر میخورم؟زدن واسه اتوماسیون........کنترل خطی و غیر خطی!!! 2 کتاب جدان؟متاسفانه ازچک لیست مقطع لسانس ما حذف شده!

ایشون میخوان واسه ارشد ابزار دقیق شرکت کنن .

مرسی از همه :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 163
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

در کل به نظرم کنترل غیر خطی نباید مطالب انچنان تست خیزی در کنکور شامل بشه ( اطلاع دقیق ندارم )

بهتره این داوطلب ابتدا یک جزوه خوب تهیه کنند و از اون مطالعه کامل داشته باشند( مثل جزوه کنترل دکتر جبه دار ) یا از از یک منبع مثل اوگاتا یا فرانکلین یا نایس یا کو مطالعه داشته باشند و بعدش برن سراغ فاز تست زنی

تست های کنترل برق سختترین نوع سوالات کنترل هست

اگر در حل سوالات برق تسلط داشته باشند فهم سوالات ابزار و مکانیک چندان سخت نیست

ولی دقت بکنند که دید طراحان درس کنترل در برق و ابزار با هم فرق می کنه و بعضی سوالات که در برق کمتر میاد در ابزار دقیق بار ها مورد سوال قرار گرفته

برای تست زنی هم کتاب های رنگارنگ تستی در بازار موجوده!

ولی به نظر من کتاب راهیان ارشد مهندس تقوی قوی ترین کتاب در روش حل مسئله هست که فقط سوالات برق رو حل کرده

با ایشون که صحبت می کردم گفتن در چاپ جدید سعی می کنند سوالات ابزار رو هم اضافه کنند

بعد این کتاب کتاب مهندس الفی ( انتشارات علوی ) خوبه( ولی غلط هم کم نداره) در کل کتاب خوبیه

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
برای کنترل علاوه بر جزوه جبه دار، یه جزوه دیگه برای قسمت طراحی کنترلرها بخونین. جبه دار تو این قسمت همیشه میلنگه :banel_smiley_4:

چه منبعی رو برای طراحی پیشنهاد دارید؟

من کتاب مدار جبه دار رو دیدم خیلی سنگینه!

هیچی متوجه نمیشم 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

اگر فکر می کنید جبه دار براتون سنگینه بهتره ابتدا کتاب مدار پارسه رو بخونید تا با مدار تازه اشنا بشید!

لینک به دیدگاه
چه منبعی رو برای طراحی پیشنهاد دارید؟

اگر فکر می کنید جبه دار براتون سنگینه بهتره ابتدا کتاب مدار پارسه رو بخونید تا با مدار تازه اشنا بشید!

والا من کنترل جبه دار رو با نامردی افتادم و ترم بعد با اون یکی استاد کنترل دانشکده، پاس کردم و دیدم جزوه ش تو اون فصل خیلی خوبه. اتفاقا همون سال فکر کنم علاوه بر جبه دار، یه تعدادی سوال هم ایشون طراحی کردن.

شما یه جزوه از یه استاد دیگه گیر بیار. غیر از این فصل، بقیه فصل ها رو جبه دار عالی گفته.

در مورد مدار، والا خداییش دیگه مدار درسی نداره که بخواد سخت باشه. تمرینهاش خیلی سخته ولی مطلب درسی سختی نداره به اون صورت.

لینک به دیدگاه
بچه ها به نظر من واسه ارشد از رو جبه دار نخونید :ws38:

کتاب های تستی بهتر هستن فک میکنم

خداییش منظورتون رو از مدار خوندن متوجه نمیشم. نظر من اینه که مدار اصلا خوندن نداره.. فقط یه مروری باید داشته باشید روی فرمولها و روابط و روش ها. بقیه ش باید بشینید تمرین و تست حل کنید. اینجا هم توضیح دادم که جبه دار به چه دردی میخوره و چرا... وگرنه خوندن جبه دار که خودش دو سه سال طول میکشه :ws28:

لینک به دیدگاه
خداییش منظورتون رو از مدار خوندن متوجه نمیشم. نظر من اینه که مدار اصلا خوندن نداره.. فقط یه مروری باید داشته باشید روی فرمولها و روابط و روش ها. بقیه ش باید بشینید تمرین و تست حل کنید. اینجا هم توضیح دادم که جبه دار به چه دردی میخوره و چرا... وگرنه خوندن جبه دار که خودش دو سه سال طول میکشه :ws28:

:ws38:بابا برا کسی که کلی از مدار خوندنش میگذره لازمه که دوباره یه چیزایی به قول خودت مرور بشه دیگه . واسه همون مرور یا هر چی به نظرم پوران پژوهش خوبه .

در مورد جبه دار هم موافقم :ws3:

لینک به دیدگاه
:ws38:بابا برا کسی که کلی از مدار خوندنش میگذره لازمه که دوباره یه چیزایی به قول خودت مرور بشه دیگه . واسه همون مرور یا هر چی به نظرم پوران پژوهش خوبه .

در مورد جبه دار هم موافقم :ws3:

مثلا چه چیزایی از مدار رو آدم ممکنه یادش بره؟ KVL یا KCL یا jwl یا ..؟ :ws3:

منظور من از اینکه خوندن لازم نداره، اینه که یه سری فرمول و روش و رابطه ست، دیگه اینکه توی جبه دار بخونی یا هر جزوه و کتاب دیگه فرقی نداره به اون صورت. مهم مرحله بعد یعنی حل کردنه.

لینک به دیدگاه

لیست مباحث این درس رو به قرار زیره:

1. مدارهای مغناطیسی
  2. تبدیل انرژی
  3. ماشین دی سی
  4. ماشین القایی
  5. ترانسفورماتور

ماشین های الکتریکی درسیه که تست هاش، بجز تستهای تشریحی-مفهومی، فرق چندانی با مساله هاش نداره؛ چه از نظر وقتی که نیاز داره و طول راه حل ها و چه از نظر محاسبات و ضرب و جمع هایی که باید انجام بدید.

راستش من این درس رو خیلی پراکنده خوندم. ترکیبی از جزوه ی دکتر لسانی، کتاب ماشین پردازش و کتاب بیم بهارا. دو فصل اول رو از روی جزوه ی لسانی خوندم و واقعا می گم، تا حالا ندیدم فصل تبدیل انرژی رو جایی به این قشنگی درس داده باشن. اتفاقا فصل خیلی راحتیه ولی چون اکثرا منبع مناسب برای خوندنش نیست، بعضی از بچه ها تست های این فصل رو بی خیال می شن. نمی دونم برای این فصل چه منبع مناسبی معرفی کنم، ولی به دوستانی که می خوان رتبه خوبی بیارن و درصد خوبی تو درس ماشین بزنن توصیه می کنم الان که وقت دارن، این فصل رو از روی کتب مرجع مطالعه کنن. چون کامل و دقیق شیرفهم می شن.

فصل مدار مغناطیسی که فصل خاصی نیست و مطالعه ی خوب و دقیق و یاد گرفتن روش های محدودی که برای حل مساله های این فصل وجود داره رو به همه توصیه می کنم چون از این فصل توی درس الکترومغناطیس هم تست می آد.

فصل ماشین دی سی فصل مورد علاقه ی منه. این فصل رو من بصورت ترکیبی از روی کتاب های پردازش و بیم بهارا خوندم. من اون موقع وقت زیاد نداشتم، برای همین این کار رو کردم. ولی به دوستانی که وقت دارن و از الان یا تابستون می خوان شروع کنن پیشنهاد می کنم از روی یک کتاب مرجع مثل بیم بهارا، سن، چاپمن و یا...، شروع کنن به مطالعه ی این فصل. خوب یاد بگیرید، مساله حل کنید. فرمول ها و نکات رو خلاصه برداری کنید و خلاصه بگم، بار این فصل رو خوب ببندید. قسمت هایی مثل قطب های کمکی و سیم پیچ های جبرانگر، رابطه گشتاور و سرعت و توان ورودی و خروجی و تلفات رو حتما از نظر مفهومی کامل بفهمید.

بازم میگم، ماشین درسی بینهایت مفهومیه و باید حتما بفهمید دارید چیکار میکنید. از روی کتب مرجع تمرین حل کنید و نکته ها و فرمول ها رو مرتب و تمیز یادداشت کنید و از بر باشید.

خب الان وقت اعترافه. من ماشین هدفم 50-60 درصد بود، یعنی 8 الی 10 تا تست درست میخواستم بزنم فقط. برای همین فقط فصل های بالا رو خوب و کامل خوندم. فصل های ماشین القایی و ترانس رو هم خوندم، ولی فقط از روی کتاب پردازش که یک کتاب نکته و تست بود. یعنی فرمولهای این دو فصل رو کامل بلد بودم، تست هاشون رو کامل زده بودم. ولی از روی کتب مرجع مطالعه شون نکردم و تمرینی حل نکردم. البته آخرش هم تقریبا به حقم رسیدم، نه کمتر و نه بیشتر، 51%.

با توجه به وقتی که شما ها از الان دارید تا کنکور، پیشنهاد می کنم که یکی از این دو تا فصل رو هم به فصل های بالا اضافه کنید. یعنی علاوه بر اون سه فصل که من خوب خونده بودم، شما یکی از دو فصل القایی و ترانس رو هم خوب بخونید و یکی دیگه رو نکته و تست بخونید. شاید بگین که من که وقت زیاد دارم، پس همه ش رو می خونم، درصد هر چی بالاتر بهتر...! من نظرم اینه که اگه از 15 تا تست (البته الان 12تا) به نفع منه که 3 تا تست رو اصلا بلد نباشم و 45 دقیقه وقتم رو تقسیم کنم بین تعداد کمتری تست. در عوض اون تست هایی که میزنم رو خوب خوب خونده باشم و مطمئن باشم که دارم درست میزنم.

لینک به دیدگاه
مثلا چه چیزایی از مدار رو آدم ممکنه یادش بره؟ KVL یا KCL یا jwl یا ..؟ :ws3:

منظور من از اینکه خوندن لازم نداره، اینه که یه سری فرمول و روش و رابطه ست، دیگه اینکه توی جبه دار بخونی یا هر جزوه و کتاب دیگه فرقی نداره به اون صورت. مهم مرحله بعد یعنی حل کردنه.

روم سیاههههههه.روم به دیفال:icon_pf (34)::ws3:ولی همین خود من . الان هیچی از مدار یادم نیست .kcl .kcl اینا که نه بابا ولی کلا نیاز دارم یه مروری داشته باشم . شاید هم بیشتر.........

خوب چیه مگه پیش میاد ..........

شاید یکی مثل من خنگ باشه اصلا:whistles:

در کل موافقم که مهم تمرین حل کردن هست :w16:

لینک به دیدگاه
روم سیاههههههه.روم به دیفال:icon_pf (34)::ws3:ولی همین خود من . الان هیچی از مدار یادم نیست .kcl .kcl اینا که نه بابا ولی کلا نیاز دارم یه مروری داشته باشم . شاید هم بیشتر.........

خوب چیه مگه پیش میاد ..........

شاید یکی مثل من خنگ باشه اصلا:whistles:

در کل موافقم که مهم تمرین حل کردن هست :w16:

منظور منم همین بود که یه مرور کوتاه لازمه، ولی اونقدر کوتاه که فرقی نمی کنه از روی چی مرور کنی. در مقایسه کن با درس هایی مثل الکترونیک یا ماشین، مدار اصلا درسی نداره.

انقدر هم شکسته بندی نکن مهندس :a030:

لینک به دیدگاه

با سلام. اگه از دوستان کسی با درس مدار مشکل داره و میخواد یه منبع خودآموز با تاثیر سریع میخواد بهش کتاب مدارالکتریکی دکتر مهرداد عابدی رو توصیه می کنم.

لینک به دیدگاه
با سلام. اگه از دوستان کسی با درس مدار مشکل داره و میخواد یه منبع خودآموز با تاثیر سریع میخواد بهش کتاب مدارالکتریکی دکتر مهرداد عابدی رو توصیه می کنم.

سلام

به نظر من این کتاب به درد کنکور نمی خوره

لینک به دیدگاه

با توجه به حرفای دوستمون (اقا شهرام ) این کتاب اون کتاب معنی نداره .. مهم حل تمرین هست

این که با مسائل اشنا بشیم

در حالت کلی که تمام فرمول ها و .. تو همه مراجع و منابع یکی هست.

لینک به دیدگاه
با توجه به حرفای دوستمون (اقا شهرام ) این کتاب اون کتاب معنی نداره .. مهم حل تمرین هست

این که با مسائل اشنا بشیم

در حالت کلی که تمام فرمول ها و .. تو همه مراجع و منابع یکی هست.

البته اینم اضافه کنم که کسی که کتاب جبه دار به دردش نخوره، کتاب پهلوون عابدی هم به دردش نمیخوره :hanghead:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...