رفتن به مطلب

تصور شما قبل از ورود به رشته معدن

ارسال های توصیه شده

همون طور که می دونید موقع انتخاب رشته برای دانشگاه بچه ها ریاضی همشون می خوان مهندس بشن، بین اینا هم ترتیب همه یه جورایی اینطوریه: برق مکانیک عمران

رشته ای که بین رشته های فنی کمترین اعتنا بهش میشه همین مهندسی معدن هست، بچه ها اکثرا آخر از همه این رشته رو میزنن.

تو هر دانشگاهی بچه های معدن با حقارت اسم رشته شون رو به زبون میارن.

می خواستم بپرسم نظر شما چیه؟

1- آیا همین طور هست؟

2- اگر هست علتش رو چی می دونید؟

3- چطور می تونیم به این حس غلبه بکنیم؟

مرسی از همه . . .

لینک به دیدگاه

:icon_gol:

من خودم رشته ام نساجیه...وقتی قبول شدم همه دهنشون از تعجب باز موند و چه القابی که به رشتم ندادن...البته از حسادت هم یه جورایی داشتن میترکیدن...همه هم کلاسیهام دانشگاه آزاد یا پیام نور برق،کامپیوتر و صنایع قبول شدند.فقط من نساجی و دوستم علوم کامپیوتر دولتی بودیم...

منم رشتمو دوست نداشتم...توی انتخاب رشته فکر میکردم دیگه حداقل حتما مواد قبول میشم اما از شانس بدم نشد!!!انتخاب رشته خیلی بدی کردم...100% اشتباه خودم بود.هیچوقت با رشتم کنار نیومدم.چون متناسب با رتبه ام نبود و اصلا پرستیژ نداشت!!!!!!

اما حالا اخراشه میبینم چقدر اشتباه کردم و این یک فرصت بسیار بزرگ بود که ازش استفاده نکردم.اگه یه کم انگیزه و تلاش به خرج داده بودم شرایط بهتر بود اما فقط بخاطر حرف مفت ملت فرصت خودمو از بین بردم.

بچه های معدن و کشاورزی هم همینطور بودند که همه در اشتباهند...از فرصت باید استفاده کرد که پشیمانی سودی نداره

لینک به دیدگاه
:w58:

چرا تعجب؟؟؟:ws52:

البته دوست ما کمی زیاده روی کرده اند و این طوریا هم نیستند بچه ها....من که افتخار هم میکردم..اما اگه مکانیک طراحی جامدات بودم قند هم توی دلم آب میشد...:ws37:البته فقط یونی خودمون!!!

لینک به دیدگاه
:w58:

شما معدن خوندید؟!

همه هم کلاسیهام دانشگاه آزاد یا پیام نور برق،کامپیوتر و صنایع قبول شدند.فقط من نساجی و دوستم علوم کامپیوتر دولتی بودی

متاسفانه من هم شبیه شما بودم.

اصلا و اصلا انتظار خراب کردن کنکور یک درصد هم به ذهنم خطور نمی کرد اما شد. من کنکور رو خراب کردم و معدن قبول شدم. همه هم کلاسی هام برق و عمران آزاد قبول شدن بعد از یه مدت به من با تحقیر رفتار می کردن...

لینک به دیدگاه
شما معدن خوندید؟!

متاسفانه من هم شبیه شما بودم.

اصلا و اصلا انتظار خراب کردن کنکور یک درصد هم به ذهنم خطور نمی کرد اما شد. من کنکور رو خراب کردم و معدن قبول شدم. همه هم کلاسی هام برق و عمران آزاد قبول شدن بعد از یه مدت به من با تحقیر رفتار می کردن...

کاری به این دوستان کم خرد نداشته باشید که منم از این آدما زیاد دیده ام....اتفاقا معدن هم اینقدرها بد نیست...منم اولاش از رشتم متنفر بودم اما میبینم دلش فقط افکار اشتباه خودم بود که به دهان این و اون نگاه میکردم و میخواستم نظرات بقیه رو بدونم...چه اهمیتی داره مگه؟؟؟؟برای خودتون سخت نگیرید...بدونید میتونید موفق بشید.

اگه هم واقعا دوست ندارید میتونید پیام نور فراگیر یا آزاد بدید.

اما بهترین راه ادامه دادن رشتتونه.

لینک به دیدگاه

من که بکل با محتوای این تاپیک مخالفم .

چون کسیکه از رشته خودش احساس حقارت میکنه و خوشش نمیاد بنظرم بلافاصله باید انصراف بده و بره سراغ رشته ای که دوست داره(البته این نظر شخصی منه )

:icon_razz:موندن در رشته ای که احساس بدی به شخص میده همیشه برای شخص ناخوشاینده و در زندگیش احساس خوشبختی و سربلندی نخواهد کرد.

لینک به دیدگاه

بازم بحث قدیمی " معدن! آری یا نه؟!"

تقریبا میتونم بگم 99% افراد تا اسم معدن رو میشنوند یاد تونل های تنگ و تاریک معادن زیرزمینی زغال سنگ،گرد و خاک و .... و کار کردن تو این شرایط میفتن...

وضعیت وقتی اسفناک میشه که دانشجو های ورودی جدید هم از رشته خودشون تصوری مثل عکس زیر دارن

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

حتی خودم دیدم که دانشجو به ترم 3 یا 4 رسیده و هنوز دو دل هست که ادامه بده یا نه؟!؟!؟

نمیخوام امیدواری پوچ و بیهوده ایجاد کنم

اما مطمئنم وضعیت رشته معدن اگر بهتر از رشته های دیگه که شما میگی نباشه، بدتر هم نیست

به نظر من برای موفق شدن تو هر رشته ای 60% پارتی، 10% شانس و 30% هم سواد لازم هست

به شخصه از انتخابی که 4 سال پیش انجام دادم ناراضی نیستم و اگه باز هم به اون دوران برگردم همین رشته رو انتخاب میکنم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
من که بکل با محتوای این تاپیک مخالفم .

چون کسیکه از رشته خودش احساس حقارت میکنه و خوشش نمیاد بنظرم بلافاصله باید انصراف بده و بره سراغ رشته ای که دوست داره(البته این نظر شخصی منه )

:icon_razz:موندن در رشته ای که احساس بدی به شخص میده همیشه برای شخص ناخوشاینده و در زندگیش احساس خوشبختی و سربلندی نخواهد کرد.

این بار دوم هست که این متن رو می نویسم، نمی دونم چرا دفعه اول ارسال نشد ...

----------

به نظر من حرفتون خیلی فانتزی هستش. حساب کنید شرایط خیی ها این طوریه:

دوره روزانه هست و اگر انصراف بده دو دوره نمی تونه تو کنکور شرکت بکنه و باید بره خدمت مقدس سربازی اونم 24 ماه.

حالا این بیچاره نه راه پس داره نه پیش، اگر انصراف بده و بره سربازی ( حالا سربازی و تمام مشکلاتش و بدبختی هاش به کنار ) طرف بعد از این دو سال از درس و کنکور زده میشه. اگر هم بمونه که باید علاقه نداره و باید رنج بکشه ...

در ضمن این علاقه خودش از کجا میاد به نظرتون؟ یه بچه دبیرستانی از عالم و آدم این ایده به سمتش هجوم میاره که فقط دو رشته مکانیک و برق و لا غیر. این بمباران فکری هست و انکارش نکنید. مسئول سازمان سنجش تمام غمش این هست که بچه ها بیشتر برق تو اتخاب رشته شون هست یا مکانیک! اینا چی رو نشون میده؟

منم خیلی خوب می دونم که جامعه به مهندس معدن نیاز داره و بدون مواد اولیه مکانیک و برقی نمی تونه وجود داشته باشه ولی این حس تحقیر همیشه باهام هستش.

لینک به دیدگاه
این بار دوم هست که این متن رو می نویسم، نمی دونم چرا دفعه اول ارسال نشد ...

----------

به نظر من حرفتون خیلی فانتزی هستش. حساب کنید شرایط خیی ها این طوریه:

دوره روزانه هست و اگر انصراف بده دو دوره نمی تونه تو کنکور شرکت بکنه و باید بره خدمت مقدس سربازی اونم 24 ماه.

حالا این بیچاره نه راه پس داره نه پیش، اگر انصراف بده و بره سربازی ( حالا سربازی و تمام مشکلاتش و بدبختی هاش به کنار ) طرف بعد از این دو سال از درس و کنکور زده میشه. اگر هم بمونه که باید علاقه نداره و باید رنج بکشه ...

حرف من فانتزی نیست . طرز تفکر شما فانتزیه. اگر نمیتونی دیدتو وسعت بدی به حرف من لطفا ایراد نگیر.هر کسی نون طرز تفکرشو میخوره.

اگر کسی تفکر وتوانایی و جراتشو نداره که وضعیت موجودشو که شدیدا هم ازش ناراضیه تغییر بده پس باید با همون وضعیت بسازه .

ببین من به گونه ای به این افراد حق میدم . چون رشتشونو دوست ندارن و فکر میکنین هیچ راهی دیگه ندارن و مجبورن همین راهو ادامه بدن. ولی اینطور نیست هنوز خیلی خیلی فرصت هست و مطمئن باشن اگه در راهی که علاقه دارن حرکت کنن قطعا موفق تر خواهند بود.

آخر الزمون که نشده !بره سربازی و برگرده و دوباره امتحان بده. آخرش که باید سربازیو بره .

در ضمن این علاقه خودش از کجا میاد به نظرتون؟ یه بچه دبیرستانی از عالم و آدم این ایده به سمتش هجوم میاره که فقط دو رشته مکانیک و برق و لا غیر. این بمباران فکری هست و انکارش نکنید. مسئول سازمان سنجش تمام غمش این هست که بچه ها بیشتر برق تو اتخاب رشته شون هست یا مکانیک! اینا چی رو نشون میده؟

منم خیلی خوب می دونم که جامعه به مهندس معدن نیاز داره و بدون مواد اولیه مکانیک و برقی نمی تونه وجود داشته باشه ولی این حس تحقیر همیشه باهام هستش.

یه نکته ایو بگم که بعد از فارغ التحصیلی و رفتن در محیط کار این تفکر تفاوت رشته ها تا حدی از بین میره و هر کسی متوجه میشه که همه رشته ها با ارزش و خوب هستن. من خودم الان به این نتیجه رسیدم که چقدر رشته های علوم انسانی کاربردی و جالب هستن.

اما واقعیت اینه که در رشته های فنی و مهندسی ،رشته های برق و عمران مکانیک بالاترن.

ولی این دلیل محقر بودن رشته و یا دانشجوی معدن نیست و بازم میگم اگر کسی احساس تحقیر میکنه باید خودشو از این شرایط تحقیر در بیاره . حالا یا تفکرشو عوض کنه یا رشتشو.

بالاخره نباید یک عمرو فدای یک یا دوسال کرد.

لینک به دیدگاه
حرف من فانتزی نیست . طرز تفکر شما فانتزیه. اگر نمیتونی دیدتو وسعت بدی به حرف من لطفا ایراد نگیر.هر کسی نون طرز تفکرشو میخوره.

اگر کسی تفکر وتوانایی و جراتشو نداره که وضعیت موجودشو که شدیدا هم ازش ناراضیه تغییر بده پس باید با همون وضعیت بسازه .

ببین من به گونه ای به این افراد حق میدم . چون رشتشونو دوست ندارن و فکر میکنین هیچ راهی دیگه ندارن و مجبورن همین راهو ادامه بدن. ولی اینطور نیست هنوز خیلی خیلی فرصت هست و مطمئن باشن اگه در راهی که علاقه دارن حرکت کنن قطعا موفق تر خواهند بود.

آخر الزمون که نشده !بره سربازی و برگرده و دوباره امتحان بده. آخرش که باید سربازیو بره .

یه نکته ایو بگم که بعد از فارغ التحصیلی و رفتن در محیط کار این تفکر تفاوت رشته ها تا حدی از بین میره و هر کسی متوجه میشه که همه رشته ها با ارزش و خوب هستن. من خودم الان به این نتیجه رسیدم که چقدر رشته های علوم انسانی کاربردی و جالب هستن.

اما واقعیت اینه که در رشته های فنی و مهندسی ،رشته های برق و عمران مکانیک بالاترن.

ولی این دلیل محقر بودن رشته و یا دانشجوی معدن نیست و بازم میگم اگر کسی احساس تحقیر میکنه باید خودشو از این شرایط تحقیر در بیاره . حالا یا تفکرشو عوض کنه یا رشتشو.

بالاخره نباید یک عمرو فدای یک یا دوسال کرد.

نمی دونم چرا ابعاد این موضوع اینقدر وسیعه!

خیلی از بچه ها به این امید هستند که درس رو تموم بکنند، بعد ارشد رو نفت یا عمران امتحان بدن. خیلی ها هم میگن شاید این مدل فکری که دارم درست نیست و بعدا بفهمم غیر واقعی بوده. خیلی ها هم بر اثر جو عمومی کشور از یه رشته خاص خوششون میومد و به شخصه خیلی ها رو دیدم که میگن می ترسم برم یه رشته دیگه و بعدا بفهمم آدم این رشته نبودم و یا رشته مورد نظر چیزی نبود که من فکرشو می کردم.

قضیه موندن و انصراف دادن اصلا صفر و یک نیست، پارامترهایی توش دخیلیله . . .

لینک به دیدگاه

منم با محمد رضا موافقم

اگه الان دوباره بخوام انتخاب رشته کنم و بازم معدنو میزنم

اولش که اینطوری نبودم بدون هیچ احساسی به این رشته وارد شدم بهترین کار هم همینه اگه ادم تو رشته ای که دوس داشت نتونست بره و مجبور بشه یه رشته ی دیگه بره نباید همش به خودش تلقین کنه که اون رشته بده به جاش باید دنبال انگیزه بگرده , دو ترم که بخونه دیگه تکلیف خودشو می دونه یا به همین رشته علاقه پیدا کرده یا اینکه میره سراغ یه رشته دیگه

البته یه چیزیم بگم همه رشته های فنی قشنگن هر کی بره توی یه رشته فنی و هی بهونه نیاره بعد از یه مدت علاقه مند میشه مگر اینکه قبلا در مورده یه رشته دیگه تحقیق کرده باشه و از رو حساب کتاب بخواد تو اون رشته تحصیل کنه که اکثر بچه هایی که کنکور میدن و می خوان انتخاب رشته کنن درست حسابی در مورد رشته ها اطلاعات کافی ندارن و به حساب حرف بقیه انتخاب رشته می کنن .( جسارت نشه خودمم همینطوری بودم)

اگر هم که ادم از رشتش راضی باشه کسی نمی تونه بهش ایراد بگیره هرکیم هر چی بگه اصلا توجه نمی کنه

اگر جامعه رشتمونو دست کم میگیره تقصیره خودمونه این خودمونیم که یه تصویر غلط تو ذهن همه می سازیم

لینک به دیدگاه

در کل درخواست دارم این تاپیک حذف شه

هیچ حرفی ندارم

از محمدرضام میخوام که زودتر یا عنوان رو عوض کنه یا تاپیک رو حذف کنه:a030::icon_gol:

چون دانشجو معدن همون ترم اول میفهمه که وارد چه رشته ای شده پس غلط میکنه احساس حقارت کنه

اونی که این احساس رو میکنه از سواد کمشه..

لینک به دیدگاه
در کل درخواست دارم این تاپیک حذف شه

هیچ حرفی ندارم

از محمدرضام میخوام که زودتر یا عنوان رو عوض کنه یا تاپیک رو حذف کنه:a030::icon_gol:

چون دانشجو معدن همون ترم اول میفهمه که وارد چه رشته ای شده پس غلط میکنه احساس حقارت کنه

اونی که این احساس رو میکنه از سواد کمشه..

دانشجو ترم اول می فهمه؟!؟

من ترم سه هستم، هنوز نمی دونم چی به چیه، ترم اول باید بفهمه؟!؟ ( در ضمن من تقریبا هر چی تو نت در مورد مهندسی معدن ( تعریف محیط کار - required هاش - qualified هاش هست رو خوندم )

لینک به دیدگاه
دانشجو ترم اول می فهمه؟!؟

من ترم سه هستم، هنوز نمی دونم چی به چیه، ترم اول باید بفهمه؟!؟ ( در ضمن من تقریبا هر چی تو نت در مورد مهندسی معدن ( تعریف محیط کار - required هاش - qualified هاش هست رو خوندم )

ببین دوست عزیز مهمترین شرط برای تحصیل یک رشته قطعا علاقس ولی این رو در نظر بگیر هرکس این رشته رو خونده بعدا پشیمون نشده

کم کم علاقت به این رشته زیاد میشه و به حدی میرسه که حاضر نیستی کسی بخواد بدی اون رشته رو بگه

دوستان وهم ورودی های من همشون از رشتشون راضین درسته مثل برق و هوا فضا دهن پر کن نیست ولی خدا وکیلی مهندسی تذین کارها رو معدنیا دارن انجام میدن

خودتو دست کم نگیر نگاه به استادات کن به آدمهای موفق

من الگوم همیشه یکی از اساتیدم بود به اسم استاد ارشد نژاد این مرد یک مهندس به تمام معنا بود و با هوش تر از اون تا حالا کسی رو از نزدیک ندیدم

با تمام حسن نیت ترم اول به ما گفت وارد بهترین و جذاب ترین رشته شدین و ما از فردای اون روز سرمون همیشه بالا بود چون اطلاعات زیادی از رشته وکارمون داشتیم اگر بدونی یک مهندس معدن چه کارهایی میتونه انجام بده دیگه اینگونه عنوان نمیکردی:a030:

لینک به دیدگاه

کاملا با آتروس جون موافقم

یعنی چی؟ مگه میشه 3 ترم یه رشته ای رو بخونی و هیچی ازش ندونی؟؟؟؟؟

ببخشیدا اینو می گم ولی مشکل از خود شماست چون نمی خواین بدونین

پس خواهشن نگین که معدن بده

من و شما که دانشجوی معدنیم باید دیدمون با مردم عادی که فکر میکنن معدن فقط تونلهای تنگ و تاریک فرق داشته باشه

منم اگه قرار بود یه بار دیگه انتخاب رشته کنم حتما بازم معدن میزدم

عمران و برق سیخی چند؟؟؟؟؟

به شما توصیه میکنم حتما انصراف بدین برین سربازی اینجوری شاید به یه دردی بخورین:ws28:

لینک به دیدگاه

-به نطر من این خوده فرده که به رشته خودش ارزش میده یا خودشو بی ارزش میکنه درست مثل الان وقتی شما این تاپیکو راه میندازین منی که شناختی در مورد معدن ندارم یه تصورات بدی تو ذهنم ایجاد میشه تو رو خدا این کارا رو نکنید هر رشته ایی یه مزایا یی داره یه معایبی و تو بقیه رشته ها هم همین طوره

2-در ضمن ادمی که هدفش مشخص باشه حرف هیچ کس براش مهم نیست کسانی که در مورد رشته معدن دید بدی دارن به نظر من سطح فکریشون پایینه .همان طور که میدونید یه فرد خارج دیده و باسواد اصلا همچین حرفی نمیزنه.

3-کار پیدا کردن هم همش به پارتی بستگی داره اصلا به رشته بستگی نداره من خودم فوق لیسانس برقی رو میشناسم یا مکانیک که الان بیکاره.درحالی که فردی با فوق دیپلم .... تویه کارخونه رییس یه قسمتیه.

4-در ضمن در مورد خودم:من رشتمو خیلی دوست دارم و حرف هیچ کس هم برام مهم نیست که چی چی فکر میکنن مهم خودمم که راضییم .وقتی میرم تو معدن خیلی حس باحالیه حالا هم که فکر میکنم میبینم که انتخابم درست بود و خیلی خیلی رشتمو دوست دارم.

حرف اخر:به نظر من مهم اینه که تو رشتت تخصص داشته باشی در این صورت موفق میشی و بتونی اونو به کار بگیری .

.

لینک به دیدگاه
نمی دونم چرا ابعاد این موضوع اینقدر وسیعه!

.

دوست عزیز،:icon_gol:

حالا که به رشته معدن علاقه نداری میشه دلایل عدم علاقتو بصورت موردی در15 مورد برامون بنویسی؟

شاید خیلی از مواردش برای بقیه پیش اومده باشه و بتونن راهنمائیت کنن.:a030:

بعضی مواردشم شاید اصلا قابل اصلاح نباشه و مجبور باشی یه تصمیم گیری اساسی انجام بدی؟:whistle:

لینک به دیدگاه
ببین دوست عزیز مهمترین شرط برای تحصیل یک رشته قطعا علاقس ولی این رو در نظر بگیر هرکس این رشته رو خونده بعدا پشیمون نشده

کم کم علاقت به این رشته زیاد میشه و بخ حدی میرسه که حاظر نیستی کسی بخواد بد اون رشته رو بگه

دوستان وهم ورودی های من همشون از رشتشون راضین درسته مثل برق و هوا فضا دهن پر کن نیست ولی خدا وکیلی مهندسی تذین کارها رو معدنیا دارن انجام میدن

خودتو دست کم نگیر نگاه به استادات کن به آدمهای موفق

من الگوم همیشه یکی از اساتیدم بود به اسم استاد ارشد نژاد این مرد یک مهندس به تمام معنا بود و با هوش تر از اون تا حالا کسی رو از نزدیک ندیدم

با تمام حسن نیت ترم اول به ما گفت وارد بهترین و جذاب ترین رشته شدین و ما از فردای اون روز سرمون همیشه بالا بود چون اطلاعات زیادی از رشته وکارمون داشتیم اگر بدونی یک مهندس معدن چه کارهایی میتونه انجام بده دیگه اینگونه عنوان نمیکردی:a030:

با این جملت شدیدا موافقم:w16:

دوستان فکر نمیکنم لازم باشه اثبات کنیم رشته معدن اینگونه نیست

بهتره به جای اون از hirt بخواییم شرایط و مشکلاتش رو بگه تا شاید بتونیم به عنوان یک هم رشته ای سال بالایی راه حل اونو عنوان کنیم

مسلما این سوال در مقطعی برای هریک از ماها پیش اومده

به هر حال تحصیل در رشته ای که انقد احساس بدی نسبت بهش داری اصلا توصیه نمیشه:ws37:

لینک به دیدگاه
یعنی چی؟ مگه میشه 3 ترم یه رشته ای رو بخونی و هیچی ازش ندونی؟

به قول شلدون کوپر: you need to work on your reading skills

من کجا گفتم که از معدن چیزی نمی دونم؟!

پس خواهشن نگین که معدن بده

من کی این حرفو زدم؟

به شما توصیه میکنم حتما انصراف بدین برین سربازی اینجوری شاید به یه دردی بخورین

می دونم جمع اینجا صمیمی هستش ولی به نظرتون من و شما همدیگرو اصلا می شناسیم که شما دارید با من شوخی می کنید؟!؟

حالا که به رشته معدن علاقه نداری میشه دلایل عدم علاقتو بصورت موردی در15 مورد برامون بنویسی؟

ببینید هیچ کس از بین ماها نمی تونه بگه که من قبل کنکور و بعد اومدن نتایج عشق معدن داشتم و معدن رو زدم و دارم الان تو زمینه فعالیت می کنم ( خداییش کسی نمی تونه ) حالا که زد و ما این رشته رو قبول شدیم به قول شما چون نسبت بهش ناآگاه بودیم یه طورایی باید بفهمیم اصلا این رشته چیه، بعد بخواهیم علاقه مند بشیم ( به هر حال زوریه )

ببینید ما یه استادی داریم لیسانس و فوقش رو دانشگاه تهران گرفته، میگه که شش سال بدون علاقه خوندم، بعد وارد بازار کار شدم دیدم چه رشته خوبیه و درآمد خفنی داره و بعد علاقه مند شدم. ولی توجه کنید من این حس استادم رو ندارم که حالا بیام بگم که بله و فلان و معدن عالیه.

هر کسی یه عاملی باعث برگشتن نظرش میشه، من می خوام بدونم راهی هست که بر اساس ویژگی های محض بشه به این رشته علاقه پیدا کرد یا نه؟

مثلا بگیم یه مهندس چه کارایی می تونه انجام بده، بعد بین این کارا و کشش های یک فرد نقطه مشترکی رو پیدا کنیم، به فرض من خودم به شخصه عاشق field Engineer بودن هستم، دوست دارم یه دستگاهی مثل TBM ها باشه و توش کار بکنم و یه تونل رو بسازم.

صد درصد کسی به کارش علاقه داشته باشه این حس تحقیر و نارضایتی از کار هم وجود نداره . . . حالا شماها تنها گروه از معدنی ها هستید که می بینم این حس رو ندارید ( شاید چون فارغ التحصیل هستید ) بیش از 70 درصد هم کلاسی های من با شدت های مختلف این حس رو دارند.

مثلا این

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
رو ببینید، باور کنید شما ها که دید مثبت دارید در اقلیتید نه من!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...