رفتن به مطلب

با دنیای کودکی چقدر فاصله داری؟

ارسال های توصیه شده

چند دلیل برای اینکه بچه ها به ندای کودک درونشان توجه بیشتری دارند:

۱. بچه ها به غیر از زیبائیهای اطرافشون چیزی نمیبینن. حال آنکه بعضی از بزرگترها فقط دنبال دیدن زشتیها هستند.

۲. بزرگترها از هیچ و پوچ یا بهتر بگیم دلایل کاملاً منطقی، قهر و دعوا راه میاندازند و در آخر کاررو به جائی میرسونن که بهترینش قهر یک ساله و بدترینش ترک همیشگیشان و در موارد زناشوئی جدائی است. در حالیکه بیشترین مدت قهر بچه ها یک ساعت و در آخر هم آشتی آشتی هر دو بریم تو کشتی

۳. در دنیای بچه های هر کی زودتر بگه دوستت دارم برنده است ولی در دنیای بزرگترها هر کی زودتر بگه دوستت دارم بازنده است.

۴. بچه ها همیشه دوست دارن یاد بگیرن (شاگرد باشن) و بزرگترها دوست دارن همیشه یادبدن (استاد باشن).

۵. بچه ها القاب یا بهتر بگیم مسئولیت رو راحت قبول میکنن و با عشق پیگیرش هستن ولی بزرگترها از قبول این القاب یا مسئولیتهائی مثل همسر، پدر و مادر هراس دارند و در بعضی از موارد از زیر بار مسئولیت فرار میکنند.

۶. پیش بچه ها دروغگو دشمن خدا است. ولی پیش بزرگترها دروغ مصلحت آمیز اشکالی نداره.

۷. بچه ها خیلی راحت نشون میدن که دوست دارن همیشه با کی باشن و از کی بدشون میآد ولی بزرگترها در بعضی مواقع کسانی رو که دوست دارن پیش اونها باشن، خرد میکنن و برای حفظ منافع با کسی میرن که میدونن از اون بدشون میآد.

۸. بچه ها خیلی راحت از طرف مقابلشون میخوان که براشون کاری انجام بده یا باهاش جائی بیان و یا کاری رو به خاطر اون انجام نده. ولی بزرگترها لقمه رو صد بار دور سرشون میچرخونن و در آخر هم طرف مقابل منظورشون رو، درک نمیکنه و سوءتفاهم ایجاد میشه.

۹. بچه ها منظور خودشون رو واضح بیان میکن ولی بزرگترها از یک جمله میتونن هزار و یک منظور داشته باش. مثلاً: وقتی بچه ای به طرف مقابل میگه که امروز خشگل شدی واقعاً منظورش همینه ولی اگه یه بزرگتر این حرف رو بزنه یعنی دوست دارم تمام روز با تو باشم یا عزیزم سرم شلوغ نیست یا آنقدر دوست دارم که هر روز تو رو زیباتر میبینم یا عجب پاچه خوارخوبی ام!

۱۰. بچه ها برای رسیدن به هدف دست به همه کاری میزنن ولی نه هر کاری. در صورتیکه بزرگترها برای هدف خودشون به هر کاری دست میزنن.

۱۱. بچه ها حتی با گرفتن یک توپ یا سیب خوشحال میشن ولی بعضی مواقع اگه دنیا رو بهبزرگترها بدی لذت زیادی نمیبرن.

۱۲. بچه ها با هم زندگی میکنن و همه رو به یک چشم نگاه میکن در حالیکه بزرگترها هزاردلیل میآرن که فلانی لیاقت دوستی با منو نداره!

۱۳. بچه ها آب رو در فنجان کوچکشون چای، آبمیوه، قهوه، نوشابه و ... فرض میکنن و از خوردنش لذت میبرن. ولی بزرگترها به دنبال بهترینها هستند و تازه بعدش هم ایراد میگیرن!

۱۴. بچه ها در عالم خودشون سرشون بره حرفشون نمیره و بعضی از بزرگترها حرف ۵ دقیقه قبل رو هم قویاً تکذیب میکنن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...