رفتن به مطلب

نژاد ایرانی....فرهنگ ایرانی؟!!!

ارسال های توصیه شده

دورد...

مستقیم می رم سر اصل مطلب....

من باید برای یکی از دسرهام یه مفاله بنویسم... موضوعش دست خودمون هست اما من" نژاد ایرانی" رو انتخاب کردم.... گزینه ی بعدیم هم" فرهنگ ایرانی " هست...

ممنون می شم اگر در مورد هر کدوم از این دوتا بگید اگر شما باشید چه مراحلی رو پیش می گیرید...

بیشتر معرفی چه بخضی براتون مهم تر هست؟

کتاب خاصی رو می شناسید که نویسندش معتبر باشه؟

ممنون :w72:

لینک به دیدگاه

نزادی به نام ایرانی وجود نداره، در گستره ایران مردمی با نژادهای مختلف مثل ترک، پارس، عرب و ... زندگی میکنند.

ولی به نظر من بهتره راجع به فرهنگ های رایج در ایران بنویسی که زیبا تر هست، زیاد پرداختن به نژاد (چون بعید میدونم کسی بتونه منصفانه خودش رو نقد کنه) جالب نیست

ایران کلکسیون فرهنگ های زیبا و عجیب هست (درواقع باید از فعل بود استفاده میکردم) که متاسفانه به دلایل مختلفی و به دست عوامل مختلفی دارن فراموش میشن، اگه این موضوع رو انتخاب کنی در مورد فرهنگ آذربایجانی اگر کمکی از دستم بر بیاد من در خدمتم:a030:

در ضمن اسم تاپیک چه ربطی به موضوع داره؟ اگه اسم تاپیکتو اونجا مطرح کنی تصور بدی راجع بهت خواهند داشت، هیچ نژادی برتر نیست:a030:

لینک به دیدگاه

مهناز خانم نمی دونم نظر منم به درت میخوره یا نه ولی من به خودم جرات میدم! :whistle:

ضمن تایید صحبت های بالاییم که من دیگه تکرارش نمی کنم باید بگم که...

با توجه به عنوان تاپیکت که گفتی نژاد ایرانی نژاد برتر میتونم تصور کنم میخوای چی بنویسی! :yes: اما من به شخصه زیاد قبول ندارم. نژاد برتر در ذهن افراد متعصب جا گرفته و کاملا اشتباهه! حتی اگر بخواهیم از منظر پیشرفت یک ملت نژادش رو برتر بدونیم باز هم به نظرم اشتباهه! من نژاد برتر رو نژادی میدونم که عاری از هرگونه عیب و نقص ژنی باشه! اما آیا واقعا اینطوره؟!

من فکر می کنم درمورد فرهنگ غنی ایرانی بنویسی بهتره! :ws37:

لینک به دیدگاه
دورد...

مستقیم می رم سر اصل مطلب....

بیشتر معرفی چه بخضی براتون مهم تر هست؟

کتاب خاصی رو می شناسید که نویسندش معتبر باشه؟

ممنون :w72:

:ws52:اونی که قرمز کردم چیه؟!!!

در مورد نژاد مردم ایران از ابتدای شکل گیری تا قبل از اسلام میتونی از کتاب تاریخ ایران باستان ،پیرنیا (مشیر الدوله)کمک بگیری . این کتاب سه جلده و در جلد اول همون بخشهای اول در باره انواع نژادها ودسته بندی اونها توضیحات جالبی داده.

لینک به دیدگاه

ایران مجموعه ای از اقوام است که تنها یکسری رفتار و عادات و کنش های مشترک دارند ( و نه همه چیز ) اما هر کدوم دارای فرهنگ خاص خود هستند . به نظر من بهتره در مورد فرهنگ ایرانیان بنویسید و حتما ایران را به عنوان نمونه ی زیبا و جالب از همزیستی اقوام در طول تاریخ معرفی کنید .. ایران به عنوان پدیده ی مولتی کولترال ناب تاریخی .

لینک به دیدگاه
به نظر من بهتره در مورد فرهنگ ایرانیان بنویسید و حتما ایران را به عنوان نمونه ی زیبا و جالب از همزیستی اقوام در طول تاریخ معرفی کنید .. ایران به عنوان پدیده ی مولتی کولترال ناب تاریخی .

این عالیهههههههههههههه :a030:

می شه بگی چیا رو بنویسم؟ مثلا" از چی شروع کنم و به کجا ختم بشه که جالب شه؟:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
مهناز خانم نمی دونم نظر منم به درت میخوره یا نه ولی من به خودم جرات میدم! :whistle:

ضمن تایید صحبت های بالاییم که من دیگه تکرارش نمی کنم باید بگم که...

با توجه به عنوان تاپیکت که گفتی نژاد ایرانی نژاد برتر میتونم تصور کنم میخوای چی بنویسی! :yes: اما من به شخصه زیاد قبول ندارم. نژاد برتر در ذهن افراد متعصب جا گرفته و کاملا اشتباهه! حتی اگر بخواهیم از منظر پیشرفت یک ملت نژادش رو برتر بدونیم باز هم به نظرم اشتباهه! من نژاد برتر رو نژادی میدونم که عاری از هرگونه عیب و نقص ژنی باشه! اما آیا واقعا اینطوره؟!

من فکر می کنم درمورد فرهنگ غنی ایرانی بنویسی بهتره! :ws37:

دلیل اسم تاپیک رو گفتم :53tnkbetm2eof1u84pj

فرهنگ ایرانی خرد و ریز زیاد داره...دقیقا" چی تو فرهنگ ایرانی؟ یکی می گه عید نوروز یکی می گه لباس ایرانیا...یکی می گه زیان مناطق مختلف...شما کدوم رو می گی؟

لینک به دیدگاه
این عالیهههههههههههههه :a030:

می شه بگی چیا رو بنویسم؟ مثلا" از چی شروع کنم و به کجا ختم بشه که جالب شه؟:JC_thinking:

باید تاریخ رو بطور خلاصه از زمان ماد ها به بعد بخونی ..سرچ کنی راحته ... و در کنارش خیلی نکات فرهنگی از همه اقوام ایرانی ... بستگی به این داره چقدر وقت داشته باشی

لینک به دیدگاه
باید تاریخ رو بطور خلاصه از زمان ماد ها به بعد بخونی ..سرچ کنی راحته ... و در کنارش خیلی نکات فرهنگی از همه اقوام ایرانی ... بستگی به این داره چقدر وقت داشته باشی

سه هفته وقت دارم :texc5lhcbtrocnmvtp8

این خیلی نکات مثلا" چیا؟

لینک به دیدگاه
سه هفته وقت دارم :texc5lhcbtrocnmvtp8

این خیلی نکات مثلا" چیا؟

.. مثلا اداب و سنتها در جشن و عروسی و عزا و تعدد مذاهب گرفته تا غذا ها و روابط اقوام با همدیگه و همزیستی انها و پوشش و اعیاد و غیره

حالا بگو غیره یعنی چی :texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه

درود

وقتت كم هست و موضوعي كه انتخاب كردي خيلي حساس و وسيع

پيشنهاد من تهيه ي يك خلاصه از كتاب زير است

فرهنگ مردم(( فولكورايران))

آداب و رسوم/عقايد و عادات

نوشته ي سيد علي ميرنيا

نشر پارسا

انقلاب /خ فخر رازي/خ وحيد نظري /شماره ي 192

تلفن 66410020

66409425

لینک به دیدگاه
درود

وقتت كم هست و موضوعي كه انتخاب كردي خيلي حساس و وسيع

پيشنهاد من تهيه ي يك خلاصه از كتاب زير است

فرهنگ مردم(( فولكورايران))

آداب و رسوم/عقايد و عادات

نوشته ي سيد علي ميرنيا

نشر پارسا

انقلاب /خ فخر رازي/خ وحيد نظري /شماره ي 192

تلفن 66410020

66409425

ممنون...

اما من باید یه موضوع خاص رو تو فرهنگ ایرانی انتخاب کنم نه همه چیز با هم....

بازم ممنون...اما منبع بهتره انگلیسی باشه....:ws37:

لینک به دیدگاه

بازم ممنون...اما منبع بهتره انگلیسی باشه....:ws37:

اگه منبع انگلیسی می خوای کتاب:

The history of anciant iran

نویسنده:Richard Nelson Frye

فصل دوم ،جمعیت شناسی .

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...