رفتن به مطلب

آزارگری جنسی ( sadism )

ارسال های توصیه شده

تعریف : برانگیختگی جنسی دراثر رنج دادن روانی یاجسمی شخص دیگر ایجادمی‌شود.

ملاحظات : اغلب در مردان دیده می‌شود نام این اختلال. ازنام مارکی دوساد گرفته شده. دربعضی موارد منجربه تجاوز جنسی می‌گردد.

در این اختلال شخص منحرف برای رسیدن به ارگاسم یا اوج رابطه جنسی نیاز دارد که در حین رابطۀ جنسی اقدام به آزار رسانی به شریک جنسی نماید.

کانون اصلي اين نابهنجاري جنسي ، اعمالي است كه شخص با انجام آن ها رنج رواني يا جسمي قرباني خود ، برانگيختگي جنسي به دست مي آورد . برخي از مبتلايان به اين نابهنجاري جنسي ، از خيال پردازي هاي آزارگرايانه ي خود كه ممكن است فقط در جريان فعاليت جنسي و نه در ساير زمينه ها به آن ها متوسل شوند ، در رنجند . در اين قبيل موارد ، خيال پردازي هاي آزارگرايانه معمولا شامل تحت كنترل داشتن كامل قرباني است كه بر حسب انتظار عمل قريب الوقوع آزارگرانه وحشت زده مي شود .

ساير اميال جنسي آزارگرايانه را روي يك شريك جنسي راضي كه مشتقانه از درد يا تحقير رنج مي برد ، اعمال مي كنند .

با اين وجود ، بعضي از مبتلايان به آزارگري جنسي اميال جنسي خود را روي قربانيان ناراضي انجام مي دهند . در همه ي موارد ، رنج بردن قرباني است كه فرد را از لحاظ جنسي بر مي انگيزد . خيال پردازي ها يا اعمال جنسي ممكن است شامل فعاليت هايي باشند كه تسلط شخص روي قرباني را نشان مي دهند . اين اعمال ممكن است شامل مهار كردن ، بستن چشم ، لگد مال كردن ، سيلي زدن ، تازيانه زدن ، كتك زدن ، سوزاندن ، دادن شوك الكتريكي ، بريدن ، خنجر زدن نيز باشند .

خيال پردازي هاي آزارگرانه ي جنسي ممكن است در دوران كودكي نيز وجود داشته باشد . سن شروع فعاليت هاي آزارگرانه متغير است اما معمولا در اوايل بزرگسالي روي مي دهند . آزارگري جنسي معمولا مزمن است . وقتي آزارگري جنسي روي شركاي جنسي ناراضي اعمال مي شود ، اين عمل ممكن است تا زماني كه شخص مبتلا به آزارگري جنسي دستگير مي شود ، ادامه يابد .

برخي از مبتلايان به آزارگري جنسي احتمال دارد سال ها دست به اعمال آزارگرانه بزنند بدون اينكه نيازي به افزايش توان براي تحميل آسيب جسمي جدي داشته باشند .

درمان : روان ‌درمانی بینش‌ مدار، شرطی‌ سازی انزجاری

لینک به دیدگاه
اين اعمال ممكن است شامل مهار كردن ، بستن چشم ، لگد مال كردن ، سيلي زدن ، تازيانه زدن ، كتك زدن ، سوزاندن ، دادن شوك الكتريكي ، بريدن ، خنجر زدن نيز باشند .

:w58:

واقعا؟

چند درصد مردم به این اختلال مبتلا هستن؟

لینک به دیدگاه

من یه فیلمی دیدم که یه نویسنده ای بود که ازین داستانای جنسی که همش با خشونتُ اینا بود مینوشت!

اینجور کسا هم جزءِ این بیمارین؟

لینک به دیدگاه
:w58:

واقعا؟

چند درصد مردم به این اختلال مبتلا هستن؟

بله. متاسفانه واقعا

این هم یکی از اختلالات جنسی هست

دقیقا آمار دقیقش رو نمی دونم. اما اون چه که مسلمه آمار واقعیش همیشه از اون چه که گزارش میشه بیشتره

چون خیلی از مواردی که منجر به وحشیگری های شدید و قتلهای شهوانی نمیشه، اصلا گزارش نمیشه و یا خود فرد درصدد درمان برنمیاد، به خصوص اگر فرد مقابلش مبتلا به مازوخیسم باشه

لینک به دیدگاه
من یه فیلمی دیدم که یه نویسنده ای بود که ازین داستانای جنسی که همش با خشونتُ اینا بود مینوشت!

خود نویسنده رو میگی؟

خب نمی دونم.....نمیشه همین طوری تشخیص داد.........ولی باید دونست که شخص مبتلا به این بیماری لزوما اینکار ها رو انجام نمیده، خیلی از اوقات ایها تصورات و خیالات ذهنیشه........شاید پس!

لینک به دیدگاه
می بخشید من در ادبیات روانشناسی یادمه خونده بودم، مازوخیسم میشه خودآزاری جنسی و سادیسم تنها به خودآزاری بر میگرده.

بله. درسته مازوخیسم خودآزاری جنسیه

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=71947

اما سادیسم اگر من اشتباه نکنم کلا به معنای دگرآزاریه.....که حالا میتونه جسمی، روانی (مثل تحقیر کردن) یا جنسی باشه به هدف ارضای روحی و آرامش فرد بیمار

لینک به دیدگاه

فیلم Basic instinct با بازی شارون استون بود که دقیقا به بررسی منشا روانشناختی تجاوز،قتل وخودازاری ودیگرازاری پرداخته بود

لینک به دیدگاه
فیلم Basic instinct با بازی شارون استون بود که دقیقا به بررسی منشا روانشناختی تجاوز،قتل وخودازاری ودیگرازاری پرداخته بود

من این فیلمو ندیدم:icon_redface:

ولی این فیلمی که گفتم فیلمِ قلم‌پرها (Quills) بود با بازیِ جفری راش و کیت وینسلت

لینک به دیدگاه
اين اعمال ممكن است شامل مهار كردن ، بستن چشم ، لگد مال كردن ، سيلي زدن ، تازيانه زدن ، كتك زدن ، سوزاندن ، دادن شوك الكتريكي ، بريدن ، خنجر زدن نيز باشند .

یه عده ای هم هستن که لذت میبرن اگه تو رابطه باهاشون اینجوری برخورد بشه ولی خودشون جرات خودازاری ندارن.:JC_thinking:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...