رفتن به مطلب

تست قند خون با استفاده از قطره اشك به جای قطره خون

ارسال های توصیه شده

[TABLE]

[TR]

[TR]

[TD=width: 10][/TD]

[TD=class: news_body, width: 100%, bgcolor: #FDFDFD]متخصصان علوم پزشكی در تلاش برای طراحی كامل یك حسگر الكتروشیمیایی هستند كه به زودی امكان اندازه گیری قند خون را از روی قطرات اشك میسر می سازد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، تكمیل پروژه ساخت حسگر جدید میلیون ها بیمار دیابتی را از تست های سوزنی دردناك برای اندازه گیری قند خون خلاص خواهد كرد.

به نوشته روزنامه یواس ای تودی، گزارش كامل ساخت این حسگر در مجله انجمن شیمی آمریكا با عنوان «شیمی تحلیلی» منتشر شده است.

مارك میرهوف و دستیاران وی كه حسگر اشكی را طراحی كرده اند، می گویند: حدود ۵ درصد از جمعیت جهان دیابت دارند و این یافته كمك بزرگی برای این بیماران خواهد بود. این بیماری یك مشكل بهداشت عمومی به سرعت رو به رشد بوده و عامل اصلی این رشد سریع، افزایش بی وقفه نرخ ابتلا به چاقی است كه افراد را مستعد ابتلا به دیابت نوع دوم می كند.

در تست جدید قند خون، نیاز به سوراخ كردن انگشت و استفاده از قطره خون نیست بلكه با اندازه گیری قند خون موجود در اشك می توان این تست را بدون درد و بدون استفاده از سوزن انجام داد.

[/TD]

[/TR]

[/TR]

[/TABLE]

ایسنا

لینک به دیدگاه
خب قطره اشک از کجا بیاره؟

هر دفه باید گریه کنه؟:w58:

نه فکر کنم راهی هست که اشک از چشم بگیرن! :ws38:

من نمی دونم راستش! ولی فکر کنم نیازی به گریه باشه. :JC_thinking:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...