رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• 4 هفته بعد...
  • پاسخ 61
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اینجا تبلیغ ممنوعه..اگه قرار به اینجور تبلیغات بود من به اندازه کافی با اسکیس و مدرسای صاحب نام آشنایی دارم که بخوام معرفی شون کنم اما تو پستای قبلیم حتا اسم یه مدرس اسکیس رو هم نبردم...لطفا اگه قصد ندارید همینجا بطور رایگان بچه هارو راهنمایی کنید دیگه پست ندید.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
در رابطه با آزمون اسکیس یه توضیحاتی بدین طلفن که به چه شکلی و چند شیت هستش و معیارهای امتیازدهی و باروم بندی به چه صورتیه؟

آزمون اسکیس طراحی شهری از سال 88 بصورت سوالای کوتاه با داده های محدود در حد عکس از فضا،سایت پلان یا عکس هوایی، تصویر نمای جداره یا مجموعه ساختمون و حتا شکلای هندسی ساده یا صرفا اطلاعات نوشتاری درومده؛قطع شیت ها آ3 هست و سوال تو یک سوم یا یک چهارم بالایی شیته؛ شیت ها باید سیاه و سفید با روان نویس و ماژیک مشکی ترسیم بشن...نحوه پاسخدهی شما باید ترکیب گرافیک و نوشته باشه...تعداد شیت ها و زمان اسکیس در طول این 5 سال متغیر بوده...

سال 88: 4 ساعت 5 شیت

سال 89: 4 ساعت 3 شیت

سال 90: 3 ساعت 4 شیت

سال 91: 3 ساعت 5 شیت (درواقع 4 سوال بود که سوال آخر 2 شیته بود)

بارم بندی اینجا معنی نداره...متاسفانه تنها معیار غالب سلیقه مصححاست...گاهی شیتی هم از نظر محتوا و هم از نظر گرافیک شیت خوبی به حساب میاد ولی درصد خوبی نمیاره...برعکسشم پیش اومده...

بزودی چندتا از سوالای سالای اخیرو اینجا میذارم

لینک به دیدگاه

ایا برای مرحله دوم حتما باید رفت کلاس؟

مسلما تو دوره ی دانشجویی اینجور که واسه کنکور میخواد کار نکردیم

نمیشه تاپیک اموزشی واسه مرحله دوم داشته باشیم؟

میشه هر دفه یه سری کار رو بصورت فایل بزارید تا ما دانلو کنیم و از روش تمرین کنیم؟ یه جور اموزش مرحله به مرحله اسکیس برای قوی شدن دست و یادگیری

لینک به دیدگاه
میشه توضیح بدین برای قوی شدن دستمون چ کارایی کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ws52::ws52:

یه اسکیس خوب چ ویژگی هایی داره؟؟؟

ایا برای مرحله دوم حتما باید رفت کلاس؟

مسلما تو دوره ی دانشجویی اینجور که واسه کنکور میخواد کار نکردیم

میشه هر دفه یه سری کار رو بصورت فایل بزارید تا ما دانلو کنیم و از روش تمرین کنیم؟ یه جور اموزش مرحله به مرحله اسکیس برای قوی شدن دست و یادگیری

آموخته های دوران لیسانس چه معماری و چه شهرسازی تقریبا تو اسکیس به کارتون نمیاد...مطالبی که باش مواجهین براتون تازگی داره

اسکیس دوتا وجه داره؛ گرافیک و محتوا

برای رسیدن به یه گرافیک خوب باید فقط و فقط تمرین کنید...از خط و سطح و هاشور شروع کنید...پرسناژ و درخت ...کروکی های مفهومی و در آخر هم پرسپکتیو

پرسپکتیوهاتون باید سرزندگی و حال و هوای فضای شهریو داشته باشن...همونطور که نسیم گفت عکس فضاهای شهری سرزنده رو وردارید و کروکیشو بکشید...به جزئیات فضا مثل تیر چراغ برق، تابلوهای تبلیغاتی، فلاور باکسها، سطل اشغال و هر عنصر دیگه ای که مختص عرصه های شهره دقت کنید و تو پرسپکتیوهاتون بگنجونید

واسه محتوا هم حرف زیاده...نمیدونم از کجا شرو کنم............:164:

شما فعلن رو گرافیک کارتون تمرین کنید تا قوی بشید

لینک به دیدگاه

ببخشید

لینک به دیدگاه
ببخشید

آره با این حرف این دوستمون موافقم .....یا حداقل اشاره ای کنید که ما مرحله مرحله چجوری پیش بریم و چ تمرینای داشته باشیم :hanghead:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

بچه ها از ترسم خطوط صاف شروع کنید

توی برگه A3 خط صاف بکشید

افقی و عمودی...یه روی برگه...تو این پست گفتم اصولشو...ولی عکساش پریده...توضیحاتو بخونید اگه واضح نبود بپرسید

http://www.noandishaan.com/forums/thread27004-12.html#post644755

اگه تمریناتونو بذارید اینجا رفع اشکالم میکنیم باهم...بعد میریم رو مرحله بعد

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

ممنون از تاپیک خوبتون!:icon_gol:

میشه یکی به من کمک کنه از پایه ی پایه شروع کنم؟دست من زیاد قوی نیست!واسه همین میخوام از الان شروع کنم به جای بهمن:hanghead:

لینک به دیدگاه
ممنون از تاپیک خوبتون!:icon_gol:

میشه یکی به من کمک کنه از پایه ی پایه شروع کنم؟دست من زیاد قوی نیست!واسه همین میخوام از الان شروع کنم به جای بهمن:hanghead:

سلام...

اگه بخوای از پایه شروع کنی...اولین کار کشیدنه خطه در برگه های A3 در زوایای مختلف بدون چرخش برگه.یا مثلا وصل کردن دو نقطه با فاصله به هم.اینا تمرینای خوبیه برای شروع...بعد میتونی مقداری پرسپکتیو کار کنی و ...البته نظر دوستان دیگه هم ارزشمنده:a030:

لینک به دیدگاه

مرسی نسیم جون:icon_gol:

آره کم کم دارم روو اینا کار می کنم!

فقط نمیدونم رفتن به کلاس طراحی واسه قوی شدن اولیه دستم نیازه یا نه!خودم کار کنم کافیه:ws52:

لینک به دیدگاه
مرسی نسیم جون:icon_gol:

آره کم کم دارم روو اینا کار می کنم!

فقط نمیدونم رفتن به کلاس طراحی واسه قوی شدن اولیه دستم نیازه یا نه!خودم کار کنم کافیه:ws52:

تمرینایی که نسیم بش اشاره کرده برای شروع خیلی خوبه...اصلن لازمه کار خط قوی و بدون ترس و اعوجاجه...می شه بدون کلاس حتا به حدی فراتر از قابل قبول تو ترسیم کروکی و اسکیس برسید...فقط تمرین و داشتن الگوها و روشهای خوب واسه رسیدن به اون حد لازمه

لینک به دیدگاه
سلام دوستان.....:icon_gol:

دسته بندی موضوعات اسکیس....فکر میکنم برای تمرین لازم باشه:ws37:

سلام:icon_gol:

میشه یه چنتا نمونه از این دسته بندی هارو بگی؟:hanghead:

البته من که تازه کارم دارم مثه بچه های خوب تمرینای ابتدایی میکنم:icon_redface: ولی واسه ادامه لازمه خوب:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...