رفتن به مطلب

تصور شما قبل از ورود به رشته معدن

ارسال های توصیه شده

1.شما بهتر چیزایی رو که نوشتین یه بار دیگه مطالعه بفرمائید ((من ترم سه هستم، هنوز نمی دونم چی به چیه، ترم اول باید بفهمه؟!؟))

2.نه دوست عزیز بد فکر نکنید من هیچ شوخی با شما ندارم و حرفامو کاملا جدی عرض کردم خدمتتون اگه خودمم شرایط شما رو داشتم شک نکنید می رفتم خدمت

3.وقتی شما اینقد راحت به خودتون اجازه می دید که رشته ی ما رو خراب کنید انتظار هر جوابیو از کسی که 4 سال داره معدن می خونه داشته باشین چون یه جورایی

غیر مستقیم به فهم و درکش توهین می کنید

4. به قول محمد رضا همه بچه ها تو هر رشته ای این سوالا واسشون پیش میاد شمام کاش سوالتونو بهتر مطرح می کردین نه با توهین. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

واقعا من نمیدونم بیچاره رشته معدن چرا مظلوم واقع شده و هر کس هر چی از دهنش میاد میگه ناسلامتی شمامهندس مملکتی.تو ایران والا نمیدونم چرا اینجوریه تو خارج جزسخترین و بهترین رشته هاست چرا چون درکشون بالاست میدونن اگه معدن نباشه قطعات برقی وجود نداره و....کلا صنعت میخوابه.

تو معدن خودت میتونی خود اشتغالی کنی.میدونید کار ما چقدر سخته مکانیکا شرایط سازه هاشون ثابته ولی تو طبیعت و محیط مگه اینطوریه!پس قدر رشتمونو بدونیم و به هر کسی اجازه اظهار نظر در مورد رشتمونو ندیم

سعی کنید مثبت فکر کنید چون همون طوری که گفتم هر رشته ایی مزایا و معایبی داره چرا مزایاشو نمیبینید و فقط معایبشو بررسی میکنید!

لینک به دیدگاه

hirt عزیز شما جو اینجا رو با هیچ تالار معدنی تو ایران نمی تونی مقایسه کنی همچنین تاپیکها و نظمش رو

اینجا یه مدیریت قوی داره از محمد ادمین تا محمد رضا مدیر تالار معدن پس نه میتونی اینجا رو با مهندسان مقایسه کنی و نه افرادش رو این 1:a030:

یه مثال برات میزنم امیدوارم این بار بگیری حرف من رو

تو وقتی وارد کلاس اول شدی به زور اومدی با شوق و ذوق که نرفتی سر نیمکت و کلاس بشینی؟؟اگر غیر از این بوده و با علاقه رفتی پس بدون افرادی هم با علاقه رفتن رشته معدن خوندن

خب اینجا 2 مورد مطرح میشه

1_اشتیاق نداشتن تو از درس و مدرسه به خاطر درک کمت بوده و در سن و سالی نبودی که بدونی درس واسه آیندت خوبه و چه مزایایی داره!!

2_اشتیاق داشتی بری مدرسه پس کسی تو رو توجیه کرده بود که با درس خوندن می تونی به همه آرزوهات برسی نه؟؟

حالا یه نتیجه گیری میکنم برات

دولت_مسئولین_مدیران_مهندسان_دانشجویان_مردم عادی از ابتدا نیومدن مارو خوب توجیه کنن که معدن چی هست؟

مهندس معدن کارش چیست؟

چه حقوقی میگیره؟

سختیهاش چیه؟

با چه نرم افزارهایی میتونه کار کنه؟

هیچ کدوم از این کارها رو نیومدن و نیومدیم انجام بدیم

ونشستیم دو تا فیلم وسترن دیدیم که یارو دنبال کوه طلاست یا سیاه و خسته از معدن زغال میاد بیرون و ضمیر ناخودآگاهت میگه من اگه برم معدن باید برم تو غار و شهرستان باید سختی بکشم و چه مهندسیه؟ پس میزارم انتخاب آخر....

امـــــا منی که به هر دلیلی فهمیدم کار معدن چیست کجاها میتونم مشغول بشم به چه امیدی میخوام درس بخونم کمـــا اینکه خیلی از دوستان من

که به هر دلیلی بچه شهرستان بودن ومیدونستن معدن چی هست..چون نزدیکیشون معدن بوده و یا آشناهاشون تو مترو یا معدن بوده اومدن انتخاب اولشون رو معدن زدن و از همون اول فهمیدن چه رشته ای رو دارن میخونن...

شمایی که میگی اطلاعاتت زیاده به نظرت یه مهندس معدن تو کجاها میتونه مشغول به کار شه چه با پارتی چه بی پارتی ؟؟

میخوام اون شغلهایی که به رشتت مربوطه رو برام بگی:a030:

لینک به دیدگاه
hirt عزیز شما جو اینجا رو با هیچ تالار معدنی تو ایران نمی تونی مقایسه کنی همچنین تاپیکها و نظمش رو

اینجا یه مدیریت قوی داره از محمد ادمین تا محمد رضا مدیر تالار معدن پس نه میتونی اینجا رو با مهندسان مقایسه کنی و نه افرادش رو این 1:a030:

این رو صد در صد موافقم.

یه مثال برات میزنم امیدوارم این بار بگیری حرف من رو

تو وقتی وارد کلاس اول شدی به زور اومدی با شوق و ذوق که نرفتی سر نیمکت و کلاس بشینی؟؟اگر غیر از این بوده و با علاقه رفتی پس بدون افرادی هم با علاقه رفتن رشته معدن خوندن

خب اینجا 2 مورد مطرح میشه

1_اشتیاق نداشتن تو از درس و مدرسه به خاطر درک کمت بوده و در سن و سالی نبودی که بدونی درس واسه آیندت خوبه و چه مزایایی داره!!

2_اشتیاق داشتی بری مدرسه پس کسی تو رو توجیه کرده بود که با درس خوندن می تونی به همه آرزوهات برسی نه؟؟

حالا یه نتیجه گیری میکنم برات

دولت_مسئولین_مدیران_مهندسان_دانشجویان_مردم عادی از ابتدا نیومدن مارو خوب توجیه کنن که معدن چی هست؟

مهندس معدن کارش چیست؟

چه حقوقی میگیره؟

سختیهاش چیه؟

با چه نرم افزارهایی میتونه کار کنه؟

هیچ کدوم از این کارها رو نیومدن و نیومدیم انجام بدیم

ونشستیم دو تا فیلم وسترن دیدیم که یارو دنبال کوه طلاست یا سیاه و خسته از معدن زغال میاد بیرون و ضمیر ناخودآگاهت میگه من اگه برم معدن باید برم تو غار و شهرستان باید سختی بکشم و چه مهندسیه؟ پس میزارم انتخاب آخر....

امـــــا منی که به هر دلیلی فهمیدم کار معدن چیست کجاها میتونم مشغول بشم به چه امیدی میخوام درس بخونم کمـــا اینکه خیلی از دوستان من

که به هر دلیلی بچه شهرستان بودن ومیدونستن معدن چی هست..چون نزدیکیشون معدن بوده و یا آشناهاشون تو مترو یا معدن بوده اومدن انتخاب اولشون رو معدن زدن و از همون اول فهمیدن چه رشته ای رو دارن میخونن...

الان حرفامون با هم خوند. موافقم...

شمایی که میگی اطلاعاتت زیاده به نظرت یه مهندس معدن تو کجاها میتونه مشغول به کار شه چه با پارتی چه بی پارتی ؟؟

میخوام اون شغلهایی که به رشتت مربوطه رو برام بگی:a030:

اینا چیزایی که من می دونم، البته بیشتر رو خود کار تمرکز کردم تا محل کار.

1- مهندس ژئوتکنیک ( خاک یا سنگ )

geotechnical engineer - Rock mechanic engineer

تو سد ها، تونل ها، پروژه های احداث چاه، به طور کلی در بیشتر کارهای عمرانی یه مهندس مکانیک سنگ و ژئوتکنیکی لازم هست که بستر احداث بنا رو بررسی کنه.

2- مهندس هیدروژئولوژی

Hydrologist

آب ها جاری در دل زمین که خودشون رو در هر پروژه زیر زمینی از معدن گرفته تا تونل نشون میدن، کار مهندس هیدروژئولوژی مربوط به این آبهاست.

3- مهندس محیط زیست

Environment Enginner

تاثیرات اکتشاف و استخراج ماده معدنی بر محیط طبیعی معدن مورد نظر رو نمیشه انکار کرد. کار مهندس محیط زیست میتونه در این رابطه باشه. ( البته ایران زیاد کاربرد نداره! ) - هم چنین مسائل زیست محیطی مربوط به کارهای ساخت و سازی زیر زمینی دیگر رو می سنجن - مثل تونل

4- مهندس فراوری

Metallurgy Engineer

کار این مهندس بیشتر جداسازی ماده ارزشمند از باطله هاست ( با روش های مکانیکی و شیمیایی )

5- مهندس زمينشناس

geoengineer

ترکیبی از دو تا رشته مهندسی ژئوتکنیک و مکانیک سنگ ( البته بسته به تعریفش در کشور های مختلف

6- زمین شناس ( با تخصص در زمینه های زمین شناسی مهندسی، ژئو شیمی )

geologist ( specified in Engineering eology and geochemistry )

بیشتر در مورد خصوصیات وفیزیکی، شیمیایی، مکانیکی مواد زمینی ( geological materials) در کارهای مهندسی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
می کنند.

7- مهندس ژئوفیزیک

geophysical engineer

از ساخت سد تا حفر چاه ها و تونل و کارهای معدنی این رشته لازم هستش.

8- مهندس معدن

mining and mineral engineering

تمام جنبه های کار از طراحی معدن، اکتشاف ماده، طراحی نحوه استخراج و تهویه معدن تا آتش باری و موضواعت ریز که هر کدوم اسم کورسی هست برای خودش.

اینا چیزایی بود که می دونستم.

لینک به دیدگاه
این رو صد در صد موافقم.

الان حرفامون با هم خوند. موافقم...

اینا چیزایی که من می دونم، البته بیشتر رو خود کار تمرکز کردم تا محل کار.

1- مهندس ژئوتکنیک ( خاک یا سنگ )

geotechnical engineer - Rock mechanic engineer

تو سد ها، تونل ها، پروژه های احداث چاه، به طور کلی در بیشتر کارهای عمرانی یه مهندس مکانیک سنگ و ژئوتکنیکی لازم هست که بستر احداث بنا رو بررسی کنه.

2- مهندس هیدروژئولوژی

Hydrologist

آب ها جاری در دل زمین که خودشون رو در هر پروژه زیر زمینی از معدن گرفته تا تونل نشون میدن، کار مهندس هیدروژئولوژی مربوط به این آبهاست.

3- مهندس محیط زیست

Environment Enginner

تاثیرات اکتشاف و استخراج ماده معدنی بر محیط طبیعی معدن مورد نظر رو نمیشه انکار کرد. کار مهندس محیط زیست میتونه در این رابطه باشه. ( البته ایران زیاد کاربرد نداره! ) - هم چنین مسائل زیست محیطی مربوط به کارهای ساخت و سازی زیر زمینی دیگر رو می سنجن - مثل تونل

4- مهندس فراوری

Metallurgy Engineer

کار این مهندس بیشتر جداسازی ماده ارزشمند از باطله هاست ( با روش های مکانیکی و شیمیایی )

5- مهندس زمينشناس

geoengineer

ترکیبی از دو تا رشته مهندسی ژئوتکنیک و مکانیک سنگ ( البته بسته به تعریفش در کشور های مختلف

6- زمین شناس ( با تخصص در زمینه های زمین شناسی مهندسی، ژئو شیمی )

geologist ( specified in Engineering eology and geochemistry )

بیشتر در مورد خصوصیات وفیزیکی، شیمیایی، مکانیکی مواد زمینی ( geological materials) در کارهای مهندسی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
می کنند.

7- مهندس ژئوفیزیک

geophysical engineer

از ساخت سد تا حفر چاه ها و تونل و کارهای معدنی این رشته لازم هستش.

8- مهندس معدن

mining and mineral engineering

تمام جنبه های کار از طراحی معدن، اکتشاف ماده، طراحی نحوه استخراج و تهویه معدن تا آتش باری و موضواعت ریز که هر کدوم اسم کورسی هست برای خودش.

اینا چیزایی بود که می دونستم.

ایول داداش من اگه میخواستم 4 موردش و بگم شما 8 مورد گفتی اسمتم نمیدوم شرمنده نام کاربریت رو میگم

رفیق همه اینا به کنار دیدی که مهندس معدن پیدا میکنه بعدا تو هر شرکتی بره می تونه موفق باشه به خدا نمی خوام الکی تعریف کنم ولی مطمئنم به حرفام میرسی که یه مهندس معدن بودن یه افتخاره تو هر کشوری:a030:

حالا یه تبلیغم واسه اینجا بکنم:ws3:

خداییش از وقتی اینجام اومدم علاقم 4 برار شده

اگه چند ماه به طور مداوم بیای همین سایت علاقت رو با الان نمی تونی مقایسه کنی

کمک که خودت ماشالا اینکاره ای تو تحقیق و پروژه و مقاله خواستی بگو حتما، دوستان میدونن:icon_gol: دریغ نمیکنیم:w02::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
ایول داداش من اگه میخواستم 4 موردش و بگم شما 8 مورد گفتی اسمتم نمیدوم شرمنده نام کاربریت رو میگم

رفیق همه اینا به کنار دیدی که مهندس معدن پیدا میکنه بعدا تو هر شرکتی بره می تونه موفق باشه به خدا نمی خوام الکی تعریف کنم ولی مطمئنم به حرفام میرسی که یه مهندس معدن بودن یه افتخاره تو هر کشوری:a030:

حالا یه تبلیغم واسه اینجا بکنم:ws3:

خداییش از وقتی اینجام اومدم علاقم 4 برار شده

اگه چند ماه به طور مداوم بیای همین سایت علاقت رو با الان نمی تونی مقایسه کنی

کمک که خودت ماشالا اینکاره ای تو تحقیق و پروژه و مقاله خواستی بگو حتما، دوستان میدونن:icon_gol: دریغ نمیکنیم:w02::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

شرمنده. من هومن هستم، شرمنده خودم رو معرفی نکرده بودم.

مرسی از شما و دوستان. خیلی از انجمن ها که عضوش هستم خیلی کم جمعی رو پیدا می کنم که بشه توش این همه امید گرفت ( اکثر ته ناامید هستند )

مرسی از شما

منم چند روزه فکر کردم، به هر حال دو ساله که دارم می خونم، نه حوصله دوباره کنکور دادن دارم و نه حالش رو. ریسک بزرگی هم هست که برم یه رشته دیگه و بعدا بفهمم اشتباه می کنم ( که احتمالا همین طوره )

به هر حال مرسی از همه که این همه با انرژی هستند و به بقیه هم انرژی میدن

اصلا viva mine

لینک به دیدگاه
شرمنده. من هومن هستم، شرمنده خودم رو معرفی نکرده بودم.

مرسی از شما و دوستان. خیلی از انجمن ها که عضوش هستم خیلی کم جمعی رو پیدا می کنم که بشه توش این همه امید گرفت ( اکثر ته ناامید هستند )

مرسی از شما

منم چند روزه فکر کردم، به هر حال دو ساله که دارم می خونم، نه حوصله دوباره کنکور دادن دارم و نه حالش رو. ریسک بزرگی هم هست که برم یه رشته دیگه و بعدا بفهمم اشتباه می کنم ( که احتمالا همین طوره )

به هر حال مرسی از همه که این همه با انرژی هستند و به بقیه هم انرژی میدن

اصلا viva mine

خب میبینم که مشکل حل شد:ws3:

هومن جان حرف آتروس کامل بود

میدونم viva mine رو الان ظاهری نوشتی ولی مطمئنا ترم 6 رو ک رد کنی واقعا بهش پی میبری:w16:

-------------------------

viva dash atros :w02:

لینک به دیدگاه

من فکر میکنم فقط کسانی که آشنایی ندارن با این رشته چنین طرز تفکری دارند.

البته نه 100%

تابحال که به هرکس گفتم معدن خوندم، کلی تعریف شنیدم. به قول دکتر حاجی زاده: باید خودت پرستیژ مهندسیتو ایجاد کنی.

همچنین با حرفای مهرداد و آتروس موافقم

لینک به دیدگاه
من فکر میکنم فقط کسانی که آشنایی ندارن با این رشته چنین طرز تفکری دارند.

البته نه 100%

تابحال که به هرکس گفتم معدن خوندم، کلی تعریف شنیدم. به قول دکتر حاجی زاده: باید خودت پرستیژ مهندسیتو ایجاد کنی.

همچنین با حرفای مهرداد و آتروس موافقم

دکتر حاجی زاده یه دونه ست باید ایشون بیان و مهندسی معدنو تعریف کنن:w16:

لینک به دیدگاه
ایشون آقای دکتر فرنوش حاجی زاده هستن

ایشونن

[TABLE=width: 991]

[TR]

[TD=width: 530] [TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD]

فرنوش حاجی زادهفرنوش حاجی زاده - متولد 1341 تهران - ليسانس و فوق ليسانس در مهندسی زمين شناسی کاربردی از دانشگاه فنی نفت و معدن لئوبن /اطريش - دکتری تخصصی زمین شناسی ( سنگ شناسی رسوبی ) ازدانشگاه فنی نفت و معدن لئوبن /اطریش

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[TD=width: 15] [/TD]

[TD=width: 260][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TR]

[TR]

[TD=bgcolor: transparent]3.JPG[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه
ایشونن[TABLE=width: 991][TR][TD=width: 530] [TABLE=width: 100%][TR][TD][TABLE=width: 100%][TR][TD]

فرنوش حاجی زادهفرنوش حاجی زاده - متولد 1341 تهران - ليسانس و فوق ليسانس در مهندسی زمين شناسی کاربردی از دانشگاه فنی نفت و معدن لئوبن /اطريش - دکتری تخصصی زمین شناسی ( سنگ شناسی رسوبی ) ازدانشگاه فنی نفت و معدن لئوبن /اطریش

[/TD][/TR][/TABLE][/TD][/TR][/TABLE][/TD][TD=width: 15] [/TD][TD=width: 260][TABLE=width: 100%][TR][TD][TABLE=width: 100%][TR][TD][TABLE=width: 100%][TR][TD=bgcolor: transparent]3.JPG[/TD][/TR][/TABLE][/TD][/TR][/TABLE][/TD][/TR][/TABLE][/TD][/TR][/TABLE]

بله خودشونن
لینک به دیدگاه

آقا هومن خیلی خوشحالم که این تصمیم رو گرفتی امیدوارم یکی از موفقترین مهندسای معدن باشی

معذرت می خوام اگه یکم تند حرف زدم چون واقعا انتظار یه همچین دیدی از یه مهندس معدن نداشتم

از همه بچه های معدنم خواهش میکنم (مخصوصا خودت) که خیلی محکم از رشته ی خودشون دفاع کنن و به هر کسی اجازه ندیم بد

رشتمونو بگه که شکر خدا بهترین رشته رو داریم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...