رفتن به مطلب

کمی با انگیزه هایت صمیمی تر باش!!

ارسال های توصیه شده

راستی انگیزه این بابا از نوشتن این مطالب چیه ؟

عزیز! تو برای این که بچه غذا بخوره باید براش میل ایجاد کنی!

این طرف ، چی تو فکرش بود که اون حرفو به من گفت ؟

گوینده تلوبزیون : ببخشید انگیزه شما از شرکت در این امر خیر چیه ؟

انگیزه شما از خواندن این مطالب چیست ؟

به نظر می رسد این نوع سوال ها پایانی نداشته باشد . جالب این است که برای هر یک از موارد بالا پاسخی ارائه می شود ، بعضی از پاسخ ها کلیشه ای هستند ، برخی پاسخ ها به دلمان نمی نشیتد و برخی پاسخ ها را می پذیریم .

در یک ارتباط ما درصددیم به کشف انگیزه فرد مقابل بپردازیم! و نکته مهم این است که آن چه که پذیرفته می شود ، چیزی است که خودمان تصویر می کنیم نه آن چیزی است که فرد مقابل می گوید !

برگردیم به خودمان ، چند سوال از خودمان بکنیم . انگیزه من برای ازدواج چیست ؟ انگیزه من برای ادامه تحصیل چیست ؟ انگیزه من برای رفتن به سرکار چیست ؟ انگیزه من برای غذا دادن به حیوانات چیست؟ ... ما می توانیم سوال های زیادی مربوط به گذشته ، حال و آینده در مورد انگیزه از خودمان بپرسیم .

این کار را بکنید ، باور کنید بیش از چند دقیقه وقت نمی گیرد ، فرار نکنید ! جواب خودتان را بررسی کنید . فکر می کنم اگر این کار را بکنید ، چیز مهمی را کشف خواهید کرد !

باهم به یک سوال مشترک انسان ها بپردازیم . انگیزه شما یرای ازدواج چیست؟ یا چه بود؟

در پاسخ های شما ، احتمالا واژه هایی چون : غریزه ، میل ، کشاننده ها ، نیاز ، نیت ، اراده و یا الزام وجود دارد. اندکی بیاندیشید ! آیا واقعا انگیزه شما همین است ؟ ( یا بوده است؟)

به نظر می رسد که واقع امر برای خودمان هم مبهم باشد! چند بار در زندگی رفتار یا گفتاری داشته اید که بعد ناچار شده اید که به توضیح و اصلاح بپردازید؟ برای مثال از کلام شما کسی رنجیده است ! و بعد شما اصلاح کرده اید که نظرتان خیر بوده است نه آزردن ؟ با خودتان رو راست باشید ! آیا واقعا چنین بوده؟

گمان می کنم که دیگر دارم آزارتان می هم ! ما برای برقراری ارتباط به حدس زدن انگیزه خود و مخاطبمان نیاز داریم .

پژوهش ها بیانگر آن هستند که انگیزه های انسان از منابع گوناگون منشا می گیرند . و معمولا مردم انگیزه ای را بیان می کنند که جامعه پسند تر است و این الزاما مهمترین منشا نیست !

لینک به دیدگاه

راستی عزیز دل

نسبت به انگیزه هایت ، انگیزه هایش بد بین نباش آگاه باش!!

گاهی از آنچه که دلت می خواهد زیادی غافل میشوی همین می شود دلیلی برای بی انگیزگی ات!

باورم نداری؟!

امتحان کن!:a030:

لینک به دیدگاه

گاهی خیلی حرفها به زبان ساده است اما به وقت عمل چیز دیگه ای میشهsigh.gif

برعکسش هم هست خیلی چیزها هست که اونقدر به بیان سخت میان که محال به نظر میرسنداما همینکه به بطن کار میرسی مثل بادکنک تمام ابهت میترکه وتازه میفهمی به هیچی تکیه کرده بودیballoony.gif

من به این باور رسیده ام:

سخت ترین سوالات راحت ترین راه حلها رودارندlaie_14.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...