رفتن به مطلب

تصاویر تماشایی باران شهابی جباریها/ اکتبر؛ ماه دنباله‌دار هالی

ارسال های توصیه شده

[TABLE]

[TR]

[TD=colspan: 2]تصاویر تماشایی باران شهابی جباریها/ اکتبر؛ ماه دنباله‌دار هالی

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2]باران شهابی جباریهای ستاره دنباله دار هالی هفته آخر اکتبر بر زمین فروبارید و تصاویری تماشایی در آسمان شب مناطق مختلف دنیا خلق کرد.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2] به گزارش خبرگزاری مهر، باران شهابی جباریها که همه ساله در هفته سوم اکتبر آسمان را نور باران می کند حاصل ذراتی است که از دنباله دار هالی فرو می ریزند. در بعضی سالها نرخ این شهابها می تواند به 50 تا 70 نور در ساعت نیز برسد.

در سال 2011 اوج باران شهابی جباریها 22 اکتبر بود که در آسمان با سرعت بیش از 145 هزار کیلومتر بر ساعت حرکت می کردند.

اکنون مجله نشنال جغرافی تصاویری از این باران شهابی را در نقاط مختلف دنیا منتشر کرده است.

717651_orig.jpg شهابها بر روی دریاچه

این عکس را "جفری برکز" در "چستر غربی" واقع در پنسیلوانیا گرفته است. وی در این خصوص توضیح داد: "ماه در ساعت 2:15 بامداد شروع به بالا آمدن کرد و من کمی نگران بودم که نور حاصل از آن مانع رویت باران شهابی شود، اما جباریها بسیار نورانی بودند و من توانستم در طول شب در حدود 20 نمونه از آنها را ببینم."

717650_orig.jpg

شهاب و شفق

بارها پیش می آید که شیفتگان نجوم دو پدیده با ارزش را همزمان مشاهده می کنند. یکی از این موارد در فنلاند رخ داد. "آنتی پیتیکانین"، عکاس این تصویر با 13 ثانیه نوردهی توانست این شهاب را که به نظر می رسد به سمت یک شفق قطبی سبز فرو می افتد شکار کرد.

717649_orig.jpg

شهاب باران صبحگاهی

شهاب این عکس از آسمان پرستاره بر روی یک جاده روستایی در "والنتونا" در سوئد در اولین ساعات 22 اکتبر عبور کرد.

717647_orig.jpg

شهاب غیرمنتظره

این شهاب 23 اکتبر از آسمان پاییزی "روناک" در ویرجینیا عبور کرد. "مایک کلاین" عکاس این تصویر توضیح داد: "ما دو ساعت در سرمای بامداد منتظر ماندیم و در مجموع 6 شهاب را مشاهده کردیم. اما من مطمئن بودم که نتوانسته ام از آنها عکسبرداری کنم تا اینکه به خانه رسیدم و عکسها را بر روی رایانه ریختم."

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...