رفتن به مطلب

بدو بدو مقاله نویسی

ارسال های توصیه شده

ما اسممون استاده اما هنچنان در حال یادگیری هستیم.

شما اگر میتونید با توجه به اینکه شهرساز هم هستید عنوان دقیقتری واسه مقاله بیابید.

ممنون:a030:

من به معماری به اندازه شما اشراف ندارم و نمیدونم شما هم کدوم یک از جنبه های "معماری سبز" رو میخواید بررسی کنید ولی مثلا عنوان بهتر (نه بهترین) میتونه چیزی مثل "شناخت مفهوم1 و کاربردهای آن در طراحی شهری" باشه که به جای مفهوم1 باید موضوعی رو که میخواید بررسی کنید بذارید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 75
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من به معماری به اندازه شما اشراف ندارم و نمیدونم شما هم کدوم یک از جنبه های "معماری سبز" رو میخواید بررسی کنید ولی مثلا عنوان بهتر (نه بهترین) میتونه چیزی مثل "شناخت مفهوم1 و کاربردهای آن در طراحی شهری" باشه که به جای مفهوم1 باید موضوعی رو که میخواید بررسی کنید بذارید.

خب همون مشکل اینجاست که در برخی مواقع نمیشه اونقدر ریز شد که یه مفهوم رو در نطر گرفت . این کارو سخت میکنه.

چون گاه اون مفهوم انقدر کوچیکه که نمیشه زیاد روش کارکرد.

اما اگه شخص رو آزاد بذاری که آزادانه فکر کنه میتونه در ضمن مقاله اش به چیزای جدیدتری در اون زمینه برسه.

پس من اینقدر ریز شدن در عنوان رو درست نمیبینم.

لینک به دیدگاه
خب همون مشکل اینجاست که در برخی مواقع نمیشه اونقدر ریز شد که یه مفهوم رو در نطر گرفت . این کارو سخت میکنه.

چون گاه اون مفهوم انقدر کوچیکه که نمیشه زیاد روش کارکرد.

اما اگه شخص رو آزاد بذاری که آزادانه فکر کنه میتونه در ضمن مقاله اش به چیزای جدیدتری در اون زمینه برسه.

پس من اینقدر ریز شدن در عنوان رو درست نمیبینم.

شما توی هر مقاله ای که مینویسید (تاکید میکنم هر مقاله ای) باید ریز باشی! بعضی چیزها جزو اصول مقاله نویسی هست، بعضی چیزها هم ابتکارات فرد محقق در رسیدن به نتیجه و نوع انتخاب عنوان مقاله جزو اصول هست نه ابتکارات یعنی شما اگر رعایت نکنی اعتبار علمی مقاله زیر سوال میره. محقق نمیتونه اینقدر موضوع تحقیق رو باز بذاره که هر چیزی رو از یه جایی بتونه توش جا بده. فکر کنم ساده ترین راه این باشه که شما یه نمونه موردی مثال بزنید که در فلان مقاله ISI (یا هر مقاله ای که در مجلات معتبر ایندکس شده آورده شده باشه) موضوع کاملا باز گرفته شده. شاید توی تحقیقات دانشگاهی دانشجوها این کار رو بکنند ولی در مقالاتی که قراره پایه و مبنایی برای علم باشن، این کار درست نیست. البته این رو هم اضافه بکنم که همونطور که خودتون میدونید مقاله نویسی یک فرآیند (Process) هست. یعنی شما هر جای مقاله که باشی میتونی برگردی و اشتباهاتت رو تصحیح کنی. حتی عنوان مقاله که پایه و اساس مقاله میتونه باشه بارها در طی فرآیند مقاله نویسی تغییر میکنه ولی این عنوانی که شما مثال زدید حتی محل ورود به مقاله درش مشخص نیست. مشخص نیست از چه مبحثی قراره وارد بشه.

به هر حال من اصراری ندارم که شما عناوین رو تغییر بدید. اگر فکر میکنید اینطوری درسته، همین روش رو ادامه بدید. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
شما توی هر مقاله ای که مینویسید (تاکید میکنم هر مقاله ای) باید ریز باشی! بعضی چیزها جزو اصول مقاله نویسی هست، بعضی چیزها هم ابتکارات فرد محقق در رسیدن به نتیجه و نوع انتخاب عنوان مقاله جزو اصول هست نه ابتکارات یعنی شما اگر رعایت نکنی اعتبار علمی مقاله زیر سوال میره. محقق نمیتونه اینقدر موضوع تحقیق رو باز بذاره که هر چیزی رو از یه جایی بتونه توش جا بده. فکر کنم ساده ترین راه این باشه که شما یه نمونه موردی مثال بزنید که در فلان مقاله ISI (یا هر مقاله ای که در مجلات معتبر ایندکس شده آورده شده باشه) موضوع کاملا باز گرفته شده. شاید توی تحقیقات دانشگاهی دانشجوها این کار رو بکنند ولی در مقالاتی که قراره پایه و مبنایی برای علم باشن، این کار درست نیست. البته این رو هم اضافه بکنم که همونطور که خودتون میدونید مقاله نویسی یک فرآیند (Process) هست. یعنی شما هر جای مقاله که باشی میتونی برگردی و اشتباهاتت رو تصحیح کنی. حتی عنوان مقاله که پایه و اساس مقاله میتونه باشه بارها در طی فرآیند مقاله نویسی تغییر میکنه ولی این عنوانی که شما مثال زدید حتی محل ورود به مقاله درش مشخص نیست. مشخص نیست از چه مبحثی قراره وارد بشه.

به هر حال من اصراری ندارم که شما عناوین رو تغییر بدید. اگر فکر میکنید اینطوری درسته، همین روش رو ادامه بدید. :icon_gol:

در مقالات ISI و علمی پژوهشی همچین چیزی درسته. چون کسی که شروع به نوشتن همچین مقاله ای میکنه مطمئنا یک پیش زمینه ای نسبت به این موضوع داره.

اما در اینجا که همه دوستان و همچنین خودم تازه کار هستیم و فرضا هنوز نمیدونیم که معماری سبز چی هست و چطوره چونکه در بیشتر مواقع اصلا ما تفکر و جست و جویی در موردش نکردیم و فقط اسمش رو شنیدیم. پس نمیتونیم جزئش کنیم و شروع کنیم.

اول باشد یه استارتی با همین عنوان بخوره تا دوستان بتونن هر کدوم خودشون اون تفکر و مفهوم خاصی رو که شما میگیر رو بهش برسن و انتخاب کنن.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
در مقالات ISI و علمی پژوهشی همچین چیزی درسته. چون کسی که شروع به نوشتن همچین مقاله ای میکنه مطمئنا یک پیش زمینه ای نسبت به این موضوع داره.

اما در اینجا که همه دوستان و همچنین خودم تازه کار هستیم و فرضا هنوز نمیدونیم که معماری سبز چی هست و چطوره چونکه در بیشتر مواقع اصلا ما تفکر و جست و جویی در موردش نکردیم و فقط اسمش رو شنیدیم. پس نمیتونیم جزئش کنیم و شروع کنیم.

اول باشد یه استارتی با همین عنوان بخوره تا دوستان بتونن هر کدوم خودشون اون تفکر و مفهوم خاصی رو که شما میگیر رو بهش برسن و انتخاب کنن.:icon_gol:

حرفتون کاملاً منطقیه! :)

من الان صفحات پیشین این تاپیک رو خوندم و دیدم خیلی از دوستان هنوز مقاله ننوشتن. برای همین بهتر نیست از موضوعی که نسبت بهش اشراف دارید شروع کنید به جای اینکه یه روش اشتباه رو شروع کنید از موضوعی که بهش اشراف ندارید؟ باز هم میگم اینها همه پیشنهاد هستند. شما این تاپیک رو شروع کردی و به مقاله نویسی حداقل بیشتر از دوستان دیگه هم وارد هستی. این شتر، ساربانش شمایی الان! :icon_gol:

لینک به دیدگاه
حرفتون کاملاً منطقیه! :)

من الان صفحات پیشین این تاپیک رو خوندم و دیدم خیلی از دوستان هنوز مقاله ننوشتن. برای همین بهتر نیست از موضوعی که نسبت بهش اشراف دارید شروع کنید به جای اینکه یه روش اشتباه رو شروع کنید از موضوعی که بهش اشراف ندارید؟ باز هم میگم اینها همه پیشنهاد هستند. شما این تاپیک رو شروع کردی و به مقاله نویسی حداقل بیشتر از دوستان دیگه هم وارد هستی. این شتر، ساربانش شمایی الان! :icon_gol:

خودم به این موضوع علاقه دارم در نظر سنجی ای هم که گذاشتم دوستان با این موضوع و آرامش در معماری موافق تر بودن.

شاید به نظر شما اول کار اشتباه که نیست اما سخت باشه اما میشه بعد از اینکه بچه ها مطالعاتی رو تو این زمینه انجام دادن اونوقت شاخه بندی کرد و هرکس خودش کارشو ادامه بده.

چون این موضوعیه که جدیده و اگر بهش تو ایران ما توجه بشه شاید خیلی از مسائل مرتفع بشه.

خودمم هم دارم سعی میکنم در همین زمینه کار کنم. و دوس دارم دوستان هم با این موضوع بیشتر آشنا بشن و پیش برن.

لینک به دیدگاه

سلااااااااام بر تمام دوستان گلی که تو این تاپیک اومدن .

از همشون هم دعوت کردم.

حالا برمیگرده به لطف خودشون که آیا اینجا سر بزنن یا نه!!!

و آیا فعالیت بکنن یا نه...

موضوعات با توجه به نظر سنجی ای که انجام شده بود (البته این موضوع مال چنیدن ماه پیشه اما بدلیل مشغله نشده بود ادامه بدیمش) انتخاب شده ...

1- آرامش در معماری

2-معماری سبز و رویکرد آن در طراحی شهری

لطفا دوستان هر یک از این دو موضوع رو که انتخاب کردن پست بزنن.

اگر هم موضوع دیگه ای مدنظرتون بود بهم بگید.

لینک به دیدگاه

از همشون هم دعوت کردم.

موضوعات با توجه به نظر سنجی ای که انجام شده بود (البته این موضوع مال چنیدن ماه پیشه اما بدلیل مشغله نشده بود ادامه بدیمش) انتخاب شده ...

1- آرامش در معماری

ممنون مهسا جان

من موضوع اول رو انتخاب می کنم

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

از همشون هم دعوت کردم.

1- آرامش در معماری

مرسی عزیزم؛ من موضوع دوم رو انتخاب کردم :w16:

حالا تا کی وقت داریم؟ چطور باید ارائه بدیم ؟ اینارو اگه میشه لطف کن بگو تا من به بقیه بچه ها هم خبر بدم :gnugghender:

لینک به دیدگاه

در مورد موضوع اول:

آرامش در معماری

اول لازمه که مطالعاتی در مورد خود مفهوم آرامش انجام بشه تا ببینیم چه مسائلی میتونه در آرامش انسانها موثر باشه.

بعد با بررسی اینکه این عوامل تاثیر گذار رو چطوری میتونیم به معماری ربطش بدیم و چطور میشه اون رو در معماری به تصویر کشید میتونیم روند مقاله رو ادامه بدیم.

یک مساله ای رو هم که باید بگم اینه که باید این مفهوم رو در یک فضای ملموس معماری مثل مسکن، مدرسه، آسایشگاه و... ببینیم تا بتونیم با استفاده از پرسشنامه هاو آمارگیری هایی اون رو ثابتش کنیم.

به همین خاطر هم ما موضوع مسکن رو انتخاب میکنیم چون در دسترسترین فضا هست.

بعد در موردمابقی ماجرا توضیح داده میشه.

لینک به دیدگاه

واما موضوع دوم:

معماری سبز و رویکرد آن در طراحی شهری

در این موضوع هم لازمه که اول از همه درمورد خود معماری سبز مطالعه ای انجام بشه تا ببینیم که خود معماری سبز چی هست ؟ و انسان رو در طراحی به چه سمت و سویی سوق میده؟

بعد ببینیم که این معماری چگونه میتونه تاثیر گذار باشه در طراحی شهری ما.

پس گام اول :مطالعه ای در ارتباط با خود معماری سبز

لینک به دیدگاه

سلام

منم خیلی دوست دارم که تو این تاپیک فعالیت کنم و لی اصلا نمیدونم که چه جوری باید مقاله بنویسم اگه کمکم کنید منم دوست دارم با موضوع اول که آرامش در معماری هست کار کنم

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
سلام

منم خیلی دوست دارم که تو این تاپیک فعالیت کنم و لی اصلا نمیدونم که چه جوری باید مقاله بنویسم اگه کمکم کنید منم دوست دارم با موضوع اول که آرامش در معماری هست کار کنم

سلاااام سلاااام,

خیلی خوش اومدی؛:a030:

ما هم بلد نیستیم مقاله بنویسیم؛اومدیم تا یاد بگیریم؛ مهسا جون اینجا تو پست 5 توضیح دادن چیکا باید کرد :w16:

لینک به دیدگاه
ببخشید میخواستم بدونم که چند نفر هستند که در رابطه با موضوع اول آرامش درمعماری میخوان فعالیت کنن؟

متاسفانه دوستان کم لطفی میکنن و نیومدن.

فعلا 2 نفر اعلام آمادگی کردن واسه این موضوع.

بعد از تعطیلات رسمی یعنی از حدودا 6 یا 7 ام و اگر هم به دلیل تعطیلات دوستان نتونن بیان از بعد 13 ام شروع میکینم

فعلا اگر وقت کردید مطالبی در مورد اون چیزایی که تو دو پست قبلیم گفتم پیدا کنید تا بعد عید مابقی اش رو سر و سامون بدیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...