رفتن به مطلب

ایده آل ترین سیستم حمل و نقلی خودتان را بنویسید.

ارسال های توصیه شده

سلام

دوستان این تاپیک رو در اصل باید تو تالار عمران میزدم ، ولی با توجه به اینکه ممکنه اونجا بهش زیاد توجه نشه اینجا گذاشتمش ، تا بعد از پا گرفتن تاپیک به تالار عمران منتقل بشه .

خب بچه ها من به کمک همتون احتیاج دارم . کار سختی نیست ، فقط قوه تخیلتون رو به کار بندازید و ایده آل ترین سیستم حمل و نقلی عمومی رو که تو ذهنتون هست بنویسید .

مثلا یکی میگه دوست دارم با ماشین پرنده جابجا بشم ، یکی میگه دوس دارم مونو ریل باشه یا ...

هیچ محدودیتی براش قائل نشید و فقط چیزی رو که باهاش احساس راحتی میکنید بنویسید . مثلا به نظرتون 200 سال دیگه تو خیابونا چی وجود داره ؟ تاکسی های معمولی؟ اتوبوسها ؟ مترو؟ مونو ریل ؟ و ...

اگه تونستید که یکم واقعبینانه تر باشه که خیلی بهتر میشه :ws3: ولی بازم محدودیتی نیست .

یه خواهش دیگه : ایده هاتونو در این راستا بدید که گره از مشکل ترافیک های سنگین درون شهری یا برون شهری حل کنه .

پیشاپیش از همکاری همتون متشکرم flowerysmile.gif

پست ویرایش شد .

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 45
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کلا سیستم های mrt توی حمل و نقل عمومی توی ایران میتونه جوابگو باشه.

من خودم وسائل حمل و نقلی هیبریدی رو برای جابه جایی ترجیح میدم. محیط سالم به از سرعت حمل و نقل!

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

از این اتاقکایی که میری توش تجزیت میکنه؛ بعد مثلا تو فلان پاساژ هم همون اتاقکه باشه ؛ بتونی سریع بری اونجا (279).gif

فک نکنم دست نیافتنی باشه،:ws37:

برای یک فرد تو 200 سال پیش داشتن چیزی مثل موبایل و اینترنت و ... غیر قابل باور بود...

لینک به دیدگاه
از این ماشین پرنده های تک نفره :ws3:

:w02:

منم بي زحمت يه ماشين پرنده 4 سرنشين با سرعت مافوق صوت:th_running1: و امكانات داخلي رفاهي كامل:w58:

خب من منظورم سیستم های حمل و نقل عمومی بود ، تاپیک اول اصلاح میشه :a030:

ماشین پرنده با تک سرنشین که نمیتونه عمومی باشه، با فرض اینکه ماشین پرنده با 4 سرنشین مثل تاکسی ها عمل کنه، ترافیک هوایی سنگینی ایجاد میشه که با توجه به این تو ارتفاع هم هستن مشکلش و خطرش از مدل مشابه زمینی بیشتر میشه :ws37:

قطار شهری بنظر من از همش بهتره. بشرطی که همه جا بره. حتی تو فرعی ها.

قطاری که تو فرعی ها بره ... :JC_thinking:

خب باید دید چه تعداد مسافر به فرعی ها میرن ، اگه به حدی باشه که یک قطار شهری داخل فرعی ها بره میتونه جالب باشه :JC_thinking: ولی وقتی در جاهای با ترافیک کم (تردد کم وسایل نقلیه) میشه از تاکسی ها یا اتوبوس ها استفاده کرد چرا هزینه بیشتر :ws52:

به عنوان یک ایده اینکه قطاری باشه که واگنهاش در محل های مورد نظر جدا بشه و کل قطار نره اونجا

کلا سیستم های mrt توی حمل و نقل عمومی توی ایران میتونه جوابگو باشه.

من خودم وسائل حمل و نقلی هیبریدی رو برای جابه جایی ترجیح میدم. محیط سالم به از سرعت حمل و نقل!

درسته ، ولی اگه این سیستم ها جوری طراحی میشد که به طور طبیعی میل به استفاده از از خودروی شخصی تو مناطق پر ترافیک کم میشد ، خیلی بهتر بود . مثلا اینکه بیایم بررسی کنیم چرا خیلی ها حاضرن یه ماشین خالی رو تو شهر شلوغی مثل تهران جابجا کنن ولی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنن. مثلا مشکلات فرهنگی ( کلاسم پایین میاد و ... )، مشکلات ناشی از خود وسایل ( سرعتش در مقایسه با شخصی ها کمه، راحت نیست ، آدم مجبوره بعضی وقتا سرپا بمونه و ...) ، ایستگاه بندی این وسایل( مثلا آدم دقیقا جا و زمانی که میخواد نمیتونه پیاده بشه) و ...

سیستمی که بتونه اینارو برطرف کنه چی میتونه باشه :JC_thinking:

چشماتو و بندی و تصور کنی و در مکان ظاهر بشی

سیستمی پاک ، ایمن،ارزان، ولی فوق العاده تخیلی ...

من یه وسیله ای رو دوست دارم که محمدودیت نداشته باشه

زمین ، آسمون ، دریا ، زیر زمین... :ws3: و خلاصه همه جا بره... :ws38:

خب چنین وسایلی وجود داره

منظور من بیشتر پیشنهاد وسایل نقلیه ای هست که گره از مشکل ترافیک های سنگین باز کنه، اینم تو تاپیک اول اضافه میشه :a030:

اینترنت :w16:

آدم چجوری با اینترنت جابجت بشه اونوقت ؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
از این اتاقکایی که میری توش تجزیت میکنه؛ بعد مثلا تو فلان پاساژ هم همون اتاقکه باشه ؛ بتونی سریع بری اونجا (279).gif

فک نکنم دست نیافتنی باشه،:ws37:

برای یک فرد تو 200 سال پیش داشتن چیزی مثل موبایل و اینترنت و ... غیر قابل باور بود...

ینی یه چیزی تو مایه های ایده FLUID :ws37:

خب اینکه ممکنه در آینده (هرچند دور) اجرا بشه کاملا بعید نیست ، این چیزا برای آدمای امروزه مثل اینه که یک LED رو ببری 2000 سال پیش، ممکنه طرف از ترس دیدنش سکته کنه hanghead.gif

لینک به دیدگاه
سیستمی پاک ، ایمن،ارزان، ولی فوق العاده تخیلی ...

اصلا تخیلی نیست .......:vahidrk:با قدرت ذهن هر کاری ممکن است.البته من یک راه دیگه هم سراغ دارم............با گسترش دهکده جهانی نیاز به حضور مستقیم کمتر میشه....پس ترافیک بسیار سبک تر میشه....یعنی یه جورایی سارای عزیز درست میگفت.

لینک به دیدگاه
خب من منظورم سیستم های حمل و نقل عمومی بود ، تاپیک اول اصلاح میشه :a030:

ماشین پرنده با تک سرنشین که نمیتونه عمومی باشه، با فرض اینکه ماشین پرنده با 4 سرنشین مثل تاکسی ها عمل کنه، ترافیک هوایی سنگینی ایجاد میشه که با توجه به این تو ارتفاع هم هستن مشکلش و خطرش از مدل مشابه زمینی بیشتر میشه :ws37:

اتوبوس 100 نفری پرنده خوبه :ws3:

لینک به دیدگاه
اصلا تخیلی نیست .......:vahidrk:با قدرت ذهن هر کاری ممکن است.البته من یک راه دیگه هم سراغ دارم............با گسترش دهکده جهانی نیاز به حضور مستقیم کمتر میشه....پس ترافیک بسیار سبک تر میشه....یعنی یه جورایی سارای عزیز درست میگفت.

بله درسته با ذهن میشه همچین کاری کرد ... ولی فکر میکنی چند نفر ذهنشون میکشه و میتونن تمرکز کنن تا این سیستم فراگیر بشه ... من که فقط کریس انجل رو میشناسم hanghead.gif

ایده ای در باره نوعی از سیستم حمل و نقل عمومی که با وسایل نقلیه فیزیکی بتونه انسان رو به طور فیزیکی جابجا کنه نداری؟ :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
اتوبوس 100 نفری پرنده خوبه :ws3:

اتوبوس های پرنده با ظرفیت های بیش از 100 نفر هم وجود داره .... هواپیما

ولی کاربرد نوعی هواپیمای کوچک با ارتفاع پروازی کم برای جابجایی داخل شهر یا بین شهری میتونه یک ایده باشه :ws37:

لینک به دیدگاه
بله درسته با ذهن میشه همچین کاری کرد ... ولی فکر میکنی چند نفر ذهنشون میکشه و میتونن تمرکز کنن تا این سیستم فراگیر بشه ... من که فقط کریس انجل رو میشناسم hanghead.gif

ایده ای در باره نوعی از سیستم حمل و نقل عمومی که با وسایل نقلیه فیزیکی بتونه انسان رو به طور فیزیکی جابجا کنه نداری؟ :banel_smiley_4:

سال ها پیش پرواز خنده دار به نظر میرسید ولی امروزه اینطور نیست...شاید الان به این ایده من هم بخندید ولی میتونه عملی بشه.......برای حمل و نقل فردی بالهایی به شکل پرنده میشه ساخت که با پوشیدن آن میشه پرواز کرد و رفت.

همچنین برای حمل و نقل میتوان از خودروهای خورشیدی و یا پیل سوختی استفاده نمود....یا خودرویی که از زباله به جای بنزین استفاده کند و خروجی ان به جای دود ،اکسیژن و آب باشه.

لینک به دیدگاه
ما که نیستیم اون موقع چرا فسفر بسوزانیم واسه اون موقع :ws3:

خب من از اول گفتم تخیل، برا اینکه اگه میگفتم واقعی، کمتر کسی وقت میذاشت و روش فکر میکرد و جواب میداد، حالا به فکر یه ایده واقعی باش که بشه در زمان حال اجراش کرد . :ws3:

لینک به دیدگاه
خب من از اول گفتم تخیل، برا اینکه اگه میگفتم واقعی، کمتر کسی وقت میذاشت و روش فکر میکرد و جواب میداد، حالا به فکر یه ایده واقعی باش که بشه در زمان حال اجراش کرد . :ws3:

میخوای از ایده های ما کپی برداری کنی برای پروژت :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...