رفتن به مطلب

احساسات

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

من یه مشکلی دارم

فکر کنم بزودی میمیرم

البته نترسین واگیر دار نیست

من کلا ادمی هستم که احساساتم رو نشون نمیدم

یعنی نه که آدم خشکی باشم

نه بر عکس

احساساتم رو برعکس نشون میدم ......

یعنی مثلا وقتی عصبانی ام در اوج عصبانیت میخندم

وقتی از دست کسی ناراحتم به روم نمیارم

وقتی نیاز به همدردی دارم میرم با خودم خلوت میکنم

وقتی قلبم خورد میشه جز خودم کسی نمیفهمه

حتی نزدیک ترین دوستام هم فکر میکنن من تا بحال با هیچ کس نبودم و یا عشقی وارد زندگیم نشده

در صورتی که................ :icon_redface:

کلا دو تا دوست دارم که یه چیزایی میدونن

بماند

حتی مادرم هم منو نمیشناسه

وقتی میبینم یکی دپ میزنه که فلانی ولش کرده

مست میکنه

راه میافته تو خیابون و ما باید جمش کنیم

و یا وقتی رفیقم میاد میگه فلانی طرف باهاش بهم زده و خیلی نگرانشم

یه لبخند میزنم و تو دلم میگم از دل من خبر داری؟

وقتی ناراحتم

معمولا دعوا راه میندازم و ذهن ها رو به یه سمت دیگه منحرف میکنم

نمیذارم کسی بفهمه تو دلم چه خبره ........

وقتی میبینم هر کسی میاد و کوچکترین دردش رو برام میگه و میخواد همدردش بشم

ولی من شاید به جرأت مشابه همون درد رو اونم چندین برابر قویتر تجربه کردم و هیچ کس هم خبر دار نشده

نمیدونم .......

اسمش رو ترس بذارم!؟

ترس از قبول نشدن!

ترس احساسی ......؟

من چه مرگمه؟

چکارکنم؟ :sigh:

میمیرم؟

لینک به دیدگاه

می میرم چیه ؟؟ :banel_smiley_4:

خب اینجوری که خیلی بده...آدم به هر حال با یک نفر حداقل باد در دل کنه..اگه برات سخته خودتو مجبور نکن تمام جزئیات رو تعریف کنی. کم کم شروع کن و ادامش برات راحت تر می شه.

به نظرم با یکی از دوستای نزدیکت شروع به صحبت کن و بگو که خیلی چیزا تو دلته که به کسی نگفتی و برات دیگه سخت شده ، و ...از همین چیزا شروع کن .مسلما دوستت هم یه چیزایی می پرسه و توضیح دادن قضیه برات راحت تر می شه...با کسی حرف بزن که از بقیه دوستات باهاش راحت تری و می دونی بیشتر درکت می کنه..مشکل حل نشدنی نیست.:w16:

لینک به دیدگاه

:aghosh:

به نظر میرسه توی واقعیت آدم "درونگرایی" باشی. :ws38: تو دنیای مجازی که دست همه برونگراها رو از پشت بستی :whistle:

یه روان شناسی هست به اسم یونگ! این اومده آدما رو به دو دسته ی "درونگرا" و "برون گرا" تقسیم کرده.

ويژگي هاي تيپ هاي برون گرا

- علاقه مند به ارتباط با ديگران و صحبت كردن. اين تيپ افراد بطور كلي "اهل معاشرت" بوده و از تبادل نظر لذت مي برند.

- عاشق "بحث كردن" بوده و "اهل عمل" هستند.

- براحتي ارتباط برقرار مي كنند.

- از تنهايي گريزان هستند.

- زود تصميم مي گيرند و به سرعت به اجراي آن مي پردازند.

- در زمان حال زندگي مي كنند.

- "نتيجه گرا" هستند.

- مناسب "شغل هاي پرچالش" هستند؛ نظير مديريت، بازاريابي و فروش.

ويژگي هاي تيپ هاي درون گرا

- بسيار "محتاط" و در خود فرو رفته هستند.

- دوست دارند زمان بيشتري را با خود صرف كنند و مردم گريز هستند.

- از فكر كردن لذت مي برند.

- به احساسات و افكار خود بيشتر توجه مي كنند.

- معمولاً "محافظه كار" هستند.

- بيشتر وقت خود را صرف تجزيه و تحليل مي كنند و ديرتر وارد عمل مي شوند.

-بيشتر نگران آينده هستند و كمتر در زمان حال زندگي مي كنند.

- مناسب شغل هايي هستند كه نياز به "تمركز" دارد؛ نظير حسابداري، امور تحقيقاتي و آزمايشگاهي.

این یه خلاصه از این که بدونیم فرق برونگرایی و درون گرایی چیه...

خب حالا میخوایم آسیب شناسی کنیم...

خب فرض می کنیم شما به عنوان یک انسان درونگرا! تو هرکدوم از فیلدهای زیر "احتمالا" این ویژگی ها رو داری:

بیان مسئله: تمایل به پردازش درونی اطلاعات، خطور کردن بهترین راه حل ها به هنگام سکوت و تنهایی، نیاز به افزایش دانش و آگاهی قبل از بحث درباره مشکل مورد نظر

ارتباطات: ترجیح دادن ایمیل و پیام های صوتی، اجتناب از تعاملات غیرضروری، عدم علاقه به هدر دادن وقت با بحث و گفت و گو، تمایل به فکر کردن قبل از عمل، عدم علاقه به جلسات و ملاقات های طولانی مدت، جستجو برای یافتن فرصت هایی جهت تنهایی و سکوت

تصمیم گیری: تصمیم گیری مستقل دو بدون دخالت دیگران برایت خوشایندتر است، نیاز داشتن به زمان قبل از شروع فعالیت

تعاملات بین فردی: احساس تخلیه انرژی به واسطه تعاملات زیادی، اجتماعی و نیاز به تنهایی برای نیرو گرفتن دوباره، بودجه بندی دقیق" زمان مخصوص به دیگران"

توجه و تمرکز: تمرکز زیاد روی افکار و نظرات درونی، اغلب مشغول گفتگوی درونی بودن، لذت بردن از تمرکز در سکوت بر یک موضوع، ناراحت شدن از عوامل مزاحم

نقاط قوت طبیعی: آرام کردن افراد و گروه ها، ارزیابی موقعیت قبل از عمل کردن، گوش دادن به نظرات دیگران، مستقل عمل کردن

نقاط ضعف طبیعی: ناتوانی از در میان گذاشتن افکارشان با دیگران، مشورت نگرفتن از دیگران، تاکید بیش از حد بر نوشتن، فکر کردن خیلی زیاد قبل از اقدام به عمل

چگونه باعث آزار دیگران می شوند: با ناتوانی در ابراز عقاید، شرکت نکردن در بحث ها یا واکنش نشان ندادن نسبت به حرف های دیگران

سوء تعبیر دیگران در مورد آنها: ممکن است دیگران به اشتباه آنها را افرادی کناره گیر، خجالتی و غیرصمیمی تلقی کنند.

آشنایی ما با ویژگی های شخصیتی خود و اطرافیان مان باعث می شود که با پذیرش این تفاوت ها و احترام گذاشتن به آنها در برخورد با دیگران رفتار معقولانه تری داشته باشیم.

راهکارهایی برای انسان "درون‌گرا"

خب اگر این ویژگی ها توی شما صدق میکنه و یک انسان درونگرا هستی این راهکارها رو میتونی استفاده کنی:

1-شرکت در فعالیت های جمعی مورد علاقه

ممکن است از اینکه به مهمانی یا گردش برویم خوشمان نیاید. اما به هر حال هر یک از مابه موضوعاتی مانند یک فعالیت هنری (مانند نقاشی) یا ورزشی (مثل والیبال) و ... علاقه مندیم و از انجام دادن آنها لذت می بریم بهتر است که این کارها را به صورت گروهی انجام دهیم. در نظر داشته باشیم که منظور از ارتباط اجتماعی فقط شرکت در مهمانی نیست.

2-بالا بردن اطلاعات

گاهی اوقات اتفاق می افتد که ما در جمعی حضور داریم، همه در حال حرف زدن هستند و ما احساس می کنیم که هیچ حرفی برای گفتن نداریم. بهتر است قبل از حضور در جمع موضوعات احتمالی مورد بحث را پیش بینی کرده و در مورد آنها اطلاعاتی به دست آوریم.

3-ابراز احساسات در خانواده

برای اینکه بتوانیم احساسات مثبت و منفی خود را به دیگران ابراز کنیم، باید این کار را از صمیمی ترین عضو خانواده یا دوستمان شروع کنیم. اگر ما خود را موظف کنیم که هر روز حداقل یک بار در مورد احساساتمان با شخصی صحبت کنیم، کم کم به این کار عادت خواهیم کرد.

4-:w02:

منابع:

1-

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

2-

3-

لینک به دیدگاه

راستی اینم یه آزمون واسه اینکه ببینید چقدر "برونگرا" یا "درونگرا" هستید!

آزمون «برون‌گرایی»

آزمون زیر به شما کمک می‌کند تا حدس و گمان‌هایی را که در مورد این جنبه از شخصیت‌تان دارید به یقین تبدیل کرده و با توجه به شناخت و آگاهی که در مورد خودتان به دست آورده‌اید، در انتخاب شریک زندگی معقولانه تر عمل کنید.

عبارات زیر را با دقت خوانده و با انتخاب یکی از گزینه های بلی یا خیر به آنها پاسخ دهید.

عبارت

1.آیا شمار سرگرمی های متنوعی دارید؟

2.آیا فرد پرحرفی هستید؟

3.آیا نسبتا با نشاط و سرزنده هستید؟

4.آیا می توانید در یک مهمانی شاد شرکت کرده و لذت ببرید؟

5.آیا از ملاقات با افراد جدید لذت می برید؟

6.آیا معمولا در موقعیت های اجتماعی، حضور غیرفعال دارید؟

7.آیا علاقه زیادی به گردن کردن دارید؟ ------> اینو خودم نفهمیدم یعنی چی. فکر کنم منظورش "گریه کردن" باشه :ws38:

8.آیا مطالعه را به ملاقات با مردم ترجیح می دهید؟

9.آیا دوستان زیادی دارید؟

10.آیا خود را فرد بی قیدی می دانید؟

11.آیا معمولا در پیدا کردن دوستان تازه پیشقدم می شوید؟

12. آیا وقتی با دیگران هستید، اغلب ساکت می مانید؟

13. آیا می توانید به آسانی به یک مهمانی نسبتا کسل کننده، جان ببخشید؟

14. آیا دوست دارید برای دوستان خود لطیفه و داستان های خنده دار تعریف کنید؟

15.آیا معاشرت با مردم را دوست دارید؟

16. آیا در گفتگو با مردم، معمولا حاضرجواب هستید؟

17.آیا دوست دارید کارهایی را که سرعت عمل لازم دارند، انجام دهید؟

18. آیا اغلب فعالیت هایی بیشتر ازآنچه وقت در اختیار دارید، به عهده می گیرید؟

19.آیا می توانید یک مهمانی راه بیندازید؟

20.آیا هیجان و شلوغی زیاد در اطرافتان را دوست دارید؟

21.آیا دیگران فکر می کنند شما فرد با نشاط و دل زنده ای هستید؟

نمره گذاری: برای به دست آوردن نمره نهایی به هر گونه بلی یک امتیاز و هر گزینه خیر، امتیاز بدهید. البته در سوالات 6، 8 و 12 نمره گذاری به صورت معکوس انجام می شود، یعنی به گزینه بلی، امتیاز و به گزینه خیر یک امتیاز تعلق می گیرد. در پایان، امتیاز همه 21 عبارت را با هم جمع کنید.

تفسیر نتایج

نمره بالاتر از 14: احتمالاً شما فرد برونگرایی هستید و از این رو شما برای اداره امور زندگی خویش به انگیزه ها ومحرک های قوی نیاز دارید. احتمالاً شما بیشتر دارای دیدگاه عینی و خارجی بوده و دارای فعالیت عملی عالی هستید.ولی میزان تسلط بر نفستان نسبت به افراد درون گرا کمتر است. شما مایلید که بر محیط اطراف خود تاثیر گذارده و به رقابت با دیگران پرداخته و در مجامع عمومی بیشتر ظاهر می شوید.

نمره پایین تر از 14: امتیاز شما گویای این است که احتمالاً فرد درونگرایی هستید. شما برای شروع یا ادامه دادن کارها و فعالیت هایتان به انگیزه ها و محرک های خیلی قوی نیاز ندارید. افراد درون گرا دارای دیدگاه درونی و ذهنی هستند و آمادگی بیشتری را باری خودداری و تسلط بر نفس خویش از خود نشان می دهند. احتمالاً شما ترجیح می دهید اوقات خود را به مطالعه گذرانده و بیشتر تنها باشید و چون از تنهایی لذت می برید، کمتر مایل به معاشرت با دیگران هستید.

با تشکر از سایت انتخاب. :w02:

لینک به دیدگاه
نمره بالاتر از 14: احتمالاً شما فرد برونگرایی هستید و از این رو شما برای اداره امور زندگی خویش به انگیزه ها ومحرک های قوی نیاز دارید. احتمالاً شما بیشتر دارای دیدگاه عینی و خارجی بوده و دارای فعالیت عملی عالی هستید.ولی میزان تسلط بر نفستان نسبت به افراد درون گرا کمتر است. شما مایلید که بر محیط اطراف خود تاثیر گذارده و به رقابت با دیگران پرداخته و در مجامع عمومی بیشتر ظاهر می شوید.

نمره پایین تر از 14: امتیاز شما گویای این است که احتمالاً فرد درونگرایی هستید. شما برای شروع یا ادامه دادن کارها و فعالیت هایتان به انگیزه ها و محرک های خیلی قوی نیاز ندارید. افراد درون گرا دارای دیدگاه درونی و ذهنی هستند و آمادگی بیشتری را باری خودداری و تسلط بر نفس خویش از خود نشان می دهند. احتمالاً شما ترجیح می دهید اوقات خود را به مطالعه گذرانده و بیشتر تنها باشید و چون از تنهایی لذت می برید، کمتر مایل به معاشرت با دیگران هستید.

نمره ی من 14 شد.

یکی مشخص کنه من برون گرام یا درونگرا؟ :ws3:

لینک به دیدگاه

مرسی جیمی جان

خیلی عالی بود

میدونستم درون گرام

ولی نه اینقدر ...........

کلا تنها جایی که راحتم همین انجمنه و با بچه هاش:icon_gol:

:aghosh:

به نظر میرسه توی واقعیت آدم "درونگرایی" باشی. :ws38: تو دنیای مجازی که دست همه برونگراها رو از پشت بستی :whistle:

یه روان شناسی هست به اسم یونگ! این اومده آدما رو به دو دسته ی "درونگرا" و "برون گرا" تقسیم کرده.

ويژگي هاي تيپ هاي برون گرا

- علاقه مند به ارتباط با ديگران و صحبت كردن. اين تيپ افراد بطور كلي "اهل معاشرت" بوده و از تبادل نظر لذت مي برند.

- عاشق "بحث كردن" بوده و "اهل عمل" هستند.

- براحتي ارتباط برقرار مي كنند.

- از تنهايي گريزان هستند.

- زود تصميم مي گيرند و به سرعت به اجراي آن مي پردازند.

- در زمان حال زندگي مي كنند.

- "نتيجه گرا" هستند.

- مناسب "شغل هاي پرچالش" هستند؛ نظير مديريت، بازاريابي و فروش.

ويژگي هاي تيپ هاي درون گرا

- بسيار "محتاط" و در خود فرو رفته هستند.

- دوست دارند زمان بيشتري را با خود صرف كنند و مردم گريز هستند.

- از فكر كردن لذت مي برند.

- به احساسات و افكار خود بيشتر توجه مي كنند.

- معمولاً "محافظه كار" هستند.

- بيشتر وقت خود را صرف تجزيه و تحليل مي كنند و ديرتر وارد عمل مي شوند.

-بيشتر نگران آينده هستند و كمتر در زمان حال زندگي مي كنند.

- مناسب شغل هايي هستند كه نياز به "تمركز" دارد؛ نظير حسابداري، امور تحقيقاتي و آزمايشگاهي.

این یه خلاصه از این که بدونیم فرق برونگرایی و درون گرایی چیه...

ماشالا همش رو هم دارم

خب حالا میخوایم آسیب شناسی کنیم...

خب فرض می کنیم شما به عنوان یک انسان درونگرا! تو هرکدوم از فیلدهای زیر "احتمالا" این ویژگی ها رو داری:

بیان مسئله: تمایل به پردازش درونی اطلاعات، خطور کردن بهترین راه حل ها به هنگام سکوت و تنهایی، نیاز به افزایش دانش و آگاهی قبل از بحث درباره مشکل مورد نظر

ارتباطات: ترجیح دادن ایمیل و پیام های صوتی، اجتناب از تعاملات غیرضروری، عدم علاقه به هدر دادن وقت با بحث و گفت و گو، تمایل به فکر کردن قبل از عمل، عدم علاقه به جلسات و ملاقات های طولانی مدت، جستجو برای یافتن فرصت هایی جهت تنهایی و سکوت

تصمیم گیری: تصمیم گیری مستقل دو بدون دخالت دیگران برایت خوشایندتر است، نیاز داشتن به زمان قبل از شروع فعالیت

تعاملات بین فردی: احساس تخلیه انرژی به واسطه تعاملات زیادی، اجتماعی و نیاز به تنهایی برای نیرو گرفتن دوباره، بودجه بندی دقیق" زمان مخصوص به دیگران"

توجه و تمرکز: تمرکز زیاد روی افکار و نظرات درونی، اغلب مشغول گفتگوی درونی بودن، لذت بردن از تمرکز در سکوت بر یک موضوع، ناراحت شدن از عوامل مزاحم

نقاط قوت طبیعی: آرام کردن افراد و گروه ها، ارزیابی موقعیت قبل از عمل کردن، گوش دادن به نظرات دیگران، مستقل عمل کردن

نقاط ضعف طبیعی: ناتوانی از در میان گذاشتن افکارشان با دیگران، مشورت نگرفتن از دیگران، تاکید بیش از حد بر نوشتن، فکر کردن خیلی زیاد قبل از اقدام به عمل

چگونه باعث آزار دیگران می شوند: با ناتوانی در ابراز عقاید، شرکت نکردن در بحث ها یا واکنش نشان ندادن نسبت به حرف های دیگران

سوء تعبیر دیگران در مورد آنها: ممکن است دیگران به اشتباه آنها را افرادی کناره گیر، خجالتی و غیرصمیمی تلقی کنند.

آشنایی ما با ویژگی های شخصیتی خود و اطرافیان مان باعث می شود که با پذیرش این تفاوت ها و احترام گذاشتن به آنها در برخورد با دیگران رفتار معقولانه تری داشته باشیم.

راهکارهایی برای انسان "درون‌گرا"

خب اگر این ویژگی ها توی شما صدق میکنه و یک انسان درونگرا هستی این راهکارها رو میتونی استفاده کنی:

1-شرکت در فعالیت های جمعی مورد علاقه

ممکن است از اینکه به مهمانی یا گردش برویم خوشمان نیاید. اما به هر حال هر یک از مابه موضوعاتی مانند یک فعالیت هنری (مانند نقاشی) یا ورزشی (مثل والیبال) و ... علاقه مندیم و از انجام دادن آنها لذت می بریم بهتر است که این کارها را به صورت گروهی انجام دهیم. در نظر داشته باشیم که منظور از ارتباط اجتماعی فقط شرکت در مهمانی نیست.

2-بالا بردن اطلاعات

گاهی اوقات اتفاق می افتد که ما در جمعی حضور داریم، همه در حال حرف زدن هستند و ما احساس می کنیم که هیچ حرفی برای گفتن نداریم. بهتر است قبل از حضور در جمع موضوعات احتمالی مورد بحث را پیش بینی کرده و در مورد آنها اطلاعاتی به دست آوریم.

3-ابراز احساسات در خانواده

برای اینکه بتوانیم احساسات مثبت و منفی خود را به دیگران ابراز کنیم، باید این کار را از صمیمی ترین عضو خانواده یا دوستمان شروع کنیم. اگر ما خود را موظف کنیم که هر روز حداقل یک بار در مورد احساساتمان با شخصی صحبت کنیم، کم کم به این کار عادت خواهیم کرد.

4-:w02:

منابع:

1-

2-

3-

:hanghead:

لینک به دیدگاه

با تشکر از بیانات زیبای دانشمند عزیز

خب حالا بیا من روانتو جراحی کنم ببینم مردنی هستی یا نه؟SEVeyesB08_th.gif

ببین امین جان ، در زمینه اینکه وقتی یه اتفاقی برای فرد می افته و بهش یه هیجانی وارد میشه و اینکه اون فرد چه جوری به اون اتفاقات واکنش نشون می ده

نظریاتی وجود داره که سعی می کنم برات خلاصه بگم

علاوه بر این که افراد تیپ های شخصیتی متفاوتی دارند از نظر درونگرایی برونگرایی

چیزی وجود داره به عنوان مکانیزم های دفاعی که عکس العمل های افراد هستند در برابر هیجانات استرس ها و اتفاقات اینچینینی که خودت مثال زدی!

این عکس العمل ها وقتی فقط درباره یک فرد هستند و نحوه مقابله ش با اون استرس ها اسمش میشه مکانیزم های دفاعی، که اینها در سطح ناخودآگاه اتفاق می افته و خارج از آگاهی و کنترل انسانهاست!!!

وقتی در خانواده بررسی می شن و به طور کلی سبک کنار اومدن اون فرد (که در محیطی که توش بزرگ شده و از خانواده یادگرفته شده) با مشکلاتی که وجود میاد میشه سبک های مقابله ای(حالت اجتماعی داره نسبت به مکانیزم های دفاعی)

چیزی که تو تعریف کردی به نظرم دقیقا مکانیزم دفاعی وارونه سازی رو تعریف می کنه یعنی این:

عکس العمل سازی: مکانیزمیه که در دو مرحله عمل میکند.اول تکانه غیر قابل قبول سرکوب میشود سپس حالت عکس آن عمل شده وبه صورت آگاهانه بیان میشود..در این مورد افراد به گونه ای رفتار میکنند که انگارسرشاراز شادی وانرژی هستندولی تجربه ی آنان غمگینی وافسردگی است،که علیه آن یک واکنش وارونه ایجاد شده است

خب این از این لحاظ خوبه که تو از مکانیزم های درجه اول استفاده نمی کنی در سطح سوم رو استفاده می کنی اثر این برای درمان خیلی مفیده

اما درمان هم این میشه که شما باید سبک های شناختی ات بررسی بشه

نوع افکاری که هنگام این اتفاقات برات اتفاق می افته و بعد کم کم با شناخت درمانی اونا عوض بشن تا به طور ناخودآگاه هم مکانیزم دفاعیت به سطح چهارم برسه

لینک به دیدگاه
راستی اینم یه آزمون واسه اینکه ببینید چقدر "برونگرا" یا "درونگرا" هستید!

آزمون «برون‌گرایی»

آزمون زیر به شما کمک می‌کند تا حدس و گمان‌هایی را که در مورد این جنبه از شخصیت‌تان دارید به یقین تبدیل کرده و با توجه به شناخت و آگاهی که در مورد خودتان به دست آورده‌اید، در انتخاب شریک زندگی معقولانه تر عمل کنید.

عبارات زیر را با دقت خوانده و با انتخاب یکی از گزینه های بلی یا خیر به آنها پاسخ دهید.

عبارت

1.آیا شمار سرگرمی های متنوعی دارید؟

2.آیا فرد پرحرفی هستید؟

3.آیا نسبتا با نشاط و سرزنده هستید؟

4.آیا می توانید در یک مهمانی شاد شرکت کرده و لذت ببرید؟

5.آیا از ملاقات با افراد جدید لذت می برید؟

6.آیا معمولا در موقعیت های اجتماعی، حضور غیرفعال دارید؟

7.آیا علاقه زیادی به گردن کردن دارید؟ ------> اینو خودم نفهمیدم یعنی چی. فکر کنم منظورش "گریه کردن" باشه :ws38:

8.آیا مطالعه را به ملاقات با مردم ترجیح می دهید؟

9.آیا دوستان زیادی دارید؟

10.آیا خود را فرد بی قیدی می دانید؟

11.آیا معمولا در پیدا کردن دوستان تازه پیشقدم می شوید؟

12. آیا وقتی با دیگران هستید، اغلب ساکت می مانید؟

13. آیا می توانید به آسانی به یک مهمانی نسبتا کسل کننده، جان ببخشید؟

14. آیا دوست دارید برای دوستان خود لطیفه و داستان های خنده دار تعریف کنید؟

15.آیا معاشرت با مردم را دوست دارید؟

16. آیا در گفتگو با مردم، معمولا حاضرجواب هستید؟

17.آیا دوست دارید کارهایی را که سرعت عمل لازم دارند، انجام دهید؟

18. آیا اغلب فعالیت هایی بیشتر ازآنچه وقت در اختیار دارید، به عهده می گیرید؟

19.آیا می توانید یک مهمانی راه بیندازید؟

20.آیا هیجان و شلوغی زیاد در اطرافتان را دوست دارید؟

21.آیا دیگران فکر می کنند شما فرد با نشاط و دل زنده ای هستید؟

نمره گذاری: برای به دست آوردن نمره نهایی به هر گونه بلی یک امتیاز و هر گزینه خیر، امتیاز بدهید. البته در سوالات 6، 8 و 12 نمره گذاری به صورت معکوس انجام می شود، یعنی به گزینه بلی، امتیاز و به گزینه خیر یک امتیاز تعلق می گیرد. در پایان، امتیاز همه 21 عبارت را با هم جمع کنید.

تفسیر نتایج

با تشکر از سایت انتخاب. :w02:

فکر میکردم نمرم 0 بشه

اما در کمال ناباوری 4 شد :w02:

البته اونم دو تا از سوالا رو با شک جواب دادم و میخواستم خیر جواب بدم :icon_pf (34):

کارم تمامه ....

میمیرم:sigh:

لینک به دیدگاه
با تشکر از بیانات زیبای دانشمند عزیز

خب حالا بیا من روانتو جراحی کنم ببینم مردنی هستی یا نه؟SEVeyesB08_th.gif

ببین امین جان ، در زمینه اینکه وقتی یه اتفاقی برای فرد می افته و بهش یه هیجانی وارد میشه و اینکه اون فرد چه جوری به اون اتفاقات واکنش نشون می ده

نظریاتی وجود داره که سعی می کنم برات خلاصه بگم

علاوه بر این که افراد تیپ های شخصیتی متفاوتی دارند از نظر درونگرایی برونگرایی

چیزی وجود داره به عنوان مکانیزم های دفاعی که عکس العمل های افراد هستند در برابر هیجانات استرس ها و اتفاقات اینچینینی که خودت مثال زدی!

این عکس العمل ها وقتی فقط درباره یک فرد هستند و نحوه مقابله ش با اون استرس ها اسمش میشه مکانیزم های دفاعی، که اینها در سطح ناخودآگاه اتفاق می افته و خارج از آگاهی و کنترل انسانهاست!!!

وقتی در خانواده بررسی می شن و به طور کلی سبک کنار اومدن اون فرد (که در محیطی که توش بزرگ شده و از خانواده یادگرفته شده) با مشکلاتی که وجود میاد میشه سبک های مقابله ای(حالت اجتماعی داره نسبت به مکانیزم های دفاعی)

چیزی که تو تعریف کردی به نظرم دقیقا مکانیزم دفاعی وارونه سازی رو تعریف می کنه یعنی این:

عکس العمل سازی: مکانیزمیه که در دو مرحله عمل میکند.اول تکانه غیر قابل قبول سرکوب میشود سپس حالت عکس آن عمل شده وبه صورت آگاهانه بیان میشود..در این مورد افراد به گونه ای رفتار میکنند که انگارسرشاراز شادی وانرژی هستندولی تجربه ی آنان غمگینی وافسردگی است،که علیه آن یک واکنش وارونه ایجاد شده است

خب این از این لحاظ خوبه که تو از مکانیزم های درجه اول استفاده نمی کنی در سطح سوم رو استفاده می کنی اثر این برای درمان خیلی مفیده

اما درمان هم این میشه که شما باید سبک های شناختی ات بررسی بشه

نوع افکاری که هنگام این اتفاقات برات اتفاق می افته و بعد کم کم با شناخت درمانی اونا عوض بشن تا به طور ناخودآگاه هم مکانیزم دفاعیت به سطح چهارم برسه

خوبه که ادم آبجیش دکتر باشه ها :ws3:

خب اینایی که گفتی یعنی چی؟ :ws3:

اون سطح بندی رو متوجه نشدم

سطح چهار چی هست حالا؟

لینک به دیدگاه

راجع به برونگرایی یه تست شخصیت گذاشته بودم که برونگرایی یکی از 4 موردی بود که میسنجید

به طور کلی اون آزمون بیشتر نحوه سبک های مقابله ای رو نشون میده تا خود درونگرایی به تنهایی

http://www.noandishaan.com/forums/thread52074.html

دامنه نمره گذاریش هم شامل درونگرا میانگرا و برونگراست

برای میانگرا هم دامنه داریم:w16:

لینک به دیدگاه
راجع به برونگرایی یه تست شخصیت گذاشته بودم که برونگرایی یکی از 4 موردی بود که میسنجید

به طور کلی اون آزمون بیشتر نحوه سبک های مقابله ای رو نشون میده تا خود درونگرایی به تنهایی

http://www.noandishaan.com/forums/thread52074.html

دامنه نمره گذاریش هم شامل درونگرا میانگرا و برونگراست

برای میانگرا هم دامنه داریم:w16:

بهله بهله

این همون تستیه که من شرکت کردم و هیچ وقت جوابش رو نگرفتم :4564:

لینک به دیدگاه
خوبه که ادم آبجیش دکتر باشه ها :ws3:

خب اینایی که گفتی یعنی چی؟ :ws3:

اون سطح بندی رو متوجه نشدم

سطح چهار چی هست حالا؟

دکتر که قیافتونه!:w16:

اینایی که من گفتم معنیش همون تیکه است که باید شناخت ها یا افکارت بررسی بشه

ببینیم وقتایی که یه اتفاقی واست می افته چجوری فکر و می کنی و پروسه درمانی شناختی رفتاری که تو جلسات درمان اجرا می کنن

اما اون سطح چهارم مکانیزم هایی هستند که همه ی ما در جهت آنها تلاش میکنیم. این راهبردها شامل برخورد کردن با اضطراب از طریق والایش(یکی دیگه از مکانیزم های دفاعیه) وهمراه با آن مکانیزمهای نوع دوستی،شوخ طبعی،منع هوشیار وبه تاخیر انداختن تکانه هستند.

می دونی اینا رو نمی شه خودآگاه ایجاد کنی واسه خودت

در واقع تنها کاری که تو باید بکنی همون تعریف موقعیتی که واست اتفاق می افته، پشت سرش احساسی که در درونت ایجاد میشه، بعد افکاری که پشت اون احساس ها هستند بعد باور های عمیقی که در نهادت هستند و باعث اون افکار می شن! اینو که تغییر بدی خود به خود اون چرخه و افکار و احساس هم تغییر پیدا می کنن و می تونی در موقعیت جور دیگه ای فکر، حس و در ادامه رفتار کنی

لینک به دیدگاه
بهله بهله

این همون تستیه که من شرکت کردم و هیچ وقت جوابش رو نگرفتم :4564:

دادم بجون داداش

آخرش واست فرستادم یادمه:sad0: ندادم؟:ws52:

لینک به دیدگاه
دکتر که قیافتونه!:w16:

اینایی که من گفتم معنیش همون تیکه است که باید شناخت ها یا افکارت بررسی بشه

ببینیم وقتایی که یه اتفاقی واست می افته چجوری فکر و می کنی و پروسه درمانی شناختی رفتاری که تو جلسات درمان اجرا می کنن

اما اون سطح چهارم مکانیزم هایی هستند که همه ی ما در جهت آنها تلاش میکنیم. این راهبردها شامل برخورد کردن با اضطراب از طریق والایش(یکی دیگه از مکانیزم های دفاعیه) وهمراه با آن مکانیزمهای نوع دوستی،شوخ طبعی،منع هوشیار وبه تاخیر انداختن تکانه هستند.

می دونی اینا رو نمی شه خودآگاه ایجاد کنی واسه خودت

در واقع تنها کاری که تو باید بکنی همون تعریف موقعیتی که واست اتفاق می افته، پشت سرش احساسی که در درونت ایجاد میشه، بعد افکاری که پشت اون احساس ها هستند بعد باور های عمیقی که در نهادت هستند و باعث اون افکار می شن! اینو که تغییر بدی خود به خود اون چرخه و افکار و احساس هم تغییر پیدا می کنن و می تونی در موقعیت جور دیگه ای فکر، حس و در ادامه رفتار کنی

:ws3:

آهانننن

قبلا از این کارا میکردم

یه دفترچه همراهم میگرفتم و احساسم رو توش مینوشتم

بعد هم صبر میکردم تا نتیجش رو ببینم و ببینم درست بوده یا نه

بعد یه راهکاری برای دفعه ی بعد که با چنین شرایطی روبرو شدم مینوشتم

یه چیزی تو همین مایه ها دیگه؟ :ws52:

دادم بجون داداش

آخرش واست فرستادم یادمه:sad0: ندادم؟:ws52:

نه نفرستادی

گفتی وقت ندارم

منم پستمو پاک کردم

بعد گفتی نه بذارش به موقع میگم

برش گردوندم ولی هیچ وقت جوابی نیومد :4564:

mmpi رو خصوصی بهم گفتی :ws37:

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
می میرم چیه ؟؟ :banel_smiley_4:

خب اینجوری که خیلی بده...آدم به هر حال با یک نفر حداقل باد در دل کنه..اگه برات سخته خودتو مجبور نکن تمام جزئیات رو تعریف کنی. کم کم شروع کن و ادامش برات راحت تر می شه.

به نظرم با یکی از دوستای نزدیکت شروع به صحبت کن و بگو که خیلی چیزا تو دلته که به کسی نگفتی و برات دیگه سخت شده ، و ...از همین چیزا شروع کن .مسلما دوستت هم یه چیزایی می پرسه و توضیح دادن قضیه برات راحت تر می شه...با کسی حرف بزن که از بقیه دوستات باهاش راحت تری و می دونی بیشتر درکت می کنه..مشکل حل نشدنی نیست.:w16:

ببخشید دیرتر جواب دادم :icon_gol:

مرسی

پیشنهاد جالبیه

بهش فکر میکنم :a030:

لینک به دیدگاه
فکر کنم تو هم مثل خودمی:w16:

یه بار تست جیمی رو بزن ببین نمرت چی میشه

تست جیمی رو زدم 15 شدم .تازه چند تا بله دیگه هم داشتم که شک دار بود خیر زدم . :ws3:

من یه برونگرای درونگرام یا برعکسش :ws3:.حتی فک میکنم میانگرا هم نباشم.:ws38:

در کل خودمو زیاد با این اصطلاحات روانشناسی درگیر نمیکنم

این چیزی که عنوان کردی به نظر من به این چیزا ربطی نداره.

اول بگو چه دلیلی برای بازگوییی احساسات این چنینی وجود داره؟:ws38:

لینک به دیدگاه
:ws3:

آهانننن

قبلا از این کارا میکردم

یه دفترچه همراهم میگرفتم و احساسم رو توش مینوشتم

بعد هم صبر میکردم تا نتیجش رو ببینم و ببینم درست بوده یا نه

بعد یه راهکاری برای دفعه ی بعد که با چنین شرایطی روبرو شدم مینوشتم

یه چیزی تو همین مایه ها دیگه؟ :ws52:

نه نفرستادی

گفتی وقت ندارم

منم پستمو پاک کردم

بعد گفتی نه بذارش به موقع میگم

برش گردوندم ولی هیچ وقت جوابی نیومد :4564:

mmpi رو خصوصی بهم گفتی :ws37:

:icon_gol:

آره یادم اومد ببقجید5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif:icon_gol:

آره یه همچین چیزیه ولی خودت تنهایی نمی تونی مثلا

یه جدول داره با 6 تا ستون باید اونو پر کنی بعد آخر هر رفته به روانشناست نشون بدی تا بهت بگه چجوری افکارت رو هدایت کنی که نتیجه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...