رفتن به مطلب

معرفی بهترین و تاثیرگذارترین کتابهای تاریخ

spow

ارسال های توصیه شده

سلام:icon_gol:

شاید شما هم تونت یا جاهای مختلف با عباراتی چون صدکتابی که باید بخوانید یا بهترین کتابهای تاریخ وفلان وفلان مواجه شده باشید

دراین تاپیک قصد داریم ضمن معرفی بهترین اثار ادبی ونوییسنده های این کتابهای فاخر دایره دیدمان به دنیای کتاب را وسیعتر کنیم

بهترین وتاثیرگذارترین کتابهایی که خوانده اید یا مطمئنید دربین بهترین وموثرترین کتابها قرار دارند را برای استفاده بقیه دوستان معرفی نمایید.

لینک کتابهارو درصورتی که وجود داشت به همراه نقدشان میتوانید درتالار کتابخانه قرار بدین

پیشاپیش از همکاری صمیمانه دوستداران کتاب سپاسگزارم

موفق باشیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به نظر میرسه منظورت فقط "کتب ادبی" باشه.

من زیاد اهل کتب ادبی نیستم، اما همونایی که خوندم فکر کنم بهترینشون بودند.

شازده کوچولو - سنت اگزوپری

جنایات و مکافات - داستایوسکی

کوری - ژوزه ساراماگو

صدسال تنهایی-مارکز

پیامبر - جبران

دیوانه - جبران

بقیه کتابهای ادبی که خوندم به نظرم زیاد جالب نبودند. البته زیاد هم نبودند.

لینک به دیدگاه

آخه کدوماشو بگم؟

یه چند تا میگم علی الحساب...

زندگی،جنگ و دیگر هیچ.............. اوریانا فالاچی

یک مرد............. اوریانا فالاچی

همه ی نام ها.............. ژوزه ساراماگو

دخمه............. ژوزه ساراماگو

زندگی و زمانه ی مایکل ک...............جی ام کوتسیا

زندگی در پیش رو..................رومن گاری

خرمگس................اتل لیلیان وینیچ

میام بازم...

لینک به دیدگاه

اگر فردا بیاید نوشته سدنی شلدون

این کتابو وقتی دوره دبیرستان بودم خوندم اون موقع برام کتاب محشری اومد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

کوری- ساراماگو

قلعه حیوانات- اورول

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد - فالاچی

بیگانه-کامو

کیمیاگر-کوئیلو

فعلا اینا یادمه بعدا اگه باز یادم اومد اضافه میکنم

لینک به دیدگاه

کوری- ساراماگو

این کتاب درباره بیماری کوری هستش که مثل یه بیماری واگیردار تمام شهروندان یه شهر و فرامیگیره به غیر از یک نفر.کم کم ادما تو کثافت و لجنی که خودشون برای خودشون فراهم کردن دست وپا میزنن . به نظر میاد یه جورایی این چشم دلشونه که کور شده و از خوی انسانی دور شدن شاید زنی که کور نشد تنها کسیه که انسان مدار تر زندگی کرده و زندگی واعمالش از خوی انسانیش نشئت گرفته داستانش با اینکه بعضی جاها باعث انزجار میشد ولی خیلی تاثیر گذار بود.

قلعه حیوانات- اورول

فک کنم این داستان و هم خیلیامون خونده باشیم.داستان حیوانات یک مزرعه است که بر علیه انسان ها شورش میکنن و اختیار مزرعه رو به دست میگیرن.اول همه چیز قانون داره و همه باهم برابرن و شعارای انقلابی همه رو به هیجان میاره ولی کم کم درون فاسد سران مجموعه تمام آرمان ها رو باد میده.

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد - فالاچی

این کتاب هم همونطور که از اسمش پیداست نامه های یه مادر باردار به بچه ای که تو شکمش داره ولی به خاطر کار زیاد بچه تو شکمش میمیره و زن هم حاضر به سقطش نیست .نامه هایی که زن برای بچش مینویسه از دغدغه ها و مسائل روزانشه و حاوی مطالبیه که آدم از خوندنشون خیلی لذت میبره.

بیگانه-کامو

قصه زندگی کسل کننده وروزمره یه مرده.دقیقا همین کسل کنندگی رو بسط میده و این که بشر امروز چقدر درگیر روزمرگی و البته سرعت شده.یه کم داستانش خسته کنندست ولی من ازش خوشم اومد.

کیمیاگر-کوئیلو

کلا کتابای پائولو کوئیلو یه تفکر خاص و فلسفی رو اشاعه میده و چون من طرفدار اون نگاه فلسفی هستم کتاباش و دوس دارم.درباره نشانه های هستی،دنیایی که ما توشیم و پر از نشانه است برای ادامه حیات و برای انسان بودن.کیمیاگر هم قصه یه چوپان هستش که به امید پیدا کردن یه گنج گله و همه چیزش و ول میکنه راهی صحرا میشه تو این مسیر که شاید مسیر زندگی هم محسوب بشه تجربیات و اتفاقاتی رو باهاش روبه رو میشه که باعث تغییرات زیادی تو ذهن و روحش میشه .این کتاب خیلی برام جذابه دوبار فارسیش و خوندم یه بارم انگلیسی شو ولی هر بار که میخونم چیزای جدیدی ازش میفهمم

اینم توضیحات :ws3:

لینک به دیدگاه

خب من قبل از اینکه به معرفی کتابهای بقول جیمی ادبی بپردازم به نظرم بهتر اومد تا کتابی که بزرگترین تاثیررو روی ذهنیات وافکار من داشت رو معرفی کنم

بزرگترین تاثیر نه از بابت حجم تاثیرش بلکه از نظر نوع تاثیرش که باعث شد تا به نوع دیگری از نگاه وفکر عادت کنم

کتاب پندارها نوشته زنده یاد احمد کسروی کسی که از نقد نترسید وبی غرض وبدون واهمه از جو خرافی جامعه نقد کرد ونوشت

وقتی پندارهارو خوندم باعث شد تمامی افکارم به چالش کشیده بشن وصدالبته استلزام این امر این بود که به شک کردن وفکرکردن اجازه خودنمایی بدم!

به هرحال دراینده نزدیک درمورد کتابهای ادبی نیز خواهم نوشت...

لینک به دیدگاه

فاوست اثر گوته

داستان مردی فاضل و ادیب و با ایمان به نام دکتر فاوست که شیطان یا مفیستو فلس(از این اسم خیلی خوشم اومده)با اجازه خداوند تصمیم میگیره اونو از راه به در کنه تا به خدا ثابت کنه که آدما همه تمایل به شر دارند و زود ایمانشونو از دست میدند...دکتر هم که در علم پیشرفت زیادی کرده اما به آرامش نرسیده پیرو شیطان میشه اگرچه بسیار عذاب میکشه.وارد داستانای عاشقانه میشه،آدم میکشه،شهادت دروغ میده .موضوع با داستان هلن تروا هم گره میخوره....خلاصه اینکه مفیستوفلس به مقصودش نمیرسه و بقول گوته عشق واقعی و خدمت به مردم رهایی بخش آدمی هست دکتر رو نجات میده و دکتر درآخر داستان میمیره.

کتاب 2جلدی هست و نمایشنامه....بهترین کتابی که در عمرم خوندم...

دیوان شرقی-غربی اثر گوته

شعرهایی از گوته که با تاثیر از ادبیات ایران نوشته.

سقوط اثر آلبرکامو

داستان آقایی وکیل سرشناس که یه اهمال کاری مهم در زندگیش میکنه و اون موضوع وکیل رو به خود میاره و در زندگی گذشتش کنکاش میکنه و به حماقتها و اشتباهاتش پی میبره.

صدای سقوط اثر هنری میلر

خاطرات یه کهنه سرباز و اینکه جنگ جهان بینی شو تغییر داده.

مگس ها اثر سارتر

نمایشنامه هست.موضوع درمورد کشته شدن اگاممنون توسط همسرش و معشوقه همسرش بعد از بازگشت از جنگ ترواست و اینکه پسر اگاممنون بعد از سالها به شهر برمیگرده..همه مردم پشیمانند و خودشونو در قتل مسئول میدونند.سنگ اندازی های ژوپیتر خدای خدایان و حرفایی که زده میشه فوق العاده زیبا بود.

عقاید یک دلقک اثر هاینریش بل

معشوقه دلقک اونو رها میکنه و دلقک دوباره تلاش میکنه اونو برگردونه.اما معشوقه با کسی دیگه ازدواج کرده....دلقک توی اوج ناراحتی به گذشته ها گریزی میزنه و افکارش دستخوش تغییر میشه.

بازم هست...بعدا میام میگم..اونایی که بچه ها هم گفته بودند بیشترشو خونده ام و باهاشون موافقم.کتابای خوبی بودند...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...